Denní režim miminek. Máte fígle?

bocinka
3. led 2010

Ahoj holky,

chtěla jsem se zeptat, jak to máte s denním režimem u vašich zlatíček...?? 😵

Nám se 16. prosince 09 narodila Sofinka. Naše první miminko a přestože se snažím udělat jí malinko režim kdy spát, kdy papkat, kdy se koupat... ale nějak se nám nedaří, pokaždé je to úplně jinak, jednou se vzbudí třikrát za noc, jindy jen jednou, někdy spinká odpoledne čtyři hodiny, nijdy dvě... 😒 Nevím, jestli je to normální a časem se to ustálí, nebo už to tak prostě zůstane... 🤐

Jak je to u Vás?? Máte nějaký fígl?? Nebo to necháváte tak?

katka82
14. led 2010

Boci to ti veřím 😉 🙂 ale je to krásná beruška 😵
Cudli Honzule měl při porodu 2830g a 50cm a v půl roce má 8 kilo 😀 ale u kluků je to trochu jináč 😉

bocinka
autor
14. led 2010

cudli, malincí jste byli a jste pořád.... 😅

Katka, je krásná... 😵 😵 😵 jsem z ní hotová...

Jo a osm kilo v půl roce je podle mě v pohodě, sestřenka má chlapečka 3 měsíce a má 8 kilo... 😀

jankanej
14. led 2010

boci nelámej si s tím hlavu sice je pro mímo důležité aby si zažilo třeba ve stejnou dobu koupat, kdy vstáváte přímo z postele a jdete se zabývat činostmi, aby vědělo že přes den má být aktivní a na noc už být klidnější...má ještě horu času než si režim vybuduje a hlavně každou chvíli ho bude mít trochu jinak. mě terča třeba dva měsíce chodila dopoledne spát třeba v deset a další měsíc už chtěla o hodinu déle třeba...ale rituály určo dodržuj mají v nich pocit jisoty a bezpečí - potřebují vědět co je čeká... 😉

cudlinka22
14. led 2010

Boci, teď už je z ní normální miminko 🙂 Jak byla malinká, tak se všichni báli si ji pochovat, aby jí něco neudělali. Ještě že já jsem měla praxi z práce 😀

katka82
14. led 2010

Boci jj věřím 😉 😵 to asi každá z nás 🙂 mě chvilku trvalo než mi konečně docvaklo že je opravdu můj 😅 😀

bocinka
autor
14. led 2010

janka, snažíme se, snažíme... 😅 snad to vyjde... ted jsem posunula koupání - teda malá si ho posunula až k sedmé hodině, jinak jsme koupali před šestou a vypadá spokojeně, takže si ho asi začíná dělat sama... 😀 že se vůbec stresuju, že jo....

bocinka
autor
13. únor 2010

tak hlásím, že už máme režim... ťuky ťuk... denní ne, ale večerní a noční ano... 😵 spinkáme cca od sedmi do tří a pak do osmi... přes den si spinká jak chce, zhruba třikrát denně po hodince... 😵 ale je to super, usíná sama s dudlíkem a je spokojená a my taky... 🙂

nesetrilek
15. únor 2010

bocinka: tak to zavidim, koukala jsem, ze jste stejne stari jako my, ale u nas zatim zadny usinani kolem osme nehrozi, at se snazime jak se snazime. Respektive kolem osme usne, ale pak jeste klidne nekolikrat musi jist 😒. Kdyz to jde dobre, tak usne na noc kolem desate hod, ale nekdy i v jedenact je cilej jak za poledne 😠 A pak se v noci budi podle toho v kolik usne.

nesetrilek
15. únor 2010

Ted jsem procitala diskusi zpatky a dost me desi to chovani deti "podle rozpisu", ktere praktikujete. Ja prcka chovam hodne a nemam rozhodne problem s tim nechat ho i o samote. Je i presto schopny se sam zabavit az na pul hodiny

bocinka
autor
16. únor 2010

neset, to je taky rezim, když to první spaní trvá stejně... ja nechovám podle rozpisu, jen máme prostě určité rituály, že se mazlíme u kojení, u přebalování a tak. samozřejmě, že i mimo tuto dobu, ale je fakt, že kdybych měla malou pořád na rukách, neudělala bych nic, a to na baráku nejde... 😒 já to spíš beru tak, že pokud je malá pod hrazdičkou a už se nudí a kňourá, tak musí počkat než doumyju nádobí, nebo tak... 😉

nesetrilek
16. únor 2010

bocinka: mozna jsem to jen spatne pochopila 🙂
ale stejne to mate fajne, ze v noci takhle pekne spite, my stale v noci kojime po 3-4hod (5hod vydrzi jen hodne vyjimecne) a ve dne po 2-3 hod 😒

bocinka
autor
16. únor 2010

neset, přes den kojime co dvě, to dohání na noc... 😵