Berete batolatům jídlo do restaurace/kavárny?

esmeralda11
2. srp 2023

Čau děvčata! Jak to děláte, když jdete třeba s kamarádkou a berete s sebou dítě (batole) do kavárny nebo do bistra? Berete mu s sebou vlastní jídlo nebo mu ho tam koupíte? Je to trapné vzít mu vlastní nakrájené ovoce nebo třeba chlebík do krabičky?

jerrabina
9. srp 2023

@elesse v sushi jsou syrové ryby. Ale mám dojem, že něco bez rizika salmonely se vybrat dá (tuším že se to jmenuje maki, to kde je místo ryby zelenina) 🙂 Ale pravé sushi/... dítěti nemusí chutnat, je to dost specifická chuť.

jerrabina
9. srp 2023

@esmeralda11 já sama nikdy nevím. Ale většinou jsem si s dcerou dávala džus napůl a jídlo podle situace, krabičku krupek jsem měla vždy s sebou

suzanna123
9. srp 2023

@elesse tak pro čtyřleté dítě rozhodně...

journals
9. srp 2023

Brala jsem a trapné mi to vůbec nebylo. A určitě to nebylo z důvodu úspory. U mimin jsem na jídlo dost háklivá a tak sůl a cukr není na denním jídelníčku. Do roka a půl mi to přijde úplně ok, přinést si vlastní krabičku, skleničku, oběd. Od dvou let už jsme kupovali vhodnou variantu z nabídky restaurace.
Ale já jsem asi blázen, protože uznávám, že na mě blbě koukali i když jsem na leteckou dovolenou 11m synovi táhla jeho skleničky 😅

lvl16
10. srp 2023

@elesse Věř, že bych byla radši, kdyby jedl to sushi :D.

elesse
10. srp 2023

@suzanna123 proc rozhodne? Myslim, ze salam je stejne nevhodny jako syrova ryba. Ovsem sushi muze byt i s tepelne opracovanou surovinou nebo treba okurkou…

elesse
10. srp 2023

@jerrabina ano, nemusi chutnat. Muze dostat z nabidky neco jineho. Pripadne ano, sushi s tepelne opracovanou rybou/krevetou, okurkou, vajickem,….

lvl16
10. srp 2023

@elesse Já bych mu klidně dala i syrovou rybu (ostatně steaky má taky nejradši krvavé :D), ale z nabídky se mu líbila jenom vitrína s dorty. 🙂 Kdyby bylo v nabídce něco, co jí/chtěl vyzkoušet, tak dostane pochopitelně to. V nabídce má naše sushi bistro bohužel pouze sushi, miso polévku, poke bowl se syrovou rybou a salát se syrovou rybou. Všechno mi to přijde lepší než rohlík se salámem. Ale rohlík se salámem mi přijde lepší než pruzení a hlad :D. Normálně chodíme do restaurací, kde si vybere, ale teď to nešlo.

suzanna123
10. srp 2023

@elesse tak určitě - až na to, že vůbec🙄 Děti do minimálně 5 let by syrovou rybu vůbec jíst neměly, nemají na to uzpůsobené zažívání. Jasně, sushi s okurkou, vejcem apod. je řešení, pokud dítě není vybíravé a pokud důvěřuji tomu, že si v kuchyni důsledně myjí ruce a nože. Nicméně výživová hodnota slazené sushi rýže a rohlíku bude zhruba tak na stejné úrovni a salám je podobná kategorie, taky záleží na kvalitě a typu salámu.