Antikoncepce Azalia - vedlejší účinky

mouse77
11. lis 2018

Zdravim, prosim vas, beru cca 14 dni a az ted, treti den se mi skoro porad motá hlava a malem na omdleni, predtim to bylo vporadku.. v pribalaku je boleni hlavy, ta mě ovšem neboli, ale motá se. Delalo to taky nekomu z vas, mam prasky vysadit? Dekuji za rady..

mikula77
11. lis 2018

Ahoj,mám to stejně,navíc návaly horka,nespavost,beru 14 dnů.Tak sama nevím,zda je to lékem,či něco jiného.Mám dojem že mi celkově jaksi nesedí,jen nedokážu přesně "vyjádřit"proč vlastně......

kajacob
11. lis 2018

@mouse77 dobrat platicko mezitim zajít na gyndu vysvětlit problémy. Předepíše jinou kterou začneš brát po tydeni pauze -krvaceni .

mouse77
autor
11. lis 2018

@kajacob musim dobrat plastickou jo? Je to fakt nepříjemný...

mouse77
autor
11. lis 2018

@mikula77 Ja prave taky nevim, zda je to k vuli tem praskum, beru necelých 14dni a az fakt ted mam každou chvilku motaka.. :( tak nvm, jestli vysadit

kajacob
11. lis 2018

@mouse77 nemusíš , můžeš vysadit a pak zacit brát jinou . Ale jednodušší je dobrat platicko a navazovat jinou , takhle budeš pak muset dodržet lhůtu kdy tě ještě plně nechrání a chránit se jinak . Já před lety měla problém s antikoncepci lunafen . Šla jsem hned na gyndu , předepsala mi jinou a vysvětlila že mám dobrat platicko a po pauze začít s tou novou ;) nvm jestli je u té tvé antikoncepci taky pauza a nebo si zavolej k Dr ona ti poradí .

mouse77
autor
11. lis 2018

@kajacob Jj, zitra si zavolam. Bere se bez prestavky

deschevaux
11. lis 2018

S Azalií je to jiné, vzhledem k nízké dávce hormonů se bere bez přestávky a ihned po vynechání tablety nejsi 100% chráněná - tedy si nepomůžeš, není třeba dobírat a za sebe doporučuju přestat hned... Měla jsem ji v létě taky, ale přestala ji brát - okamžitě jsem po ní měla silné a velmi dlouhé krvácení, snižovala mi laktaci a měla jsem strašné migrény a podobné potíže, na které jinak netrpím, problémy se nelepšily... Hodně jsem váhala, nechtěla jsem to vzdát, a prošla si velké množství diskuzí - co jsem v nich vyčetla, se potvrdilo, jakmile jsem s ní přestala, vše se spravilo.

kajacob
11. lis 2018

@mouse77 aha , tak to se omlouvám , stim nemám zkušenost . Přeju ať se udělá co nejdřív lépe 🙂

mouse77
autor
11. lis 2018

@kajacob dekuji

mouse77
autor
11. lis 2018

@deschevaux Skoda, ze jsem si to neprecetla driv, zitra uz si nevezmu, dekuji za info,..a ted se nejak “chránite”-jak ?

deschevaux
12. lis 2018

No dopadlo to tak, jak jsme nechtěli a vůbec nebyli zvyklí, klasicky kondomy, ale musím říct, že to nakonec není až tak "nepohodlné" a překvapivě jsme si zvykli, hlavně teď v tom přibývajícím šrumci s půlročním miminkem to začíná být trochu jedno 😂
Druhá dostupná HA pro kojící je prý úplně to samé, tak jsem ani nezkoušela, jeden pokus mi bohatě stačil...

mouse77
autor
12. lis 2018

@deschevaux to verim,.. no, nevim, jestli ma cenu tam vubec volat nebo jen sama vysadit...nenapadá me nic jiného z čeho by to bylo...žádné léky neberu..

deschevaux
12. lis 2018

To jsem měla trochu chuť už předtím dodat - moje gynekoložka je profesionál a mám k ní důvěru, ale když jsem se ptala už po prvním platíčku, byla přesvědčená, že to krvácení může být shoda náhod a že se to může také takto po porodu změnit a podobně, laktaci že by to snižovat nemělo.. Když jsem o něco později už byla přesvědčená a zavolala nějaké doktorce z Laktační ligy (bála jsem se nejvíc právě o to kojení), bez zaváhání mi potvrdila, že s HA bývají tyto problémy, že může ohrozit laktaci a může trvat i delší dobu, než se zase nastartuje. To se mi naštěstí nestalo - jakmile jsem vysadila, laktace se spravila, přestalo mi být zle, zkrátka vše se velmi rychle srovnalo... Přitom opravdu jsem nikdy nemívala s HA žádné problémy, co holky někdy řešívají. Jo a své gynekoložce jsem to pak jen ohlásila při další kontrole, taky jsem jí už kvůli tomu nevolala.

mouse77
autor
16. lis 2018

@deschevaux Jj 🙂 no, malymu je 15m. Tak by mi moc nevadilo, kdyby uz nechtel. Stále ale sosa a chce. Ano, laktacni poradkyne mi také rikala, ze na to ma HA vliv!.. jinak jsem uz vysadila, jeste to neni ono, hlava se mi točí min a zacala jsem trochu krvácet- asi k vuli vysazeni? (Pred 14dnama jsem mela ms, tak jsem to zacala zobat a ted zas červená :( . Takže zas nejakej rok se HA vyhnu.....

deschevaux
16. lis 2018

Myslím, že jsem několikrát narazila na zkušenost, že jakmile se nevzala pilulka na minutu přesně, krvácení, takže asi po vysazení, já s ní právě krvácela často (myslím, že třeba po těch 14 dnech), dlouho a intenzivně, po vysazení si nepamatuju, jen vím, že ty ostatní potíže hrozně rychle ustaly...

mouse77
autor
17. lis 2018

@deschevaux Jj, tak to jste mela zřejme trosku horsi, ja predtim žádné krvácení. Doufam, ze se to brzy da zas doporadku.. dekuji za rady, zkušenosti 🙂 ...

lucy95
17. lis 2018

Je lepsi dobrat cele platicko, ja ji po dvou mesicich vylozene vyhodila do kose..krome snad dvou dnu v mesici jsem neustale spinila nebo krvacela, nafoukla, malatna a otravena..vysadila jsem a ok

cizinkaa
17. lis 2018

Azalii jsem brala několik let před otěhotněním i po porodu a nikdy nic... 🙏

deschevaux
17. lis 2018

@cizinkaa Tak to vylozene zavidim - krome toho, jak by se hodila ted pri kojeni, by se mi celkove dost libilo mit tuto "mirnejsi" HA...😞

cizinkaa
18. lis 2018

@deschevaux urcite ale existuje nejaka jeji alternativa, nebo ne?

deschevaux
18. lis 2018

Praveze ne, na trhu jsou jen dve, ktere se mohou pri kojeni, a jsou slozenim totozne, jen jiny vyrobce.. 😔