Dá se nějak motivovat dítě k lezení?

jana31990
28. říj 2023

Ahoj asi blbý dotaz ale máme 7 měsíční dcerku. Oproti sourozencům je to lenoch. Ale otázka dá se nějak více motivovat mimčo k pokusům o lezení? Sourozenci už v jejím věku lezly ale ona akorát valí sudy. Samozřejmě zkoušíme před ní dávat hračky atd aby se jako musela k nim doplazit když je chce. Ale jediný čeho pokaždé docílíme je to že tak dlouho se převrací ze zad na bříško až se prostě k té hračce dostane. Vím že každé dítě má své tempo. Ale přeci jen jsem z toho trošku nervózní že jen valí sudy. A nic víc

pampeliska1313
28. říj 2023

Dat čas. Nám fyzio doporucovala chodit na hřiště a zkoušet různý prolezky. Syn byl linej, svaly už dle fyzio měl a pomohlo mi mu dat pod body lahvicku, vadilo mu to a rozlezl se. Ale fakt záleží jestli na to má svaly. Pokud ne, musí je posilit, tak bych tomu nechala prostor. Ještě mě napadá - měli jsme menší balonek a dělali jsme trakaře. Trénoval tak balanc, ruce i břicho.

me_druhe_ja
28. říj 2023

@jana31990 Až přijde její čas, bude lézt... průměrně děti začínají lézt mezi 8-10.mesicem.

jana31990
autor
28. říj 2023

@pampeliska1313 to zas dětská nám říkala teda podle paseni koníčků je svaly má super že když ji byl týden tak jak sama řekla držela už hlavu jak 2m miminko. Ale to se teda týkalo paseni. Ale s tím balonkem je to super nápad. Šlo by to třeba i s klasickým gymnastickým míčem?

jana31990
autor
28. říj 2023

@me_druhe_ja díky za uklidnění. Právě že jak jsem psala sourozenci už v 7 měsících krásně lezly. A v 8m samy seděli. Tak jsem z toho byla trošku nervózní

me_druhe_ja
28. říj 2023

@jana31990 Ne každé dítě je urychlené.🙂 u většiny děti opravdu přichází lezení a sed mezi 8-10m. Říká se, že do roku by se měli posadit a rozlézt. Pokud ne, tak to řešit na fyzio. Takže má fakt moře času....než být zbytečně nervózní, tak se příště napřed podívej, jak to bývá průměrně a jaké jsou tolerované limity do kdy by dítě mělo dovednost zvládnout. 🙂
Třeba na chůzi má čas do 18m, někde se udává i do 20m. Mluvíme o zdravých normálně se vyvíjejících děti.

kristyn86
28. říj 2023

Bud v klidu a nesrovnavej sourozence. Syn mi lezl cca 7.-8. mesic,dcera v 10. mesici. Celkove byla mene akcni a lakani na hracky stejne nepomahalo. Ona se tam hzd doplazila nebo dokoulela nebo ji to podal starsi 😂 Neni dulezite lezt brzy. Dulezite hlavne je,aby dite lezlo. Jinak my doma meli takovy nafukovaci valec. U jas bych tedy rekla,ze to zadny vliv nemelo. Pak davat ruzne prekazky a jeste jsem cetla,ze dite svleknout,hlavne chlapecky a jim se pak nelibi to studeno (to je trochu herodesky).

bbub
28. říj 2023

Ahoj, nám syn nechtěl lozit, nakonec začal v 10ti měsících. Fyzio nám doporučila tohle... sednout si na zem, natáhnout svoje nohy před sebe a dítě lákat na něco ať přelézá nohy. My jsme syna lákali na ovladač od TV 😂, po třech dnech začal lozit po čtyřech 🙂

pampeliska1313
28. říj 2023

@jana31990 my brali takovej menší overball z decathlonu a neměl byt celej nafouklej, aby se na něm dobře rozvalil.)

kleio
28. říj 2023

V 7. měsíci ještě není třeba být nezvózní z nelezení. Moje dcerka leze už v 7., ale synek před ní začal lézt až v 9. měsíci, takže jsem se divila - ona leze už v 7.? Pro někoho pozdě, pro jiného brzy.🙂

jana31990
autor
29. říj 2023

@kristyn86 s těmi hračkami to je právě i u nás když se pro něco jako natahuje. Tak buď ji to dcera a nebo syn většinou hned podávají. A pokud se ji snažím nějak motivovat že ji mám na gauči a dám před ní nějakou oblíbenou hračku aby jako k ní dolezla. Tak to většinou končí vztekanim nejmladší. A ještě ve finále dostanu od dětí vynadano proč ji tu hračku jako nedám že tohle se ji přece nelíbí 🤦‍♀️🤣

jana31990
autor
29. říj 2023

@bbub přesně skoro takhle jsme to dělaly se staršími ohledně chození. S manželem jsme staly naproti sobě a každý jsme měli v ruce párek. A na párek se naučily oba skoro hned chodit🤣. Ale tohle jsem už taky zkoušela s těma nohama a to jí absolutně nezajímá. Většinou to skončí tak ze si položí hlavu přes nohy a kouká na mě tím stylem ,,jako děláš si že mě srandu že mám přelezt nohy kvůli hračce? To se na ni raději vykašlu

kristyn86
29. říj 2023

@jana31990 Ja bych to v tomto veku nehrotila a nechala bych to na ni. Kazde detatko je jine. A dokud na to nebude pripravena,tak proste nepoleze. Ono to prijde 😃