• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dcera málo jí. Jsem z toho už unavená

4. května 2009 
Já jsem do ní takhle jednou nacpala jogurt, ne úplně násilně, otvírala pusu, ale bylo to po "nenene" a apk se hrozně pozvracela.
Já sama jsem hubená a moje mamka taky, celá rodina. Celé dětství nás posílala dr do ozdravovny a moje zlatá maminka to razantně odmítala. Jsem jí za to moc vděčná, pže je to byla jako výkrmna dětí? :grinning:
Manžel je alergik a u malé se teď objevil atopický ekzém, příliš pestrou stravu si tedy dovolit nemůžeme. Teď má ještě hroznou rýmu a teplotu a za celý den snědla tak 100 mlíka, 5 piškotů a ovocnou přesnídávku. No moc dobře jí kočičce mojí není :frowning2: .
Jo a v půl roce měla 7,5 kila, takže ten přírůstek taky stojí za prd :unamused:
27. únor 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
selu, ja ji zatim taky nenutim, ale dlouho to tahkle nepujde - musi prece pribirat....
tohle ma po MM - ten jako maly taky nic nejedl - davali mu hroznovy cukr na podporu chuti a byl jak kostlivec az do 18ti. Ja uz jsem smirena s tim, ze nebude zadny velky jedlik, ale hlavne at nehubne :confused:
27. únor 2009 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
knobloska, nam pribirala do toho 10.mesice podle tabulek a od ty doby jako kdyz utne :confounded:
27. únor 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kacamar, chapu :pensive:
knobloska, taky MM je atopik a mala mela ekzemek do 6ti mesicu, pak se to prikrmama podivne zlepsilo :confused: a at se berusce ulevi
jinak ja kdyz rekla jedne me kamosce, kolik misa vazila v roce, tak mi rekla, ze to jeji syn mel ve ctyrech mesicich :grinning: ...neresim to :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. únor 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacamar, to je fakt blbý, když hubne. Rodinný dispozice ale určitě zafungovali. Mám doma knížku a tam se píše: " Pokud se vám zdá, že vaše dítě jí málo, zcela určitě se pletete, pže dítě není předurčeno k tomu, aby hladovělo". Možná, kdyby je pořád u dr nevážili, tak budeme i my více v klidu. A také kdyby neexistovaly ty pitomé tabulky. :angry:
Selu díky, nám se ten ekzém objevil až teď :frowning2:
28. únor 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
knobloska přesně jak píšeš, mě vynervovali až doktoři a už to prostě nedokážu neřešit :confounded: a ty tabulky to je horor myslim si že je teď i víc buclatějších dětí než bylo za nás a proto ty naše prďolky tak vyčnívaji, já když byla malá nikdo neřešil že sem vyžle. Teď malou mudra váží i když jdem jen pro razítko
28. únor 2009 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cazadora: jsem z Kročehlav, Tuchlovice znám. Taky mě vynervovala dr., že neodpovídá tabulkám, ale teď to nějak neřeší. Což mě zase děsí, že by to nějak měla řešit.Jo a já taky byla vyžle, ale né prý taková, jako moje malá. Měla jsem alespoň oblíbená jídla, což malá nemá. A jaké jste měli ta vyšetření?My akorát krev a sono ledvin a to bylo ok..
1. bře 2009 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
cazadora a kolik teď má tvoje holčička? A jak to budeš řešit? Napadá mě jen sonda do břicha - to snad ne. Jak jsem už psala, odhaduju, že moje Lucka nebude mít v roce ani 8 kg. Moje sestřenice má holčičku, ta měla 8kg v 15 měsících. Ono to záleží na konkrétním doktorovi. Moje doktorka v tom nevidí problém.
1. bře 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje dr, ač jsem s ní spokojená, tohle tedy řeší až moc. Probíhá to asi takhle: "Dáváte kaši na noc?"" Ano, jistě". Kaši malá nenávidí a cpát jí tím nebudu. Ale když to přiznám, budu poslouchat přednášku o tom, že tu kaši by opravdu měla....Ona má dny, kdy papá docela pěkně a pak zase skoro nic...Kdyby mi samozřejmě delší dobu odmítala jídlo, tak s tím sama za dr půjdu.
1. bře 2009 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co by ti doktorka řekla na to, že toho sní málo a víc do ní nedostaneš? Tu kaši bys měla....... ale když jí prostě nechce, tak jak to máš podle ní udělat? :fearful:
2. bře 2009 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
To nevím, asi abych se víc snažila :sweat_smile: . Já jí prostě do jídla nenutím, jen jí ho nabízím. Dneska třeba jedla docela dobře, chutnal jí i oběd :slight_smile: . Když do ní večer nacpu kaši, a to sní tak 4 lžičky, už pak nechce žádné mlíko; a když vynechám kaši, vypije i 250ml mlíčka. Takže myslím, že jsem zvolila tu lepší cestu.... :slight_smile: . Zatím není příliš hubená, váží 8,5 kila a měří 75cm. Je drobnější, to ano, ale dr asi zapomíná, že se narodila s 2,6 kg a 45cm.
2. bře 2009 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
No je na tom rozhodně líp než Lucka. Ta se narodila 3,33kg a teď má míň než tvoje Kristýnka.
2. bře 2009 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslím, že jestli nezačne víc jíst, tak se začne postupně více a více váhově propadat vzhledem k věku. U nás bydlí holčička, která ( teď jí budou 4), odmala moc nejedla. A i teď...od všeho jen uždíbne. A váhově je úplně normální. Každému stačí jiné množství jídla a někdo je holt tlustej, jinej hubenej... :wink: . Ještě k té holčičce od nás¨- kamarádím se s její mamkou a víte, jak to dělá? Uvaří oběd, malá se v tom hrabe, padne otázka, jestli to bude jíst...nebude..šup, letí to do koše s komentářem, však ty hlady neumřeš. A něco na tom bude, malá nemá vystresovanou matku a tak ani ona nemá trauma z jídla. Pak se normálně pokračuje svačinou. A dobrůtky se dávají, i když se nedojí oběd. Není to špatný model.
:wink:
2. bře 2009 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
jjanco natálka má teď 8,5kg v 17m sondu určitě ne nic jí nechybí má dost všech živin a to co má mít(z výsl krve). Vyšetření nám dělali, krevní už několikrát, na potrav alergie, už dvakrát UTz všeho, (hrtanu, hlavy žaludku ledvin a všeho co je cestou), pak všelijaký vyšetření ze stolice a víc už asi ani nevim
3. bře 2009 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
knobloska - "dobrůtky se dávají i když nedojí oběd" no já nevím, dovedu si živě představit ja malá nechce oběd a pak se nacpe třeba oplatkama - to by se mi nelíbilo :rolling_eyes:
cazadora no vidíš, vyšetření jsou v pořádku, tak jak bys to chtěla řešit?
3. bře 2009 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no me se to taky nezda -nedoji obed a dostane dobroty.takze deti nejsou hlouhe a v hlavicce jim to pracuje az mooc dobre.takze kdyz nebudu jist obed tak stejne dostanu dobrotu,tak ten obed nebudu jist vubec.podle me toto reseni je blbost.-no ale at si to dela kazdy podle sveho.ze
3. bře 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
jjanca řešit to nejde jen bych si přála aby začala jíst aspoň svoje dávky hlavně něco jinýho než mlíko :wink:
3. bře 2009 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cazadora: mě dr. zatím na žádná jiná vyšetření poslat nechce, ale já bych chtěla, abych měla klid. Řekla sis o ně, nebo tě dr. poslala sama?Ten ultrazvuk hrtanu a žaludku, to mě taky napadlo nechat malé udělat... :confused:
3. bře 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
korduno, mě na všechna vyšetření poslala dr. vše bylo z její iniciativy, ke komu chodíte? my k janouškový
3. bře 2009 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych to také tak neudělala. Ale u nich to funguje docela dobře, malá toho nezneužívá. Jen jí netrestá za to, že nedojí nebo jí něco nechutná.
3. bře 2009 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
My chodíme k Dimový k nám do Kročehlav, je dobrá, nemůžu si stěžovat, ale jen s tím jídlem to nějak moc neřeší. Prý malá přibírá, i když málo, tak asi není co řešit :unamused:
4. bře 2009 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera mi malá vyzvracela večeři a dneska oběd :frowning2: Zvrací vám dětiobčas? Nevím jestli mám hned letět k doktorce nebo ještě počkat jestli bude zvracet víckrát.
4. bře 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, malá mi zvrací jen když na ní leze nějaká viroza, to vždy začíná zvracením, jinak ne, uvidíš jestli bude mít teplotu, pak zajdi dr.
4. bře 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
kačamar:mám 18měs.holčičku.Jednu dobu jsme to měly přesně,jak vy-malá mi nechtěla nic jíst.Většinu dne mi pila jen mlíko.Já už z toho byla úplně zoufalá.Dr.mě uklidnovala,že je to takový období a přejde to samo.Na žádný vyš.nás neposlala.At jí nenechávam hladovět a dám jí aspon to mlíko.Pak mi kamarádka poradila jednu dr.co se zabývá homeopatií a myslim,že nám to dost pomohlo.Ty homeo jsou prý na úpravu trávení a celkově na posílení imunity.Moc jsem nevěřila,že to pomůže.Ale opravdu asi po měsíci se mi malá docela rozbaštila.Neni sice pořád žádný jedlík,ale je to určitě lepší!Tak se držte a snad bude brzy líp!
4. bře 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucie díky, taky té homeo moc nevěřím, ale asi to zkusím někam zajít, po přečtení tvého článku...
5. bře 2009 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak se ty homeopatika jmenují? Zkusím se na ně zeptat své doktorky (vyzná se i v homeopatikách).
5. bře 2009 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.Nevím,jak se ty homeo jmenují....dala nám to dr. u ní přímo v ordinaci.Ale můžu tam kdyžtak zavolat,jak se jmenují.....taky jsem tomu moc nevěřila,ale už jsem byla dost zoufalá.Malá mi odmítala jíst skoro všechno....jen,jak už jsem psala pila to mlíko...a naše dr.se k tomu stavěla tak,že je to jen obdobím a samo to přejde.Asi má pravdu,ale já z toho byla na nervy,že malá nejí.
5. bře 2009 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No a kolik vážila... třeba v roce?
5. bře 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
V roce měla necelejch 9 kg,ale ona se narodila s 1660gramy,takže na nás je to v pohodě....ted má tak 11kg.
5. bře 2009 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je dost 11 kg. Moje málá má 21M a má teprve 9 kg..Prosím zjisti jak se ti homeo jmenují, také se zkusím zeptat své dr.
5. bře 2009 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek