Bojkot kojení u 8 měsíčního miminka

jupiter2013
27. říj 2018

Zdravím maminky. Mám problém se synem, za týden bude mít 8 měsíců. Rostou mu zoubky, začal jíst větší porce příkrmu. V poledne sní 125 g maso- zeleniny, odpoledne ovoce. Teď poslední týden se rozjedl a chtěl by víc. Začal odmítat kojení před spaním přes den i před spaním večer. Odtahuje se, cucne si, párkrát potáhne a spustí pláč. Mlíka si myslím, že mám dostatek, jakoby ho to nebavilo sát a chtěl by lžičku. To se mi potvrdilo když jsem mu dala kaši na noc, když plakal a pak i jednou dopoledne jako svačinku jogurt s ovocem. Nechci ho však naučit jenom na jídlo, bez MM. V noci pije normálně i nad ránem. Myslíte, že to přejde? Nebo začíná konec kojení?

luj89
29. říj 2018

@jupiter2013 To je problem psaneho textu, no 😉. Ja zase casto pisu v rychlosti, tak se to muze zdat, ze pisu stroze, rypave. Tak to ale neni, chtela jsem jen vypsat ,,skodice kojeni,, ktere muzou prave vest k bojkotu (lahve, dudliky, brcka, pitka, ucici hrnky...).

joelina16
5. únor 2019

@sudylichozrout zdravim, jak jste nakonec dopadli s kojenim?

sudylichozrout
5. únor 2019

@joelina16 Ahoj, příspěvek jsem psala 27. října a 31. října jsem kojila naposledy. Nemělo to už smysl, malá byla hladová a vzteklá, mlíčka bylo fakt málo, i když jsem se snažila přikládat snad co hodinu. Měla jsem to úplně stejně i u první dcerky, také mi došlo mlíčko v jejích sedmi měsících. Asi to mám tak nějak biologicky nastavené. Ale u obou tohle nucené odstavení dopadlo výborně. Ani jedna po prsu vůbec nevzdechla, prostě úplně plynule přešly na UM. Teď u té mladší se díky UM upravilo i spaní, budí se mi jen jednou za noc kolem čtvrté.

jupiter2013
autor
5. únor 2019

Napíšu i já jak to dopadlo u nás jakožto zakl. diskuse. U nás jsme to zvládli. Nabízela jsem , nenutila, nevěděla jak to dopadne a tak nějak se to období překlenulo a ustálilo na kojení ráno, v poledne, večer a v noci 1-2x, někdy spí až do rána. Syn má teď 11 měsíců 😃

nazka
1. srp 2020

Ahoj, obnovují diskuzi. Malá se doteď kojila krásně, má 6 měsíců. Příkrm má pouze k obědu. Jedla příkrmy krásně, poslední týden je odmítala. Včera zase jedla bez problémů, zapila mm a od té doby jsem ji nemohla dostat k prsu. Natáhne ruce a řve a prostě nemá šanci se ani přisat. Zkoušela jsem různé polohy nic. Prvně od oběd se napila v 9 večer před spaním a pak ve 12 v noci. Nyní opět ji dám do naší kojící polohy a začne řvát. Dudlika ani lahvičku nemá. Jsem zoufalá, bojím se o mléko. Taky musím dodat, že za tento týden ji vyrostly dvě spodní jedničky. Prosím o radu nebo zkušenosti.. Moc děkuji