Co je mateřská láska?

sijane
4. srp 2018

Jak byste definovali mateřskou lásku? Setkávám se s tím, že pokud matka nejásá a nevidí svůj život v růžových barvách, tak své dítě ani milovat nemůže. Tvrdí to, zasloužilé matky i bezdětné mladice.

Nevím proč si lidi myslí, že milovat znamená hrát divadlo. Jasně, jsem unavená a protivná. S malou jsem neustále. Takže ponorka jako Brno. Do toho ji začalo období, kdy se vzteká a řve, když není po jejím. Má do toho svoje nálady. A já vážně miluji soudy lidí jako, že mi dcera při zvednutí ruky řve, "protože ji mlátím za to, že chce být u mně". Ne nedělám si legraci vážně to do mně jedna ženská hustí. Přitom neví o co se jedná. Zřejmně neměla doma dítě, co dokáže hystericky ječet kvůli tomu, že je kytka o pár cm víc vlevo. A moje malá má takové nálady už od miminka. Nikdy nevíme, co ji bude zase vadit a kvůli čemu začne vyvádět.

Takže mi kolikrát tečou nervy a nejradši bych ji uškrtila. Někdy dojde i na "ostřejší" slova. Někdy brečím a lituji toho, že ji mám s pocitem, že se mi zhroutil celý svět. Dává mi dost zabrat.

Nicméně, ALE když s ní nejsem pět minut, tak se mi začne po ní stýskat. Když usne připadá mi strašně roztomilá a nejradši bych ji celou opusinkovala a umazlila.

Takže, co je láska k dítěti? Jak vypadá, jaké jsou normy?

sinysov
4. srp 2018

Ahoj, moje malá má 18 měsíců , a taky mi pěkně dává zabrat.. Taky se vzteká i háže sebou o zem ( i za maličkost) I když celý den křičí, tak to neřešim tak že ji " plácnu " i když by potřebovala pár facek 😁 ale abych ji zbila nemám teda srdce, spíš okřiknu ale toje ještě horší...

pavlussska
4. srp 2018

Ta odpověď na Vaši otázku v prvním odstavci je blbost...tomu byste snad nevěřila. Nejste sama, taky mi tečou nervy a to ještě nejsme v období vzdoru apod. nevím co budu dělat až to přijde 😅
Hold musíme to brát sportovně a čekat až z toho vyrostou ❤

Jinak co se týká pocitu mojí mateřské lásky tak je to o tom, že se cítím jako bezruká když ji třeba babička hlídá a já jsem daleko od ní a pořád na ní myslím, co asi dělají, jestli spí nebo si hraje, jestli mě nehledá...vždycky pospíchám a moc si neumím užít ten čas bez ní.

Vůbec nepochybujte o svojí mateřské lásce proboha!!! Podle toho co píšete, jak se vám stýská a jak byste ji umazlila to přece mluví za vše!!❤🙂

viridie
4. srp 2018

Já myslím,že žádné moc nejsou.🙂 Pokud není vyloženě nějaká anomálie,tak nás dětičky sice mnohdy a často rozčilujou a vystřelily bychom je na Mars,ale když na to přijde,život bychom za ně položily a nikomu je nedaly.🙂

dc2015
4. srp 2018

Já někdy říkám s nadsázkou s humorem (ne každý ho ale chápe), že mateřská láska není nic jiného než stockholmský syndom :D A víte co? Hlídání MILUJU!!! První den si vždy užívám, fakt že jo... ale druhej už mi fakt šíleně chybí...

natysnovec
4. srp 2018

Ahoj moje mala ma 3roky.Dneska rano udelala ooobrovskou scenu uplne kvuli nicemu rekla sem ji az prestane a 0na rvala dal tak sem ni dala na prdel a zavrela sem ji v pokoji ona se vyrvala vyvztekala a byl.klid a po obede to udelala manzelovi tak uz jsme si ji nevsimaly.Ma dny kdy je uplne k sezrani clovek by ji laskou snedl a nekdy zase jsou dny kdy by clovek nejradsi za vsim zavrel dvere.Do toho cekame jeste jednu cacorku 33tt.

❤Ale kdyz spinka kolikrat sedim jen tak u postele a koukam jak spinka,nebo si ji vemu k sobe chytnem se za ruku a hajame a ja sem stasna,ze ona si me nasla.❤Kdyz ji neco trapi a nebo se spadne ci se bouchne okamzite bezi ke me a foukame mazlinkujeme a smudlam❤A furt rikam chran ruka bozi Toho nekoho kdo ji v uivote bude chtit ublizit,nebo aby ji nekdo neco udelal.Pak by mel co docineni semnou a to uz NENI prdel!!!😉😁😁

❤❤❤ona je moje stesti a at je jaka koliv,vzdy pro ni❤a vzdy ona a ta mala v brisku budou na prvnim miste ❤
Pak az ty ostatni.
A je rozmazlena??No a...Je moje rozmazlena👍😍😍😉😁😁

zelenaesmolda
4. srp 2018

Ahoj,doporucovala bych ti mrknout se na Nevychovu,najdes tam hodne dobrych rad jak to s ditetem lip zvladnout,najdes je na fb,maji bud placeny kurz nebo rodicovsky serial,pet dilu tusim,ten je zdarma,dostanes ho na mail,pak delaji webinare na ruzne temata,ty jsou taky zdarma,k tomu clanky na webovkach.nekdy pomuze zmenit pristup k diteti a spousta veci se tim vyresi 🙂

garalela
4. srp 2018

@sijane taj v prvni rade v mych očích je zasloužilá matka az žena, jejiz dospele dite ci deti nelezi doma na davkach a idealne uz samo buduje vlastni rodinu, cili opravdu ne kazda druha na potkani s o pet let starsimi detmi. A rady nuze davat ten, jdi zna celou situaci a ne bejake utrzjy, nejhordi jsou lidi co radi na dalku, ridina pi telefonu a tak. To jen na uvod. Materska laska podle mne bylo, kdyz jsem rodila, a vedela ze musim ted vytlacit neotevrena pro klesajici ozvy a nebat se sama o sebe, ze jsem do 6m denne pila odvary kvuli zazivani maleho, ackoliv jsem do materstvi tohle koreni nesnasela az do zvraceni, myslim, ze materska laska je, ze nenecham sveho uplakanka vyrvat a jsem s nim 24/7 vcetne denniho spani a uz mi z toho dost hrabe a jednu chvili jsem mela stavy, ze muj zivit idehravajici se pouze v ložnici tak úplně skončil, a dlouho jsem tezce nesla i jak mne boli cely clovek z rech poloh ve spanku, ale kdyz si maleho vezme do nositka tatinek, abych si dala vecer sprchu a je zrovna v nalade, ze jsou nakonec trochu dyl, tak uz se mi styska. Tusim, ze bude narocne ditko v dalsich letech, ale nenadelas nic, je to krev vlastni krve. Materska laska je - rika se,ze sve dítě matka miluje i kdyz je treba kriminalnik, vrah.

zelenaesmolda
4. srp 2018

@natysnovec neda mi to nereagovat na vas komentar.jak by se vam libilo,kdybyste se kvuli necemu vztekala a manzel vam jednu pleskl a zavrel do pokoje at se vyrvete?asi moc ne ze?dite nedokaze zvladat a kontrolovat sve emoce jako my,teprv se to uci a tim,ze ji ve chvili kdy vas potrebuje nechate samotnou vyrvat ji zasazujete zasadni rany do vaseho vztahu a do duvery ve vas.vy jste tady od toho,abyste ji pomohla situaci zvladnout a ne ji v tom nechat placat samotnou.pro vas je to proc ona vyvadi mozna nepodstatna kravina ale pro ni to vyznam ma jinak by nevyvadela.ztraceny medvidek je pro dite stejna tragedie jako pro vas vyhazov z prace a od sveho okoli byste cekala podporu a utechu,ne ignoraci a jeste trest...je neuveritelne co vsechno delame svym detem a je to v poradku ale stejne chovani k dospelemu se povazuje za psychicke tyrani ci sikanu

berenika39
4. srp 2018

🙂 Já vím, že je to doopravdy láska podle toho, že se o oba kluky bojím....opravdu bojím. Když jsou nemocní, když se něco děje....

Normy na to jistě nejsou, ale pro mě je tohle ten top pocit ..

hananely
4. srp 2018

Mám kombinaci 12 leta puberťacka,11 měsíční uřvanec a jsem v 28 tt.Nervy mi tečou o stošest,řvu kolikrat jak siréna ale přesto všechno mi na nich záleží a bojim se o ně...

natysnovec
4. srp 2018

@zelenaesmolda kdyz vidim duvod proc se vzteka tak jdem a vyresime spolu,kdyz vim,ze se vzteka ze neco hleda a nemuze to najit jdu a pomuzu hledat,kdyz vidim ze ji neco nejde a vzteka se u toho tak jdu a pomuzu ji s tim popr.zkousime oblect,nazout poradne boty apod.
Ale kdyz vidim ze se nic nedeje.a ona zacne bejt jak blazen a at se snazim sebevic na ni mluvit,chytnout a ona nic a furt.sily.tak co.Lepsi nez abych ji strkala pod studenou vodu jako nektere maminky.

berenika39
4. srp 2018

@natysnovec to, že ty nevidíš ten důvod, neznamená, že pro ni není....i malá věc, drobnost, ji může dát zabrat....řekni jí, že jo, víš, že je naštvaná ....tobě taky nidko přece nedá na prdku, když nevíš, kudy kam...a že těch situací my ženský máme taky dost, co si budeme povídat🙂

zelenaesmolda
4. srp 2018

@natysnovec ale nedeje se nic pro vas,pro ni asi ano kdyz vyvadi.zkousela jste ji obejmout a pevne drzet?to pomaha.jinak bych pokud se to deje pravidelne hledala pricinu,zvazila jste navstevu detskeho psychologa?bavila jste se o tom s vadi pediatrou?pricin chovani muze byt spousta a my je vubec nemusime videt.ptala jste se male kdyz se uklidnila proc se zlobi?

zelenaesmolda
4. srp 2018

@berenika39 presne tak,konecne nekdo,kdo netresta dite tim,ze mu da pres zadek a snazi se mu rozumet.nesledujete nahodou nevychovu? 🙂

leilinka1234
4. srp 2018

Ježiši, mně jak někdy přeteče ten hrnek trpělivosti... To to pak doma lítá. Dceři je 2 a půl a moc dobře ví, co to znamená dostat na zadek. Nejsem ta, co hodiny vysvětluje. U nás se počítá do tří... Tři a dost. Poslední dobou stačí zvednout prst a ona ví...nebudu v klidu vysvětloval něco dítěti, které se vzteká a ve finále ani neposlouchá... Někdy bych jí přerazila vejpůl! Ale jsem si na 100pro jistá, že jí bezmezně miluji, říkám jí to, mazlím se s ní a když jí nevidím, tak na ní pořád myslím. Dýchala bych za ní! Je to asi normální... Ty děti nám prostě dávají zabrat 🙂

zelenaesmolda
4. srp 2018

@leilinka1234 a co se tim,ze dostane na zadek vyresi?mozna vas poslechne ale ne protoze by pochopila proc to chcete ale ze strachu z trestu.stejne kdyz se nebudete divat si to udela po svem protoze bude vedet ze trest neprijde...

natysnovec
4. srp 2018

@zelenaesmolda jezis ona to nedela furt...ona je normalni...ale kdyz tak vztekankuje.Co myslite??Ne rovnou ssem ji serezala...Ne asi drzela obejmula.Snad vse.A ano ptala...a ona mi rekne ja vim😁😁

natysnovec
4. srp 2018

@leilinka1234 tak je to i u nas...a asi je to podle nekterych spatne.

leilinka1234
4. srp 2018

@zelenaesmolda 😃 mno... A víte co? Já si svou metodu budu praktikovat dál. Vy hodiny vysvětlujte 🙂 své dítě miluji, ono miluje mě a plesknutí přes zadek bylo je a bude vždycky fungovat...u nás určitě. Hezký večer 🙂

natysnovec
4. srp 2018

@leilinka1234 👍👍👍

natysnovec
4. srp 2018

@zelenaesmolda A vy jste nikdy nedala svemu ditku prres zadek??

luciiinka87
4. srp 2018

Mam deti dve. Starsi - dcerka je klidna, mladsi - syn je maly tornado, kudy projde, tam zanecha zkazu. Oba dohromady na jednom miste jsou proste zlo. Denne z nich padam na hubu, doma mam neskutecny bordel, nemam chvili klidu, tecou mi nervy, zurim, klepu se, rikam si, ze dalsi den uz nedam, ze mam rodicovstvi plne zuby. Jenze - materska laska je to, ze i kdyz me malej za noc probudil 10x, tak rano za nim prijdu s usmevem, polibkem a s pranim dobreho rana. Je to i to, ze kdyz mam vysoke horecky, boli me cely clovek a onemocni mi moje deti, razem se vzchopim a dokazu prubeh nemoci zastavit do doby, dokud nejsou me deti z nejhorsiho venku. Je to i to, ze i kdyz se priserne bojim vysek, tak s dcerou jdu na vyhlidku, protoze si to preje a ve chvili, kdy se ona sekne na prikrych schodech, co vedou dolu, ze se boji, tak jde muj strach z vysek stranou, vedu ji schod po schodu dolu a jediny strach, co mam, je strach o ni, aby nespadla. Rozhodne nepluju na ruzovym oblacku a nerikam vsem kolem, jak jsem diky detem nasla vnitrni klid a rovnovahu, jak ma najednou muj zivot smysl a bla, bla, bla. Ne, mam doma dva maly teroristy, vykoristovatele a tesim se, az zacnu chodit do prace. Ale zaroven vim, ze az to tak bude, budu se ohlizet zpet a budu si rikat, jak krasne mi bylo, kdyz jsem ty dva mela porad za prdeli a proste cely den u sebe.

natysnovec
4. srp 2018

@luciiinka87 pekne❤

radka8888
4. srp 2018

Mela jsem ted na prespani kamaradku moji dcery, produkt nevychovy. Musim rict, ze jsem tedy jednoznacne zastance laskyplne dusledne vychovy.

zelenaesmolda
4. srp 2018

@luciiinka87 krasne receno 🙂

izz76
4. srp 2018

@sijane Mateřská láska je taková,že svoje děti miluju víc než kohokoliv jiného,že se o ně bojím a že kdyby se jim něco stalo zabije mě to ... Jasně,že jsem z dcery někdy unavená,užiji si i čas bez ní,že mě někdy rozčílí i když rozhodně ne tak abych ji bílá... No a na dospělou dceru jsem neskutečně pyšná,protože je prostě skvělá. Mateřská láska je podle mě nejsilnější cit který existuje.

zelenaesmolda
4. srp 2018

@leilinka1234 jenze to je prave ten problem,ze plesknuti pres zadek nefunguje a nikdy nefungovalo,teda z dlouhodobeho hlediska,v dane chvili mozna ano ale dlouhodoby ucinek je nula nula prd.snad vas nebude dite taky jednou pleskat po zadku az budete stara a nemohouci a budete mit starecke vrtochy ktere dite nebude ochotne chapat 🙂

leilinka1234
4. srp 2018

@zelenaesmolda to věřím, že nebude chtít 🙂 já taky svou mamku nemám potřebuju plácat po zadku :D a těch facek, co jsem za své mladí dostala :D hold na nějaké děti funguje vysvětlování, na nějaké nejspíš ne. Jsem kontaktní rodič. Dceru jsem od malička nosila v šátku, když chce ponosit a bolí nožičky, zvládá to s tatínkem ještě dnes. Spí s námi v posteli, když chce a když je jí smutno... Je to největší maman v okolí. Hlídaná babičkou byla poprvé v 11 měsících, dřív jsem jí z ruky nedala (abych já někam šla a jí nechala u někoho). Bez nás dodnes nespala... Ale nikdo mi nevymluví, že občas prostě nepomůže nic než staré dobré "škoda rány, která padne vedle".

zelenaesmolda
4. srp 2018

@leilinka1234 stare mozna,dobre ne 🙂

natysnovec
4. srp 2018

@zelenaesmolda vite kolikrat ne tata zmlatil??Kokijrt sem mela je modriny??Kolikrat mi rekl ze sem srac??Jednou z nej vylitlo ze kdyz se a nim moje mamka kvuli me rozvede tak mi urizne hlavu a povesi si ji nad dvere!! Zadluzil me hned jak mi padko 18 let!!A to si myslim,ze sem nebyla tak strane dite...jsou podle me horsi!!Skolu sem vystudovala.Mam v se v zivote s manzelem fajn..A nikdy nikdy bych tatu ani mamku neuhodila a nikdy nedopustila aby se jim stalo neco spatneho.