• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bezplenková komunikační metoda II.

9. dubna 2016 
@katka_brno dík skusila jsem Zacala plakat a nevycurala se proste ji to vyrusilo. Syna 4,5 let budím o půlnoci taky, jinak pak brzo vstane a už nemůže usnout takhle spí. Ale holka je na to možná malá. A co mají děti s bkm v noci? Pleny? A malte tip na nějaké speciální extra suché pleny třeba? Ale myslím že je to v hlavě, prostě ví že čůrá a tak pláče.. Když se budí tedy tímhle..
10. srp 2015 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciamala1979 některé mají jiné ne :slight_smile:
10. srp 2015 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dotaz: bkm u chlapečků
syn má 7 týdnů, o bezplenkovce jsem si v těhotenství myslela, že je to nesmysl. Miláček ale už od narození téměř při každém přebalování čůrá, z toho většinou to schytá široké okolí (stěna, podlaha) včetně rodiče. Při pokusu o "nasměrování" přestane, při přiložení čtvercové plínky přestane. Takže zkouším BKM - z pudu sebezáchovy :slight_smile: Problém je, že odmítá čůrat, když ho držím v klubíčku - zkoušela jsem to několikrát, vždy s několikadenní přestávkou. Konkrétně - když fakt musí, tak se zoufalým brekem něco pustí, ale hned přestane a dokončí to na pultu. Navíc jeho akční rádius je fakt velký: běžně si načůrá na obličej, posledně když jsem to zkoušela nad miskou v klubíčku, tak se trefil do obličeje, přestože jsem předtím zkontrolovala, kam "míří". V misce bylo pár kapek... Poslední dny tedy ze zoufalství mám na pultu kelímek od jogurtu (vhodnější nádobu zatím hledám) a chytám to do ní. Nemá někdo podobné zkušenosti? Mám trochu divný pocit z toho, že ho podporuju v tom čůrání vleže...
10. srp 2015 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciamala1979 Ne, mimino si musí vzbudit matku. Třeba jedno přes den jako signál řvalo, když potřebovalo, v noci se hodně vrtělo, neřvalo, protože to asi matku v noci nevzbudilo. Navíc spánek má cenu zlata, nebudu si dávat budík ani nebudu budit dítě - je to nepřirozené. (já nečůrám ve stejnou dobu, ani děti, a něco jiného je to u 3-4 letýho, kterýho jde rodič vzbudit, jinak se počůrá pravidelně v 22.30. Nic proti tomu.)
Já nevím, kdy dítě bude potřebovat/potřebuje čůrat, ale dítě to ví. Je na něm, aby si to zařídilo. Akorát jedno jsem cíleně učila v noci čůrat do plínky, že nechodíme, v ložnici bych ho dala, ale vadilo mu to čůrání, řvalo, budilo ostatní a pro mě vstát, jít jinam, čekat až nutnost překoná nechut by u dětí s malým věkovým odstupem vedla s miminem k totálnímu spánkovýmu deficitu, kterej bych nedala.
10. srp 2015 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paaja83 Můžeš zkusit nad umyvadlo a pustit vodu - mají rádi ten zvuk, nebo ne do klubíčka ale na bok na ruku položit - ca jak kdybys kojila
10. srp 2015 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zo_ja no ja nebudim, spis se snazim eliminovat plac v noci. No a prisla jsem na to, ze reaguje bud na plnou plenu, nebo prave cura a rve a zlobi se tehdy.. tak me to napadlo, jak se to opakovalo, ze je to spojene a potřeba resit, akurat nevim jak. RIkala jsem si jak to delate vy, když bkm je bez plen, myslela jsem ze i v noci, ze deti na to negativne reaguji, když by byla plena mokra. Jak moje holka. Když je to tedy u nas o tom..
10. srp 2015 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paaja83 ak ta potesim,tiez sme curavali v leze,lebo ked som ho dala do klubicka,tak vzdy zacal plakat,ja mam nadobku z nugety,ma siroke hrdlo a vrchnak,cize skvela aj na cesty :grinning: teraz ma maly 5,5 mesiaca a uz kelimok bojkotuje,curame nad nocnickom kvazi v polosede.
22. srp 2015 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky,potrebovala by som poradit.Synovi na zaciatku 5. mesiaca vyliezli dva zuby,v tom case,ako sa rezali sa zacal v noci budit s placom,vacsinou vzdy cural. Dovtedy sme mavali suche noci,cural az nadranom.Teraz cura aj 5x,vzdy sa zobudi s velkym revom alebo sa pocika ani neviem.Vsimla som si,ze aj cez den cura ovela castejsie a aj vacsi objem.Teraz ma 5,5 mesiaca a je kojeny.Dakujem za vase postrehy.
22. srp 2015 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky prosím o radu. Mám 18-ti denní holčičku a aniž bych o to nějak zvlášť usilovala tak už od porodnice kakáme spolu. Kaká vždycky po probuzení, takže není těžké to vysledovat a podržet ji nad umyvadlem. Čůrání jsme zatím nezkoušely, ani nevím jak na to, když často spí - to bych musela pořád budit asi... Ale jde mi o tohle. Dvakrát se nám teď stalo, že jsme byli na procházce a malá se vzbudila, mě ani nenapadlo ji v té zimě vytahovat z kočárku a dávat vykakat, jenže ona křičela celou cestu domů a uklidnila se až doma když jsem ji podržela nad dřezem a mohla se vykakat. Nerada bych jí tím nějak ublížila, když to chudák zadržuje, ale nevím jak to venku vyřešit, když už je taková zima a vítr, nechci aby nachladla...Poradíte?
19. zář 2015 ve 21:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jankulinka syn má 3 měsíce a ze začátku taky kadil jen za asistence rodiče - ale v létě to jednak bylo snazší, jednak téměř vždy kadil doma. Chápu, že nechceš, aby to zadržovala.. nezabere, když jí v tom kočárku pořádně zacvičíš nožičkama? pěkně k bříšku, abys jí "pomohla"... pak jí v tom hovínku, když je zima, když tak chvíli můžeš nechat, nárazově to snad nevadí. Syn by taky radši byl hodinu v hovínku než 10 minut v počůrané plínce, naštěstí v noci je to lepší. Jednou se teda stalo, že se na procházce babičce vykadil hned před domem, ona ho očichala, usoudila, že se jí ten žbluňkavý zvuk asi zdál a vrátila se za hodinu a půl.
a s tím čůráním - v návodech na BKM se píše, že děti ve spaní nečůrají. U nás to teda platí stoprocentně. Tak ji určitě nebuď, ale počkej až se začně probouzet, kroutit a vezmi ji rychle do klubíčka. Jinak jsem taky četla, že chytnout 50 % čůrání je velký úspěch. U nás to platí pořád, někdy má den, kdy to chytnu jednou, někdy 8x a ty signály jsou stále jasnější. Tak to neber jako neúspěch, když se vám to nepovede. U mě BKM byl jen výsledkem toho, že mě nebavilo se 5x denně převlíkat ;)
20. zář 2015 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jankulinka ak ju nechces rozbalovat vonku a davat ju kakat nad nocnicek,tak jedine zdvihnut ju aspon do klubicka a nechat ju vykakat do plienky a potom prebalit alebo planovat aspon nateraz prechadzky tak,aby ste boli pobliz domu.
20. zář 2015 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@paaja83 Děkuji za reakci. Zkusím to cvičení a prostě ji pak přebalím. No v zimě to bude nemožné, nemůžu přece 3-měsíční mimino svlíkat venku v takové zimě, co? Musím si pořídit nějakou misku, do které ji budu učit i doma ať to nacvičíme a pak když budeme venku nebo někde na návštěvě tak jim nemusíme kadit do umyvadla - věřím, že ne každý pro to bude mít pochopení... :wink:
20. zář 2015 v 17:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@senta_sofia Děkuji za reakci, klubíčko je dobrý nápad. :slight_smile:
20. zář 2015 v 17:15  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtěla jsem se zeptat mám 3 a půl měsíční holčičku v čtvercových plenách, kaká vždycky ráno když se probere, přes den pak při kojení, jak praktikovat vyměšování při kojení? a za druhé chtěla jsem se chtěla zeptat jestli už nemám počkat do doby než bude sedět a dávat jí rovnou a na nočník? četla jsem totiž že některé matky praktikovalikrásně bkm a třičtvrtě roce jim začalo dítě metodu bojkotovat. Bojím se abych jí eudělala v hlavě maglajz učit měsic tak a pak zas na nočník?
19. říj 2015 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@viola1987 někdo kojí nad nočníkem - já to teda nezvládala :slight_smile:. Ale malý pak při kojení kakat přestal. Jinak bojkot v tom věku je opravdu velice běžný - právě v něm jsme :frowning2:. Prostě je svět příliš zajímavý na to, aby se zdržovali nějakým čuráním :slight_smile: Zase by to mělo přejít. čekat až bude sedět, tak už pravděpodobně nebude dítě dávat signály. Já chci těd malého prostě postupně začít posazovat na nočník, ale sedí už dlouho a zatím jsem to neřešila. Nemyslím si, že by to s BKM v podstatě nějak souviselo. Ta není o učení na nočník ale spíš o té komunikaci :wink:
19. říj 2015 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si teda po pravdě žádných signálu ještě od začátku nevšimla, možná ten signál je tak 3 vteřiny před akcí.
19. říj 2015 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@viola1987 ja som bkm nepraktikovala Jako si deti sadli, na pevno, syn 9 mesacny, dcera skor, tak som vždy rano posadila na nocnik a podarilo sa vykakat. Spravidla kakali proste rano. NO obaja od cca 15. mesiaca, i kluk :wink: bez problemov bez plienky na den a kakaju a curaju len do nocnika. Syn teda uz bude mat 5 tak do zachodu. Osobne ak by som mala dalsie tretie by som to nehrotila a urobila stejny postup :wink:
20. říj 2015 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paaja83 chcete mi tym povedat, ze Vase dieta v noci necura, resp. ma rano ciste pyzamo - plienku? Smiem vediet, ake stare mate dieta?
20. říj 2015 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den, mám naprodej sadu oblečení na bezplenkovou metodu, pokud byste některá měla zájem - je nová, nepoužívaná : http://www.modrykonik.cz/market/baliky-obleceni/cuvi8s/prodam-komplet-na-bezplenkovou-metodu/
20. říj 2015 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,už dlouho pročítám různé diskuze o bezplenkování a až dnes jsem se odhodlala, že se taky aktivně zapojím :wink:
Mám 7.měsíčního chlapečka Rišku a s bezplenkovkou jsem začala asi v jeho dvou měsících. Všechno šlo hladce až do doby, než jsem malého "odložila" na zem. Předtím jsem ho většinu času nosila nebo ho měla v těsné blízkosti, takže signalizoval tak, že sebou začal házet nebo mrmlal. Kdežto na zemi ho zajímaly jen hračky a ze všeho byl nadšený, takže jsem signály nedokázala rozlišit. Ale největší bojkot je v posledních 2 měsících, když R. začaly růst zoubky (čtvrtý se mu právě prořezává) a když začal pást koníky. Je dost hlučný, takže si neustále něco vykládá, když mě nemá na dohled, tak pláče a mrčí, že chce na ruce. Takže signály žádné, nebo je aspoň nejsem schopná rozluštit. Když si myslím, že by mohl chtít čůrat, tak ho zkouším dávat na kyblík, ale v 90% mi dává jasně najevo NE, začne se točit ke mě a prohýbat do luku. Pochopila bych to v případě, že se mu nechce, ale kolikrát po takové scéně udělá vzápětí loužičku na zemi. Takže z jeho strany totální bojkot :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jediné co pořád zvládáme na 100% je kakání do kyblíku a v noci se na čůrání budí, takže ho dávám nad kyblík a zároveň ho přitom kojím.
Vím, že bojkot je v těchto situacích častý, ale já spíš nevím jak pokračovat dál. Dříve když nám to klapalo jsem používala jednorázovky a jedna až dvě mi vydržely na celý den. Postupně jsem přecházela na látkovky a dnes vyměňuji jednu plenku za druhou a peru skoro každý den:( Nejde mi o špinavé prádlo, ale jsem trošku smutná z toho, že půl roční snažení jde do kytek :frowning2:
Nemáte některá podobnou zkušenost? Mám to zkoušet dál nebo dát raději pauzu? Mám obavu, že když toho nechám, tak malý přestane signalizovat už napořád. Nebo vytrvat, nočník mu nabízet?
A ještě jeden dotaz, všimla jsem si, že když ho mám přes den na rukách nebo v nosítku, tak je schopný vydržet s čůráním i 2 hoďky, ale když si hraje na zemi, tak je čůrá i po 15-20 minutách. Asi to bude polohou na bříšku, když se plazí, tak si tlačí na močák. Mají to vaší prcci taky tak? Zlepší se to časem? Právě z tohoto důvodu se nemůžu spolehnout ani na časování, což je průšvih.
Budu vděčná za každou radu a zkušenost :grinning:

PS: omlouvám se za ten román :sweat_smile:
3. lis 2015 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vronie2 u nas to iste,7 mesacny, dari sa nam len v noci a po zobudeni, inak nie, uz ani neponukam, lebo ma nervy
3. lis 2015 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás se to taky zlomilo v tom 7 měsíci... Do té doby hlásila dcerka krásně, měli jsme jednu plenku denně. Potom naráz šup... Chvíli to takto bylo a pak se velmi rychle odplenkovala. Ve 20 měsících byla bez plen i na noc...
3. lis 2015 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciamala1979 cura,ale dava signal, cize ho dam vycurat a spi dalej... paaja83 ma trojmesacne
3. lis 2015 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@filipatereza Takže jsi dcerku ani nezkoušela dávat na nočník? Prostě jsi jen přebalila? A ona si po čase zase řekla sama?
4. lis 2015 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky holky, aspoň v tom člověk není sám :sunglasses:
4. lis 2015 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@senta_sofia akým sposobom? Moja dcera plače, ale v podstate už má čerstvo počúranú plienku, alebo to počujem, jako k nej dobehnem..
5. lis 2015 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciamala1979 zacne sa mrvit,mrncat,niekedy place, ked sa vycika,upokoji sa
6. lis 2015 v 05:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciamala1979
samozřejmě nechci říct, že v noci nečůrá. píšu, že nečůrá ve spaní. Vždycky se musí aspoň trochu probrat. U nás to teda tak funguje. Momentálně má syn přes 4 měsíce. Pokud se v noci začne mlít, protahovat, tak vím, že bude čůrat. Většinou to v noci doprovází i zoufalým pláčem.
6. lis 2015 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vronie2 jelikož mám prcka, tak tímhle "sabotážním" obdobím jsme si ještě neprošli :slight_smile: ale co se týče intervalů, máme to stoprocentně stejně. Nemyslím si, že by to bylo polohou na bříšku, protože ještě donedávna se sám nepřetočil a na zádíčkách na zemi měl taky tak 30, někdy i 20 minut. Náš "rekord" v šátku je 2,5 hodiny. Ale to už ke konci prořval. Myslím, že to je tím, že holt má v šátku větší motivaci to vydržet :slight_smile:
6. lis 2015 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
prosím o radu - v jakych polohach davate nad umyvadlo/kyblik?...mam 5 tydenní holcicku a curame/kadime v klubicku (zady je oprena o me bricho) - jenze hlavicka je tim padem vertikalne a to myslim neni dobre (tlaci si dolu na pater (komprese obratlu)...jak to delat tedy jinak a spravne? Dekuji
16. led 2016 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek