Časté noční buzení s pláčem. Máte zkušenosti?

milu_ji
7. lis 2021

Ahoj,

Mate nektera prosim zkusenost. Mam dceru 3m. Prvni 2 mesice spala v noci hezky s 1-2 probuzenimi na mleko, je plne kojena. Posledni mesic se vsak rapidne zhorsil. Ma postylku hned vedle nasi manzelske postele ale uz tam prakticky nespi, budi se tak casto, ze uz nemam silu ji treba 10x za noc prendavat. Na to caste buzeni jsem si i zvykla, beztak mi kazdej rika jak je to normalni, ackoliv me se nezda aby bylo v poradku aby se budila co pul hodinu, co hodinu, vyjimecne vydrzi prvni blok i 2h v kuse... 🤷‍♀️ Ale tak nejak ji vzdy opetovne ukojim ke spanku. I kdyz ani nepije, jen si duda. Ale posledni tyden je ucinena katastrofa, pokazde kdyz se vzbudi nasleduje gradujici plac, ani to prso uz nechce... Tak houpeme, prebalujeme, odvadime pozornost, po chvili zkusime zas a uz se prisaje a spi... Ale jak postupuje noc, budi se cim dal casteji az je rano a uz uspat nejde. A pokazde ten plac a tak utesujeme treba 10x za noc i vic. Je to plac jak kdyby ji neco bolelo, trapilo, ale nemuzeme prijit na to co... Vyloucili jsme uz vse. Kaka normalne 1x tydne az 1x za 10 dni, prdi sama a hodne, i rourku jsme pro jistotu zkouseli a nic nevyslo, nemocna neni, po ockovani take neni, reflux ma v mirne forme od narozeni a to ji nikdy tak netrapilo aby z toho brecela... Na osteodynamice jsme byli v jejich asi 5 tydnech a zadne blokady nemela... Horko ani zima take ne, ma dost cerstveho vzduchu... Nejake dalsi napady a tipy? Dekuji

jjasmina
7. lis 2021

@milu_ji u nas se první rok skoro nespalo, takže asi tak. Dokud se malá kojila, budila se co půl hodina, bohužel nepomohlo nic. Hold některé kojene děti to tak mají, mě teda malá kakala i několikrát denně, ale prej nemusí i týden, rovněž je to různé.

delphine1
7. lis 2021

Ahoj, bojovali jsme s tím samým od cca 6 měsíců, u nás to ještě byla topovka že když se syn takto vzbudil tak byl úplně mimo- jako kdyby mě ani nepoznal, když jsem se ho snažila ukolebat řval ještě víc, zalezl někam do rohu, pod stůl atd…. Pak se uklidnil a byl zase v pohodě 🤷‍♀️
Je to lepší ale ty záchvaty breku má doteď, prý to má co dělat s nevyvynutou nervovou soustavou. Pomáhá na to B6 ale takto malému miminu bych vitaminy asi necpala, ale doporučuji tobě brát buď B-komplex nebo přímo ten B6- pyrydoxin. Něco by mohlo jít miminku přes mléko.

Za vyzkoušení moc nedáš, ale i u nás se to časem (možná i věkem) dost zlepšilo.
Případně se pořad s MUDr, třeba ji něco napadne 🤷‍♀️

sanyy22
7. lis 2021

@milu_ji my to máme podobně, syn 4m, plně kojim, už v porodnici byl uřvanej, a trvá to do dnes. Prdíky nás trápí obcas taky. Ale poslední týden je to hrůza se spánkem v noci se mi budí co hodinu-1.5h a poslední 3 dny se mi budí co 30minut a pak uspavam i hodinu než zabere, a samozřejmě neusne jinak než na rukách, takže už jsem z toho vyčerpaná a unavená. Prdí hezky dáváme mu espumisan a kaká tak co 3-6 dní. Takže nevím proč mi tak blbe v noci spinká, přes den mi neusne jinak než v kočárku

jjasmina
7. lis 2021

@sanyy22 u nás dokud se kojilo, tak se nespalo, hlavně ty noci, vydržela spat 30-60min

sanyy22
7. lis 2021

@jjasmina já už uvažovala že bych mu zkusila dát UM, ale si toho ani necucne, a vzteká se a nechce ho pít. Doufám že je to je nějaké blbe období, jinak mě brzy odvezou nohama napřed

jjasmina
7. lis 2021

@sanyy22 já umtaky zkusila, jrdno mi durch vyblila a pak mi rvala do 5 rána a jinak odmítala a nechtěla, ve 14 mes jsem začala postupně odstavovat, teď má 20 mes a má zase noční můry, to je furt něco

milu_ji
autor
7. lis 2021

@delphine1 dekuji za tip, zkusim to Bcko

milu_ji
autor
7. lis 2021

@sanyy22 me mala lahvicku nevezme, obcas si taky rikam ze bych presla na UM, protoze s kojenim uz jsme si vyzrali vsechno - bojkoty i zanety, opakovane, furt neco proste. Treba ma na neco alergii a neco v me strave ji vadi, ale tezko rict 🤷‍♀️ takze by to UM vyresilo. Ale prechod by byl prilis bolestivy pro nas obe... A ani to ten nocni spanek nemusi vyresit a jak bych potom uspavala to buhvi, kdyz bez prsa neusne

milu_ji
autor
7. lis 2021

@sanyy22 to me moc mrzi, soucitim. U vas to mozna bude ta 4mesicni spankova regrese ne? Toho se take obavam, na druhou stranu horsi uz to snad byt nemuze. Drzim palce at se to brzy srovna