• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dítě a malý byt. Jak bydlíte?

26. května 2012 
@sirael4 já se teď ptala na ten váš 1+1:slight_smile: ano my jsme to přepažili a máme teď dvě místnůstky, my jsme v obýváku a malá má piďi pokojík, protože se nám tam prostě letiště i postýlka nevejde, zbylo místo tak na noční stolky,
23. čer 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@denisa31 máme ho v OV ale je to jen 33m. Dispozičně celkem velká kuchyň, ale ne zase tolik, aby tam šel obývák, takže to nechcem s mimčem lámat přes koleno.O prostorech na ukládání věcí, to vůbec netřeba mluvit :grinning:
23. čer 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
my máme taky piďi kuchyňku, jen kouteček, ale na vaření mi to stačí
my kdybysme tady měli zůstat na trvalo, tak by to asi šlo, přepažili bysme prostě v půlce obývák sádrokartonem a dali dveře, naštěstí to jde, jenže to by byla rekonstrukce většího rázu a za víc peněz, tak do toho půjdeme jen v případě, že by nám nevyšla koupě něčeho většího. Dvoje sousedi takhle bydlí už větším dítětem a dá se to.
jinak je mi jasný, že to chceš pořešit něčím větším, předpokládám, že nezůstanete u jednoho dítka, a jak už jsem jednou psala, na mateřský se ty hypotéky pak řeší o 100% hůř
23. čer 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@denisa31 to samozřejmě, ale byli jsme asi na 40ti bytech a vše bud malé, ošklivé, nebo drahé.Pokud si budem brát hypo, pak na hodně let, a tak chceme aspoň 60metrový byt.Vy jste ted zatížený hypotékou?
23. čer 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 my jsme tedy zatím byli na dvou bytech - ten jeden by se nám i líbil - skoro 100m2, jenže je tam problém, že ho nemají na katastru zapsaný jako samostatná jednotka, ale jako ideální třetina domu a na to banky hypotéku nedají. Jinak koukám pořád na net a hledáme a buď paneláky, nebo je to malý za šílený prachy. U nás by se snad měl stavět nový bytový komplex, ale pořád se to dost oddaluje, tak si říkám, že to nejspíš vyřešíme podnájmem ve větším panelákovém bytě - do toho se mi fakt investovat nechce - obávám se, že do budoucna by to nebyla vhodná investice :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak s tím uspáváním mimča a staršího sourozence - v obýváku by asi nebyl pro miminko ten správný klid - pokud je obývák společně s kuchyní. No a hlavně takhle se to dá dělat třeba první měsíce, kdy ty děti bez problémů usínají všude a za každých okolností. Jako s jedním dítkem problém nevidím v takto malém bytě, ale se dvěmi už to je s mnoha ústupky a velkou tolerancí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacerka já myslím, že zpočátku to jde, rodina se musí přizpůsobit, a potom můžou dát miminko ke starší dceři...v tom problém nevidím.
Nám panelák nevadí, umím si představit že i ten lze krásně zařídit, ale bohužel, bud špatná lokalita, nebo malé byty a za vysoké ceny. :confused: Samozřejmě novostavba by byla fajn, ale přes 10tis. měsíčně do konce života platit hypotéku nechceme. Takže teď přemýšlím o tom jít do většího pronájmu, šetřit a za nějakých pět let si koupit větší bydlení. Ale zase je to provizorium...
23. čer 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Nechci se Tě nějak dotknout, ale taky jsem si bez dětí dokázala dost věcí představit, že půjde nebo naopak nepůjde a ono hodně záleží na tom určitém dítku, takže poté co syn spal a ještě teď spí docela špatně si to neumím ve stísněných prostorech představit s druhým nespavcem. Nehledě na to, že druhé dítě potřebuje další úložné prostory a s nimi už takhle dost bojujeme :wink:
23. čer 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacerka to samozřejmě, ale někdy jiná možnost není než se všichni složit v menším bytě :wink:
23. čer 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 to máš pravdu, ale píšu za sebe - pár možností je a ten pronájem vidím jako menší zlo, než se tísnit v malém bytečku :wink:
23. čer 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kacerka zase to jsou starosti navíc :wink:
23. čer 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Tak to každopádně máme do budoucna v plánu :grinning:
23. čer 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@maxi.smile myslím, že se to dá sehnat, je dost babiček co mají velké byty a jsou tam samy :wink:
23. čer 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 až na to, že bohužel většina z těch babiek tam má někoho nahlášeného :wink:
23. čer 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gtver to mít můžou, ale tak myslím že pro magistrát nemusí být obtížné to zjistit :slight_smile:
23. čer 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4, ono v praxi budeš těžko běhat na magistrát s "udánimi", že dotyčná babička si nechce vyměnit s tebou byt, protože tam údajně bydlí s vnučkou a ty si myslíš, že to tak není, s vyhlídkou na to, že tento byt pak získáš. Já netvrdím, že směna obecních bytů není dobré řešení, jistěže ano, ovšem za předpokladu, že je tu ochota z obou stran k výměně. Myslím to tak, že těch dost babiček s velkými byty ví, proč ty byty má :wink:
23. čer 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 ano máme půjčku ze stavebka, dneska to ani jinak nejde, milionáři fakt nejsme ani nemáme tetičku v Americe :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taková babička ten byt prostě nebude chtít vyměnit, to není o zjišťování magistrátu
23. čer 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gtver tak jsem to nemyslela.Spíš by se o to měl magistrát starat sám. Přesto věřím, že se najdou důchodci, kteří jsou ochotní se odstěhovat (i když je jich málo) a platit mnohem menší nájem v menším bytě a umožnit tak mladé rodině normální bydlení. Oni je mají většinou pro své děti, anebo především proto, že jsou neochotné se odstěhovat.Víc bych v tom nehledala, protože samo o sobě mít obecní byt žádná výhoda není :slight_smile:
23. čer 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@denisa31 škoda že :wink:
23. čer 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 ale to mám přesně na myslif
23. čer 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
to f dopsal synek w :grinning: :grinning:
23. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@gtver no šikula :wink:
jenomže to je zase chyba magistrátu, když si to nekontroluje.Správně by měl babce říct, že má smůlu, že jedna osoba se do 1+1 v klidu vejde a nazdar!
23. čer 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 jde o to, že sice náš byt je magistrátní, ale máme tam ještě jednu podmínku a to, že musím pracovat ve státní sféře...takže mi to směnu maličko komplikuje..ale troufnu si říct, že až budou děti, tak to půjde :wink: Jsou dvě cesty, jedna přes magistrát a druhá přes mojí práci...ale to se tam taky musím nejdřív vrátit (po mateřské)..a vzhledem, že děti chceme dvě a to po sobě, tak to prostě tady nějak zvládneme....Zrovna doděláváme mimi koutek pod patrem a jsem to něj úplně zamilovaná..zítra má přijít postýlka, tak to načančám a vyfotím, ať vidíte :grinning:
23. čer 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@maxi.smile jé tak už se moc těším na fotku!
24. čer 2010 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady je náš mimi koutek v mini bytě :slight_smile:
28. čer 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maxi.smile , máte to moc hezky vyřešené :wink:
29. čer 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
my jsme s manžou bydleli v 1+1 (42metrů), byla to kuchyň s malým jídelním koutem a velká místnost (cca 20metrů). Pak se narodil prcek, tak jsme tu velkou místnost přepažili nábytkem a vznikla ložnička s obýváčkem.
Do většího jsme se stěhovali když bylo malýmu 15 měsíců. Ten 1+1 jsme měli zděděný, jenomže když jsme ho prodali, tak jsme museli vyplatit dva podíly, takže nám moc peněz nezbylo. Koupili jsme 3+1 s lodžií - 75 metříků. Je to super. Máme sice úvěr ze stavebka, ale konečně dost místa. Taky by jsme chtěli do domečku, tak uvidíme, co čas přinese.
29. čer 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@maxi.smile máte to bezva :slight_smile: postavíš se pod tím patrem, až budeš miminko ukládat?

@helcenka tak to máte skvělý byt teď. A jaké bylo stěhování s mimčem?To musí být dost náročné...ráda bych to měla všechno, než bude miminko.
29. čer 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 jojo, jsou tam 4 trámy, ale mezi nima je přesně tolik místa, že se postavím...samozřejmě to chce trošku dávat pozor, ale je to o zvyku:slight_smile: ..nejsem žádná žirafka, mám 169 cm, takže v pohodě :slight_smile:))
29. čer 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél, stěhování celkem šlo. Malýmu bylo 15 měsíců, to už nebyl miminko. My jsme ještě skoro měsíc celý byt předělávali, takže hodně nám pomohla mamka, která hlídala a malýho moc bavilo koukat, jak se v bytě pracuje a vlastně si tak zvykal, že budeme bydlet jinde.
My jsme taky chtěli být přestěhovaní před mimčem, jenže manžel po svatbě měnil práci a nástupní plat nebyl nic moc. Pak jsem byla těhu, manža samý přesčas, no a mimčo, takže jsme to nějak nestihli. A pak jsme se chtěli věnovat miminku a nestresovat se stěhováním... :grinning:
29. čer 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek