Mimino, kojení, buzení. V čem je problém?

marketka_m
31. kvě 2020

Damy...prosim o nazor..malej 6.5 mesice..prikrmy denne (moc toho jeste nesni-ochutnava) kojim stale..pres den moc nespi..ale myslela jsem ze v noci se to zlepsi..a pritom je to porad horsi a horsi..co dve hodky probuzen a chce prso..nekdy za hodku vzhuru..jdu cestou spolecneho spani..takze od 7 do 12 se snazim aby byl v postylce ale pak uz spi vedle mne...akorat ted ma obdobi ze se vzteka kdyz je v te postylce..musim prijit..on me uvidi a snazi se usnout..ale hodne krat za 20 min zase place..a zase mzsim jit..pohladit...v cem problem?je to nasledek spolecneho spani?nebo snad separacni uzkost ktera kolem 8 mesice by mela prijit?
a

martinau5
31. kvě 2020

My jsme něco podobného měli v tomto věku. Jednalo se podle laktační o senzitivní období. Trvalo to cca 3 týdny a pak zase vše Ok.

atomix
31. kvě 2020

Jsou to zuby. Naše malá úplně stejné. Přestalo to s proříznutím posledního zubu. Jinak vstávačka max po 2 hodinách, spíš po 1, často po 40 minutách. Držím palce. Tohle je velmi náročné období.

marketka_m
autor
31. kvě 2020

@atomix jo take me napadlo ze to muzou byt zuby a proto chce byt blizko mne..je to narocne..presne

@martinau5 neslysela jsem.nastuduji:)

martinau5
31. kvě 2020

@marketka_m snad něco najdeš. Abych pravdu řekla, vůbec jsem to nastudovala. Spokojila jsem se s tím, co mi řekla laktační, protože jsem byla tak vyřízená a unavená, že by mi to ani mozek nepobral. Hlavně mi kladla na srdce, abych nepřestala kojit 🙄

marketka_m
autor
31. kvě 2020

@martinau5 a jak dlouho jsi kojila?
ja chci take jeste kojit..prvne jsem myslela ze v pul roce konec..a nejak mi to neprijde prirozene..kdyz on se tak hezky uklidni u prsa..nechapu proc mu to brat

marketka_m
autor
31. kvě 2020

@atomix a kdyz se to uklidnilo tak spalo uz celou noc?me bavi ty clanky..dite pulrocni ma jiz spat celou noc bez prsa..tak u nas tohle nefunguje

jarmarca
Autor odpověď smazal
Zobraz
arevb
31. kvě 2020

@marketka_m nechci Tě děsit, ale od narození mi nikdy nespal ještě celou noc. Kojení co 2 hodiny, někdy i častěji, výjimečně výdrží 3 hodiny...a trvá to stále, už 19 měsíců. Kojim od 20 hodin do rána v průměru 6x. Přes den ji normálně

martinau5
31. kvě 2020

@marketka_m malý se odstavil v 11 měsících. Chtěla jsem kojit déle, ale co už. Jen co viděl moje 🐐🐐, tak řev a nechtěla jsem ho násilím nutit. Ale myslím si, že je to slušný výkon 💪🏻

martinau5
31. kvě 2020

Jo jinak mi malý spával celou noc od cca 6 týdnů. Nebyli to pravidlo, že to bylo každou noc, ale cca 3-4 krát do týdne. A když se vzbudil, tak jednou za noc.

puhelin
31. kvě 2020

Muzou to byt zuby. A muze to byt i nasledek te postylky. Menis mu behem noci stanoviste a je z toho zmateny. Takze se casteji budi, aby se ubezpecil, ze je ve svem, ze tam neni sam atd.
Proc ho do te postylky davas?
Mam deti od narozeni v posteli, uspavam u kojeni a pak uz nepremistuju. Spi klidne oba, prestoze kazdy jsou uplne jina povaha. Jasne ze se v noci budi, dceru jsem v noci kojila 22 mesicu a i ted ve 3 letech se v noci budi. Dokud kojim, pri naznaku probouzeni dam miminku prso, aby nevzbudil cely byt. Do minuty zase spi. Hlavne si to nekomplikovat 🙂

marketka_m
autor
31. kvě 2020

@puhelin ja ho davam do postylky jenom kdyz nespim..nechodim spat v 7..jak uz jdu spat ja tak je u mne..celou noc.jenom dam prso..ale posledni dobou place i kdyz ma prso tesne u pusiny..probudim se..vtlacim mu prso a je klid..ale za hodku repete..nevim jak to delat..pres den spi normalne v postylce...tak ho zkusit nechavat ve sve posteli?ucim se..nevim co je dobre a co ne..tisic lidi tisic nazoru..

malytlustyhroch
31. kvě 2020

7m a mame to samy, zvecera spi spatne, ale to si ho nechavam u sebe v obyvaku, protoze si kolem desate stejne da tak dve hodinky hrani jeste (a v loznici by budil starsiho). V noci uz to bylo dve noci za sebou super (asi pred mesicem), ze se probudil treba jen dvakrat - odpocinutost moje nesrovnatelna. A pak se zacaly klubat zuby a naucil se nejake nove motoricke dovednosti a od te doby v noci nastridacku fnuka nebo vali sudy (mam ho u sebe na matraci na zemi). A vetsinou ma zavreny oci a vsechno to (narozdil ode mne) prospi, zavidim mu. Starsi syn uz v tomhle veku nejake prospane noci sem tam na konte mel, pristup k nim mame zhruba stejny, ale temperamentove jsou kazdy uplne jiny. Spoleham se aspon na to, ze takovyhle obdobi, kdy je spanek horsi proste prichazej a odchazej. K tomu nechavani ve sve posteli, za me to je dobry napad, pokud jste schopni zajistit, aby se nezkutalel a aby si na nej nikdo omylem nesedl.

filigranologie
1. čer 2020

@marketka_m delas to nejlip, jak to jde. Spousta miminek potrebuje tu pomoc maminky, aby preslo jednotlive spankove faze v noci. A kojeni je ta nejlepsi a nejjednodussi pomoc. Caste buzeni muze byt intenzivnejsi s rustem zubu nebo i s vyvojovym pokrokem - nenaucil se ted neco noveho? Drzim palce, obcas jsou ty noci narocne a muze trvat, nez se to srovna.

puhelin
1. čer 2020

@marketka_m No my postylku vubec nemame, nikdy jsem ji nepotrebovala. Spi bud v posteli, na gauci v obyvaku, v kocarku nebo v satku. Jasne, ze se mi i nekdy v noci casteji budi, ale s tim prsem zase okamzite usne. Dobre je to, co je vam obema nejpohodlnejsi.

squezy
1. čer 2020

@marketka_m Nekonci s kojenim, když proto není žádný důvod. Hodně holek si řekne pul roku a dost, ale když to funguje.. ;) Jinak hodně kojenych děti to prostě takhle má, že se budi co hodinu. Možná jsou to zuby, možná citlivější období, možná ví, že máš něco, co jim je příjemné a dobré, a proto to chtějí často. Jinak neznám kojene děti do roka, co by spali celou noc. Ja mam 15mesicni dvojcata, kojene do 11 měsíců a až když jsem přestala kojit, tak jeden spi celou noc a druhý se ještě v noci jednou budi a bereme si ho do postele a spíme. Jak často spi přes den? 2x? A jak dlouho a kde ti spí? Pokud by to byly ty zuby, zkoušela si namazat nějakým gelem dásně?

marketka_m
autor
1. čer 2020

@squezy pres den spi dva krat..po pulhodine..nekdy se mu podari hodina..nekdy jak ma rusivejsi noc tak spi i tri krat..ale jak rikam zadne dve hodky to nejsou🙂

pipi_puncocha
1. čer 2020

Mám to stejně, taky syn 6.5m, dneska v noci mám pocit, že jsem "kojila" tak 30x. 🙄😬 spíme spolu pod peřinou, přitulení, vždycky začne mrčet, pohladím po hlavičce, něco mu zabroukám, ale stejně chce většinou jen prso, tak 3x si cucne a spí dál a klidně za 10min znova. Kojit chci, kontaktní mateřství chci, ale občas mám pocit, že jsem už jak zombie.

Taky všechno svádíme na zuby, ale to říkáme už tak 3 měsíce a zub stále nikde.🤷‍♀️

kuttu
1. čer 2020

Me malá začala spát celou noc az kdyz se ve 20 měsících odstavila...prezila jsem😊😊a jsem na sebe pyšná💪,ze jsem vydržela do samoodstavu...stoji to za to...prejde to,uvidis❤❤

olga_
1. čer 2020

@marketka_m Je to naprosto normální a příkrmy v tuto chvíli nemají funkci zasytit, takže na kojení to nemá absolutně vliv. Dítě v této chvíli navíc prodělává dost výrazné psychomotorické posuny, takže zpracovává, plus samozřejmě ty zuby...

dejvitka
1. čer 2020

@marketka_m u nas je to jak pres kopirak, v noci driv dal prcek i 3- 4 hodky, ted se budi po 1 max 2, ale chce i chovat pres den, vic breci. Spac neni vubec, za den 2x pul hodina, jen v kocarku da vic. Jestli jsou to zuby (slinta 2 mesice a zatim nevylezl ani jeden), nebo citlive obdobi netusim, ale strasne moc mi pomohl satek a noseni. Kdyz je nevrlej, navazu, ponosim treba pul hodky a zas odlozim a je spokojenej. Stejne tak na uspavani, nikdy nemel problem, ted ma, navazu do satku a za chvili spinka a necha se odlozit. Do postele si ho beru az kolem 3 rano, jinak je v postylce. Ale mame mensi postylku bez bocnice prirazenou k posteli, tak obcas se v noci vzbudim a prcek doplazenej na mym polstari 😀

legelata
1. čer 2020

@marketka_m Měla jsme to podobné až do 9 měcíců, buzení porad po hodině vesměs 🤐

marketka_m
autor
1. čer 2020

@dejvitka jo nosítko mám také... celkem dobrá pomůcka ;)

dejvitka
1. čer 2020

@marketka_m Nas to zachranilo, oba 😀. Ale je to narocny. Rikala jsem si, casty kojeni je jen na zacatku. A ted po pul roce kojim snad casteji nez v sestinedeli. Prikrmy zacal malej pred tydnem, ale da max 3 lzicky, proste jen ochutnava, tak si na nejaky delsi spanek pockam. Ale jak vidis nejsi v tom sama, i kdyz to nijak nepomuze k tomu, citit se lip. Kdyz v noci kouknu na hodiny a vidim, ze potreti jsem vzhuru po hodine, tak mam pocit, ze me trefi 😁

pipi_puncocha
1. čer 2020

@dejvitka já jsem teď o víkendu zkoušela (někde jsem to četla) se vůbec nedívat na hodiny ani na mobil celou noc, nepočítat kolikrát jsme vstali a že od předchozího vzbuzeni uplynulo 23minut. 😅 je to asi placebo, ale cítila jsem se ráno trochu lépe.

dejvitka
1. čer 2020

@pipi_puncocha tak to zkusim 😂

filigranologie
1. čer 2020

@pipi_puncocha souhlas, taky sem byla mnohem vic odpocata, kdyz jsem prestala resit hodiny 🙂

marketka_m
autor
1. čer 2020

jo s tím mobilem jsem to taky zjistila.. nicméně ještě někdy mi to nedá a na ty hodinky přece jenom kouknu 😀

dejvitka
2. čer 2020

@marketka_m
@pipi_puncocha
Holky dneska jsem to chtela zkusit a prcek vstaval jen 1x a to az ve 4 rano 🤩😂. Tak mu pred spanim musim zas rict, ze nebudu koukat na cas, treba si zas da 4 hodinovku misto hodinovky 😂😂

zuzita15
2. čer 2020

@marketka_m u nas totez kolem pul roku, po zavedeni prikrmu. V tu dobu jsem zavedla spolecne spani, to permanentni vstavani se nedalo. Za par tydnu to preslo.