Často spocené miminko. Co by to mohlo být?

pajmis
13. únor 2009

Ahojte maminky, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá taky takovej problém - nevím ale jestli to problem je... náš maličký se poslední 2 týdny hodně potí... spotí se, když spinká a někdy když jej kojím, tak se hodně vzteká, protože se mu nechce tahat to zadní mlíčko nebo aspon tak mi to připadá... a jak se vzteká, tak mívá uplně mokré zádíčka, že by se jeho oblečení dalo ždímat a hlavičku má celou spocenou ☹ vůbec netuším čím by to mohlo být?? teplotky nemívá, ale dnes sem mu naměřila 37,6°. Vždycky se mu osrosí čelíčko a tak poznám že je celý spocený ☹ Když v noci spinká v postýlce, tak má polštářek mokrý ☹ nevíte někdo čím to může být a jestli s tím raději nemám jít k lékaři?? Moc ho neoblíkám... snažím se doma udržoat teplotu 20°C, tak netuším jestli není nějak nemocný ☹ poraďtě někdo prosím. Děkuji moc

mobina
13. únor 2009

Pajmis u nás je tohle pocení na hlavičce dědičný, takže já to nijak neřešila. U kojení se mi taky potil hlavně na hlavě. Dávala jsem si pod ní plínku. To bylo způsobené i tím, že se zahříváme navzájem 😉
A těch 37,6 je před nebo po odečtu? Pokud po odečtu tak máte zvýšenou teplotu. Asi bych ho sledovala a pokud by se to drželo, tak bych cinkla doktorce.

pajmis
autor
13. únor 2009

mobina - jejda, já ani nevím, co se odčítá a jak??? Měřila sem v zadečku a na teploměru se ukázalo 37,6°. Tak asi se to teprve musí odečíst... nebo ne?? Takže myslíš že to pocení nic neznamená?? To jsi mne uklidnila 🙂 On bal právě nemocný, teploty nemíval, ale potíval se a Dr. mi říkala, že to je tím že je nemocný... ale už přes týden je zdravý a potí se pořád, tak mě to vyděsilo, jestli nemá nějak skrytou nemoc, o které bych nevěděla. děkuji moc 🙂

jitinka84
13. únor 2009

Pajmis, náš malej se taky potí, hlavně když je u někoho tak je hnedka zpocenej a když semnou náhodou usne v posteli tak je mokrej jako myš, takže to asi skrytá nemoc není. Ale jesti byl předtím nemocnej tak bych raději zavolala Dr. tím nic nezkazíš

mobina
13. únor 2009

Pajmis tak to co naměříš v zadečku, tak od toho odečítej ještě půl stupně. Takže měl vlastně 37,1 což je v normě 🙂

pajmis
autor
13. únor 2009

jitinka - no, on byl 2týdny nemocný, měl nemocné průdušky, chytnul to ode mě... teploty ale nemíval, jen se potíval a měl teda pořád kolem těch 37,5° ale neodčítala sem to, takže měl jak píše mobina, tak asi těch 37°. Takže měl spíš jen virozu. Ted se mi zdá v pohodě, ani už nekašle, rýmu už taky nemá. Tak já nevím... včera měl trošku průjem, ale to sem něco špatně snědla já, protože mi nebylo taky dobře. Tak mi Dr. poradila uvařit mu rýži a udělat kašičku a dávat při kojení na lžičku a už se mu to upravilo, tak nevím, jestli by mohl zase být nemocný ☹

jitinka84
13. únor 2009

Paj tak to asi bude v pohodě, každý to má s tím pocením jinak, tak mu jenom hlídej asi teplotku. A není moc navlečenej ???

pajmis
autor
13. únor 2009

Právě, že dřív sem měla strach, že onemocní, tak sem mu dávala, bodýčko, punčocháčky, dupačky... a doma máme pořád 20°C, tak je taky tak příjemně - ani teplo ani zima, tak akorát. A tak sem ho začínala oblékat méně, bud jen dupačky, nebo třeba jen triko a tepláčky. Ale dneska sem ho nechla jen v plenečce a triko s krátkým rukávem a kojila sem ho a byl spocený zase hodně... akorát já kojím v leže, v posteli a ještě nás oba přikreju peřinou že mu čučí jen kousek hlavy 😅 tak možná to bude i tím 😒 když tak ted o tom přemýšlím 😲

jitinka84
13. únor 2009

No vidíš a máš příčinu, on jak je u Tebe tak ho hřeješ Ty a ještě na sobě máte peřinu, tak se nediv že je zpocenej 😉 😉 😉 My když kojíme tak je malej taky zpocenej a to jsme jen pod larisou 😝

berenika39
13. únor 2009

pajmis, až půjdete k dětské dr, řekni jí to. někdo se potí víc, někdo míň, ale u malých dětí je přílišné pocení jedním z příznaků cystické fibrozy. hlavně se prosím neboj, nechci tě strašit, to určitě ne, je to dost vzácné onemocnění a pravděpodobnost malá, navíc to má i příznaky jiné, takže samotné pocení prostě bude jen banalita. napsat jsem ti to musela, je lepší se u mudry třikrát zbytečně zeptat, než něco zanedbat. tak držím palce.

pajmis
autor
13. únor 2009

berenika - no já se vyděsila... jaké jsou ty jiné příznaky?? Nemáš o tom nějaký článek?? Dík moc 🙂

berenika39
13. únor 2009

pajmis, to jsem přesně nechtěla, neštuduj, zeptej se mudry a budeš mít klid. je to vzácný onemocnění, prostě bych si vyčítala, kdybych tě na to neupozornila. má to jen 1 dítě z 3000, a hlavně k tomu patří závažné dýchací a trávící problémy, nic takového nemáte, proto jsem si jistá, že se potí, že jí je horko. neboj, jen to mudře řekni. a dej pk vědět, že je všechno v pořádku 😉 😉

fifinek
14. únor 2009

Ahoj, taky jsem to řešila, už jsem tady i dokonce psala, malý se taky hrozně potí. Je mu už osum měsíců a je to stejné. Když byl maličký,tak u kojení byl taky mokrý, říkala jsem to doktorce a prý je to normální, prostě někdo se potí víc někdo míň. Nejhorší je to v autosedačce nemůžu ho moc oblíkat jen svetřík, a to i tak je potom úplně mokrý. Ničeho se neboj, až budeš u doktorky,tak ji to jen řekni a uvidíš, že to bude v pohodě 🙂)

jirinka1989
21. črc 2016

Mám dotaz - je tu někdo, komu se rok a půl starému dítěti potí kolínka? Tečou mu z nich úplně proudy vody...nechápu??? :-O děkuji za rady