Chtěla bych druhé dítě, ale vím, jak je to náročné

dostyna
25. únor 2013

Ahoj maminky, zakládám tohle téma, protže věřím, že nejsem jediná, která řeší tuto situaci. Abych vysvětlila a doplnila. Mám syna, kterému je 21. měsíců a uvažuji, že bych zkusila do půl roku druhé dítě. Přiznám se, že to není obrovská touha, chci druhé dítě především kvůli malému. Aby měl bráchu nebo ségru na hraní, aby se s náma doma nenudil a zkrátka aby měl k sobě parťáka a měl sourozence. Bydlíme na vesnici, známých tu máme pomálu a tak i proto bych chtěla větší rodinu. Manžel moc z druhého dítěte nejásá, je rád za jedno dítě a stačí mu. Nicméně řekl, že mi bránit v druhém nebude. Jde mi o to, že si nevím rady jak se situací naložit. Na jednu stranu bych moc chtěla dítě, ale na druhou stranu jsem štastná, že mám Toníka a vím, jak je náročné mít dvě děti. Babička bydlí daleko a tak i té pomoci moc není. Maminky s jedním dítětem, jak jsou na tom vaši prckové, že nemají sourozence? Omlouvám se, že je to takové rozházené, ale snad mě pochopíte co tím chci říct. díky

nessik
18. srp 2013

@liss_durman koukám, že máš 22 let, tak to jsi ještě mlaďouňká a nemusíš nikam chvátat 😉 , pokud to ještě necítíš. Neboj, ono to přijde až bude čas, to rozhodování je těžké, já taky váhala, ale mně tlačil ten čas a tím se mi líp rozhodovalo. Jasno v tom, že nechci jedináčka jsem měla. No, taky jsem měla kliku, že mladší byla zlaté miminko, na rozdíl od starší 😝

liss_durman
18. srp 2013

@nessik Ale ne, na tohle já moc nedám 🙂 Chtěla jsem vždy mít děti brzy a teď jsem se jen utvrdila, že čím dřív, tím líp. Při mém životním stylu a tempu bych asi ve 30 už neměla energii starat se o mimino 😀 Ikdyž kdo ví... Navíc manžel je o hodně starší a už to nechceme odkládat 🙂 A aby toho nebylo málo, tak už to se mnou vážně začalo lomcovat, mám naplánované vyndání tělíska na říjen a už se na to nějak hrozně upínám... Touha po miminku je velká, jen se ještě bojím, jak to vše půjde.

nessik
18. srp 2013

@liss_durman půjde to skvěle, nic se neboj, pochybnosti budou vždycky, ale až bude prcek na světe, tak uvidíš, že dvě děti jsou mnohem lepší než jedno a všechno jde tak nějak automaticky a přirozeně samo 😉