Batolící se ,,Ráčci a Lvíčci" ;o)

perchticka
23. črc 2010

Tak jsem nás přesunula z kojenců. Letí to jako blázen! 😵
Takže lonští, letní mimísci ve znamení raka a lva sem! 🙂 😉

kirkee
18. říj 2010

Jezis, zas takovy roman, prominte 😅

brisalek
19. říj 2010

@kirkee to me mrzi kirkee, tak at to maleho dlouho neboli.
My take kocar pouzivame na spani a kdyz s ni jdu nakupovat. Jinak tape a jezdi na motorce(odstrkovadle). Okolo toho roku kdyz uz krasne chodila a tak i krasne poslouchala, ale ted se to zacina zhorsovat🙂. Jinak ja ji nechavam at si kouka na co chce a sbira kaminky....jen ji smeruji postupne domu, kdyz jdem pred obedem....
@kirkee ale ty kluby ti kirkee zavidim, ja nevim co ted budeme v zime delat. Doted jsme byly porad venku, ale kluby jsou daleko....co jsem zjistovala.

betty2
19. říj 2010

brisalek: jéé kdyby jen koukal a sbíral kamínky 😀 😝 Filip leze okolo aut, lítá na silnici, do louží... no jo, je to zážitek ale snad se časem zklidní a budeme moc chodit normálně na procházky pěšky, v kočárku teda už nespí vůbec ale alespoň tam nezlobí a zatím sedí v pohodě... 😵

brisalek
20. říj 2010

Holky pomoc🙂🙂, vcera jsem to mela dostat (32 den) a nejak me az dnes napadlo, ze jsem takova nejaka klidna(stejne jako u prvniho tehu) a ze nejak tloustnu, tak jsem ted zkusila test. A je tam nadherna tlustice!!! Ach jo, ja jsem ted mimi nechtela☹. Je fakt, ze nase antikocepcni metoda je ta nejmene spolehliva, ale spime spolu tak jednou za mesic a v teoreticky bezpecnem obdobi to bylo🙂. Me snad staci, kdyz se chlap projde kolem🙂.

martulikk
20. říj 2010

Ahoj holky (zase po čase)...
taky teď nic nestíháte? Póřád si říkám, že se sem zase podívám, ale pak mi to uteče a zase nic... Večer vás tu zkusím maličko dočíst, ať vím, co je nového 🙂 U nás je stále vše při starém... Pepí ještě sama nechodí, přitom od začátku června chodí kolem nábytku... ale když jsem teď četla ty příspěvky nahoře, tak jsem o to radši, protože když jdeme ven, tak šup do kočárku a je vystaráno 🙂 až bude chodit sama, tak mě s kočárkem pošle asi někam, že? 😅 Zoubky další taky pořád nikde, i když jsou vidět už hodně dole horní dvojky, tak třeba se do vánoc ukážou 😉
Jo, novinku vlastně jednu mám, včera začala Josefínka říkat MÁMA 😵 😵 😵 do teď to bylo všechno jiné, jen ne to pro mě kouzelné slovíčko... tak mám takovou radost!

@brisalek moc gratuluju!!! podle toho, co píšeš, je to asi šok, ale až si na tu myšlenku zvykneš, bude to fajn 😉 budete mít dětičky 2 roky od sebe a to je skvělé! já to mám "v plánu" až za rok, tenhle rok bych si ráda trošku odpočinula po tom našem náročnějším období (myslím prvních 6 měsíců, to byl fakt mazec)... ale kdo ví? člověk míní, život mění... 😀

kirkee
20. říj 2010

@brisalek - Je, tak to je bomba! Take moc gratuluju!! 😵
@ martulikk - tez jsem na to kozelne slovicko "mama" dlouho cekala. Zacal to rikat az po roce, zatim co "tata" rikal hned jen co zacal kdysi mluvit. Zato ted jako by mi to vynahrazoval je "mama" snad nejoblibenejsi slovo, rika tak skoro vsem a vsemu. Tuhle behal po baraku s plysovou kravou a volal "mama! mama!" 😀 A te krave rika "mama" porad, dnes jsem napoustela vecer vodu do vany a slysim zespoda manzela: "... ne, to neni mama, to je krava!" 😀

A pro zajimavost, jake je to nase dite kaskader:

https://www.youtube.com/watch?v=XxPBJmTCfSs
martulikk
22. říj 2010

@kirkee teda to je kaskadér!!! 😀 😀 😀 jsem zvědavá jaké to bude, až naše Pepí taky bude takhle chodit 🙂

holky, potřebuju poradit... kolikery boty máte pro prcky? včera jsme objednali jedny zimní vyšší s kožíškem (příští týden by snad měly dorazit)... ale láká mě ještě pořídit lehčí botky, takové ty celokožené ("celoroční"), prostě bez kožíšku... jen nevím, jestli to není zbytečné 😒 přece jen, není to málo peněz a kdo ví jak dlouho to unosí...

brisalek
22. říj 2010

@martulikk ja bych asi dvoje nekupovala. Myslim, ze i kdyz zatim nechodi nebudou ji ty zimni do kocarku vadit, ze by ji bylo moc teplo🙂. Kdyz koupis celorocni do jara ji urcite nevydrzi a vyroste z nich.
Ja budu kupovat urcite jen zimni. Mala ted beha v podstate v letnich a na puncochace ji davam teple frote ponozky a zitra jdeme koupit zimni. Taky uz jsem nekupovala podzimni, protoze tyhle mela dost velke. A to jsem podle manzi velke utracedlo🙂.

brisalek
22. říj 2010

@kirkee pekny divoch🙂. Mala takhle, i kdyz trosku opatrneji, leze preze me kdyz se spolu valime na zemi🙂

martulikk
22. říj 2010

@brisalek my do kočárku nedáváme žádné botky, jen teplé ponožky 🙂 když chce někde chvilku ťapkat, tak jí dáme ty letní, které vozíme jinak v tašce v kočárku... bohužel, do nich se už vejde jen s 1 ponožkami, takže na ven by jí v tom byla zima... ty "letní" jsou velikost 17 a jsou jí úplně tip ťop, ty zimní jsme objednali 19, tak snad to chvilku vydrží... jsou to ty na obrázku, doufám, že budou stejně hezké i v reálu 🙂

achina
22. říj 2010

Ahojte holky, pisu sem hrozne malo a zpytuju svedomi. Moc rada si vas prectu, ale neprinutim se, abych odpovedela. Fakt sobecky, co? 🙂 Jenze ja jsem po vecerech tak utahana, ze nemam vubec na nic naladu, jen na nejnutnejsi veci.
@kirkee - ty tvoje romany jsou bomba, teda o tom zlodeji to zas takova bomba nebyla, fuj, ale jinak si rada poctu. A ten tvuj maly to je teda divocak 🙂 s tou rukou je to teda sila, ja bych v tu chvili umrela strachy, jestli nema ustiply prst..ufffffff. A s tou kravou to teda taky nemelo chybu !!! 😀
@brisalek tobe gratuluju k budoucimu miminku, on je to ted opravdu sok, ale mit deti za sebou je opravdu nekdy lepsi. zabavi se, vyhrajou si..Ja si k nasemu lumpovi zatim taky druhe neumim predstavit, ale kdyz to prijde, tak se to proste zvladne.
Kdyz jsem si tenkrat precetla prispevek od@joa.n, tak jsem se rozhodla, ze urcite musim odpovedet a presto se k tomu dostavam az ted. Ac ted nemam zadnou depku, tak ti joan docela rozumim, protoze jsem taky dost aktivni clovek a s ditetem je proste vsechno naruby. Taky mam rada uklizeno, rada neco kutim, vymyslim, zarizujeme byt, tak furt neco hledam, ale nemam na to proste cas. A to nemam zahradu !! Casto mi Danecek visi na noze tak, ze nejsem schopna ani uvarit, v kuchyni mi udela takovou prekazkovou drahu, ze mi vse trva dvakrat tak dlouho. Asi 20X za sebou mi vleze do odpadkoveho kose, a ja ho 20X odvedu. To same s kytkama, s televizi, zaluziema. Stokrat za den, Danecku - to nesmis....Vecer prijde manzel domu, naveceri se, podiva se na zpravy a sdeli mi, jak je strasne unavenej. Ja vse zaridim, jen po vecerech potrebuju neco prodiskuovat, ale ani to se mu nechce. O vikendech je bohuzel porad pryc, ma dost casove narocneho konicka, ktery nam teda nastesti aspon obohacuje rodinny rozpocet. Ale i tak je to narocny. Nekdy je proste 7 dni v tydnu pryc. A mohla bych teda pokracovat dal, ale ani to vlastne nechci vsechno vypisovat. Jen chci rict, co mi v takovych vypjatych situacich pomaha. Tak zaprve, cas strasne leti a uz NIKDY se to nevrati. Kdyz si tohle uvedomim, mam chut prastit s veskerou praci a jit si s malym hrat, protoze az vyroste, bude to uplne jine, uz me nikdy nebude tak potrebovat. Zadruhe, v mem pripade tu Danecek ani nemusel byt, mela jsem hodne spatnou prognozu na tehotenstvi, takze jsem stastna, ze ho mam, i vztekleho, protivneho. Jen si predstav, ze bys ji nemela. Mozna by ti bylo dobre, ale casem by ti dite v zivote chybelo. Zatreti, kdyz chytnu nerva, jak je to vsechno naprd, jak nikam nemuzu, furt shanet hlidani, atd., atd., tak si vzpomenu na miliony ostatnich mamin, ze to maji taky tak a ze je to proste jen urcita zivotni faze, ktera nebude trvat dlouho a clovek se vrati do prace a bude to uplne jine. Ja kdyz slysim jinou mamku, jak si stezuje, ze vsechny dopoledne jsou stejny, jak nestiha uklizet, jak ji dite rve v obchodech a jine veci, tak se zatetelim, ze je to vlastne vsude stejne a proste v tom nejsem sama. Tak nevim, jestli to vyznelo jako povzbuzeni, kazdopadne doufam, ze je to ted u tebe joan lepsi a mas aspon trochu dobrou naladu 😉 Urcite napis.
A ted strucne k tomu dalsimu 🙂 Danik teda zatim nechodi, myslim, jak to tady ctu, ze je skoro posledni. Ja se to snazim neresit, za to manzel je na nervy 🙂 Ale aspon teda zatim vydrzi v tom kocaru, pak uz to opravdu bude horsi. Co se tyka bot, tak ma ted zatim takovy podzimni, kotnikovy. Mela jsem v planu urcite koupit dvoje zimni boty. Jedny lepsi, se zirafkou a jedny obycejny, uplne levny, ktery by byly jen pro prirad nutnosti. A to z toho duvodu, ze kdyz se mi promaci, tak at muzeme jit vubec jeste ven. Proste jedny boty jsou podle me malo. Ja mam teda to stesti, ze mam jedny pujceny (kotnickove, kozene uvnitr s koziskem) a jedny darovany (vyssi, opravdu teple). Ale s ostatni zimni vybavou je to spatne, zatim mam jen podzimni bundu a ostatni musim pokoupit, ufff, a to taky asi vse 2x ☹
No, jeste bych psala dal, ale treba zas priste, pokud se zas za pul roku dokopu 🙂 Mejte se moc fajn, at ditka nezlobi, pa a dobrou

perchticka
autor
24. říj 2010

Ahoj holky! 🙂

Jsem na tom bídně s časem a hlavně energií. Jak píše Achina. Čtu, ale nepíšu... 😝
Viki už má 12zubů. Už to ani moc nestíhám sledovat, který se mu zrovna tlačí. 😅 😀
Co se týče bot, máme už třetí v řadě. Začali jsme vel.18 a teď jsem koupila na zimu s kožíškem 22. Kupuji ty s žirafkou, certifikované. Navíc jsou moc pěkné. 😵
Brisalku, moc gratuluji! 😵 😵 😵
My bychom naopak druhé už i brali, ale nějak se nedaří... 😢 😉 Všechny zdravotní testy v pohodě, ale dává na sebe čekat. No když se nezadaří, tak to nechám koňovi. Jsem vděčná i za Vikýska... 😵

pikitko
25. říj 2010

Ahojky holky,
taky se přidávám. Čtu poctivě, horší s psaním. Maminy pisatelky - máte můj obdiv. Baví mě moc vaše příběhy a ráda se dozvím, co ostatní dětičky.
Boty máme jedny poděděné vel. 22, což má tak akorát a taky mám v plánu koupit ještě jedny kvalitní, když se promočí.
Se zoubkama to máme jako Perchticka. Před pár dny jsme pouštěli draka, no paráda, Marťas byl nadšený, i když ze začátku vypadalo, že má strach, že uletí.
Jinak, taky žiju poslední dobou tím, že čas letí šíleným tempem a je třeba tu být hlavně pro ty naše prďolky. Úklid a jiné se prostě nezblázní anebo uklízíme spolu. Je to období průzkumníků, takže ho všechno zajímá a hodně se toho dá udělat s ním. U nádobí si ho posadím do jídelní židličky, když nechce být sám a kouká nebo si hraje s vařečkou, popř. přebírá věcičky na lince.
Brisalku, taky gratulace, nedávno jsem byla taky v naději, ale měsíční záležitosti se jenom zpozdily.

Mějte se krásně

joa.n
27. říj 2010

Ahojky holky,
take ctu, ale nestiham odpovidat. 😉

Brisalek: Moc gratuluju k necekanemu prekvapku.. a tise zavidim.. 😉

My s manzou o druhem mimi hodne mluvime. Pred tou mou "krizi" jsme si rekli, ze do toho pujdeme znovu pristi rok na jare, ale ted se priznam ze jsem na vazkach, nebot nevim jak na tom budu "psychicky" a jestli bych to zvladla..

Jinak jeste jedou moc dekuji za podporu, u me se to celkem dost zlepsilo - hodne udelalo to, ze jsem si s manzelem promluvila o nasi spolecne budoucnosti a procistil se vzduch a TAKY Kacce konecne vyrasily dalsi zoubky, kvuli kterym skoro mesic nespala a snad co 2 hodiny knourala... ted uz ma temer 8 zubu!!
Taky mam zdravotni problem - vypada to na zanet karpalniho tunelu na prave ruce!! no hruza, ruka boli a brni tak to ted resim.. 😒

Jinak Kacenku musim pochvalit, zacina byt zase miloucka, hodne spolu chodime na prochazky bez kocarku - chozeni ji jde lepe a lepe, poustime draka a chodime cvicit k jinym detem a hrat si s nimi.. Takze tuk tuk.. je to ted FAJN! 😀

K tem zimnim botickam - koupili jsme jedny vysoke snerovaci u Deichmanna s nepromokavou membranou - takze ty ma na chozeni kdyz bude hodne zima (zatim je moc nechce - neni na ne zvykla a jsou takove "macatejsi" nez ty obvykle) a ted kdyz je jeste celkem fajn nebo kdyz jedeme kocarkem tak pouzivame podzimni vysoke kozene na suchy zip - maji v sobe neco jako fleece a davam tam teplou ponozku.. tyto ma rada a beha v nich jak o zivot.... 🙂

Mejte se krasne...

betty2
1. lis 2010

Ahoj holčiny,

teď jsme si několik dní "užili", Filda měl dost velkou reakci na očkování v 15. měsících (spalničky,zarděnky a příušnice), 3 dny měl horečky, které nechtěly klesnout, měl až přes 40'C byl chudák jak kamínka, hrůza... Je pěkně protivný, špatně spí ještě teď a ještě se mu na krku objevily zvětšené uzlinky. Radši jsem volala dneska doktorce, říkala, že to všechno je reakce na to očkování, horečky naštěstí už nemá tak snad to bude už dobré a uzlinky zmizí... No byla jsem z toho dost překvapená, protože jsem to nečekala, i když mě doktorka na možnost reakce upozorňovala, ale to dělá vždycky a Filda nikdy žádnou reakci neměl 😕 😕 Už teď se děsím přeočkování v 17. měsících....

Jinak je u nás vše při starém, akorát to počasí je nic moc, hřiště už nám zavřeli takže se dost děsím dlouhé zimy, co budeme dělat...

markulik: my máme boty na zimu zatím jedny, dostali jsme je poděděné. Už je Filda nosí a jsou super, byly jako nové. Plánovala jsem koupit ještě jedny, ale uvidím jak bude potřeba....

Chtěla jsem se zeptat, jak jsou na tom vaši prcci s mluvením? Filda jediné slovo, které říká dobře je táta (což ale říká skoro na všechno 😝 , ňam ňam (na jídlo) a au (na horké věci). Jinak nic moc jiného, i když pusu nezavře 😀 😝

kirkee
1. lis 2010

Ahoj holky,

Betty - teda chudak malej, takova reakce na ockovani ☹ My jsme nastesti vsim ockovanim prosli bez jakychkoliv reakci. (Uz mame veskere ockovani za sebou, posledni bylo ve 13. mesicich a dalsi nas ceka az ve trech letech - jsem prekvapena, ze v Cesku je to jinak 😕 )

Co se tyce mluveni ma Ozzy neuveritelnou slovni zasobu, umi rict mama, tata, baba, papa, krava, trava, voda, neni (kdyz kdekoliv cokoliv neni a melo by tam byt), haf, beee (to je ovecka), cici, brmbrm (to jsou auta a cokoliv, co vydava nejake zvuky), bac, zaba, pav, chameleon 😀 (v jeho podani je to "tatuaummm" - ma ho v jedne knizce a je to jeho nejoblibenejsi zvire, jen ho vidi, rozzari se mu ocka a uz vola "tatuaum tatuaum")

Dneska nas zase vydesil, ja jsem vecer neco delala v kuchyni a manzel byl s Ozzym vedle v pokoji a najednou rana a ticho, do toho manzel rve "jezis marja" a nato zacal Ozzyho sileny rev, tak tam letim v hruze, co se stalo a on normalne vylezl na gauc, naklonil se pres to zadove operadlo a prepadl tak ze dopadl z vysky primo na hlavu a nasledne na zada, lezel tam rozplacly v soku, az pak teda zacal desne rvat, tak jsem ho sebrala a chovala, no rval snad deset minut. Manzel mu zkousel hybat rukama nohama a jeste se ho ptal: "Ozzy, muzes hybat nohama?", rikam mu: "ten ti tak odpovi.." 😅 Jako nestalo se mu vubec nic, jen mu asi hodne zadunelo v hlave a poradne se lekl, ale jsou to teda soky, co nam ten malej clovek vyvadi 😠


kirkee
1. lis 2010

Joa.n - at mas ruku brzy v poradku, musi to byt hrozne neprijemne 😒 Opatruj se..

A vsem, kteri byste uz chteli druhe ditko, drzim moc palce, at se co nejdriv zadari!! 🙂

joa.n
2. lis 2010

ahoj holky,

zase jsme byly par dni u rodicu na Morave a Kacka byla uzasna - nejak ji tam to prostredi u rodicu svedci - vzdy tam udela nejaky pokrok
Ted prave zacala trosku vic "mluvit". Ale je to u nas asi jako u Betty: cely den "keca", ale zatim jen tou svou miminkovskou reci 😀 ale jinak rozumi uplne vsemu co po ni chci, reaguje na me zadosti. Jinak umi zakladni: tata a mimi (miminko je nejcastejsi a nejoblibenejsi slovo), mama rekne jen kdyz se ji neco nelibi nebo neco chce, a pak umi rict jak delaji zviratka (pes, kocka, opicka, lev, krava, kohout, ptacek) taky auto a vse co vydava podobne zvuky, miluje letadla a vysavac, kdyz se divi tak rika Téda, jé.. kdyz neco nekam poklada rekne sem, nebo neco jako tady, taky miluje pana "hopsika" takze rika Hop, hop. 🙂 pokousi se taky rict baba a dede, ale jde to jen nekdy 😉

Betty: Chudacek maly, to muselo byt hrozne - nedovedu si to ani predstavit...
Na ockovani v 15 mesicich jdeme za necely mesic, tak se taky trosku bojim reakce. Mame moznost nechat Kacenku naockovat i proti nestovicim, ale nevim, nevim.. co vy? Jak jste na tom? Poradite a pridata nazory? Zatim se priklanim k variante NEOCKOVAT..

Kirkee: tedy Ozzy je ale akrobat- videla jsem to vase video a to je tedy neco.. hlavne ze se mu nic nestalo

Jo, jeste musim Kaculku pochvalit - moc krasne drzi pastelky a malujeme spolu... a bude PRAVAK... 😉
a taky sem tam ji nechavam nakrmit se sama, to je pak sranda: vic jak pulka jogurtu je na stolecku, ctvrtina kolem pusy no a zbytek mozna v pusince 😉

A taky resime muj navrat do prace, vypada to, ze se asi pujdu zamestnavatele zeptat zda by me nechtel na par hodin zpatky... nejak nevychazime s financemi a brigady co mam to moc nezachranuji.. 😒

Mejte se krasne..

brisalek
2. lis 2010

@kirkee teda ten vas nezbeda radi 🙂 🙂🙂, hlavne , ze je vporadku🙂. A taky teda dost povida.
@betty2 my rikame mama(to pouziva rekla bych i kdyz neco chce nebo je nevrla🙂), tata (to ted vede), ham, hap(to je haf) mnau(to spis rika jak mhaaa) jina zviratka moc rikat zatim nechce i kdyz porad "trenujeme", pom hať(jako hop) hati(hačí) obcas neco podobneho ahoj, ero(spi eeooo🙂 ), napodobuje houkacky, rikala i teta, ale to ted nejak prestala a ted se tam parkrat objevi i baba a deda, zbytek je takova hatmatilka ve ktere mozna nejake slovo jeste je🙂. Myslim, ze kdyz rika tata urcite bude mluvit driv jak ve 2 letech . sestrin maly zacal az kolem 22-23m a uz to jede docela rychle🙂.

jinak mala pekne papa lzickou uz sama, krome ridke polevky uz se ani tolik nepocaka🙂, no a nekdy je zlata jak vse chapa a pomaha a nekdy je hrozna knoura a vzteklina. Malovani ji take bavi, ale pise spis propiskama, ktere jak vidi tak musi mit, pastelky jsme jeste neporizovali.... a take vypada, ze bude pravak, protoze malo co bere do leve rucky🙂.

Joa.n do praci ja jeste dlouho nepujdu🙂 i kdyz bych sla hned, prestoze nepotrebuju🙂
Uz jsem se rozhodla, ze si mimi nechame, ale porad me to dost desi🙂. Jsem hodne ospala, ale jinak mi stejne jako s malou zatim vubecnic neni.

Tak se mejte vsichni krasne.

brisalek
2. lis 2010

@joa.n nam posunuli ockovani -spalnicky , zardenky, priusnice - kuli memu tehu az na leden a take premyslim, jestli ockovat. Dve dr mi rekli, ze je to spise kuli ostatnim v rodine...kdyz jsou treba baicky a dedove nemocni a nestovice nemeli tak by jim to mohlo zkomplikovat zivot.....takze ja se zatim take priklanim k tomu neockovat. U malych deti je prubeh planych nestovic vetsinou lehky, kdyz je chytnou vcas🙂

martulikk
2. lis 2010

ahoj holky, s těmi druhými botičkami asi ještě počkáme... no, uvidíme jak nakonec budou potřeba...
psaly jste tu o očkování... my jsme nechali dát priorix tetra (vč. neštovic), protože chceme ještě druhé mimi a kdyby malá pak přinesla neštovice třeba ze školky, tak by to byl asi mazec... očkovaná byla minulé pondělí, o víkendu jí začaly teploty... vyšplhají se na 38 až 38,5 ale jak dáme nurofen, tak to klesne a je pak na celý den klid... od čtvrtka je nachlazená, má příšernou rýmu chudinka... tak možná ty teploty jsou spíš k tomu... teď ještě doufám, že se neosype... prý k této reakci dochází kolem 12.dne, tak snad budeme mít štěstí a vyhne se nám to...
k tomu mluvení... Pepí si pořád mele tou svojí hatmatilkou 😀 je to děsná kecka! ale prokládá to i nám známými výrazy 🙂 říká pá pá (když mává na rozloučenou), papa (když jdeme papat), pá (když dělá "malá" pejskům, nám nebo sobě), bů (na kravičku), mau (na kočičku), frká na prasátko, pak "íá" na oslíka (ale říká to po svém, nedokážu to tu napsat), táta (říká už hodně dlouho), máma (žačala nedávno, ale teď je trochu zase útlum), ha (ham)... no a ještě další, které jsou už hodně z jejího slovníčku 🙂 je vidět, že rozumí tomu, co jí říkáme, ví co dělat a co ne... u toho "ne" nás často pěkně testuje 😀 je u nás prostě fakt veselo!

achina
2. lis 2010

Ahojte,

@kirkee - vas maly je opravdu kaskader. Nas Danik tohle s oblibou dela taky, tak cekam, kdy bude nejaka pohroma. Vcera si tak sikovne stoupl v postylce, ze skoro visel hlavou dolu, no nekdy je to fakt hruza ty deti uhlidat... ☹

Co se tyka ockovani, tak maly ma v 15. mesici za sebou, zvladl to docela dobre, jen 1 den mel pres 38C, ale Panadolem jsme to srazili a pak uz v pohode. S nestovicema sama nevim, co clovek to nazor, ja zatim vyckavam, porad si rikam, ze nekde neco na internetu nastuduju, ale vecne nemam cas. Jsem rozhodnuta ockovat proti meningokokovi, nekdy za 14 dni. Jinak budu ale sbirat informace.

S mluvenim je to u nas sranda. Take ma svoji hatmatilku, vyklada cely den, ale rozumet mu je umeni. Umi mami, babi, tati, deda, z tech tezsich pracka, kaktus, kdyz se podari, tak placacka ( vyleze z toho pájaja) 😀, pak umi samozrejme par zviratek, nove konika a hada. Kdyz ma hlad, tak rve ňami, ňami a kdyz se divi, tak tééda. 🙂 Myslela jsem, ze toho umi hodne, ale kdyz ctu vase prispevky, tak si rikam, ze jsme jeste dost pozadu 🙂
Dneska jsme byli poprve u detske zubarky, Danik nema dobre vycistene zuby. Ale posledni mesic si do pusy neda vubec sahnout. Rve a rve. A to si myslim, ze mu nic noveho neleze. Trochu jsem se tam stydela, ale co mam delat, kdyz on proste tu pusu zavre a nepusti. Dnes jsem to zkusila trochu nasilim a byla z toho pred spanim velka scena, ze jsem ho pak ani nemohla utisit. Uplne se zajikal, chudak. Jak prosim vas cistite vy??

A jeste jedna vec me zaujala. Kdyz to tady procitam nebo kdyz mluvim s kamoskama u nas, tak zjistuju, ze snad kazda mamina na materske ma nejakou praci nebo aspon brigadu. Ja si teda taky neco malo privydelavam, ale nikdy jsem si nemyslela, ze jsou holky na materske tak aktivni a ze ty prilezitosti prece jen jsou.... 😎

@joa.n -ty ses prestehovala z Moravy az do Loun? To mas teda k rodicum taky pekne z ruky.. ☹ Jak zvladate cestu? Ja jezdim k nasim 3,5h a nekdy mam strach, jak to maly zvladne..

Prozatim se loucim, mejte se hezky.. 😵

j.kriv
3. lis 2010

Pěkný den holky, snažím se poctivě dočítat 😅

@kirkee teda krásně Ozzy zdolává překážky 😀 a co prstík, už je to dobré? chudáček, to muselo mooooc bolet ☹
@brisalek moc gratuluji k překvapení a taky tiše závidím 😵 určitě nebudete litovat 🙂 tak hlavně ať těhu probíhá v pořádku 🙂
@martulikk tu rýmu může mít taky jako reakce na tohle očkování, zrovinka včera jsem to četla, že bývá silná rýma... 😒 pokud jde o botičky, my ještě zimní nemáme, má vyšší podzimní, ale už mám vybrané, malá už má botky 24/25 😅 ale budu kupovat určitě dvoje, jedny vyloženě do mokra a jedny spíše vycházkové.

Jinak u nás nového není nic, pokud jde o mluvení, tak sice už říkala "mama" a "be" na psa (Bredy), ale přestala a ačkoliv celý den nezavře pusinku a i důležitě vykládá 😀 tak opravdové slovo nemáme žádné 😅 na zvířátka udělá jenom bů na kravičku, jinak nic. ale taky rozumí snad všemu, naučila se dát si židličku k lince a vylézt nahoru apod, takže z ní nemůžem spustit oči 😝 🙂 na očkování jsme měli jít včera, ale jsme furt nějak nachlazení, takže teď se doléčujem, no a doufám, že na nás doktor zapomene prozatím, mám z tohoto očkování docela strach, takže se určitě připomínat nebudem, naopak jsem to chtěla oddálit alespoň na 2roky.
A jak jste na tom s vánočními dárky, už vymýšlíte? my už pro malou máme doma, teď už koupím jen když mi vyloženě něco padne do očí.
No prďolka chce spinkat, tak jdu uspat 🙂 zatím ahojky 😉

joa.n
11. lis 2010

Ahojky holky,
tak se opet po nejake dobe ozyvam. U nas je spousta skvelych ale bohuzel i spatnych novinek ☹

Jak jsem psala ze me boli ruka, tak se podezreni na syndrom karpalniho tunelu potvrdilo - budu muset na kratkou operaci. Z toho strach nemam, ale nejhorsi je, ze se ruka pote nesmi alespon 3 tydny zatezovat a je v dlaze a to si s Kackou nejak zatim nedokazu predstavit.. ☹ ale vymyslet to musime, nebot mi Dr. hodne doporucuje na tu operaci jit..
Problem je taky s casem - dobra zprava totiz je, ze jsem si nasla praci, 3.1. nastupuju na par hodin tydne ucit na mistni ZS a tam ruku budu na psani potrebovat, takze tu operaci nebudu odkladat a zkusim vse zvladnout jeste pred Vanocemi..

Jinak Kacka zacne koncem listopadu chodit na zvykani do jeslicek a taky k pani na hlidani. Az budu od ledna v praci tak to budeme v ramci moznosti kombinovat. Tak jsem napnuta jak to tam bude beze mne zvladat, ale z minulosti vim, ze kdyz hlidal kdokoli jiny, bylo to vzdy v pohode..

Taky se moc tesime na hory - pojedeme v zime opet na sanky... 😀

tak se mejte krasne a napiste co je u vas noveho..

PS: jooooo, malem bych zapomnela - Kacka uz se umi sama najist lzickou (jogurty, presnidavky a kase..) je to sikulka 😉

brisalek
11. lis 2010

je joan to mas fajn s tou praci🙂 S rukou budeme drzet palce at to probehne v pohode. S papanim je sikulka. Mala taky takhle papa uz tak 2 meisce. Prvne me to hrozne rozcilovalo jak je vsude bordel, ale hezky se to naucila a kdyz nepapala sama tak nechtela jist vubec. Ted uz ji to zase trochu prestava a obcas se zase necha krmit🙂

jinak mi mame spise spatne zpravy. Byla jsem v utery na UTZ u sve dr. a rikala, ze neni srdicko, tak jsem sla ve stredu k apolinari. Tam srdicko nasli, ale mimi jen 4mm takze misto 8tt tak 5tt a mam prijit za tyden co se bude dit. Vecer jsem zacala spinit, pak zase nic.ale rano znova a odpoledne jeste vic.ttak jsem byla zase v nemocnici, srdicko pry je tam porad tak mi dali ascorutin a uvidi se....je to docela divny pocit. Jsem hrozne unavena, vsechno me boli, manza cely den v praci a chvili se vyrovnavam s tim, ze mimi nebude pak zas , ze bude, ale to me prepadaji myslenky jak to budu delat, kdyz to takhle bude pokracovat a ja nemam zadne hlidani, zadnou pomoc....no je to teda "sranda".

martulikk
11. lis 2010

Hezký večer 🙂
holky, potřebuju zase maličko sondovat, poradit 😉 v čem koupete prcky? My jsme do teď používali Johnson´s na tělo i vlásky, ale říkám si, jestli už nepřejít na sprchový gel nebo prostě něco jiného... mám tady jeden taky od Johnson´s, je to pro dětičky (no, i když teda původně jsem ho koupila pro pejska 😀 ale ta se ráda podělí), jen nevím, jestli je to dobré pro ty naše drobky...
s tím jídlem jste šikulky! Jojo teda sama ještě nejí... někdy v létě jsme měli ty tendence, že jí to předáme do svých otěží, ale byl to masakr a trvalo dlouho, než zase akceptovala, že budu krmit já, aby se vůbec najedla... u nás je problém, že toho nikdy moc nesní, takže kdyby ještě z toho "nic moc" snědla jen trošku... uf... necháme jí třeba rohlík nebo ovoce, je to sice pak na koupání, ale všichni jsme spokojení 🙂

joa.n: držím palce, ať to všechno dobře a rychle dopadne 😉 s tou prací to máš fajn... já jsem teda ráda, že jsem doma a konečně si to užívám, ale ono je to i tím, že o mém zaměstnavateli opravdu nemohu mluvit v dobrém... navíc, i kdybych měla miliónovou práci, tak si nedovedu představit, že bych to s malou zvládla... nemáme takové babičky, aby nám hlídaly ☹ moje mamka občas zajde k nám (ale víc se kouká na fotky a videa na webu), jenže vzít si malou ven jí nenapadne... no ta manželova jde s kočárkem tak 1x za 1-2 týdny, což taky není žádný zázrak... no jo... obě jí zbožňují, ale babičky jsou to teda na prd... alespoň podle mých představ 😒

brisalek: moc přeju, aby jste si to doma už jen a jen užívali!!! je mi líto, že máš takové trápení...

brisalek
12. lis 2010

@martulikk my koupeme porad jen ve vode a nic nepouzivame ani na vlasky, kdyz ma rucicky spinave z venku od pisku nebo kdyz prijdeme od dr. tak ji je umyju takovym tekutym mydlem od biodermy, ale jinak porad jen cista voda. Ja si myslim, ze nic neni potreba, ale vim, ze jsem s timhle nazorem spis rarita🙂

j.kriv
12. lis 2010

Ahojky,
@joa.n taky k práci gratuluji, bude to změna starat se o jiné děti 🙂 můžu se zeptat co učíš? nevím jistě jestli jsi to byla ty, kdo učil angličtinu? 😅 a s rukou držím palce ať máš brzy v pořádku a plně funkční 😉

@brisalek přeji ať se všechno ustálí a můžeš být v klidu, je to naprd, nevědět... jinak s koupáním souhlasím, taky myjeme jen vodou a akorát tak 1x/týden dám do kyblíku trošku pro vůni, kupuju už od narození z DM,babylove, neštípe do očí a má krásně vláčnou pokožku, umím se s tím osprchnout i já 😀

joa.n
13. lis 2010

Ahojky holky,

@brisalek: jejkote, takove trapeni.. moc ti preju aby to bylo brzy dobre a zacala sis pocit tehu maximalne uzivat... u nas to bylo neco podobneho a moc dobre tedy vim, ci prochazis... drzim palecky 😉

@martulikk: ze zacatku jsme taky pouzivali Johnsona, ale kdyz dosel tak jsme po konzultaci s kozni Dr. prestali vse pouzivat kvuli te jeji plisni. Ale uz je par mesicu vylecena, takze pomalinku zacinam opet neco zkouset. Ted naposledy sprchovy gel (ten bily) sensitive z DM - ale jen na vlasky ci zadecek a rucicky, na telicky nic, jen vodu no a pred asi tydnem jsem koupila penu do koupele (mala se totiz straaaaaaaaasne rada cachta v nasi velikanske vane a penu miluje), takze opet z DM ale tu modrou radu - taky je to bez problemu. Ono to chce asi vyzkouset, jednu dobu nam Dr. radila i obyc detske mydlo a to bylo taky v pohode, ale jak pisou holky, miminka se temer jeste neuspini a nezpoti, takze neni potreba to nejak hrotit a voda uplne postaci.. 🙂

@j.kriv: ano, to jsem ja s tou anglictinou.. 😀 v pondeli si jdu pro teminy operace, tak se uvidi jestli to zmakneme jeste pred Vanocemi nebo to necham az na leto - zatim mam ortezu na noc, ruka boli jen nekdy tak to neni tak hrozne...
Manzu budu muset poradne zaprahnout, nebot cca 3 tydny uplny klidovy rezim na tu ruku a s malou, no nevim, nevim.. ☹ vsak vite co ty nase deticky potrebuji...

hezky vikend vsem... 🙂

brisalek
13. lis 2010

Ahoj Joan a jak jsi spinila, jestli se muzu zeptat? asi jen spinila , vid?Ja si myslim, ze potracim, protoze pokazde je to silnejsi a uz prakticky krev ne spineni. Ale vzdy nejakou dobu(ve stredu ctvrtek jen chvilku, ted uz delsi dobu), pak zase nic nebo jen spineni a pak zase normalne krev se srazenou krvi. Ale rekli mi, ze mam prijit az to bude jako menstruace a silnejsi nebo kdybych mela velke bolesti bricha. Porad nevim co mam delat. Mala je zvyklavecer jen na me a tak tam nechci ztvrdnout cely vikend. Kazdy den se bojim, ze budu muset vecer jet a ze doufam, ze to vydrzim do rana.... Nastesti uz jsem ji kuli tehu minuly ctvrtek odstavila,´, takze aspon nebude chtit mlicko a obcas si da i sunar. Myslim, ze to nema cenu, ze je to jen cekani na potrat a uz bych to chtela mit za sebou