Denní režim miminek. Máte fígle?

bocinka
3. led 2010

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak to máte s denním režimem u vašich zlatíček...?? 😵

Nám se 16. prosince 09 narodila Sofinka. Naše první miminko a přestože se snažím udělat jí malinko režim kdy spát, kdy papkat, kdy se koupat... ale nějak se nám nedaří, pokaždé je to úplně jinak, jednou se vzbudí třikrát za noc, jindy jen jednou, někdy spinká odpoledne čtyři hodiny, nijdy dvě... 😒 Nevím, jestli je to normální a časem se to ustálí, nebo už to tak prostě zůstane... 🤐

Jak je to u Vás?? Máte nějaký fígl?? Nebo to necháváte tak?

jajinka27
3. led 2010

ahoj,

u nás první měsíc bylo vše v jinou dobu, od druhého jsme se snažili alespoň koupat ve stejnou dobu a pak spinkání 🙂)

monysek28
4. led 2010

Ahoj, jsem tu poprve. Mam doma skoro 6.týdenní miminko a mame problemy se spanim. V noci mi spi ukazkove, budi se po 4 hodinach, ale pres den vůbec nespi. Vzbudi se treba v devet rano a usne ( kdyz buh da ) az v devet vecer. Vůbec nevim jak je to mozne. Do toho si jeste zaplace. Preci neni normalni u tak maleho miminka taková výdrz. Spi mi jedine kdyz s ni jedu v autosedacce ven. Nemate nekdo radu jak "uspat" tu moji malou

bocinka
autor
4. led 2010

monysek, my to teda nemáme až tak extrémní, ale taky přes den špatně spinkáme.... Normální to není, ale moje sestřička i doktor říkali, že některé děti takové jsou, že se to buď upraví, nebo bude dál mít jen takové mikrospánky... 😅 Nám pomáhá kočárek, nebo taky autosedačka.... 😝

elzik
4. led 2010

monysek28 - my něco podobného zažili s první dcerkou - do tří měsíců měla koliky, takže nespala skoro vůbec, a to jak ve dne, tak v noci. Já v té době chodila jak mátoha, naštěstí se k nám na tu dobu nastěhovala mamča, takže jsme se střídali. Mě se nejvíce osvědčil (když už nic) kočárek nebo babyvak, v tom jsem malou nosila, mohla jsem si i něco podělat doma a malá spinkala krásně - navíc tam byla stočená jak v bříšku a to ji pomáhalo na ty kolika. Pamatuji si doby, kdy jsem ji měla ve vaku a třeba hodinu skákala na míči, aby usnula ☹ , ale vyrostla z toho, i když přiznávám, že dodnes není dobrý spáč.

Bocinka - jak píšeš o těch "zlatých" dětech, které se budí jen na krmení, tak také mám v okolí takové maminky, které mají andílky a mě to ještě více deptá, že ten můj maličký má takové problémy se spaním. Něco takového musíme hodit za hlavu, každé miminko je vyjímečné a jedinečné 🙂 🙂 Hold nemáme takové spáče, ale jsou to naše zlatička, které bychom nevyměnili a hlavní je, že jsou zdravé. 🙂

bocinka
autor
4. led 2010

mony, ani prsu nespí?? to nás uspí taky většinou a pak už ji jen položím... dělám to, když už je přetažená... 😅

samik2008
4. led 2010

mony a nezkoušelas takové to houpací lehátko?mi jsme to malému koupili a zezačátku sem ho tam houpala a byl spokojený..

monysek28
4. led 2010

bocinka: autosedačka pomaha neskutečne. Jakmile zapnu motor a nekam jedu tak spi jak šipkova růženka. Ale take bych chtela nekdy byt doma 😔

monysek28
4. led 2010

bocinka: u prsu mi vetšinou usne, ale kdyz ji dam do postylka tak mam smůlu 😝 spi mi pres den jedine na gauči kdyz ji položim nebo chvilku v houpacim kresilku, ale zadna hitparada 😒 No asi budu muset vydržet nic jenoho mi nezbyva 😀

monysek28
4. led 2010

no ale je to andilek a to bojujeme jeste s růstovým skokem 😖 Moc dekuji za rady

zuzankast.
4. led 2010

také jsme se snažili dodržovat jen čas koupání, jinak jsem kojila, jak se malá budila - někdy po dvou hodinách, někdy po třech a někdy i po pěti. nebudila sem ji, až když spala míň, jedla pravidelně po třech hodinách. A aby nám vycházelo koupání kolem sedmé, snažila jsem se ji někdy do té doby zabavit, aby mi nudou neusnula nebo trošinku zapomněla, že má hlad 🙂 (to ale jen když šlo třeba o půl hodinky)

kocicinka
4. led 2010

Ahoj, mimi si samo řekne, jaký režim mu vyhovuje. Nám se začal utvářet okolo 4. měsíce. Do té doby prakticky spal, nebo se kojil, režim začal vznikat spolu s tím , jak se mu prodlužovala doba bdění a sám si říkal, kdy chce být vzhůru a kdy spát. Většinou spí po dvou-třech "bdělých"hodinách , má dva spací bloky- dopoledne a odpoledne.
Teď to máme zhruba takto: cca 9.30 vstáváme, potom následuje: kojení( pokud chce)sundání plínky, větrání zadečku, mazlení,hraní, spánek.Pak ho nakojím,pomazlím, obleču, dám na koberec popást a pohrát z hračkama, mezi tím obstarám sebe, pak se dooblečem a jdem ven v kočáru nebo šátku. Nakoupíme, přijdem dom, to je cca 18 hodin. Jonášek putuje do šátku, zkouknem ulici a přitom uvaříme véču. Pak se jdem koupat( koupeme3x za týden) nebo uspávat. Cirka ve 21:30 už většinou spí. 🙂
Tož tak 🙂

zuzankast.
4. led 2010

Jé spát až do 9.30 - krásný , to se máš 🙂 malá spí zhurba od těch 6ti měsíců do 8h nejdýl.. ale zase chodí spát kolem sedmé. v půl desáté už spím i já 😅 😀

kocicinka
4. led 2010

No my jsme s manželem noční sovy, chodíme spát v jednu, ve dvě ráno 😅 , takže jsem Jonáškovi vděčná, že nás nechá ráno vyspat, ale říkám si, jestli není ukládání ke spánku ve 20 hodin moc pozdě... Jestli bych to neměla zkrátit na 19 hod... nojo, ale pak bych zase nestihla tu večeři 😅 jak to máte vy s ukládáním ke spánku?
Co já jsem si vyslechla od mojí máti, že nemá žádný režim, co z něho vyroste, až jsem z toho měla trauma, že jsem špatná matka 🙄 . Ale mimi si fakt řekne samo, kdy mu co vyhovuje...
Pak ale nám občas vyvstane problém, když máme být někde na čas, z toho důvodu už jsem se vzdala všech návštěv a aktivit ☹
Jako třeba jsme jeli 2x na cvičení pro mimi v 11 hod a po cestě pokaždé usnul.... tak jsem to zrušila a jeli zase dom 😅

misellll
4. led 2010

🙂 No u nás se najelo na nějaký ten režim koncem čtvrtého měsíce,před tím to nešlo měli jsem problémy s bříškem do toho i kolika malá prostě stále plakala.No a těď už teda nějakej režim vybudovaný máme.Malá stává ránno v půl sedmé a to většinou na minutu(fakt nekecam)dostane napapat,pak je hoďku na nejdýl hoďku a půl vzhůru a pak jde spinkat.Většinou se budí tak po třech hodinách.Vždy dostane napapat,jak se vzbudí,když se vzbudí náhodou dříve než má papat,tak uspávám.No večer se koupe tak kolem osmé hodiny,napapat pusinku a jde se spinkat.Ale ještě si pamatuju,když jsme ji v sedačce uspávali,třeba do jedné hod. ránno.To bylo psycho.Plakala vážně třeba od devíti ˇaž do jedné do ránna,ovšem s kratičkýma přeztávkama(ale ty byly opravdu kratičké nic jí nemohlo ukonejšit)Ve tčech měsících jsem si náhodou fénovala hlavu a manža houpal malou v sedačce,zase plakala,jak šílená no a najednou koukám a ona vytula.Přemýšleli jsem čím to může být a přišli na to,že tím fénem,že ten jí uspal a do té doby když měla malá zase krizovky,jsme na deset minutek pustili fén a ona vytuhla(prostě ji to nejspíš uklidňovalo 😀 😀 😀 )No donedávna malá spinkala se mnou v posteli,ale na štědrý večer jsem ji zkusila frknout do postýlka a čumim,jak blázen usnula rychleji než se mnou v posteli a od tý doby (ťukam spinká v postýlce) 😀 😀 snad už se to nezmnění.Takže nám pak pomohl překonat krize fén(když to někomu řeknu ťuká si na čelo,ale je to tak) 😀 😀 😀 Vy jste oprvdu ještě asi malinký na režim 😉 ale určo to za chvíli půjde,držím palce

bocinka
autor
4. led 2010

Koci, ukládáte v osm a usne až po hodině a půl??? 😲 tak to u nás nee, malá usne tak do deseti minut - většinou... pokud neusne do čtvrt hodinky, tak už pak nespí....

misel, fén??? tak to jsem nezkoušela, ani ho doma nemám, ale pravda je, že Mira včera šlehal mixérem šlehačku a malá vytuhla taky... 😀

misellll
4. led 2010

bocinka:je to něco jako bílej šum.Kamaráce malá zase zabírá u vysavače.Jsou to podobný zvuky,které děti slýchali v děloze(prej) 😀 No a když měla koliky nahřívali jsem jí bříško fénem z dálky a přez oblečení a ještě deku a ne nejnižší ztupen.Bolest ustoupila od tepla a zvuk jí uspal,takže super.Akurád mi bylo líto,že jsem na to přišla až tak pozdě,ale co 😀 😀 😀

bocinka
autor
4. led 2010

misel, nahřívat fénem?? uspávat fénem??? já si ho snad půjdu koupit... 😀 😀 😀 mi nahříváme plínku o rychlovarnou konvici... 😅

misellll
4. led 2010

bocinka:No vážně nám to fakt šíleně pomohlo,jinak se prostě uklidnit nedala,hojdáním,houpání,v kočárku řev,na rukách řev,prostě fakt díky bohu za to že někdo vymyslel fén 😀 😀 😀 😀

ojo
4. led 2010

ahojky 🙂

tak my zavedli režim hned od narození...ale díky tomu, že Tomáš měl odeznívající žloutenku a pořád by spal, tak mi dr. doporučila po 3h budit ve dne, v noci ne...a to se v noci budil pravidelně po 3h, tak dr. říkala, že spíš se mu to mám snažit otočit, aby se budil ve dne a v noci ne...a po šesti nedělí už se Tomáš pravidelně budil po 3 hodinach ve dne, koupali jsme ve stejný čas, a v noci si postupně prodlužoval pauzy mezi kojem 🙂

režim mu vydržel do dnes (+- 20min) a v noci spí od 20h do 7-8h ráno a jí 5x denně 😵

na prdíky jsem používala fenyklový masážní olej a masírovala mu bříško pravidelně 3x denně a když joooo bolelo, tak jsem mu dávala na holý bříško zahřátou plenu žehličko, ne hned, po vyžehlení je příliš horká 😉 a cvičila s nožičkama, po chvíli přestal plakat a někdy i u toho usnul 😀 😀 😀

ojo
4. led 2010

jo a když se třeba malý vzbudil dřív, tak jsem mu hned nedala jídlo, ale třeba dudla, aby vydržel na ty 3 hodny...

takže jsem jednoho dne po šestinedělí začla takhle, kojo v 7h ráno, pak 10h, 13h, 16h, 19h po koupání, 22h a spát...na to kojení ve 22h jsem ho i budila, páč mi vyhovovalo, že pak Tomáš spal někdy i do 3h do rána, pak se budil v 5h a pak zas v 7h....když to v noci bylo jinak, snažila jsem se zase ráno, abych ho krmila kolem 7h a zase jela na novo...někdy jedl v 6h a někdy v 8h, ale snažila jsem se, aby další zas bylo kolem 10h
😉

kocicinka
4. led 2010

Boci: né až, ale už 😅 , protože ještě donedávna jsme uspávali třeba tři hodiny, prostě nemohl za žádnou cenu usnout. Ale v posledních dnech se to o moc zlepšilo, tuk tuk.....Když byl Joni starý jako tvé miminko, tak jsem ho ani uspávat nemusela, spal furt, budil se jen na jídlo. Pak se to změnilo asi ve třetím měsíci a najednou ze dne na den bylo vše jinak.....

k.ate
4. led 2010

holky, tak já jsem asi úplně mizerná matka, mně malej na delší spaní usíná až kolem druhé v noci, snažíme se mu to posunout postupně, plán byl po 15 minutách každej den, ale on vždycky ve stejnou dobu začne chudák tlačit a kňourat, že ho bolí bříško a usne stejně až kolem tý druhý ☹ S manželem jsme byli zvyklí taky spát později, ale kvuli malýmu se posouváme taky (no, nám to jde líp, než jemu 😀), snad se to nakonec nějak povede 🙂 Vždycky to už kolem 11 vypadá nadějně, že prcek zabral, ale o půlnoci nebo o půl jedný je zas vzhůru ... Když o tom přemýšlím, tak on režim pravidelnej má, jen je posunutej o cca 5 - 6 hodin 😀

iluss
4. led 2010

Ahojky, tak my jsme do třech měsíců neměli skoro žádný režim. Byl to režim podle miminka. Miminko spalo a papalo kdy ono samo chtělo. Jen to koupání jsme měli pravidelně mezi šestou a půl sedmou.
Od třech měsíců se nám to ustálilo a už má Lucinka pravidelný režim. Tak nějak to šlo samo. Papá pravidelně ráno v 9, pak ve 12, 15, 17, pak jdeme kolem šesté koupat a po půl šesté papá a kolem sedmé jde spinkat. Buď usne sama u kojení a nebo ji dám do postýlky a během chvilky usne v postýlce. V noci se budí na kojení dvakrát (kolem třetí a kolem páté).
A během dne si dá šlofíka jednou dopoledne a jednou odpoledne.

bocinka
autor
4. led 2010

Kocici, jeee, tak snad nás to nepotká... 😉

k.ate - zkoušela jsi SAB SIMPLEX??? ty nám mooooc pomáhají a já se snažím pít fenyklový čaj...

micha3
4. led 2010

Ahoj holky,
Zkuste prcky koupat v koupacím kyblíku, pomáhá to na noc na prdíky. Vlastní zkušenost, my jsme si ty koliky užili až až🙂

k.ate
4. led 2010

boci - ale on je přes den v pohodě,až na večer prostě chce prdět, s manžou jsme spíš přemýšleli, jestli to není tím, že tím jak máme všichni posunutej režim, "obědváme" kolem 17 - 18 hodiny a na malým se to pak projeví až takhle pozdě... Dneska jsme byli na zkoušce, šli jsme na oběd brzo a malej se vyprděl už teď, takže půjdeme koupat a uvidíme, jestli zabere dřív... Kdyžtak primárně změníme režim sobě a pak se přizpůsobíme jemu 🙂

bocinka
autor
4. led 2010

k.ate, takže vy jste posunutý a malej tím pádem taky... pravda je, že naše Sofi už tři dny taky chce prdět před koupáním, možná je to první vlaštovka režimu... 😀

bocinka
autor
5. led 2010

😅 ticho po pěšině??? 😅

zuzankast.
5. led 2010

bocinka - v prvních týdnech Juli usínala taky až tak po hodině jako u koci, do dnes netušim proč, protože teď usíná tak do deseti minut a "rituál před spaním" máme pořád stejný.. Ony mi maminy už v porodnici řikaly, že už si jí pěkně učím na chování, nemohla sem se malé nabažit a pořád ji chovala - možná to bylo tím no 😒 a co se pak beruška doma naplakala, než sme ji to odnaučili. Byly to nervy, ale stálo to za to, teď usíná krásně sama 🙂 Tak pozor na to 😉

bocinka
autor
6. led 2010

zuza - já se snažím se s ní mazlit a chovat jen po jídle, nebo když přebalujeme 😵 - to spíš babičky a hlavně tatínek by pořád jen "huškali"... 😠