Abstinenční příznak kojence. Máte zkušenost? Nehrozí něco? Kdy to přejde?

strasidelko
9. lis 2019

Ahoj holky.
Některé mě už znáte a víte ze jsem v těhotenství brala A.D lehká až do konce těhotenství.

Dnes je mému miminku týden a od třetího dne má neklid a neutisitelny pláč který trvá i pět hodin v kuse.
Malá nemá zacpu, prdy, hlad nic. Ale brečí a brečí.

Byla jsem s ni na pohotovosti a rekli ze to je Abstinencni příznak reagující ze nedostává mě léky. Nebojím jsme na umele výživě. Rekli ze se s tím nic nedělá.

Nemáte některá zkušenost? Už několik noci kvůli tomu nespime a jsme vyčerpání a hlavně se o miminko bojíme.
Nevíte a nemáte zkušenost?
Kdy to přejde a zda něco nehrozí?

me_in_honey
9. lis 2019

@strasidelko co jste brala, jestli jen antidepresiva tak to je nesmysl. Nepomaha nic? Nemuze mit reflux/alergii na kravske mleko apod.?

jannym
9. lis 2019

@strasidelko zkusim nabidnout jinou moznost proc je vase miminko neklidne...u dcery po tom co jsem u pediatra popisovala zoufale vecery- mezi 16 az 17hodinou dcera zacala vrestet a prestala jen na kojeni okolo pulnoci odpadla byly to priserne 3 mesice zivota nakonec jsme skoncili na neurologii kde zjistili nedostatek horciku po tydnu podavani kapicek jsem mela najednou ukazkove ditko...duvodu muze byt spoustu...pohmozdeni pri porodu, prilis rychly nebo naopak pomaly pruchod porodnimi cestami kdy si mohla nejake svaliky natahmout atd

zelenoockaa
9. lis 2019

Nemusí to být vůbec abstinenční příznak. Neuklidní se vůbec nijak? Třeba v náručí, v šátku... Dcera to mívala taky, zabralo jen dát dítko do nosítka a houpat na míči. Většiou rychle usnula a já si v klidu uvařila kafe :D.

malytlustyhroch
9. lis 2019

Muze to byt po cipralexu myslim, kamaradku na to psychiatr upozornoval, s tim ze kdyby se to vyskytlo, melo by to spontalne ustoupit do 7- 14 dnu myslim (14 dni placici mimi je teda mazec), mela to myslim i ve zprave, co si vezla do porodnice. Ale oni to nakonec nemeli, jen zminovala, ze se toho trochu bala. Preju at je to fakt abstinencni priznak a brzy se to uklidni, nektera miminka jsou proste takhle drazdiva bez ohledu na AD a to pak trva dyl nez se uklidni. Pro me je i jedna probrecena noc s bolenim briska az az.

klea81
9. lis 2019

Může to být i reakce na umělé mléko... Zkusila bych změnit značku a přidala probiotika.

strasidelko
autor
9. lis 2019

@malytlustyhroch no je to šílený. Nevím zda ji nechat hodpitalizivat nebo co. Řve třeba tři hodiny v kuse než se malinko uklidni. Pak ji dam do postele a znovu. A zase třeba tři hodiny

luceni19
9. lis 2019

@strasidelko my takhle řešili 5 týdnů pláč a žili v domnění, že to jsou prdíky. Dávali jsme probiotika, různý kapicky, nic nepomahalo. Pak jsem se dočetla, že to může zlepšit nošení, zkusila jsem šátkové nosítko a pláč zmizel... Od té doby mám doma úplně jiné dítě! Pochopila jsem, že je hodně kontaktní, jinak než beze mne neusne, ale je zato hrozně spokojený. Kapičky jsme vyhodili, když je problém, většinou to vyřeší mlíčko 🙂)) Závislost na A.D je podle mě blbost, obzvlášť pokud byly slabé. Vydrž, vše jednou přejde!!!

strasidelko
autor
9. lis 2019

@luceni19 děkuji. Ale ona to děla jen v noci převážně. A to ji nosit nemůžeme.
Ona totiž skoro ani v náruči se neutesi.

lolam10
9. lis 2019

Ja brala cipralex cele tehotenstvi a me deti zadne abstinencni priznaly nemely...je otazka kolik s timto maji zkusenosti na pohotovosti a zda jdou jejich zavery relevantni...nemuzete se poradit treba se svoji mamou?zkousela bych hledat pricinu jindy.snad to brzy prejde.muj syn treba prestal skoro uplne plakat asi ve 3m,jakoby pochopil ze svet je bezpecne misto...hlavne bych zkusila co nejvic doteku kdyz chovani nepomaha a zpivat a tak a taky zapojit tatinka.aby utesovani nebylo jen na vas,to je na palici...drzte se!

hancazivocich
9. lis 2019

@strasidelko - u nás to byly prdy...A to byl fakt mazec...a pak si myslím, že řvala už i proto, že já jsem byla na nervy, že jde baštit a kdy to zase začne....nervozita se přenáší...Zkoušela jsi si s ní jakoby polosednout a přiložit na hrudník? Nebo zavinout? Naše to nesnášela, ..Nebo vajíčko, nebo zkus posunout ukládání...nebo koupat v jinou dobu než večer, nebo obden - mně kdysi říkala kolegyně..reaguje pláčem na něco, co se mu nelíbí, třeba i na blbej svetr, že ho kouše..Týden je brzy - to je ještě o sžívání.....a vyčerpaná matka.....cesta do pekel … Zeptat se rodičů, někdy řeknou - tys byla děsný mimino, jen si řvala a řvala...

lachtanice86
9. lis 2019

@strasidelko hospitizovat kvůli pláči?

strasidelko
autor
10. lis 2019

@hancazivocich děkuji. Jen nevím jak na ty prdy. Na všechny tzv techniky malá nereaguje. Klubicka,tygrik, masaz bříška, nahrata plena, espumisan.

Dle mě jsou to prdy a trochu reflex

biedronka10
10. lis 2019

Ja to mela s prvni v kuse od porodu az do konce 4 mesice. Bylo to hodne tezky, malem mne odvezli. Nezbyva nez cekat, az to odezni samo, vecne to trvat nebude

strasidelko
autor
10. lis 2019

@biedronka10 tyjo no tak snad to nějak bude lepsi a lepší. Kdyby člověk nepotřeboval ne spánek. Přes den mi to nejde.
Vidím na ni ze ji trápí i ty prdy ale nic nepomáhá

malytlustyhroch
10. lis 2019

@strasidelko na prdy je super z dalky nahrivat brisko fenem, jestli jste jeste nezkouseli, hodne miminek ma rado i ten zvuk.

hancazivocich
10. lis 2019

@strasidelko - no..je to začarovaný kruh...Já už mám velký dítě a doba pokročila....Ale opravdu bylo období, kdy jsem si myslela, že to prostě už nedám...Absence spánku...Zkus ten polosed a malou bříškem na tvůj hrudník..Udělat si určitý společný rituál a přestat panikařit - jako......že....tvl...noc se blíží, to zase bude...Je maličká...je to i o sžívání vás jako rodiny...

pathan
10. lis 2019

@strasidelko Kupte si zatmívací zavěsy a spi, když spí miminko.

jipe
10. lis 2019

snažila bych se utišit v šátku, skákáním na míči, bílý šum, zavinovačku, do postýlky dát pod mimi péřový polštář, hacku, pokud by nic nezabralo a máš podezření na nějaký problém, nech si od pediatra napsat doporučení na neurologii. U nás na prdíky pomáhalo cvičit nožičkama + strava (kojila jsem), tak možná změnit UM, mohla by vadit bílkovina kravského mléka

biedronka10
10. lis 2019

@strasidelko a biopron si zkousela? Nam zabral ihned. Myslim ted u druhe dcery, kde to vypadalo jak pres kopirak ty stavy. Ale u prvni jsem o tom nevedela

strasidelko
autor
10. lis 2019

@biedronka10 koupila jsem dneska Biogaiu tak uvidím no, alw tam to prý trvá než nejede účinek.

Ale je vidět ze ji to zlobí. Hlavně po jídle. Nejhorší je ze si někdy neodkrkne vůbec a to ji nosil klidně půl hodiny.
Je to šílený hlavně v noci kdy člověk spí třeba dvě hodiny což je mazec. A přes den se musí fungovat.

mamkalucka666
10. lis 2019

Ahoj, já rozhodně doporučuji přečíst knihu Koncept kontinua. Možná rychle pochopíš proč malá pláče. Můj malý také plakal, protože jsem zpocatku dala na rady me mámy a babiček. Kočárek, dudlík, nechat řvát atd... Pak jsem si uvědomila že takhle to vážně nechci, malý stále plakal a já byla zoufalá. Tak jsem si přečetla tu knížku, koupila šátek a stále nosím a nosím. Jsem ráda, těším se na další miminka a synáček už nepláče! Děti prostě potřebují být s maminkou, rozhodně prvních pár týdnů, možná i měsíců. A pokud pláče v noci, vem do šátku, uhoupej, zpívej a klidně si ji nech navázanou. Já už takhle spala s malým několikrát když byl zrovna mrzutý. A hlavně, spí s náma v posteli. Kojim v polospanku a mateřství si užívám ;) tak držím palce, měli byste byt s dcerou stále jedno tělo, jedna duše, dokud sama neuznává, že už tě tolik nepotrebuje