Používáme cookies. Více informací zde. OK

Čekám neplánovaně čtvrté dítě

kalinka27
13. pro 2016
Ahoj všem, ráda bych znala názor maminek s více dětmi, dá se to zvládnout? Dnes jsem zjistila, že čekám neplánovaně čtvrtého potomka. Mám tři děti 18,15 a 3. Poslední těhotenství bylo pro mě dost fyzicky i zdravotně vyčerpávající a bojím se, že už to nezvládnu. Navíc už taky nejsem nejmladší (38). Samozřejmě je zde i obava o to, abychom to finančně zvládli a mohli jsme dětem všechno poskytnout v dostatečné míře. Starší děti mají touhu jít studovat VŠ. A my teda nejsme žádní boháči, prostě obyčejná průměrná rodina. Na druhou stranu jsem si jistá, že v případě, že bych se rozhodla si čtvrté dítě nenechat, psychicky bych se s tím těžko vyrovnávala. Zkrátka nevím co si teď s tím počít a mrzí mě, že se s miminka netěším, tak jak bych mohla. Manžel sice nadšen není a existenční problém ho taky napadl jako první, ale věřím, že ať se rozhodnu jakkoliv, bude stát za mnou.
bertik555
16. lis 2017
Na potrate oprava
cili_4
20. lis 2017
@bertik555 @bertik555
Chápu vaši složitou situaci a rozhodně to máte velmi těžké, když manžel není oporou. Chlapi to těhotenství taky musí vydýchat (máme 5 a se čtyřmi jsme byli v malém bytě) Určitě to stojí za to, dát dítěti šanci na život. Váš velký klučina, může být z domu také brzo pryč a vaše malá bude mít parťáka. Cítím s vámi a myslím, že byste se mohla obrátit na iniciativu nesoudíme pomáháme https://hnutiprozivot.cz/nesoudime-pomahame , kde vám budou moci pomoct psychicky i fyzicky. Jen aby byl doma klid, udělat něco, co vas bude trápit do konce života,je hrozné a hrozně sobecké od muže. Myslím na vás a modlím se za vás at máte dost sil vzdorovat, život za to přece stojí🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli