Probiotika Biogaia nepomáhají, co zabralo vám?

slimacikmia
12. čer 2018

Ahoj, aké máte skúsenosti s inými probiotikami pre mimčo? Biogaiu berie skoro mesiac a cez deň je to hrozné 😰

bayt
12. čer 2018

@slimacikmia Nas je bral od porodu do konce tri mesicu. Podle nejakych studii to fakt pomaha. Nevim, jaky by to bylo bez nich, ale problemy mel i tak. Na druhou stranu to nejhorsi pominulo uz osmy tyden. Tak mozna i proto...? Pomahaly i tejpy. Rektalni rourka a nahrivat. A uplne pomohl pouze cas 🙂

esufi
12. čer 2018

Zkoušíš polohovat na bok, na bříško, masírovat bříško, chytit za nohy a "jet na kole", přitisknout pak kolínka k břichu? Já probiotika malýmu nedávám, našli jsme polohy, jak vyprdět a fungujou skvěle, i bez nějakých rourek....

sell1
12. čer 2018

Dávala jsem jen probioticke kapky z lékárny Dr.Max - Maxika a rekla bych, ze pomáhají. Jednou jsem je tyden nedala a bylo zle. Ale nejvíc pomuze stejne až čas. :(

slimacikmia
autor
12. čer 2018

@bayt @esufi okrem tejpov robím všetko, čo tu zaznelo. Celé dni len kojím a masírujem, cvičíme, bicyklujeme ... strávime tým hodiny. Aj rektálnu rúrku už mám. Fakt to ide hodinu cvičiť, nakojiť a stále dookola. Mám ešte staršieho a ten mu veľmi nedovolí spať, je to ešte taký sloník v porceláne... takže je aj z toho unavený... nosím ho aj v šatke, ale príde mi, že ani to veľmi nezaberá a nechcem to preháňať, kým je ešte takto maličký 😞 probiotika som nechcela, ale to bruško ho bolí naozaj dosť, tak som skúsila, keď si ich väčšina tak chváli.

slimacikmia
autor
12. čer 2018

@sell1 pozriem sa na to, ďakujem.

esufi
12. čer 2018

@slimacikmia tak to je síla 😒 zkusila bych radši prověřit s pediatrem...

slimacikmia
autor
12. čer 2018

Inak stravu mám vychytanú, celkom sa obmedzujem, čož tiež nie je dobré. Zaujímavé je, že v noci je väčšinou v pohode, spinká, keď sa zobudí, nakojíme a spinká pekne ďalej. Dopo cca do 10 je to celkom ok ešte a potom začne ten kolotoč až do cca 22-23 večer :(

slimacikmia
autor
12. čer 2018

@esufi pediatra mi povedala, že treba proste len vydržať, ona toho veľa nerieši

jasione
12. čer 2018

Já zkoušela kapky asi troje vč. Biogaiy, ale nezabíraly ani jedny, zabral až čas a uklidňování v šátku. Kolem 2 měsíců se to začalo lepšit a brzy to bylo OK. Držím palce.

preiba
12. čer 2018

Ono bohužel je to o tom vydržet. 🙄 Malému lehce právě pomáhala, ale nijak valně také ne. Hold je to blbý období, malý měl cca do půl roka ,pak to odeznělo. Držím palečky ❤

ehrdlicka
12. čer 2018

Zkuste, jako poslední záchranu - https://www.modrykonik.cz/group/1822/?h=koliky&...

bayt
12. čer 2018

@slimacikmia My to meli uplne stejne, ve dne v noci, byla to hruza...maly diky tomu blbe spal, usnul jen v satku. Ten doporucuju, hezky se po nem vyprdel. Nejaky cviceni a masirovani nam treba nikdy nepomohlo. Bez rektalni rourky jsme ty dva mesice neodjizdeli z domu. A pak bum a byl klid. Hodne pomohlo, ze posilil ty spravne svaky...on se i brzy zacal pretacet a to taky pomohlo.

bayt
12. čer 2018

@slimacikmia Jinak mlecne vyrobky jsem nejedla a to taky pomahalo.

bayt
12. čer 2018

@slimacikmia Jeste k tem probiotikum - jsou dobre i na imunitu, takze bych je nezavrhovala.

slimacikmia
autor
12. čer 2018

@bayt ja viem, že nemôžem mlieko, ale jogurt a cottage, tvaroh mu nič nerobia, tie si môžem dať aj večer a pohoda

dora13
12. čer 2018

Malemu zabraly skvele tejpy, doporucuju to kudy chodim. Koliku mel vsehovsudy dvakrat, vzdycky ten vecer, kdy jsem je sundala, takze to opravdu bylo tim.

swetlusska
13. čer 2018

Probiotika Laktobacílky Swiss Baby, dávají se od narození, rozhodně bych se toho nebála, nevím vůbec proč je zavrhovat, my je dáváme od začátku a je to v pohodě.

megi89
13. čer 2018

Malý měl neskutečné kolíky od toho 5tydne do toho 9 týdne. Každý den hystericky pláč... Byla jsem i u dětské, protože jsem byla vyplašená. Nechtěl pít. Jen řval, kroutil se... Řekla mi že pomůže opravdu čas .. já si ještě vyrvala stery,a moc . Stery ze zadečku byly OK jen tam byly víc přemnožené bakterie, takže se nasadila probiotika biogaya... A bere je do teď ... A bude je brát minimálně do půl roku... Teď má tři měsíce a je to opravdu lepší. Nerve každý den,ale třeba jen jednou za týden,a když se kroutí tak a ním víc pocvicim nebo ho dám na bříško, už se směje, rourku jsme už nepoužili asi měsíc. Takže vydržet a uvidíte že za chvíli to přejde. 💜

avestsikova
13. čer 2018

@slimacikmia u nás zabral opravdu az ten čas. V lékárně jsem nechala majlant za tři druhy probiotik, všechny druhy kapiček, mastí, polštářků. Šátek, klubickovani, cvičení, nahrivání, mazání, kapani, hopsani, postupne odrihavani.... Fakt nic nezabralo, musela z toho vyrůst.

micimutr
13. čer 2018

Zkusili jste vysadit Vigantol?

slimacikmia
autor
13. čer 2018

@micimutr vigantol mu tiež nerobí dobre, dávala som ho ráno, predtým, než som sa nasnídala a cca za 15-30 min krútenie a rev. Sestra od pediatri nám poradila baby d, tak som zvedavá...

bayt
13. čer 2018

@slimacikmia ja jsem radeji nedavala zadny vitamin D, je v tom vzdy olej, nemusi to delat dobre...vit. D davam skrze kojeni, beru ho ja

evee24
13. čer 2018

Nám pomohlo kombinovat biogaiu s baby calmem. Sobe do jídla kmín. A večer cvičit s nozickama. A idelane dávat na bříško aby se vyprdela. A kdyby bylo nejhůř tak i tu rourku.

vevero13
13. čer 2018

u nas pomohlo, kdyz jsem po roce prestala kojit. najednou mohl i lusteniny ☹

dasinaa
13. čer 2018

Taky jsem myslela, že biogaia nepomáhá, tak jsme ji dobrali a to jsem neměla dělat, takže jsme ji zase nasadili. K ní ještě dávám kapičky baby calm

dc2015
13. čer 2018

Infacol. Biogaiu jsme dávali dlouhodobě také... Nahřívání bříška a čas 🙂