Chodí po špičce - už dlouho. Co dělat?

mumisa
2. kvě 2022

Naše 13ti měsíční dcera chodí jednou nohou po špičce. Je to 4 měsíce co si stoupla, původně chodila v pohodě okolo nábytku ale poslední dva měsíce jednou nohou chodí JEN po špičce. Fyzioterapeut jí kontroloval a prý je v pořádku a má to jen v hlavě.. že se jí to tak prostě chce dělat. Doporučil pevné boty ale mě se to úplně… celá rodina chodíme v Barefoot. Chci se zeptat, zda někomu z vás pevné boty na chvilkové nošení pomohly, případně co dělat? Zkrácenou achilovku, nebo tak, nemá. Nožku ohne v pohodě, snažím se jí dávat nožku správně ale vždycky jí vrátí na špičku. Jinak je naprosto v pořádku.

verdos
2. kvě 2022

@mumisa Bude léto, chůze terénem (třeba nějaká vhodná lesní pěšinka nebo něco poobného) a získané větší chodecké zkušenosti podle mě udělají své. Pokud by to přetrvávalo, asi bych to pak znovu nějak řešila, ale věřila bych, že to odezní, když nemá žádný zdravotní problém 🙂.

samettka
2. kvě 2022

@mumisa synovi takto boty pomohly, sandály Fare, pevný opatek, přesně jednou nohou chodil po špičce, už se mu začínala z toho zkracovat Achillovka a my se viděli na operaci... sandály nás zachránily 👍🏻

mumisa
autor
2. kvě 2022

@samettka děkuji moc za odpověď, já právě chtěla první boty kupovat klasické capáčky ale z toho jí vyleze pata, jak je na špičce, takže jsou k ničemu. O pevném oplátku také uvažuji, jen teda vůbec nevím co bych vybrala, protože má nožku cca velikost 17-18

samettka
2. kvě 2022

@mumisa my začínali na 20 myslím...tak jít do obchodu a něco vybrat po vyzkoušení... hodně štěstí 👍🏻