Čekaly jste třetí dítě? Nechaly jste si ho?

jadina
23. zář 2015

Ahoj všem, ráda bych touto cestou zjistila názor ostatních maminek, zda jste se ocitly v situaci, kdy jste
s dvěma dětičkama zjistily, že čekáte třetí. Jsem nyní v této situaci a moc si nevíme rady. U dvou
jsme měli v plánu zůstat. Ale ... Ráda bych si přečetla názor někoho kdo si dětátko nechal, ale i někoho
kdo ne.

mandala
24. zář 2015

Máme tři, i kdybych nechtěla, určitě bych si jej nikdy nenechala vzít, já myslím, že to hlavní máš - a to je podpora manžela. Myslím, že děti strádat určitě nebudou, nemusíte přece žít v přepychu, nejdůležitější je láska a péče rodičů. Asi je to pro vás šok, protože nastalo něco, s čím jste nepočítali, ale řeknu ti, že co znám pár případů v okolí, že se jim narodilo neplánovaně další dítě - a nebylo to třetí, vždy šlo o čtvrté nebo páté - pokaždé byli rádi, že si je nechali a stalo se mazlem rodiny. Přemýšlej prosím o tom, než se rozhodneš, at si pak nemusíš do smrti něco vyčítat. 😉
@jadina

jadina
autor
24. zář 2015

@julietta111 rozhodnout bych se měla tak do týdne ☹

jadina
autor
24. zář 2015

Holky, děkuji za všechny reakce. Moc mi to pomáhá, momentálně nejsem v náladě to probírat ani s kamarádkou či nejbližšími z rodiny. Závidím všem a ráda bych se dostala do situace se začít hrozně moc těšit a nic neřešit. Stále to nepřichází. Podvědomě vím, že mimi už naše je, ale ... Kdysi jsem říkávala, mají tři děti, jsou blázni v dnešní době 🙂 a také, když mi kamarádky řekly, že by šly na přerušení se 3 , já říkávala tak to já nikdy, a teď tady píšu takový věci. No uvidíme. Mám doma celkem 4 chlapáky, takže jestli to bude kluk, budu psát z Bohnic 😉 .

verkaunka
24. zář 2015

Ahoj, co jsem četla, tak máš to nejvíc, co jde, a to je podpora manžela - určitě do toho jdi... miminko je dar největší, a nikdy nevíš, kdy ti v budoucnu pomůže 🙂... litovala bys potom... moc moc ti přeji, aby ses rozhodla pro to třetí štěstí... ať kluk nebo holka... až se podíváš na ten obličejíček, tak budeš ta nejšťastnější maminka na světě a budeš plakat štěstím 🙂) Moc držím palce 🙂

klaarka
24. zář 2015

Napisu z pohledu tretiho ditete. Babi moji mamu nutila jit na potrat a ta nesla. Jsem ji za to vdecna.

citun
24. zář 2015

Vlastně ti závidím, že si ještě možná dopřeješ miminko. Máme taky tři děti a zvládnout se dá všechno. 😉

smillingangell
24. zář 2015

Máme tři děti a nelituju.Reakce okolí sice byli šílené ale co...
Je dobré zvážit vaši situaci co se týče financí,místa a jiné věci.A kdybych se měla rozhodovat znovu,udělala bych to stejně

saminomimino
24. zář 2015

Tak i já kdysi stála před touto situací,byla jsem 5 měsíců po porodu druhého dítěte a totálně neplánovaně a zázrakem jsem otěhotněla s třetím dítětem,podotýkám,že potrat bych volila v případě že by těhotenství ohrožovalo můj život nebo kdyby dítě bylo nemocné,myslím že bych zbytek života nemohla nést tu myšlenku,zabila jsem ho jen proto že se mi nehodilo,takže jsme si dceru nechali,a rok po jejím porodu jsme si plánovaně ještě pořídili čtvrté miminko,nejsme žádní milionoáři,máme tedy vyřešené zázemí,což hraje velkou roli,a jinak je to o prioritách,dti mají vše,někdy bych řekla až moc,život není o drahých dovolených a značkovém oblečení,ač oboje občas máme.Je fakt že 4 jsou strop,fyzický i duševní 😀 a těžce bych nesla být znovu těhotná,ale potrat zdravého dítětě,které by jinak přišlo do funkčí plnohodnotné rodiny,je zkrátka pro silné žaludky,chce zvážit zda jste schopná pak v budoucnu unést jistou vinnu,za tento krok,je to velice kontroverzní,já bych pořád přemítala jak by asi vypadalo,naše další dítě a co by to bylo a pod,nemohla bych s tím žít,je to nevratné...hodně štěstí

manelle2
24. zář 2015

@jadina Ahoj,máme 15 letou dcerku,pak jsme si plánovaně pořídily chlapečka a pak jsem neplánovaně otěhotněla.Ani sekundu jsme nepřemýšlely,zda si ho nechat,nebo ne.Taky nejsme zádný boháči,ale když ty dva kloučky dnes vidím,jak spolu dovádí a jak se mají rádí(2,5 roku a 9 měsíců),jsem moooc ráda,že se nám to takhle povedlo 🙂

shine2015
24. zář 2015

@jadina nejdůležitější je že mas podporu v manželovi...ja bych si mimi nechala.....a ja neznám nikoho kdo by litoval že má tři děti....spis pak litovaly že šly na preruseni.....a ještě z toho byly na prášky pomalu u psychiatra..a ver,že pokud na přerušení pujdes,budeš porovnávat kolik by mimi bylo,zda by to byla holčička nebo kluk a porovnávat věk vůči dětem které už mas.....

eficenka
24. zář 2015

@jadina
nejsem v té situaci, plánujeme zatím jen ty 2, o ted máme.. ale kdyby přišlo nečekaně třetí, rozhodně si ho necháme, přece ono za to nemůže...
a jak bych si mohla vybrat, které ze svých 3 dětí nechám žít?

saminomimino
24. zář 2015

@jadina jenže tady nejde o to co by dělaly tvé kamarádky,ale o TEBE,oni možná jsou hrdinky,ale kdyby stály před tím rozhodnutím,jít a nechat si vyřezat dítě z dělohy,tak by možná takové haloo nebyly,já taky byla v šoku,nikdy jsem nepřamýšlela nad tím že bych měla víc jak dvě děti,ale chtělo k nám,nějaký důvod to má,proto jsem i věřila že vše zvládneme a šlo to samo,dvě děti uživíte,tak třetí nebude extra rozdíl,jako za sebe říkám rozhodovat se teď zda si nechat u mně páté,kdyby nečekaně přišlo,jednoznačně ano,ač by se vůůůbec ale vůůůbec nehodilo,vše má nějaký důvod a představa jíst skutečně na ten "zákrok" to prázdno potom,to nezvratno,tohle si nést zbytkem života musí být fakt masakr,rozhoduje se tu o bytí či nebytí už nového člověk,už nové duše,opravdu nám to přísluší v takové situaci,zdravé dítě?

saminomimino
24. zář 2015

a polední věc,moje babička i moje matka šly s třetím dítětem na potrat a tutově vím,že máti se s tím doteď nesmířila,je to v ní v každém momentu života,její psychické problémy jsou toho odrazem,věřím tomu a je mi to líto,tohle se pak už vyléčit nedá,duše už si to ponese do smrti

japona
24. zář 2015

@jadina V okoli mam několik trojdetnych rodin. Někteří planovane, jini neplanovane, ale nikdo si nestěžoval, že je to chyba. Postesknou si, že je to někdy zahul, to jo, ale nelitují, že je mají. Rozdíl mezi dvema a tremi dětmi je pry mnohem menší, než mezi jedním a dvěma. Nejdůležitější je vyresit spaní (kam s další posteli) a přepravu (do máloktereho auta se vejdou tři autosedačky vedle sebe).

shine2015
24. zář 2015

@japona až za tebou bude třetí jezdit až budeš v důchodu, kolikrát si vzpomenes, budeš rada,že jsi energii a vše dala do třetího dítěte 🙂))

jadina
autor
24. zář 2015

@saminomimino Plně souhlasím se vším co píšeš 🙂 , děkuji, já bych toto každému před měsícem také napsala, jenže teď se chovám šíleně, nelogicky, vše jsem v sobě asi zazdila a pravda je taková, že se STYDÍM o tom vůbec přemýšlet a mluvit. Jak jsem psala, večer jdu spát a vím, že to zvládneme, ráno se vzbudím a mám zase plnou hlavu a celý den fungovat. S tím jsem se tady asi potřebovala svěřit, ne to mít jen v hlavě. Jsou to asi fakt i ty hormony 😝 .

jadina
autor
24. zář 2015

@shine2015 já vím, 🙂 , manžel je ze 4 dětí, tak to vidím u něj v rodině a to mají fungující jen mamku, když se to tam sjede je to mazec

dadushe
24. zář 2015

Mně se stejná situace stala v teď v létě. Doma už 4 letá a 16 měsíční chlapeček (oba císařem) a najednou bác...dvě čárky na testu. Absolutní šok... obrečela jsem to, manžel strach o mé zdraví a nakloněný potratu, všichni kolem mi říkali, že bude těhotenství lepší ukončit pro různé důvody, finance, prostor na bydlení, děti budou mít méně pozornosti, malý věkový rozdíl mezi dětmi, že už doma 2 mám tak proč riskovat.... A když říkám všichni, tak dokonce i moje máma, sestra, doktor s názorem 2 císaře a dost, kamarádi....normálně bych nad potratem nepřemýšlela, vůbec by mě nenapadlo, že někdy tuhle možnost budu zvažovat jako reálné řešení zrovna já. Co ti budu povídat i s ohledem na sebe, kdy bych se konečně dostala od plotny a mezi lidi, to ve mně hlodalo. Chtěla jsem, aby bylo všechno jako dřív, než se vyskytly ty dvě čárky - rodinná pohodička. Jenže pak když jsem nad tím přemýšlela mi došlo, že už NIKDY nebude všechno jako dřív. Už bych navždycky věděla, že tu byl někdo další, který k nám patřil, nezapomněla bych. Vydala jsem se s manželem k jinému doktorovi, probraly se rizika a viděli jsme ultrazvuk. Byla jsem v 5-6.tt a už srdíčko tlouklo, hlavička, mrňavé ručičky....prý pár buněk...ha ha.... Tím se to rozštíplo. Ještě nějakou dobu se mi zdály docela blbý sny o tom, jak to s dalším kouskem asi zvládneme,taky jsem si vyčítala, že se netěším z těhotenství jako u předchozích dvou, ale celkově mi to rozhodnutí přineslo klid. Teď se paradoxně celá rodina bývalá "potratářská liga" těší, situace se zklidnila a jedeme s pupkem dál. Zítra začínám 16.tt, jsem zvědavá, co za opici/opičáka se k nám do rodiny vetřelo🙂 Moc ti držím palce🙂

mandala
24. zář 2015

Podle mne třetí dítě není nic neobvyklého, kdyby šlo o páté, tak bych se možná pozastavila, ale v tomto případě si myslím, že je vše O.K., dokonce píšeš, že máš doma kluky, tak ted to třeba bude pro změnu holčička a to jsem přesvědčená, že by byla hýčkaná ze všech stran, i když o pohlaví samozřejmě nejde. Ale hlavně jsem ti chtěla napsat, že je možné, že to těšení přijde třeba až za dlouho, vím to totiž z mé vlastní zkušenosti, kdy jsem půl roku po porodu otěhotněla po druhé, strašně jsem to takhle nechtěla, měla jsem úplně jiné plány, byla jsem zoufalá, naštvaná... . Ale přerušení těhu je v rozporu s mým smýšlením, prostě jsem se s tím smířila a těšit jsem se začala snad až těsně před porodem. A jak jsem ráda, že je tu dnes s námi, dcerka je úžasná, jsem na ní pyšná pro její dobrosrdečnou povahu, pro druhé by se rozdala... . Je pro nás všechny velkým obohacením, což si myslím, že je asi každé dítě, ale to poznáš teprve, až tu bude s vámi. 🙂

shine2015
24. zář 2015

@dadushe to jsem rada,že to takhle dopadlo! 😉

kyti75
24. zář 2015

Taky máme 3. dítko neplánovaně a teď jsme za něj moc rádi 😉 Měli bychom dva jedináčky a tak jsou aspoň ti dva malí velcí kámoši. A máme 3 kluky 🙂

lusilucie
25. zář 2015

@veruska007 Mi povídejte tedy pište , oni ještě dva pracovní sešity nemají prý to škola objednala v červnu a dodnes to nemají tak jim učitelka tiskne co má z loňska . no v druhé třídě to bude jiné už nebude to takovéj nápor Aktovku máte a to dokoupíte pár věci sešity popřípad obaly ale my je kupovali i během roku neboť staršímu obal dlouho nevydržel 🙂 něco máme doma v zásobě a tak samo i sešity 🙂

lucinek
25. zář 2015

@jadina my teda čekáme čtvrté, ale naprosto nečekaně, Vždy jsem byla proti potratům, vždy jsem věděla ze bych si nechala i postižené dítě. Najednou jsem zjistila ze sem znovu těhotná a uvažovala jsem o potratu, to bych do sebe nikdy neřekla probrecela jsem týden a byla zoufalá z toho rozhodnuti, vše ze me padlo když jsem důvěryhodné osobě řekla ze jsem těhotná, sice sem u toho brecela ale v tu chvíli jsem věděla ze si mimi necháme, jsou i chvíle kdy se Těšín a jsou chvíle kdy me to desi protože musíme vyřešit spoustu věci než se mimco narodí, fakt se nám to vůbec ted nehodí řešíme byt a finance a do toho tohle. Vim ze to nebude lehké ale rozhodla jsem se tak abych dokázala žít sama sebou. A to je to nejdůležitější udělej takové rozhodnuti se kterým dokážeš žít.

lenasss
25. zář 2015

@jadina Já mám tři chlapy (7-3,5 a devět měsíců) Poslední přišel neplánovaně,přes antikoncepci,do posledního měsíce jsem si vyčítala,že jsem si ho nechala a že to nezvládnem. A opak je pravdou,kluci mi strašně pomáhají jsou hodní a brášku milují a on je.Když je ráno rozvezem do školky a školy je malej úplně nesvůj kde jako jsou a když příjdou začně pištět a vítat je.Je to tedy zápřah.Já ještě trošku šiju na kšeft a nesednu si skoro celý den,ale stojí to za to.Děti jsou miláčci a finančně zatím nepocitujem,že by někdo strádal a tak. Možná to příjde až budou v pubertě a budou jíst každý za dva atd.ale myslím si že zvládnout se to dá.Přeji dobré rozhodnutí ať už je jakékoli,sama musíš vědět jak to cítíš.Každé tvé rozhodnutí bude dobré uvidíš 😉 Posílám srdíčko pro lepší den 🙂

jadina
autor
25. zář 2015

@dadushe moc hezky napsané, ten začátek stejný jako u nás. Obdivuju, že jsi to zvládla přes ty všechny protesty, i to máme možná u nás před sebou. Gratuluji k rozhodnutí a přeji hodně zdravíčka 🙂 .

jadina
autor
25. zář 2015

@lucinek Děkuji, jsem ráda, že nejsem sama, komu se takové myšlenky honí hlavou.

jadina
autor
25. zář 2015

@lenasss Děkuji za srdíčko 🙂 , jak se dá trávit těhotenství s pocitem, že to nezvládnete ? Ale jsem ráda, že to u vás takhle dopadlo 😉

veruska007
26. zář 2015

@lusilucie Tož obaly má prcek ještě po mně a po mých sourozencích, dokonce nejmladší brácha míval barevné, tak náš prcek ve škole boduje, protože barevné nikdo nemá 🙂. Na sešity se chystám do Tesca, loni vyprodávali 10 ks za asi 3,-. Aktovka nám vyšla super, koupila jsem loni takřka novou na bazárku, měli jednu jedinou a přesně tu, co chtěl syn. Tak mě to vyšlo na 450,- 😉. No, syn ji taky hned druhý den sedřel o zeď, být to aktovka za dva tisíce, tak mě omejou.
Ale díky za uklidnění, já fakt pevně doufám, že další roky už bude menší chaos.

lusilucie
26. zář 2015

@lucinek no jo no každá je jiná a hlavně záleží na manželích jak se k tomu postaví má tchýně chtěla ať jdu na potrat co nejdříve už u prvního těhu a časek jak se dověděla že čekáme další tak to zase byl oheň na střeše
🙂 ale my s manželem jsme jsi udělali sami jak jsme chtěli a zařídili jsi to po svém i když starší je autík 🙂

lusilucie
26. zář 2015

@veruska007 jj vím to dle staršího syna je v páté třídě a už dokoupíme jen vždy potřebne věci jak je potřeba ono každá učitelka ve škole má jiné nároky .-)