Dcera (rok a 3 měsíce) se stále v noci budí

janika224
2. bře 2017

D.d. prosim radu. Dceru uspavam mezi 20-21.00. Obvykle spi v kuse tak pet hodin a pak se zacne probouzet a fnukat. Jedine,cim ji utisim je ze ji dam bud cajik,nebo mliko. Ale neprijde mi to jako nejlepsi reseni pro kazdy den. Myslim,ze takhle velky ditko by uz melo zvladnout spat celou noc. Navic od porodu s tim v podstate nemela problem. Trva to uz druhy mesic. Diky

viridie
2. bře 2017

Ahoj 🙂 Já myslím,že v tomto věku má dítě na buzení plný nárok. Batolátka,která chrní celou noc samozřejmě existují ,ale pro malé dětí je normoš spíše opak. Respektive já osobně nemám žádnou radu než tu, to prostě brát jako fakt, dceru spát těžko donutíš a holt to akceptuj,jako určité vývojové stadium. Můžou se jí zdát ošklivé sny, v noci zpracovává zážitky z celého dne. Spánkové cykly jsou u dětí jiné.Nejlepší bude-být tam pro ní s láskyplnou náručí a nehrotit to. 🙂 PS.Mé dceři budou dva roky a teprve teď začíná být v noci klid..🙂 Vydrž, bude lépe.

niki727
2. bře 2017

Asi moc nepotěším, ale některé děti to tak prostě mají. Dcera do svých třetích narozenin nepsala celou noc, byla třeba i 5x za noc vzhůru. Takže byt připravena i na to, ze to ještě chvilku potrvá 😉

bylinka36
2. bře 2017

A nerostou jí zoubky? Dcerka bude mít 16 měsíců a kvůli zubům se budí 2 až 6 x za noc a jediné co pomůže je dudlat prso. Trvá to od jejich 5 měsíců, ale máme venku 12 kousků, tak se blíž konec a já se i vyspím...

markel
2. bře 2017

Dcera jeci uz rok a pul, jako kdyby ji nekdo v noci snad trhal hlavu. Jsem z toho taky vycerpana, je to 4x-5x za noc, doufam, ze to brzo prestane. Jeste kojim a jsem rada, ze vidim, ze to s tim nemusi mit souvislost, ze se budi i deti nekojene. Reseni mit dite hned u sebe.

magdadunajova
2. bře 2017

Ahoj, nase dceri je rok a 4 mesice a mame to same 🙂 rostou ji zuby tak budi se treba i 5x za noc. Pred tydnem meli jsme jednou noc opravdu hroznou, od 23h do rana budila se z krikem kazde 10 nebo 15 minut. Jakmile se otocila na druhy bok tak byl plac. Ale my to resime uz od narozeni, mala je docela nespavec ;) To chce vydrzet, bohuzel jinna rada neni. A uprimne neznam nikoho, komu by dite v podobnem veku spalo celou noc. Je to vycerpavajici, vim, ale musime to vydrzet. Hodne sil preji 🙂

janika224
autor
2. bře 2017

@bylinka36
Nene.Janicka ma uz vsechny zuby. Ty jsme prezily vez jedine teploty a prujmu,bez jedineho zaplakani. Proste vyrostly 😁 ufff...

janika224
autor
2. bře 2017

Zeny dekuji moc za rady,nebo spis info,ze je to vlastne v tomo veku bezna vec. Me totiz bylo receno jednou super matkou,ze Janca bude asi "pozadu" ,protoze jeji ditko v tomto veku jedlo uz lzici i vidlickou,mluvilo a znalo barvy a tvary. Tak jsem se zarazila a musela se zeptat i jinde. Diky moc jeste jednou.

zarecna
2. bře 2017

@janika224 nenapadli ta detske parazity, teda u vas roupy? Maly robil to site, zaspalv pohode a potom po 4_5 hodinach hore, tazko znovu zaberal, mrncal...zub vonku, dovtedy bezproblemovy spanok...az som tie svine nasla v plienke. Po jednej tablete od Dr, spi zas OK. Jeho svrbela v noci dupka, chudaka. INak som sa pytala, ze kde to mohol chytit, kedze doma mame fakt cisto, tak detske kutiky, detske plavanie, pieskovisko...proste cokolvek, dke sa hybu deti a idealne uz skolkove.

janika224
autor
2. bře 2017

@zarecna
To myslim ze ne. Stolici ji kontroluju pravidelne,resp.pokazde,kdyz se vykadi,ale noc jsem nevidela. Tak snad to bude tim,jak psaly holky,ze to tak nektere deti maji a ze budu muset vydrzet.

jipe
2. bře 2017

19 měsíců a stále se obvykle 1x v noci budí 😉

magdadunajova
2. bře 2017

@janika224 to jako vazne ta super matka myslela? A mozna jeste znalo i hodiny? ;) jako jasne, kazde ditko je jinne ale je to blbost porovnavat a rikat, ze moje v tomto veku delalo to a to. Pak ta matka je s toho nervozni, ze asi neco neni v poradku. Nase treba nejake tvary jak srdicko, kolo- poznava, umi ukazat kdyz se zeptas, ale zatim nemluvi, porad jen "mama", obcas "tata" a "ne".

michalusenka
2. bře 2017

Pokud jste zažila, že hezky spala někdy, můžete být ráda! já tohle nezažila! dcera má 16 m a už 5 m spí s náma, protože v postýlce řve (od té doby, co začly růst dvojky zuby), pije před spaním, v noci a k ránu um. Dr mi řekla, že to je normální až do školky klidně. za celou dobu jsem se nevyspala. Kdyby aspoň s náma spala hezky, tak neřeknu. A že Vám spí 5 h vkuse? tak to se máte ;) tak do půlnoci k ní chodíme i třikrát uspat, utišit. vždy může být hůř ;) jelikož myslím, že náš stav není normál, tak chci zkusit bachovy kapky, tak kéž by! protože s takovou fakt druhé dítě nechci!

niki727
2. bře 2017

@janika224 Tak tu chytrou maminku bych vůbec neposlouchala. Jasně, každé dítě je jiné, ale jen proto ze třeba některé dítě je v něčem "možná" pomalejší, neznamená ze je pozadu. Určitě zase umí jiné věci, než to druhé! A s tim spinkanim držím jen pěsti, at to netrvá nijak dlouho. My čekáme ted druhé mimco a uz ted jsme radši připraveni na to, ze se další tři roky v noci proste moc nevyspíme. Jinak manžel tomu říkal "noční bláznění" . Z ničeho nic vždycky řev jako blázen 😄🙈

ssandy
2. bře 2017

Mam podobne starou dceru, spinkala vzdycky ukazkove. Chodi spat tak podobne, ale tak kolem 4, pul 5 je vzhuru a nechce uz spat.Ani mliko ji nepresvedci, ani u nas v posteli nechce spat... Tipuju to na zoubky a cekam, co z toho bude. Podle me, jak se dite vyviji, tak se meni i spankove potreby, je to mesic od mesice jine. Kolik a kdy spi pres den?

janika224
autor
2. bře 2017

@magdadunajova. Ahoj,no ja jsem totiz jeden cas byla hodne uzavrena a nikam nechodila,jen k te kamaradce. A ona asi vycitila,ze je jedina,s kym mluvim,tak si to vychutnavala. Navic je o nejaky rok mladsi,tak se asi citila dulezite,no. Ted jsem uz zacala chodit vic mezi lidi a zacala pobirat i zkusenosti od jinych,tak jsem zjistila,ze ty rady od ni asi nejsou uplne super.

barbara04
2. bře 2017

maly ma 2,5 spal asi 3 mesice bez buzení tak jsem jasala
ted je zpet u me v posteli. aspon 3x za noc je vzhuru☹ no a co nadělám .... proste ma ted zas jinou fázi no
je to normalni neboj 🙂) a supermatky fakt zeru🙂)

mamitom
2. bře 2017

@michalusenka tak my zkoušeli i bachovky a nic. Prostě se budí. Teď to jsou aktuálně zuby, když to nebyly zuby, tak se chtěl v noci potulit, je to hrozný mazel ten náš synek... Někdy jsou noci lepší, někdy horší. Před měsícem jsem už přestala kojit, byla jsem už vyčerpaná, ale um to stejně prakticky nezlepšilo :( řešilo se to i s dr., prý se prostě některé děti budí a řekla, že NĚKTERÉ z toho i vyrostou ;)

michalusenka
2. bře 2017

@mamitom vazne vyrostou? to to jste me pobavila 😀 a neberte mi prosim iluze 😀 ano rada se tuli, mamanek a to prosim nekojim! nastesti s ni chodim spat pres den kdyz to jde - protoze dve h treba v postylce ci v kocare nevydrzi tak zabiju dve mouchy jednou ranou

mamitom
2. bře 2017

@michalusenka já to vidím tak, že v 15 bude vychrápávat do 2 odpoledne 😉

michalusenka
2. bře 2017

@mamitom je nenechame ne? 😀

mamitom
2. bře 2017

@michalusenka no já určo ne, to bude jen: mazej nasekat a nanosit dříví, posekat zahradu atd. na baráku třeba začne konečně začne dělat i někdo jiný než my s manželem 🙂

michalusenka
2. bře 2017

@mamitom tak na ne! vse jim vratrit!

normalnimatka
2. bře 2017

tak to je úplně normální...bohužel spousta dětí se budí na flašku i dvakrát za noc i třeba ve 2,5 letech....;)

doporučuju www.prosimspinkej.cz - hlavně žádný unáhlený kroky. chce to prostě čas, ale třeba na těch webovkách najdete nějakej tip, co pomůže právě vám🙂