Dítě pořádně nespí od narození

e_lip
6. říj 2016

Zdravím. Mám doma 6 měsíční dítě a doslova bojujeme o to aby spal... Od narození má problematice hlavně přes den. V noci do těch cca 2-3 měsíců spal dobře pak se to totálně pokazilo. 3 měsíce byly úplně děsně protože jsem vůbec nespala teď jsem to trochu vybojovala tak se nudí jen 3-4 X za noc. Jen prez den je to totální katastrofa. Prvně usínal u prsu tak js s ním musela ležet třeba 3 hodiny. Jestli jsem vztala do pár minut se probudil. Pak jsem ho uspavala v náručí... Ale při položení se probudil tak jsem ho i ty tři hodiny držela. Teď už nepomáhá ani to. Kočár taky nefunguje a šátek občas. Jen mám obrovské problémy se zády tak ústech jeho 8 kg mám problém nosit a na zadej nejde protože u nošení chce prso... Snažím se ho učit usínat samotného večer občas jde ale přes den jsem ho jednou nechala řvát tak řval hodinu a půl ( s tím že jsem za ním do chyběla co 2 minuty pak co 3 atd jak to rádi v knize každé dítě může dobře spát) ale nefunguje to a já nemám to srdce ho nechat takhle řvát :( prosím poraďte co s tím... Je ještě moc malý na to aby přes den nespal :(

killi
6. říj 2016

@e_lip Starší dcera to měla taky tak. Nespavec je do teď a to je jí už 9 let. Byla jsem z toho vyřízená, unavená a o zádech ani nemluvím. Po druhém roce začala usínat dřív než o půl noci a ráno už v 8h byla vzhůru, i přes to se mi nikdy nestalo, že by šla sama od sebe spát s tím, že je unavená. Se školou jsme zavedli pravidelný čas , že ve 21h, bude v posteli a může si číst, ale usíná až kolem 22h. Dříve prostě neusne. Přes den od roku nespala a unavená není, prostě jí to stačí. 😉

e_lip
autor
6. říj 2016

No prcek unavený je a chce spát, živá a mně si oči a když nespí je strašně mrzutý... Ake usnout nedokáže ani už na těch rukou...

hanicka_langova
12. říj 2016

Máme něco podobného. Docela se mi osvědčilo vzít malou do šátku a jít s ní ven...chodím takhle 1xdenne i kdyz prší a svete div se ten čerství vzduch a koukání jí unavuji a pak mi snáz usne...když jsem ji brala v kočárku tak si akorát ona odpocinuli a třeba mi přes den vůbec nespala, i když byla unavená...