Časté mnutí očiček. Máte zkušenost?

veronika_aki
4. bře 2020

Zdravím maminky. Dcerka (skoro 7 měsíců) si poslední dobou casto mne ocka. Rano sice na jednom mela vice ospalek, ale jinak nemá nikde nic. Nejsou zarudla, nema ospalky mezi rasama a co se týká spanku myslim, ze spi přiměřeně na svuj vek. Napadlo me jestli to nemuze mit treba z gelu kterym myju nebo kdyz ji proste obcas natece voda trochu do ocicek? Ale pripravky by na to mely byt uzpusobene ne? Dalsi vec co me napadla je ta, jestli to nemuze souviset s tim, ze ji zacinaji zrejme rust jako prvni zoubky ty nahore. Vetsinou kdyz si prstikama macka dasne, tak hned zajede na nos a pak do oci. Mate prosim nekdo zkusenost? Dekuji 🙂

andrea93133
4. bře 2020

@veronika_aki já se z dovolením připíchnu, jelikož řeším to samé s tím rozdílem že malé jsou teprve tři měsíce a mne si očička už asi měsíc, má tam hlen, někdy průhledný, někdy mléčný a ráno občas zelený ospalky.. běžné kapičky do očí dostupných v lékárně nezabraly, tak jsem si u mudr vydupala kapky na předpis Tobrex tak uvidíme jestli zaberou 😊

veronika_aki
autor
4. bře 2020

@andrea93133 dcerka prave v ocich jinak nic nema, takze vážně netusim cim by to mohlo byt 🤷‍♀️ taky bych nejradsi koupila nejake kapicky ale v podstate nevim na co 😀

ivikonik
4. bře 2020

Náš malej si občas mne očička a trošku přejíždí aji přes nos když má v nose nějaký šušeň který ho svědí. Zkuste šplíchnout něco do nosánku a po chvilce odsát. 🙋

merope
6. bře 2020

A není unavená? Třeba proto, že hůř spí? Můj drobek si strkal ruce do očí někdy v pár měsících v rámci "objevů" (a rozmatlal si tam slušný zánět spojivek), ale pak ok. Ale to, že je unavený poznám nejlíp právě tím, že si mne očička (občas klidně hodinu od toho, co se probudil - třeba že hůř spal, vzbudil se dřív, cokoli... dám do postýlky a skoro hned usne).