Čekaly jste třetí dítě? Nechaly jste si ho?

jadina
23. zář 2015

Ahoj všem, ráda bych touto cestou zjistila názor ostatních maminek, zda jste se ocitly v situaci, kdy jste
s dvěma dětičkama zjistily, že čekáte třetí. Jsem nyní v této situaci a moc si nevíme rady. U dvou
jsme měli v plánu zůstat. Ale ... Ráda bych si přečetla názor někoho kdo si dětátko nechal, ale i někoho
kdo ne.

samida
26. zář 2015

Já ještě ani miminko nečekám, ale znám tuto situaci z pohledu dítěte. Když mi bylo 13 a sestře 11 mamka znovu otěhotněla. Všichni ji posílali na potrat, hlavně otec. Nejen kvůli věku, ale i kvůli penězům. Ona to naštěstí nedopustila. Narodil se nám úžasný bráška, je to naše mimino i když je mu už 12. Otec od nás v jeho 3 letech odešel a nebýt brášky, tak by to bylo pro mamku mnohem těžší. Zvládla nás tři vychovat sama, dokonce jsme se sestrou měly i možnost vystudovat. Teď když jsme už obě z domů je pro ní velkou oporou, necítí se tak sama. Rozhodně to pro ní nebylo jednoduché, ale jsem moc ráda, že se rozhodla a stála si za svým. Za pár dní mne bráška povede k oltáři. Nedokážu ani pomyslet na to,že by tady nebyl.

saminomimino
29. zář 2015

@jadina já ti myslím velmi dobře rozumím,cítím,že bych byla ve stejném rozpoložení stát se toto teď mně,určitě se nemáš za co stydět,je to prostě totální vyokolejení,v člověku se pere mnoho věcí,co je správné, co je logické,ale jak to sakra zvládnu!....Zvládneš,věřím tomu,věř tomu i Ty

lusilucie
30. zář 2015

Děti je to nejkrásnější a vyplňujicí náš život i když někdy to není jednoduché mě to strášně naplnilo můj život i když vím že kluci jednou odejdou z domova a budou mít svůj vlastní život ale pořád to jsou mé děti můj život- náš život který zde zanecháme jednou po nás nejkrásnější chvíle s dětmi je to co někteří neumí ocenit že je mají i Já se věčně rozčilují a dbám na to aby kluci fungovali i když vím víme že jsme jako rodiče přísní ale jednou se nám to vrátí a kluci jednou řeknou děkujeme mami -tati tedy snad 🙂

evulina77
30. zář 2015

@jadina zvládnout se dá skoro všechno, jen se musí chtít. Taky máme tři, taky jsem se strašně bála a asi i bojím, ale je to fajn. Za sebe bych nemohla jít se zdravým dítětem na potrat, nevím, jestli bych si dokázala odpustit, zapomenout určitě ne a vím jistě, že by mi to zničilo vztah s chlapem...

lusilucie
30. zář 2015

jj kamrádka byla na potratu a nyní vždy v ten den rok řekne tak by měla malá 8let a to dělá každý rok lituje toho že byla nyní má děti dvě ale to pořád toho lituje ☹ Já nevím Já jsem nešla sice syn je Autik ma ADHD s poruchou učení ale jinak jsem ráda za něj i když je Autik a učení mu moc nejde tak zase vyniká v nečem jiném

jana804
30. zář 2015

Ahoj, mám tři holky a plánované jen první - to druhé jsme ani nestihli naplánovat a na třetí původně nemyslili. Holky jsou od sebe vždy 22 měsíců. Ze své zkušenosti bych Ti doporučila si miminko nechat. Zezačátku to sice bude rušnější, ale všechno se dá zvládnout a zorganizovat. Myslím, že přesně vím, co prožíváš, ale uvidíš, že nebudeš litovat. Naše holky mají mezi sebou skvělý vztah, drží spolu - prostě myslím, že všechno je přesně tak, jak má být a bez naší Klárky by nebylo. Držím palce.

marton
1. říj 2015

@jadina nebudeš psát z Bohnic,věř mi 😉 .

jadina
autor
5. říj 2015

Tak holky, rozhodli jsme se miminko nechat, ještě jsme to nikomu neřekli, ani se nám nechce, ale uvidíme. No bude to asi záhul v naší domácnosti, ale snad to zvládneme. Teď mě čeká oznámit to v práci a toho se asi bojím nejvíc. Měla jsem nastoupit na jaře no a je to jinak. Ani nevím jak to je s místem zda mi ho budou muset držet či na co mám nárok. Prostě nějak to dopadne 😉 . Všem děkuji za vaše komentáře a podporu. Pomohlo to.

shine2015
5. říj 2015

@jadina pokud mas smlouvu na dobu neurcitou drzet ti misto musi....a urcite spravne jste se rozhodli...a my ted cekame treti a rodicum jsme to rekli az 8tydnu pred porodem 🙂)) nemusite to nikomu vykladat ted hned 😉

orchidis
5. říj 2015

@shine2015 Haha, to je dobrý 😀 a nekleplo je? Na mě to bylo od druhýho dál poznat vžycky už ve třetím měsíci :-/.

mandala
5. říj 2015

@jadina Gratuluju, správně jsi napsala, ono to nějak dopadne. Přeju ti, aby proběhlo všechno v pořádku a nikdy jsi nelitovala, podle mne to bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsi udělala. 😉

shine2015
5. říj 2015

@orchidis na zacatku jsem rekla,ze jsem pribrala....a pak jsme byli v cizině - manžel pracovně....a když jsme přijeli už jsme se po třech týdnech vidět museli....už bych to neukecala 😀 na mě první tehu vidět dlouho nebylo...druhé brzy a třetí snad hned....

sekida
5. říj 2015

Ahojky....nedá mi nereagovat na diskuzii - třetí miminko - ano nebo ne?...Rozhodně ANO!!!!Já mám kluky tři a plánovaný byl jen jeden - druhý...
Když jsem čekala první mimi byla jsem ve čtvrtém ročníku na výšce, byla to hrůza...nebyla jsem vdaná - budoucího manžela jsem znala celkem 3 měsíce...Pro mně i moje rodiče naprostá karastrofa!!!Narodil se Sebastian a dnes mu je krásných 12....Pak jsme měli dlouho pauzy - zařizovali jsme hypotéku, barák...V práci smlouva na určito, tedy druhý mimi - nehrozí....
Když už jakože nastala tá "správná doba" - zjistili jsme, že čekáme mimi...Narodil se nám Kristiánek...Dnes má naše druhé chlapisko 3,5r....
Kristiánek nemůě ješte ani rok (přesně celkem 8měsíců), tak jsem zjistila, že jsem opět těhotná....
No ty pocity a představa, jak to všechno zvládnu - babičky neskutečně ...Fakt to bylo hrozné!manžel se mnou nemluvil, ale věděla jsem, že to potřebuje vstřebat...Honilo se mu v hlavě, jak to zvládně - hlavně finančně - kromě nás, platil alimenty na dva kluky z prvního manželství...Tak se mu asi nedivím...
Nakonec se nám narodil Daniel - v létě jsem oslávili 2 roky...A manžel?... Je to jeho miláček, je mu ze synů nejvíce podobný...A já? já by jsem nedala ani jednoho a nelituji, že jich mám! 🙂MILUJI JE nadovšechno!!!!
Krásný večer....