Druhé dítě po mnoha letech 😃. Má někdo?

amandaapple
25. led 2021

Ahoj holky.
Chtěla jsem se zeptat, jestli má někdo sourozence s větším rozdílem ( víc než 13 -14 let)
Mám dceru 13 let, a celpu dobu jsem druhé nechtěla ,protože jsme si proste užívali, cestovali, dcera taky po sourozenci nějak netouzila ...
Teď mám doma pubertaka a přiznám se, ze občas mi je po miminku smutno. Aktuálně mám vleklé problémy se zády, takže těhotenství teď by nebylo fer vůči mému tělu.
Uvazuju ale ze v horizontu max do 3 let ( nejdřív za rok a nejpozději za tři ), bych možná o tom uvažovala.
Aktuálně je mi čerstvých 35 let.
Přes 38 jít nechci
Má některá druhé dítě po takové době ? Jak rychle to pak šlo ( otěhotnění ), jaký byl porod a celkove názory ?
Prosím, nepište mi, ze jsem měla jít do toho dřív, atd. Opravdu jsem druhé nechtěla. Tu touhu mám až posledních par měsíců...🙂

nagojka
25. led 2021

Ja mam o 16 let mladsi sestru🙂a je to bezva...moc sem si uzivala to ze je malinka,chovala sem ji,vsude sem se s ni chlubila a jakmile prisla navsteva byla sem hrozne nasrana ze si ji chova nekdo jinej atd...ted uz je ji 11,a resime spolu kluky,pubertu,malovani,menstruaci...do toho ja cekam miminko tak semnou hrozne proziva...je to super..

anet_98
25. led 2021

Moje máma s tetou jsou od sebe 14 let a moc si spolu nerozumí. Mamka spíše přilnula k mé sestřenici, která je o 6 let mladší než má mamka 😅

radullah
25. led 2021

Ahoj, není to přímo moje zkušenost, ale mojí mamky. Jsme s bráchou od sebe 11 let. O další dítko se snažila asi 3 roky, prošla si několika potraty a celkově těhotenství prý prožívala hůř, že viděla velký rozdíl, že byla o 10 let starší, když do jiného stavu přišla. Hůř se jí pak i shazovala kila. Ale taky musím říct, že mě měla v 21 a bráchu v 32. Což je věk pořád super. 🙂

amandaapple
autor
25. led 2021

Děkuji všem za příspěvky. První dítě bylo neplánovaně,otěhotněla jsem při přerušované soulozi :D ale samozrjeme vím, ze plodnost muže teď být úplně jinde. Co musím ještě podotknout, bydlíme s maminkou které je 60a je stále naprosto vitální , s první dcerou mi neskutečné pomohla a vím, ze kdybych měla druhé tak pomůže opět, a to je mylsim velké plus, nebo spis obrovské 🙂 neměla problem si malou vzít když jsem byla unavená třeba na procházku nebo i na několik hodin k sobě a já se vyspala. Vím ze to je luxus který většina maminek nemá a já ji bxla moc vděčná . Pořad mi říká, kdybys měla další tak se spolehni ze ti zase pomůžu ...

amandaapple
autor
25. led 2021

@nagojka to je moc hezké 🙂 kolik bylo mamince let když rodila sestru?

pavlusak
25. led 2021

Mam cerstvou zkusenost, prvni dcera ve 29 letech, byla jsem s ni sama a druhe jsem nechtěla a ani v podstate nebylo s kym, pak jsem se vdala a s manzelem mame nyni 10ti mesicni, prvni bude mit letos v cervenci 14, druhou dceru jsem porodila tyden pred 42 narozeninami... nechci te odrazovat, ale za me to nebylo uplne nejlepsi rozhodnuti, prvni uz je samostatna, s manzelem jsme cestovali, vecere, vylety, welnessy atd, nyni jsme bez penez( odesla jsem z velmi dobre placeneho mista) prisli jsme o veskery soukromy zivot, prvni pubertacka nejvetsi, mimino ji absolutne nezajima, a ja jsem unavena k smrti, uz to proste nedavam... muj pripad, nemusi byt samozrejme pravidlem! Hodne stesti v rozhodnuti, jo a pomoc nemame zadnou

amandaapple
autor
25. led 2021

@pavlusak to me moc mrzí, já bych ve 42 už asi do toho nesla, jak píšu 37/38 msximalne.... dcera má malé děti moc rada , je taková klidná, hodna ...ale je mi jasné ze to dopředu nikdo neřekne, jak to bude. Co se financí týká,máme rodinnou firmu tak toho se nebojím a bydlíme s “hlidaci” babičkou která je stále mladá (60 let), takže si myslím, ze tohle nehrozí, i když je mi jasné , ze se to nedá předpovědět.
Ať je brzy lépe !

barmil
25. led 2021

@amandaapple dcera 11, syn 7mesicu.
Otěhotněla jsem hned, jak jsme to zkusili. Tehotenstvi super, porod taky. Po porodu taky vše ok, jak já, tak syn. Užívám si to víc než první, preci jen jsem vyzrala a finančně jsme na tom taky o dost líp.
Syn je zlatý, všechno bez problémů, vyspím se, mám čas na sebe, sportuju, částečně pracuju, ale tak, že syn spí, dcera je v pokojicku a já makám.Hlídání nemám, moje rodina je 70km daleko, od narození syna mi nikdo nepomohl. Manžel chodi 25h služby, takže jsem hodně sama.
Jen vztah dcera a syn je zatím naprd, jsou jako dva jedinacci. Dceru mimino omezuje, byla zvyklá, že jsme jezdily na holčičí výlety, chodily do kina, na koncerty, když byl manžel ve službě, ted je vse podřízené miminku, takže frčí "a to HO musíš brát s náma. Nemůžeš HO někde nechat.". Hrát si s ním nevydrží, nebaví jí to. Radši jde na skate, nebo sluchátka a hudba, zavřená v pokojicku.
Ale mi bratranci jsou od sebe 10let,na začátku taky hrozny, ale ted (29,19), bez sebe nedají ani ránu.

amandaapple
autor
25. led 2021

@barmil jasný no, já myslím ze vek sourozenců není indikátorem jejich dobrého vztahu. Mám znamou , co má sestru o 2roky mladší a nesnáší se od malá, já s bráchou máme od sebe 4,5 roku a také nemáme vlidnx vztah. Manžel je ze 4 sourozenců a nejvic si rozumí se sestrou která je o 15 let starší..... takže je to asi proste individuální .

nagojka
25. led 2021

@amandaapple myslim ze 35...

smudlinka10
25. led 2021

Mam 8letou dceru z prvniho manzelstvi a ted s pritelem planujeme druhe, tak pocitame rozdil 9-10let, tak snad to bude v pohode. Ale mam z toho strach. 🙈

amandaapple
autor
25. led 2021

@smudlinka10 to je si myslím ještě úplně normální rozdíl ;)

e7
25. led 2021

Na předporodním kurzu byla paní co čekala miminko myslím po 12letech 😊 a já jsem s bráchou o 11 let máme teda ségru ještě mezi náma ale vždy jsem měla lepší vztah s bráchou sice je teď v pubertě a clouma to s ním ale pořád je to ten můj malej bráška 😁 myslím, že jsem mamce dost pomáhala, brala ho na procházky a ona si mohla doma dělat co potřebovala, chodila jsem pro něj do školky, pomáhala uklízet 😊

kridav
25. led 2021

Dceři bylo 13 a synovi 11 když se jim narodil brácha. Teď už je mu 6. Ty velký jsou teď hrozný puberťaci, ale umí tady pro něj být. A věřím, že jednou budou rádi, že se mají až budou dospělí a budou mít své rodiny. Mně v té době bylo 37, a těhotenství jsem si moc užila a skvěle jsem to zvládla, a pak i tu mateřskou jsem si moc užila 😊

zuzkasim
25. led 2021

Myslím, že svou roli může hrát i to, jestli mají obě děti stejného tatínka, protože pokud je nový partner, tak první dítě se může cítit ochuzené o matku novým chlapem a ještě dalším miminem, které mají spolu... Co tak vidím v okolí. Jinak je to hodně o povaze dětí a jestli první dítě o sourozence stojí, u nás je největší rozdíl 8 let a to ještě není taková hrůza, rádi se mají moc (ale je mezi nimi ještě další sourozenec).

amandaapple
autor
25. led 2021

@zuzkasim partner je stejný, s manželem jsme spolu už 15 let, dcera ho má moc rada a celkove spolu máme všichni super vztah

holkaokomodra
25. led 2021

@amandaapple jo já jsem aktuálně ve čtvrtém měsíci, syn slaví za měsíc 13 let. No nešlo nám to dlouho a byli i nějaké potíže, ale to se tě vůbec nemusí týkat 😉 taky jsem zvědavá jak to u nás bude vypadat, ale třeba moje ségra je taky o třináct let starší, moc si na společné žití nepamatuji, v osmnácti se vdávala a jsem defacto jedinacek. Ale co no, mě kluk pomalu přestává potřebovat, i když furt chodí na tuleni ještě, tak si říkám že budu mít zase čas na prcka od nuly a přestanu tak prudit mladyho, které bude rád, že není jedinej pod drobnohledem milující matky 😁 btw 35 mi bude v dubnu 😉

jako_mala_holka
25. led 2021

Mám o cca 17 let mladší ségru (s bráchou mají věkový rozdíl asi 15 let) a mamce bylo v době těhotenství cca těch 38-39, co vím, tak to nebylo nic hrozného, říkala, že to bylo zhruba stejne jako předchozí dvě těhotenství, porod super, že všech tří nejlepší

gbp
25. led 2021

@amandaapple ja mam brachu o 7 a segru o 19😅 kdyby ji nasi nemeli, hrozne by zestarli a valeli se jen na gauci 🤭😅 ne, fakt to bylo super. ja sem teda jezdila domu jen na vikendy (byla sem na stredni, kdyz se narodila), ale hrozne sem se na ni tesila ☺️ ted cekam az ji prejde puberta 🤭😅 a pak si urcite zas budem rozumet, ma i podobne zajmy jako ja ☺️ mamce bylo 39, kdyz se narodila. myslim, ze tehotenstvi v poho. porod rikala, ze byl nejtezsi z tech tri, ze uz to telo po tolika letech asi necekalo, ale zadna katastrofa 👍

andelka
25. led 2021

Já mám o 14,5 roku staršího bratra, mamka jeho měla v 20 a mě v 34. Když mi byly 4 odešel na dva roky na vojnu, ale měl mě moc rád, dodnes mám schované dopisy,co mi psal a já jsem mu kreslila zpátky. Dneska už nám je 37 a 52. Pořád jsem jeho malá sestra. Po vojně u nás ještě bydlel,pak u dědy,pak zas chvíli u nás,pak už s partnerkou .. občas mě hlídal, jezdil se mnou na výlety,aby si mamka odpočinula. Byla s náma sama s oběma. Vztah máme hezký, nevidame se často,ale občas jo, víme o sobě, vždycky si můžeme pomoct.. Myslím,že jsme rádi,že nejsme jedináčkem.
No a můj manžel má mezi dětmi rozdíl 13,5 roku. Tím,že ale dcera s námi nebydlí a vídají se jako sourozenci párkrát za měsíc a brzy půjde na internát a bude mít jiné zájmy, kamarády, kluka..tak vidíme,že spolu vztah nejspíš mít nebudou. Má ještě malého bráchu od mámy,a tam je ten vztah jiný, když spolu bydlí, musí s ním odmalička pomáhat, hlídat..
Jako nečekala bych vztah jako u dětí podobně starých, přece jen holka, puberta, SŠ, kluci, brigády..a mimino,batole..Ale jde hlavně o tebe. Pokud dítě chceš,kvůli sobě,tak ho měj. Já mám posledního v 35,5 a je to tak akorát. Teď mi je 37 a už bych nechtěla. Už cítím limity.

berenika39
25. led 2021

@amandaapple mam syny po 19 letech. Prvni otehotneni v 19, druhy v 38. Druhe tehotenstvi na 4.pokus bez problemu, ani nevim, ze jsem byla tehotna, diky urazu jsem tedy porodila sekci o mesic driv, ale vsichni zijou🙂)). Kluci jsou pro sebe strasne duleziti, velky maleho ochranuje, opatruje, sportuje s nim... maly velkeho obdivuje a uci se od nej. S odstupem jsem vdecna, ze to tak bylo. Ziju ted takovy second service, druhe podani tomu rikam... beznorcka bych byla unavena kancelarska padesatka a to tedy fakt nejsem🙂.

donika
25. led 2021

@amandaapple Mám třetí, 12 a 10let od kluků. Rozhodli jsme s manželem, trvalo nám tři měsíce snažení, ale pak bohužel došlo k zamlklemu tehotenstvi. Nikdy jsem neměla žádné problémy, byla to celkem ťafka.. Pak se zadařilo a mě se v 38letech- loni narodil nás třetí chlapeček. 😁🤗 Těhotenství bylo náročný, byly i komplikace s výsledky testů na VV , ale naštěstí vše dobře dopadlo. Takže těhotenství bylo náročný, ale přesto nádherný a popravdě mě moc mrzí, že už to nezaziju.. Porod byl,ale naprosto úžasnej. 🤩 A teď? Neměnila bych. Miminko si užívám úplně jinak, vše je klidnější, pohodovejsi a ikdyz v noci moc nespime, je to to nejlepší rozhodnutí, co jsme mohli udělat. 😁👍 Dokonce občas přemýšlím nad čtvrtým.. ale manžela by už kleplo.. 😜😅 A já si v klidu užiju našeho poslednacka. 🥰

pampeklec
25. led 2021

Já jsem s nejmladším bráchou o 20 let, ale mám ještě dva mladší sourozence (o 2 a o 3 roky ode mě). Z mého pohledu (pro mě) byl bráška to nejlepší, co mi mohli rodiče k dvacetinám nadělit 🙂 Jednak jsme si hlavně se sestrou hodně užívaly miminko, ale taky nás to všechny tři celkem urychleně donutilo dokončit odstěhovávání se od rodičů a definitivně se osamostatnit 🙂 Mně to popravdě asi zachránilo dodělání VŠ, protože jsem malým bráškou celkem dost utlumila touhu po vlastním miminku... Z pohledu rodičů, podle toho, co říkají, jsou teď mnohem unavenější (to hlavně ze začátku), méně důslední ve výchově, ale taky mají víc času a peněz a tak. Když srovnám svoje rodiče a manželovy, kteří jsou mladší, tak vidím, že u mých má "malý" brácha vliv i na stárnutí... tchánovci s narozením našeho prvního úplně přepnuli na babičkovský a dědečkovský mód, ztratili snad všechny zájmy, stárnou před očima... kdež to naši jsou pořád "mladí".

amandaapple
autor
25. led 2021

Holky moc všem děkuji za vaše zkušenosti 🙂 myslím si ze je nejhorší když máma zůstane na vše sama, nehodě na počet děti .... což u nás nehrozí ( dvě babičky připravené a natesena na pomoc kdykoli a kdekoli , s jednou z nich bydlíme v jednom dome ), takže bych měla možnost pomoci kdykoli při ruce a to je podle me velika výhoda . Už se tak moc nebojím a i když ještě nejsem 100% rozhodnuta do toho jít, možná jsem tomu rozhodnutí o něco blíž 🙂

2hanah
25. led 2021

Snad tady ani nikdo nenapíše, že jsi do toho měla jít dřív, protože třeba u nás je to nesrovnatelná výhoda ten velký věkový rozdíl, první dvě děti mám jen dva a půl roku od sebe a jsou na zabití, rivalita, hádky, nerozumí si, "zavazí" si a poslední je 8 a 10 let od nich a super, každej ho miluje a mazlí a ta paráda, když ty velké děti už můžou chvíli pohlídat, pomoct nebo pohrát, za mě směle do toho, fandím👍❤

janule0123
26. led 2021

@amandaapple Muj Tatinek je se svým bratrem o 15 let ... a mají spolu super vztah a drží spolu ... 😀

mandala
26. led 2021

Čekám čtvrté po 16 letech. Neplánovaně a těhotenstvi prožívám nejlépe ze všech. Je pravda, že čím jsem starší, tim víc polevuji ve výchově.Jediné, čeho se bojím, že to bude opravdu rozmazlené, nejen ode mne, ale i od dcer, protože ty se neskutečně těší a rozmazlují i nejmladšího syna. Jinak pokud cítíš, že máš energii, nebála bych se toho... 😊

prejeta_zaba
26. led 2021

Vím, že tomu moc dopředu neporučíš, ale mám o 12 let mladšího sourozence a s jeho batolecím věkem u mě máma dost klesla a od té doby jsme stále nenavázaly plnohodnotný vztah (se sourozencem si rozumíme až teď v dospělosti). Máma už měla středobod vesmíru jen toho mladšího, neustále se na něj žvatlalo, řešilo jen program kolem něj a já jsem šla na vedlejší kolej. Měj to na paměti, že dcera sice může vypadat pohodově a mít ráda děti (taky jsem taková byla), ale potřebuje tvůj čas a pozornost stále stejně. 😉

janylu
26. led 2021

@amandaapple když se syn narodil, bylo dcerám 17 a 13 let. I když obě holky byly na první pokus, o syna jsme se snažili 3 roky. Mě bylo v době porodu 37. Těhotenství bylo náročnější, hlavně kvůli bolestem zad, ale mateřství jsem si zase užívala mnohem víc než s holkama.

zuzineckah
26. led 2021

@amandaapple já měla první v 21, druhého v 32 a třetí v 36 (chyběl mi měsíc do 37. narozenin🙂). Otěhotnění pokaždé na první pokus, těhotenství bezproblémové, porod nejmladší proběhl nejméně komplikovaně 😀 Nejstarší je čerstvě dospělá, snažíme se podporovat ji v jejich zájmech, aby se necítila odstrčená, protože ty malé děti prostě tohle s sebou přináší. Dá se to eliminovat, ale ne vždy je to z logických důvodů možné... Nicméně já bych se toho nebála, naše smečka je boží, někdy náročná (ti menší jsou hodně temperamentní), ale neměnila bych 👍 Ovšem vnímám to trochu jinak, protože dva menší si společně vyhrají, je to zas trochu něco jiného... To mezidobí, když byli jen dva bylo ale taky fajn, dcera měla 11, takže ráda pomáhala, kočárkovala, když byl kluk větší, tak spolu často dělali blbiny. Super bylo, že když jsem potřebovala třeba odběhnout do obchodu (všude autem), tak jsem nemusela mimino pokaždé tahat s sebou. Hoďku ho s přehledem pohlídala👍