Bouchnutí do hlavičky. Je to normální, nebo jsem neschopná máma?

6. dub 2021

Na svojí dceru dávám maximální pozor a nenechávám bez dozoru. Ale teď začala lézt a stavět se na nožičky, a pořád padá. Většinu pádů stihnu zbrzdit, ale stane se že se prostě bouchne. A mě to hrozně trápí. Zrovna dneska se postavila v postýlce,tak jsem hned vstávala k ní, ale ona se stihla pustit a praštila se hlavou do tyček od postýlky. A já už začínám být uzlíček nervů, strašně se o ní bojím. Myslíte že je to normální nebo jsem neschopná máma? 😞

barulina
6. dub 2021

Je to normalni. Brzy se nauci padat

aniea
6. dub 2021

Oni tu hlavičku mají,, prizpusobenou" na pády. Dcery se kolikrát tak praštily že mě to až bolelo za ně a oni ani nepiply. Za chvíli se naučí padat a bouchani do hlavičky pomalu ustane🙂

autor
6. dub 2021

@aniea
@barulina Když třeba dneska v tý postýlce já se strašně lekla jestli si nezlomila vaz 😟 je to hrozný 😞

leniczka23
6. dub 2021

I padat je třeba se naučit, neboj bude to ok.

keksik002
6. dub 2021

Nechytat a pady nebrzdit, samozřejmě dat pozor aby si doopravdy neublizila, ale jinak se to musí naucit. I naučit padat ;)

aniea
6. dub 2021

Věřím že je to hrozný, kolikrát jsem měla strach ale prostě jsem si řekla, že ty pády k nim patří a pokud to opravdu nebylo nic vážného, což dosud nebylo(musím zaklepat) tak jsem to tak neřešila. . Dokud se dcera nenaučí chodit což bude každou chvíli tak ji hlavně hlídám aby mi třeba nespadla z gauče, z postele to by bylo horší, to už bych s ní asi jela, pro jistotu, ale když se bouchne v postýlce tak ji zkontrolujte jak to vypadá ale určitě to bude v pořádku a za chvíli se tam prasti znovu😀

codal
6. dub 2021

Tohle období je strašný, ale děti jsou fakt gumový a když to není z velké výšky, většinou je to v pohodě. Ale je to o nervy, na to fakt nerada vzpomínám.

codal
6. dub 2021

Po pádu na hlavu hlavně hlídat, jestli nezvrací, reaguje, neusíná atd.

nazka
6. dub 2021

Moje taky padaly furt a hlavně na hlavu.. Dokonce to byly i větší rány, kdy třeba mi starší uklouzla v bazénu na dlaždicích a taky naštěstí dobrý. Nesmíš se tak bát, jinak se zblazníš

katule1990
6. dub 2021

Ahoj, sice ještě nemám zkušenost, ale četla jsem, že se děti mají nechat padat (samozřejmě ne z výšky, ale běžné pády při pokusech o stavění se). Že pokud vědí, že je za nima někdo, kdo je pořád bude chytat, tak se to budou mnohem dýl a pomaleji učit, což není žádoucí. Takže pokud jí nic není, byla bych v klidu 🙂.

autor
6. dub 2021

Děkuju holky, snad to vždycky bude dobrý...

amazonkajanik
6. dub 2021

Pády, bouchnutí se do hlavy, sednuti si na hračku ...syn umí,pamatuje si,že se musí pod stůl prikrcit a jednou byl tak rozjetý, že běžel a najednou ležel na znak ...boule byla,ale během chvilky zas běhal a smál se. Říká se,že pád ze stejné výšky, jako je dítě samo, není rizikový. Samozřejmě že nás maminky vždycky vyvede z míry, ale k dětství to patří. Zrovna o tom píšu a naše opicka si ze svého gauče udělala prolezacku, samozřejmě buch, fnuk a leze vesele dál. Jo a až bude ta vaše větší a bude chtít dělat "berany duc " tak bacha,ony ty děti mají tu hlavu jak z kamene. Syn mi před měsícem dal ránu, že jsem měla hvězdičky před očima a on vytlemeny jak leco 😁

aguu
6. dub 2021

Víš kdy si moje děti vždycky ublížily při pádu nejvíc? Když jsem se je snažila chytat. Jsem je při té snaze třeba ještě drcla, a podobně... 🤦

fouskovi
6. dub 2021

Chápu jak je to těžký taky jsem vždycky trnula hrůzou ale i padat se musí naučit a čím víc jsem se snažila abych ten pád zbrzdila bylo to možná horší jen prostě hlídat aby si nějak hodně neublížili a bude zase lépe

baraskaska
6. dub 2021

Moje mladsi dite melo od doby co stalo tolik bouracek padu a vseho ze si kolikrat rikam ze tu hlavu ma temer ve 3 letech jeste celou 🙈

baraskaska
6. dub 2021

A jestli mas aktivnejsi ditko, jako ja ze ted vyleze na kuchynskou linku a vlastne se da rict ze vsude. Tak ti muzu jen rict, a bude hur 🙂

autor
6. dub 2021

@amazonkajanik No mě malá už dala ránu hlavou několikrát, a nevím koho to bolelo víc. Nejhorší to je do brady 😒

autor
6. dub 2021

@baraskaska Nestraš 😳

baraskaska
6. dub 2021

No alespon u nas to tak teda je 🤣

autor
6. dub 2021

@baraskaska Zlaté časy když nám ti mrňouskové spinkali v zabalovačce v postýlce, a kam jsme je daly, tam jsme je i našly co? 🤔

baraskaska
6. dub 2021

Jooo, to clovek mel jen par starosti. Ted aby co krok to nastrazene oko. A to ji mam triletou a je to horsi a horsi 🙈

autor
6. dub 2021

@baraskaska Mojí je 10 měsíců, nechci to vidět třeba za půl roku...

cinam
7. dub 2021

Malej hodně padal kolem 7 měsícu, protože si začal stoupat, ale neuměl sedět, tak vždy stoupnul u skříňky a hodil prostě záda a rovnou hlavou o zem. To bylo fakt blbý období, ale nikdy se mu nic nestalo.