Dětský pokoj. Šup sem s fotkami

maximka33
21. zář 2011

Milé maminky, po dvou letech budu synovi měnit pokojíček, a tak hledám inspiraci. pokud máte pokojík, se kterým se chcete pochlubit, šup sem s fotkami. uvítám i popisy, kde se dá koupit nábytek, textil či jiné dekorace. čím víc tím líp 🙂

maximka33
autor
17. led 2013

ahoj holky, prosila bych o radu: budeme malému kupovat policový díl z Ikea - bude se ořezávat podle stropu, ale nevím, zda dřevěná nebo bílá? tak dávám ještě fotku pokoje, můžete porovnat, co by se hodilo?

tady je ta police, dají se vybrat barvy http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/4004...

cizu
17. led 2013

Ahoj holky, super diskuze.-)

Na jaře se chystáme malého vystěhovat do jeho vlastního pokoje a teď už přemýšlím, co mu tam všechno dáme a jak ho uděláme.....

Nemáte některá tip, kde by se dal nějaký pokojík naplánovat? Plánovač pokojů? Nějaký prográmek?

Děkuju moc

veruska007
17. led 2013

Nějaké programy má Ikea.

mates22
18. led 2013

@cizu ahoj, můžeš zkusit tento, volně ke stažení.... http://www.sweethome3d.com/index.jsp , já v něm plánovala, sice také musíš dělat trochu kompromisy, ale intuitivně se s tím pracuje celkem fajn

mates22
18. led 2013

@maximka33 ahoj, já bych asi dala bílou, my máme tu břízu v obýváku a je to prostě vidět, že to není dřevo, ale dýha. A asi to bude o dost světlejší než postýlka, to je masiv, ne? Tedy alespoň dle našich postelí- smrk a polic- borovice by se to nehodilo vůbec 🙂. Jo a pozor, ono tohle ořezat není úplně jednoduchý, je to dutý, ten rám, jen nějaká voština nebo co, prostě papír - takže na to bacha............ je to stejný jako police LACK, jsem jí chtěla po manželovi zkrátit, se s tím chudák nadřel, nakonec nám to museli dodělat v truhlárně, dát tam nové hrany ☹

mates22
18. led 2013

@kikimaruska já krabice polepila látkou, aby měly stejnej design jako závěsy a domeček pod postelí a ochrany na pelestě........... 🙂

maximka33
autor
18. led 2013

@mates22 postýlka je taky z Ikey, je to světlé dřevo. mrknu se na stránky, jestli je to bříza. rozhodně k barvám pokojíku - na stěnách má zelenou a bílou, by se ta bílá hodila. vím, že se teď od barvy dřeva ustupuje. jo díky za tip, že to bude fuška s tím zkrácením. když tak to taky odvezem do truhlárny, pořád to vyjde levněji než si to celé nechat udělat 🙂

mates22
18. led 2013

@maximka33 ...a taky v té neutrální bílé krásně vyniknou barevné krabice, knihy, hračky 😀. Pak nám dej fotku, až to bude hotovo

jancip
18. led 2013

@maximka33 Já bych bílou nedávala, když je postel hnědá...bude to nesourodý.

maximka33
autor
18. led 2013

@mates22 určitě přidám fotku, to se ráda pochlubím 🙂 navíc kolem balkonu jsme pověsili zelený závěsný kapsář, to je taky nové 🙂 takže vše vyfotím.
@jancip takhle jsem taky přemýšlela. ale ta postel tam zas nebude pořád. je fakt, že do dívčího pokoje by se víc hodila bílá barva, klidně i bílá postel anebo kovová. ale u kluka fakt nevím..

cizu
18. led 2013

@maximka33 TAk to bych možná dovolila nesouhlasit - zkusili jste si nechat nacenit, na kolik by vyšlo nové u truhláře? Protože např. u Ikei, když jsme zařizovali obyvák, tak jejich sestava by nás vyšla na cca 30tis a truhlář to udělal za 25, a měli jsme to na centimetr na míru. A díky tomu máme celý byt na míru u truhláře, prostě to vycházelo líp!
Za zkusení nic nedáš!

kikimaruska
18. led 2013

@mates22 to mě taky napadlo, ale jde o to, že to jsou ošklivé potrhané krabice různých velikostí ve kterých mi přišly nějaké věci od jiných odesílatelů, které spíš udržuji proto, až budu muset posílat nějaké větší nebo objemnější potřeby prodané na bazárku...A aby se využili, je v nich dočasně narovnané právě věci na prodej na prodej, kteréhých je docela dost a stále přibývají. Chtěla bych koupit jednovelikostní objemové krabice s víkem a ty si nechat nastálo...Až je pak někde seženu v dobré cenové nabídce, tak tyhle "jeté" odnesu do sklepa a to co je uvnitř přemístím..ale to až se něco výhodného naskytne, abych jich kupila potřebné množství ve stejné velikosti a barvě/vzorku. (potřebuji pak i do ložnice, kde jsou velké vestavné skříně a u stropu velké police, které potřebují také nějaký systém, aby se náležitě využil prostor.

maximka33
autor
18. led 2013

@cizu no my to už zkoušeli, ale ani 20 tis. dát nechceme... v Ikea nás to nevyjde ani na pět a můžem to ještě měnit podle potřeby.

cizu
18. led 2013

@maximka33 Tak to pak jo.-)

mates22
18. led 2013

@kikimaruska tak to jo, já měla nové, teda jen obyčejné, ale nové 🙂

maximka33
autor
20. led 2013

tak holky, jdu se pochlubit s dodělaným pokojíčkem. vymalováno bylo v červenci, pak jsem dávala samolepky a jiné věci. a až teprve teď jsme pořídili super polici z Ikea 🙂 myslím, že se to povedlo. hlavně si teď Martínek bude uklízet sám 😀

maximka33
autor
20. led 2013

kdo si pamatuje tu vysokou červenou skřň, která je v tomto tématu na první stránce, tak může porovnat. ještě tam tedy chybí kapsář za postel, tatínek nějak nezvládá uchycení.. no a pak to bude kompletní.

maximka33
autor
26. led 2013

Chcete nám ukázat pokojíček?

mates22
8. únor 2013

Tak jsem udělala dětem magnetické nástěnky (teda ten plech vyřezal manžel), aby ty magnety nebyly furt na futrech a dozdobila stěnu, ať se trochu vzdělávají 🙂, koupila sem metr samolepící tapety za 59,- a vystříhala čísla, písmenka jen z barevných zbytků 😀, co šly na ty plechy a krabice. Za pár kaček, ale líbí se jim to

lucca23
14. únor 2013

@maximka33 jé,máme stejnou borduru i zeleně vymalováno 😀

maximka33
autor
14. únor 2013

@lucca23 faktt? a dáš fotku?

lucca23
14. únor 2013

@maximka33 Kubíkovo pokojíček 🙂 pod bordurou vymalováno zeleně a nad přebalovák jsem namalovala a zarámovala zvětšeniny obrázků z bordury 😉 ještě není plně vybaven (stěhovali jsme malého před 3 týdny) ale už se to rýsuje 🙂

lucca23
14. únor 2013

kapsáře na pleny, co jsou na postýlce jsem udělala z nepotřebných tílek 🙂 jen dole sešít, ramínka přestřihnout a dala jsem tam cvočky 😀

lucca23
15. únor 2013

Holky ještě přidávám závěsy, které mám objednané do pokojíku, ty barvy nám tam sednou jak pr..l na hrnec 😀

marketahrubes
27. únor 2013

@maximka33 moc krásný pokojíček...můžu se zeptat,kde jsi sehnala ty samolepky opic??Něco podobného sháním do pokojíčku synovi taky :o) díky moc.

maximka33
autor
27. únor 2013

@marketahrubes ahoj, koupila jsem to přes mmb ze Slovenska, zkusím se ti podívat 🙂 v ložnici máme ještě toto od stejného prodejce 🙂

marketahrubes
27. únor 2013

@maximka33 jééé..to bys byla moc hodná,opice jsou úúúžasné :o)) hmmm..i ta dekorace v ložnici je krásná,vypadá úchvatně...dík moc.

marketahrubes
27. únor 2013

@maximka33 děkuju moc,mrknu na to .o)))))

lubosik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz