9měsíční miminko usíná u prsu a často se v noci budí

lpch
14. lis 2017

Mile maminky, jdu pro radu ke zkusenejsim. Nikdy jsem ja ani manzel nebyli rodice, kteri by se ridili podle poucek a prirucek, a spis jsme spolehali na intuici. Ta nas ale ted zacina zrazovat a tusime, ze neco delame spatne ohledne usinani a spani. Kdyz byl syn maly, mela jsem zvyk ho nakojit v obyvaku, pak jej prenest do postylky bud spiciho nebo jeste bdeleho, kdyz nespal, sedela jsem vedle, hladila a uspavala. Zlomilo se to tak ve 3. mesici, najednou to nefungovalo. Takze jsem jej zacala uspavat v posteli u prsu. Kdyz usnul, predala jsem ho do postylky a spal. A od toho 3. mesice zvladl spat celou noc. Zmena prisla cca v 5.mesici, kdy se zacal v noci budit. Nejdrive jen jednou, pak dvakrat a pocet probuzeni se zvysoval. Ruku v ruce s tim slo i to, ze s nami zacal spat v posteli (uprimne bylo pro me pohodlnejsi mit ho vedle sebe a v pripade probuzeni dat prso, aby spal). Dnes ma 9 mesicu a situace se zda kriticka. Usiname stale stejne, coz mi az tak nevadi, jen je peklo to caste buzeni. Dnes byl vzhuru 10x, vcera to bylo podobne. Probudi se s krikem, place, uklidni ho jen prso. Situace se zhorsila za posledni cca 3 tydny. Prvni jsem to pricitala zubum, ale zda se mi, ze uz to trva dlouho. Jak ho mam naucit v noci spat?? Zazila jste nektera neco podobneho? Moc dekuju za jakoukoliv radu!

andrejka_je
14. lis 2017

@lpch zuby to bejt muzou, to az klidne do tri let... U nas je to stejne, zacalo to s prvnim zubem - spi se mnou v posteli, koji se vlastne uz sam (16mesicu)..na zacatku intenzita buzeni byla castejsi, ted se budi tak 3x. Popravde...taky jsem z toho byla hotova, protoze do asi sedmi mesicu spal celou noc a najednou tohle... ale rikam si, ze to nebude trvat vecne. Samozrejme muzete prso v noci 'odnaucit', otazka je, jak dlouho bude trvat, nez prestane plakat...ja to zkusila jednu noc a urcite mi to za to nestoji..

lpch
autor
14. lis 2017

Zuby jsem vyloucila i z dalsiho duvodu - uz ma dole dva a ty se objevily z niceho nic. Zadna zmena chovani, najednou tam proste byly 🙂 ale je mozne, ze kazdy zub muze mit jiny prubeh rustu

andrejka_je
14. lis 2017

@lpch urcite ma 😉 Dolni mu vylezly taky najednou, horni jednicky byly zatim nejhorsi a lezly dobry dva mesice...

konik4525
14. lis 2017

3 týdny v kuse zuby asi neboli...jde ó způsob usnutí - neumí usnout sám a kdykoli se v noci probere tak už neumí usnout sam a vyžaduje kojení u kt. Usnul..měli jsme to samé teď v létě cca 2 mesice..už jsem to nedávala a přečetla si něco ó samostatném usínání a zabralo to.od té doby spí do 5 do rána a pak po kojení ještě pokračuje..

konik4525
14. lis 2017

Můžeš zkusit dát třeba nurofen čípky jestli bude spát líp - tím by se potvrdila bolest zubů, ale u nás to právě nemělo žádný ucinek tak mi to potvrdilo že zuby to nejsou

aviho
14. lis 2017

@konik4525 a kde jsi to prosím nastudovala?

luckylee
14. lis 2017

Tak bud muzes zkusit nejake metody samostatneho uspavani nebo holt vydrzet a pomoci mu to prekonat ikdyz to lehke neni.Ale jsi mama,stredobod jeho vesmiru a to nejdulezitejsi co ma.Ikdyz se potrebuje ujistovat 10x za noc.Do prace predpokladam nemusis a vic deti asi taky nemas,ze?...Tak zkus vydrzet.☺

lpch
autor
14. lis 2017

@konik4525 na tento nazor jsem uz narazila tez, asi to spolu opravdu souvisi. Muzes mi dat prosim tip na literaturu/web, kde ses inspirovala, pripadne pridat vlastni zkusenost, jak to probihalo u vas, kolik to zabralo noci nez se podarilo to prekonat? Moc predem dekuju

veru324
14. lis 2017

Asi tě nepotěším, ale ono je to bohužel normální. Mohou to být zuby, může to být to, že se potřebuje cítit bezpečně a ujišťuje se, že tam maminka je. Může to být vstřebávání vjemů z uplynulého dne...Já vím, že je to voser, zažila jsem to u prvního - od půlroka do tří let. Budil se p 20 minutách, v roce a půl zvládal spát tak dvě hodiny v kuse. Doma jsme byli jak zombie, já i muž. O to horší to bylo v tom, že nebyl kojenej, takže jsem k němu fakt vstávala a znova uspávala na rukách. No a druhorozená, té je 8 měsíců a už v tom jedeme taky. Díky bohu za prso. Spí se smnou, vstávat už znova odmítám. No přežila jsem jednou, dám to i podruhý. Nejlepší je přestat se tím nějak víc stresovat, nepočítat, kolikrát za noc se budí a vzít to jako fakt, že to tak teď prostě je. (Já vím, že se mi to kecá, mě, když tohle před třemi lety řekli, tak jsem chtěla všechny poslat někam...ale to smíření fakt pomohlo.)

aviho
14. lis 2017

@veru324 taky jsem přestala počítat kolikrát a kdy vstávám, akorát se u toho rozčílím a pak nemůžu usnout 🙂

myjusiatko
14. lis 2017

Takove uspavani a spani je v tomto veku uplne normalni. Chce to jen vydrzet. Nekdy je noc horsi, nekdy lepsi. Kdyz to jde, necha me muz pak rano dospat a s malou si hraji.

lpch
autor
14. lis 2017

@luckylee k tem metodam viz prispevek vyse 🙂 a k tomu vydrzeni - mam ho prcka jednoho a vim, ze jsem pro nej ta nejdulezitejsi a to si neustale pripominam, i kdyz je nejhur 🙂 a i kdyz jsem na rodicaku, porad pracuju, takze obcas potrebuju byt odpocata. Navic bohuzel bydlime daleko od vsech babicek a pribuznych, kteri by mohli v pripade potreby hlidat, abych se mohla treba trochu dospat. Ale jsou na svete horsi problemy, tohle se nejak zvladne, treba nejakou tou metodou, a bude zase fajn 🙂

pajulenka
14. lis 2017

má zkušenost je taková, u prvního syna to bylo dost podobné jak popisuješ, akorát jsem neměla to štěstí, že by někdy spal celou noc už od mala se budil a kolem 7 m. to začalo být dost šílené připadalo mi, že je snad každou hod. vzhůru - všichni povídali ať zkusím kaši na noc ... ale určitě se nebudí prdelky malý hlady asi to souvisí s rychlým psychomot. vývojem a sep. uzkostí, pak to samo přešlo zase se to vrátilo k prsu tak 2-3 x za noc a pak už jen v 5 ráno to už mu byl rok a já pak přestala kojit a byl klid 🙂) spinkal, no a teď mám dvojčata ve věku 10 m. a je to jak přes kopírák akorát tím, že jsou dvě jsem vzhůru snad pořád, ta jedna už začíná být lepší, stačí třeba dát dudáka, ale ta druhá potvůrka bez prsa ani ránu takže jsem zvědavá kdy ji to přejde... takže nevěš hlavu bude líp a to, že ho máte v posteli je v závěru to krásný moc ráda na to vzpomínám😉

hankaros
14. lis 2017

Je to normalni. Takto malym detem se spaci rezim meni velmi rychle a nekdy velmi prudce. Moje mala byla v tomhle veku to samy - prso, jinak neusnula. Proste mu dej, ono jak to prislo, tak to odejde. Nedelas nic spatne, deti to tak proste maji. Je fajn, ze ho mas v posteli, aspon trochu se vyspis.

luckylee
14. lis 2017

@lpch a musis pracovat?...Tyhle mesice ti nikdy nikdo nevrati.Pokud neni na vyber tak je to skoda no...
Ja take nemam zadne hlidani.Syn ma pres 19m a ja za cely jeho zivot nespala celou noc.Krom teda asi 3 tydnu v jeho 3 mesicich.
Ma postylku bez bocnice u me postele tak hladim a utesuju bez vstavani.Je na UM takze na mliko vstavam taky...co bych dala za to kdybych mohla vleze dat prso.
Metodu jsem napsala ale myslela jsem ze je to jasne jak to myslim....zkouset muzes ale vetsina metod obsahuje plac miminka.Ikdyby jsi chodila ujistovat v urcenych intervalech nebo proste nechala vyrvat...muze to mit velmi neblahy vliv na psychiku a rozhodne nedoporucuji.

lpch
autor
14. lis 2017

@pajulenka s tou kasi a obecne se zasycenim pred spanim jsme to zkouseli a efekt zadny. On kdyz se probudi a posleze se prisaje k prsu, tak vlastne skoro ani nepije, dvakrat trikrat potahne a dudla. Jen obcas a vyjimecne se stane, ze opravdu pije. Kazdopadne dekuju i za info, ze se to u vas zmenilo, i to mi dava jakousi nadeji, ze bude lip 🙂

kackacka37
14. lis 2017

Podle me nic nedelate špatně, kazdy dite je jiny, mam to podobne ted,cim dal horší, zacalo to prikrmy v 6 mes. Driv jsem ho po osme uspala v postely prendala do postylky a brala si ho az na prvni kojeni nejdriv po 12 ty i dele. Ted uspim, probudi se uspim...nekdy hned.neusne, budi se driv a koji se casteji, taj kazdy den verim, ze to bude lepsi a ono.jednou bude...😉 a samostatny usinani.je.co? Jako nektery dite to dava samo.od sebe, ale ty co.ne? Jako polozit do postylky a dej se vule boží? Brrr😖

jerou
14. lis 2017

Asi tě neuklidnim. Moje dcera mela v srpnu dva roky. Od narození ani jednou nespala celou noc. Napřed bříško. Pak zuby. Teď má divoké sny a budi se třikrát i šestkrát za noc. Brečet ji nenechám ani náhodou. Prostě jsem tu pro ni když potrebuje v noci vědět, že jsem tam. Někdy usne hned a někdy to trvá i půl hoďky. Už jsem se s tím smířila 🙂

konik4525
14. lis 2017

@lpch nevím jak se ta knížka přesně jmenovala ale princip je položit do postýlky (rituál) nejlépe ve vlastním pokojiku, dát usinacka nebo tvoje nošené tričko, hlasem uklidňovat, odejít z místnosti (to se dítěti samozřejmě nelíbí), a pak se vracet po minutě, pak dyl atd a uklidňovat vždy max 30 sekund a zas odejít..naše dítě moc nebrečelo spíš se rozčiloval a první noc usnul cca po 10 minutách a 3.noc ani nezabrecel..

konik4525
14. lis 2017

Neuspavala jsem kojením (u toho nikdy neusinal) ale houpáním (naučili jsme ho to blbě při růstu zubů a zvykl si na to).měl 10 kg a to jsem fakt nedávala několikrát za noc ho houpat do toho nevyspana byla jsem jak troska.spala jsem pak přes den za pomoci babiček.od té doby co spí sam jsem začala zas fungovat ! Po přečtení názoru že je to strašně trápení dítěte tak jsem se toho bala a odkládala to a nakonec jsem litovala že jsem to aspoň nezkusila driv..jo a zlepšilo se mu i denní spaní!

hermanecka
14. lis 2017

První dcera spala celou noc až ve 3letech a teď 7m kluk to stejný.. poslední měsíc tak 15xza noc vzhůru.. nikdy nic nepomohlo..i teď jsem KO,ale už mě to nepřekvapuje..jedu ve stejných kolejích jako s holkou..a maminkám všech chrapacu moc závidím..

kackacka37
14. lis 2017

@konik4525 ale jo u vas jak jsi to psala to proslo celkem hladce, me ted staci kdyz ho prez den musim nechat chvili.v ohradce protoze proste musim neco udelat pokud si jen tak nadava nespokojene tak to jde ale jak by zacal vic opravdu plakat, nemuzu ho nechat. Beru to, ze je to takovy obdobi co prejde. A me to tedy zatim ani nijak neotravuje s prvnim to bylo jeste horsi.

misa357
14. lis 2017

@lpch Takhle to máme už 7 měsíců v kuse a nepředpokládám, ze by se to mělo v blízké době změnit 😅😴🙏

rousse
14. lis 2017

měli jsme to úplně stejně - i když teda malá byla naučená sama usínat v postýlce od narození, ale taky zlom 5. měsíc a v 9. měsíci buzení po půlhodině - super zážitek pro mámu epileptičku🙂 takže nebylo zbytí a museli jsme natvrdo odstavit na noc....jak píšou některé holky výše.... chtělo to jen opět vrátit do postýlky, usínat v postýlce a to byl základ - za 3 dny spala celou noc

swetlusska
15. lis 2017

můj syn má rok a vstává 4x - 5x za noc, prostě stojí nebo sedí, brečí a jediný co zabere je taky kojení. Odstavit tudíž zatím nejde, to bych uspávala nevím jak dlouho, ......ale už mi to fakt bere síly...