Co vám opravdu zabralo proti prdíkům u novorozeněte?

syraell
6. črc 2010

Ahoj, u prvního synáčka jsme si tím taky prošli, jenom to začalo trochu později. Matěj má tři týdny a nebožátko se nám kroutí jak paragraf, bříško mu dává zabrat. Kojící čaj proti nadýmání piju na litry, mast Pupík nezabírá, nahřívání taky nic moc. Kapičky jako Sab Simplex u prvního prďoly vůbec nezabírali, ani Baby Calm. Tak nevím, asi to stejně zkusím.
Máte někdo OPRAVDU zaručený recept?
Moc díky!

strouzek
6. črc 2010

nám pomohlo přestat kojit 😀 když jsme kojili tak i když jsem se snažila hlídat si jídlo tak prostě malá neklidná prdíky hrozný nepomáhalo nic, snad trošku ty teplý pecky na břicho, pakjsme přešli na sunar a od tý doby o prdíkách skoro nevíme, jako jo zaprdíme si ale jde to krásně ven žádný koliky kdy by se kroutila v bolestech a nespala prostě pohoda a kapky dáváme jen preventivně protože sunar pění 😀

gustinovi
6. črc 2010

z ných zkušeností Baby calm, na ně nedám dopustit, zabraly od první kapičky, prdíky šly samy ven, malá ani netlačila aby se vprdíkovala, lítalo to z ní samo a s jídlem jsem se vůbec pak nemusela hlídat, čočkovou, fazolky apod jsem pak jedla běžně. Kojila jsem do jednoho roku

xkacatkox
6. črc 2010

asi babycalm a Sab.Simplex, já dávala Babycalm přes den a Sabika na noc, pohoda, ale stejně bylo fajn, že skončil 3mm, jak to uplynulo, bylo to v pohodě, ted už se nehlídám, a je klídek, ani žádné kapky netřeba, prdíkujeme v pohodě

krista
6. črc 2010

Nic - zkoušela jsem masírovat bříško Pupíkem, hodně pokládat prcka na bříško, nahřívací polštářek, Baby Calm, Sab Simplex, Probiotické kapičky, Lefax, Espumisan (pro mě), Fenyklový čaj (pro mě i pro dítě), Kmínový odvar, držela jsem přísné diety - bez bublinek, česneku, cibule, vlastně skoro veškeré zeleniny... u prvního dítka to přešlo tak nějak kolem roku (taky až když jsem přestala kojit) u druhýho kolem 8měs. a hodně teda pomáhaly Lactobacilky Baby (který jsem při prvním neznala), ne úplně, ale znát to bylo.

tigr211
6. črc 2010

Náš Niki taky trpěl jako zvíře,sab simplex spíš jen na utišení,pač je sladký,baby calm bez účinku,pupík ani peckový pytlík v našem případě taky na ho...,pomohly až probiotické kapky a vzhledem že se dávají jen 5kapek denně nejsou až tak drahé.sabsimpl jsem dávala s každým jídlem a tak jsem chodila do lékárny snad každý den.a bylo to k ničemu!navíc doporučuji sehnat v polsku nebo slovensku,vyjdou tam na polovinu 🙂 🙂 🙂

evatk
6. črc 2010

u nás zabralo nosit v klubíčku - zádama k sobě, nožky skrčené, držet pod kolínky, a lepší bylo chodit s ní, laktobacílky baby v kombinaci s baby calm a nutrilon comfort - ale jestli kojíš, je ti poslední bod na prd... a malá dobře i při bříšku usínala u mě na břiše - břicho na břicho, polštářek zabíral chvilkově
natřít bříško se nedalo, nevydržela mi při té masáži v klidu

dadous
6. črc 2010

žadny masaže ani nahřívací polštařky nazabíraly, pomohl nam baby calm a nošení v klubíčku 😵

jmisa
6. črc 2010

Nám pomohlo nechat malého hodně prokopat nahého, při každém přebalování jsem ho nechávala 10 minut, pak mu cvičila s nožičkama, jak už tu bylo psáno.
Večer pomáhalo koupání v kyblíku, to se nahřál, navíc ta poloha v kyblíku, pak jsem si ho dala zády k sobě do klubíčka a lehounce poplácávala prdelku a za chvilku prděl jedně báseň.
No a taky ležení na bříšku, nenechávala jsem ho tak spát, ale jak byl vzhůru, tak jsem ho na bříško dávala, to mu taky dělalo dobře.

Na pití jsem mu dělala kmínový odvar, to pomáhalo a pomáhá mu dodnes, když ho trápí občas bříško.

bocinka
6. črc 2010

@syraell sohlasím se Sonicou, čaje max. 2 denně.... jinak můžou mít opačný účinek.... u nás to opravdu přešlo krátce po 3tím měsíci a máme klid... nejvíc zabírala samo rektální rourka, tu naši si snad nechám zarámovat, zachránila mi nervy a malé ušetřila spoustu proplakaných hodin, vím, že to asi není moc dobrý, ale sám MUDr mi říkal, že ji nemám nechat trápit, malá navíc nekadila třeba týden... a opravdu můžu říct, že jsme nahřívali, cvičili, mazali, kapali snad všechno co se dá a nepomohlo nic, jen ta rourka a večer nahřívání.... já dávala takový ty gelový podložky, vydrží dýl, stojí cca ¨70 kč v lékárně....

zdeniii
6. črc 2010

Ahojky, nám hodně pomohl fynyklovej čaj tn jsem pila já po litrech apiju doteď protože mi chutná a malá krásně prdí jak velkej chlap ažkolikrát podezřívám v noci manžela,a le je to naše Helenka 🙂)) a pak jsme hodně nahřívala polštářek s třešnovejma peckama (mají v Dm) a pak cvičit s nožkama... ale polštářek zabral téměř vždycky...

andykov
6. črc 2010

Sab simplex před každým mlíčkem, masáž bříška po koupání a cviky, dva měsíce probiotické kapky, pak jsme přešly na um Hipp s probiotiky -dopručuji pokud nekojíte 😉

ygreen
6. črc 2010

nic 😅 doopravdy pomohl jen věk. Kolem 4 měsíců bylo vše lepší a s přechodem na příkrmy ještě lepší. Ideální to skoro bylo po té, co malej mohl baštit bílé jogurty.

ale vyzkoušela jsem - sab simplex, baby calm, probio kapky od gaia, masážní gely na bříško - Flatulin, různá probiotika, kmínový, fenyklový, protiprdící čaj, apod. Jediné co opravdu pomohlo, ale jedná se o technickou pomoc - rektální rourka.

johanka33
6. črc 2010

Nás prdíky moc netrápily, ale pokud ano byl to horor.....člověk si opradu musí dávat pozor na jídelníček - pokud kojí. Sab Simplex nám moc nezabíral a probiotika jsme zkoušeli jen párkrát....takže účinek nemůžu až tak posoudit....naše malá je ve znamení ryb a od malička milovala vodu a koupání. Jednou už jsme nevěděli co.....manža napustil vaničku s teplou vodou a malá se v ní hned zklidnila....teploučko zabralo a hned usnula, ale to nám při každém koupání 🙂 pak pokud to náhodou přišlo a bylo to opravdu párkrát tak nám ta vanička opravdu pomohla........teplo a trošku pohybu udělalo své....hodně zdaru 🙂

fender
7. črc 2010

u nás sab simplex a pak dětské čaje. dostával je už od malička, protože bez nich to byl celkem horor - když jsem pila fenyklové atd. já, tak to nepomáhalo. jakmile dostal on (ze začátku jsme dávali po lžičkách, později už z flašky), bylo většinou po problému.

lamarika
7. črc 2010

u nás nezabíraly žádný ty sirupky, ale jako perfektní věc se nám osvědčil pásek na pupeční kýlu 😉 Malej má od narození pupeční kýlu a tenhle pásek jsme mu dávali aby se mu zatáhla. Jako vedlejší účinek bylo, že jak mu tlačil na bříško, tak jsme se zbavili prdíků. Dá se použít i u zdravých dětí, stačí hoďka až dvě denně a je pokoj 😉

evita_ij
7. črc 2010

Nám nejvíce pomohly kapky Baby Calm, a taky probiotické kapky. Mačkat bříško, masírovat. NOsit na tygříka. A vydržet, jakmile se mimča začnou více hýbat, prdíky ustoupí 😉

kozinka
7. črc 2010

Když byl úplně precek, tak SabSimplex a poté probitické kapky 😉 ty jsou prostě nejlepší!!!

ardila
7. črc 2010

Zkoušela jsem taky všechno možné, občas to bylo lepší, ale pořádně nezabralo nic, jedině nošení v šátku. Šimonovi včera byli 3 měsíce a trpí pořád a poslední dobou mi to přijde snad ještě horší.. Ale jak ho dám do šátku, tak se uklidní, vyprdí, vyspí a pak je to zase usměvavé miminko 🙂 Když večer kvůli bříšku nemůže spát, stačí půlhodinka v šátku, pak ho dám do postýlky a spí krásně. Přes den ho tam mám klidně nekolik hodin. Pořád doufám, že se to musí už každou chvíli zlepšit.

kar.la
7. črc 2010

U nás zabírá pouze kombinace probiotické kapky a baby calm. Probiotické kapky dávám každé ráno a baby calm před téměř každým pitím. Pokud jsem vysadila jedno nebo druhé, bolesti bříška se vrátily.

wacinka
12. črc 2010

ahojky nám nezabralo nic a odeznělo to samo po 4.5 měsících. Zkoušelio jsme všechno, ale bez úspěchu

lada82
12. črc 2010

ahoj, u kluka stacil Baby Calm a byl klid... u holcicky nezabralo nic :((
preslo to az casem samo

zdenka33
12. črc 2010

ahojky nám zabraly probiotické kapičky 🙂 🙂 🙂 ,používaly jsme je 3 měsíce 🙂 🙂 🙂 Moc nám pomohly 🙂

petruna
12. črc 2010

první měsíc nepomáhalo nic z toho, co se doporučuje. Pomohly nám až kapky baby calm, který se smí dávat od prvního měsíce. od té doby jsme měli pokoj.

soniq
12. črc 2010

Já jsem dávala sabsimplex a potom probiotické kapičky a pomohlo to a od 2,5 měsíce musím říct že dobrý. Ted má 3,5měsíce.

pavlinasp
14. črc 2010

ahoj, my teda taky zkoušeli postupně všechno, začli jsme čajíky, gely, pak sab, pak baby calm a nakonec Probiotický kapky BioGaia a bylo to.. konečně klid... ale jak tady píšou holky, každý mimčo je jiný a jednomu zabere čaj, druhýmu nic... jen podotýkám, že probiotické kapky už nejsou tak drahé, protoze dneska uz se vyrabej ve dvojnasobnem baleni a vydrzi teda dva mesice..za 600 to neni malo..to baby calm vyjde na stejno .)

collette
14. črc 2010

sab simplex a bříško v teple 🙂

anaji
15. črc 2010

u nás pomohl taky Baby calm. ale náš malej na prdíky netrpěl nijak hodně. nikdy kvůli tomu vyloženě nebrečel, jen se kroutil a strašně tlačil. po Baby calmu mu jdou prdíky snáž ven a kadění taky. 🙂 prostě ho to pěkně "promazává". 😉 párkrát za den si lžičku vezmu i já - prý to taky pomáhá, jak jsem se dočetla tady někde na diskuzích.
Sab Simplex nám nepomohl, nic dalšího jsme nezkoušeli.

beruska2x
15. črc 2010

nam teda nejvic cviceni s nozickama a masticka - myslim Pupik se jmenuje, pak ho polozit na sebe briskem ..taky jsme si to uzili 😅 ale pak to preslo okolo tech 3m snad ze dne na den 😉 😉

anet9
15. črc 2010

Ahoj, tak my si tim taky prosli a muzu rict, ze jsem rada, ze to mame za sebou. Videt prcka jak se sviji a trapi se, nic moc :( Ja taky zkousela uplne vsechno, pila jsem caje, prckovi jsem davala kapicky BabyCalm, Sab i probioticke kapky, vzdycky zabrali jen 1x a pak uz nic. Pupikem jsme taky mazali, nic. Rady typu: vydrz do 3 mesicu me v tu chvili prisly desive, ale ono to opravdu uteklo jak voda a ted prdi jak stary chlap 🙂 Nam nejvic a jako jedina pomohla trubicka, videt po tech zachvatech spokojene miminko byla odmena nejvetsi, takze jsem ji pouzivala i treba 3x denne, hlavne ze byl spokojeny a nic se mu nestalo, ted krasne prdi i kaka, takze bych z toho strach nemela. Drzim palce a hlavne pevne nervy!

barbika
15. črc 2010

Ahoj, tak nám taky moc pomáhal Sab Simplex, potom teplé na bříško a ještě cvičení s nožičkama (skrčit nožičky k bříšku a pořádně zatlačit a nebát se, toto z něj pak pěkně lítalo a bylo po bolesti 😀 )