Berete batolatům jídlo do restaurace/kavárny?

esmeralda11
2. srp 2023

Čau děvčata! Jak to děláte, když jdete třeba s kamarádkou a berete s sebou dítě (batole) do kavárny nebo do bistra? Berete mu s sebou vlastní jídlo nebo mu ho tam koupíte? Je to trapné vzít mu vlastní nakrájené ovoce nebo třeba chlebík do krabičky?

lv
2. srp 2023

@esmeralda11 děcko cca do roka, klidně kapsičku, mliko, kaši, křupky, chleba bych nevzala, to už bych vyřešila nějakou místní palačinkou, třeba

xxx3d
2. srp 2023

@esmeralda11 brávala jsem vlastní do krabičky, útratu měli ode mě, takže mi to nikdy nepřišlo trapný, zvláště když přihlídnu k tomu, že jedl jen minimálně.

zelenaesmolda
2. srp 2023

Bravala jsem vlastni jidlo

biciklissie
2. srp 2023

Asi tak do roku nebo do roku a půl maximálně. A vždycky jsem se zeptala, jestli jim to můžu dát. Jednou jsem teda vzala rozjedeny banán asi dvou a půl létě dceri a obsluhu požádala, jestli to může sníst, že to musí dojíst a nic jiného do té doby nemůže, že to má za trest🙂. Ale obsluha byla moje známá, tak to se asi nepočítá.

la_amanita
2. srp 2023

Do roka vlastní, od roka z nabídky.

mama_mila
2. srp 2023

Kolem roku a půl jsem brávala vlastní, třeba ovoce, kapsičku atd, kolem 2-3 let už si dala s námi, vybrala jsem vždycky něco vhodného, záleželo taky kam jsme šli a co tam měli. Chleba bych asi nebrala, spíš křupky nebo co nedrobí

janule0123
2. srp 2023

@esmeralda11 do roku vlastní, když jsem šla na jídlo i ja 😉pak jsem objednavala už z lístku, na startu vývar 🤣oblíbená záležitost

malytlustyhroch
2. srp 2023

Minimalne do dvou spis do tri jsem brala, krupky,kapsicku, jabko, sklenicku, urcite vlastni vodu... jasne, ze treba kolem roku, ze jsme mu dali i ochutnat z talire, ale nedovedu si predstavit treba 13 mesicni dite nechat najist presolenych restauracnich jidel. A to nejstarsi s nami tech hospod obrazil hodne, byl hrozne hodny, my rodice jsme byly mladi a jeste ne tak uzkostni, ja nepiju, takze s nami byl v restauraci/hospode od narozeni do trilet tak 1-2 za tyden 🙈 Mozna kdybychom sli do restaurace jednou za pul roku, tak to taky neresim. Kazdopadne ted uz mi to prijde neuveritelne, jak jsme ho tahaly 😁🙈

kakba
2. srp 2023

Brzo se holky zacaly sapat po jidle co jsem mela ja, nikdy jsem nic nebrala, max krupky.

esmeralda11
autor
2. srp 2023

Chystám se na brunch do poměrně dost drahé kavárny a úplně se mi nechce tam dítěti kupovat obyč nakrájené ovoce s nějakým kouskem pečiva za 100,- a více, když on to v roce a čtvrt absolutně nedocení:/ Ale nechci zas udělat nějaké faux pas.

kubesovaadelka
2. srp 2023

@esmeralda11 ono záleží aji na obluze. Mám dceru rok s půl a jídlo ji beru s sebou, jen jednou jsem objednala. Za studenských let, jsem dělala o víkendech v nemocnci kantýně, kde bylo plno jídla i pro děti na výběr, ale nikdy jsem se nepožadovala nad tím, když si donesli pro dítě vlastní, kolikrát i přišli poprosit, zda bych jim jídlo nebo vodu na mlíko neohřála a nikdy jsem s tím neměla problém, jen poprvé, když jsem tam byla sama a tatínek s miminkem přišel, zda bych mu neohřála vodu tak akorát🤣 jako nezkušená jsem nevěděla, jak má být ohřátá voda na mlíko akorát tak jsem poslala tatínka, ať si to ohřeje sám. Útratu tam vždy udělali tak či tak. Za mě v tom problém nevidím, ale asi opravdu záleží na obluze a co si myslí ostatní mě nezajímá

xxx3d
2. srp 2023

@esmeralda11 možná teda pro svůj klid bych na tvém místě do toho podniku zavolala a zeptala se.

fifinka2020
2. srp 2023

@esmeralda11 asi taky záleží, zda mají něco pro deti - z toho, co píšeš, mi přijde, že mají, tak tam bych to možná nedavala

malytlustyhroch
2. srp 2023

@esmeralda11 tak jestli tam vhodne potraviny normalne jsou v nabidce, tak to bych si osobne nedovolila vytahnout svoje, abych usetrila. To uz mi neprijde rozdil mezi jabkem z domova, kdyz maji v nabidce svoje, a lahvacem z domova. V podnicich, kde maji utopence, pizzu z mrazaku a lunchmeat, je to trochu jine, tam nikdo nerekne ani popel, kdyz si dite vybali svoje batoleci jidlo, protoze mu proste nemaji co nabidnout. Ale jestli vis, ze by ti to fakt bylo proti srsti, tak zavolat dopredu a zeptat se, neni spatny napad, ono rok a ctvrt je precejnom jeste takove miminko, tak ti to treba odkyvou.

elesse
2. srp 2023

Brala jsem to podle restaurace a toho, jestli maji neco vhodneho… na snidanich/bruncich se jidlo vhodne pro moje deti naslo od doby co zacali jist. To by mi prislo velmi nevhodne. Naopak pred obedem jsem klidne tahala krupky, kapsicky,… casto i misto obeda, kdyz jedine vhodne jidlo byla polevka. Voda v lahviccw vlastni nevadila nikdy, nosim i s triletakem, jinak by dzusu vypil pet a rekla bych, ze u tech predskolnich se da vlastni lahev s brckem tolerovat

irmamala
3. srp 2023

Jestli maji v nabidce zhruba to, co by sis donesla, tak urcite ne.

kacka1994
9. srp 2023

Já vždy beru s sebou a pak se rozhoduju na místě. Třeba ročnímu dítěti nevysvětlím, že musí ma jídlo počkat. Takže mu dám z krabičky a pokud by měli něco vhodného, tak mu pak objednám, nebo dávám od sebe. Pokud nic vhodného nemají, tak jí svoje z krabičky. Pokud by to byl luxusnější podnik, asi bych se zeptala, jestli to nevadí.
Pití si myslím, že do těch tří let nevadí, ale klidně koupím džus (pokud jsou ochotní mi dát nechlazený a brčko).

martinka0209
9. srp 2023

Do roka jsem brala jeho jídlo,jednou jsem tam míchala kaši 🙂,jen požádala o vodu,ale od roka jsem kupovala,tak děti si dali z mého talíře,já si objednala,co by mohli jíst i oni,stejně toho moc nesnědli a porce jsou fakt veliký

kytickaaa
9. srp 2023

@esmeralda11 po roce už si dala něco s námi z nabídky

veronicka89
9. srp 2023

Nekdy vezmu nekdy ne ... pokud by se to nekomu nelibilo okamzite odchazim

teate
9. srp 2023

Kupujem tam. Ať si taky něco užije, když my jsme na výborným kafču nebo dortíku a máme to jako svátost. 😅 Nakrájený ovoce nebo chleba a tak má doma furt.

j.kriv
9. srp 2023

Pokud mají vhodnou variantu, tak bych nebrala, ta stovka na útratě už se vcelku ztratí 🤷

ai30
9. srp 2023

Vzit jidlo z domu, protoze tam takove nemaji je ok, vzit jidlo z domu, protoze jejich je drahe neni ok.

lvl16
9. srp 2023

Kde bylo možné vybrat něco z lístku, tak jsem samozřejmě nechala vždy vydělat restauraci. Kde nemám, co vybrat, tak synovi dávám vlastní i teď (jsou mu skoro 4 roky). Naposledy teď na zahrádce sushi restaurace jedl rohlík se salámem 🙂. Ale vždy se obsluhy ptám, jestli je s tím ok a objednám mu alespoň pití.

suzanna123
9. srp 2023

@esmeralda11 já myslím, že nikdo nebude řešit, že dáváš dítěti svoje jídlo, zvlášť u takhle malého dítěte. Jasně, pokud tam mají v nabídce banán a ty si ho vytáhneš z kabelky, tak to asi úplně OK nebude, ale stačí, když to ovoce bude mít třeba předkrájené v krabičce, nebo mu dej nějakou kapsičku nebo křupky. Hádám, že v kavárně spíš budou řešit, aby jim tam mimino nedělalo bugr než jestli jim tam udělá útratu.

tereza0111
9. srp 2023

No, fakt zalezi na pomeru. Kdyz jsme nekde x dospelych, vsichni si neco objednaji a jsem jedina s ditetem, tak mi neprijde blby ani pro 3 letou neco vytahnout z kabelky (beztak ji tedy objednam alespon dzus nebo nejaky milkshake). Na druhou stranu nedavno v kavarne s detskym koutkem jsem sledovala 2 maminky s celkem asi 5 detmi, jedna mela kafe, druha nejaky drink jinak nic, byli tam dlooouho a detem vsem rozlozili po celem stole piknik. To uz mi teda nevhodne prislo

elesse
9. srp 2023

@lvl16 tak ted me dost pobavilo, ze je vhodnejsi rohlik se salamem nez sushi😂

drep
9. srp 2023

Nosila jsem tak do roku, pak už vždycky bylo i v restauraci něco vhodného. Upřímně mi to přijde stejné, jako kdybych si objednala jen já a manžel jedl něco ze své krabičky (a to má muž crohnovu nemoc, takže má výrazně větší dietní omezení než batole).

mdch91
9. srp 2023

@elesse pani nepsala nic o to, jestli je to vhodnejsi, ale treba dite sushi neji, hm...

prejeta_zaba
9. srp 2023

Ano, nic trapného na tom nevidím. 🤷‍♀️ Ani bych neměla důvěru dávat takhle malému dítěti bůhví jak myté a skladované ovoce, pokud by tam měli nějaké krajené v nabídce. Tak od roku dám třeba ochutnat že svého talire. To je přece samozřejmost, že ti nebude kavárna připravovat jídlo pro batole, čili mu dá vlastní. 🤷‍♀️