Dítě se mi v autosedačce přitahuje do sedu. Co s tím?

andreah96
15. zář 2020

Krásný den, maminky,

Mám takový docela blbý problém u dcery (4 měsíce 23 dní), přitahuje se mi v autosedačce do sedu a to neustále. Jedině když v sedačce usne tak je hezky opřená. Při cestování jako celá rodina s ní jezdím vzadu a hlavičku jí neustále vracím zpět a snažím se jí hlasem i výrazem naznačit, že takto je to správně a takto zase ne. Vím, že mi nejspíš nerozumí, ale jak jí to odnaučit? Největší problém nastává když jedeme jen sami dvě a já musím řídit. Máte někdo taky takový problém a jak ho řešíte nebo zda jste ho někdo měl, jak jste to vyřešili? 😓

Mockrát děkuji

andreah96
autor
15. zář 2020

@rebe opět vám musím poděkovat za uvedení na pravou míru. Je to totiž přesně tak jak říkáte. Toto se týká nejen dětí, ale i nás dospělých....a přesto jezdí v zimě mnoho lidí v autě nabalených jako pumpy. 🙂

puhelin
15. zář 2020

@andreah96 Take doma mam sedacku 0-18 kg. Dcera je stihla, dlouha. Z vajicka vyrostla v dobe, kdy vazila 8 kg, proto jsme nekoupili 9-neco. Takze vim, jak vypada sedacka, kterou prodavaji s novorozeneckou vlozkou, kam se ma vejit jeste 18kilove dite. Prominte, ale to musite videt uz na prvni pohled, ze takova sedacka miminku nesedi.

pe_tu_ss_ka
15. zář 2020

@rebe ano, ale vadí i ta kapuca

pe_tu_ss_ka
15. zář 2020

@andreah96 pokračovací sedačka není stavěna pro nesedící dítě.. pasivně ho posazujete.. neni v té správné pozici a více méně sedí.. proto se přitahuje..

andreah96
autor
15. zář 2020

@pe_tu_ss_ka tu jsem dala dolů kvůli fotce...psala jsem to na začátku.

rebe
15. zář 2020

@andreah96 Ale taky musím dát tam pravdu názoru výše, že pro prcky je nej vajíčko. Čím větší váhové rozpětí sedačka má, tím více kompromisů musel výrobce udělat.

rebe
15. zář 2020

@pe_tu_ss_ka Vadí takhle srolovaná za krkem, kde je jen kvůli fotce, jak autorka fotky píše.

andreah96
autor
15. zář 2020

@rebe vajíčko naprosto odmítala, ale do 4 měsíců jsme to vydrželi. V této sedačce je spokojená a umí v ní krásně ležet, ale začala všechno více zkoumat a tím pádem začala zvedat hlavu v sedačce. V mém autě vidí kufrem ven a je spokojená v combi navíc ještě zatmaveném kvůli slunci vidí prd.

puhelin
15. zář 2020

@andreah96 Neznam dite, ktere ve vajicku neplace.

andreah96
autor
15. zář 2020

@pe_tu_ss_ka to v houpátkách a lehátkách dělají rodiče svým dětem také...nechci tím nikoho napadat...to určitě ne.. Sebe tím co napíši hájit také nechci, ale takové věci my nevyužíváme. S malou cestujeme minimálně tak snad to nebude extra velký problém.

cuuza
15. zář 2020

@puhelin Klidně tě seznámím, naše dítě by se do vajíčka klidně odstěhovalo 😉 Ale i kdyby plakalo, tak v autě prostě bude ve vajíčku...

puhelin
15. zář 2020

@cuuza Takove musim videt! Nase deti to zvladaly tak do 10 mesicu, pak hruza. Ten pocit sevreni, no peklo.

cuuza
15. zář 2020

@puhelin Já to taky nechápu, i v létě v tom vedru chudák mokrej až za ušima a stejně spokojenej...

puhelin
15. zář 2020

@cuuza A kolik mu je?

blondynka400
15. zář 2020

@andreah96 bohužel to , že je na sedačce naspáno, že je od nějaké výšky a hmotnosti neznamená, že je to pro dítě vhodné a bezpečné. I bohužel i dobré značky občas dělají špatné sedačky, nebo spíš dělají to, co lidé chtějí kupovat bez ohledu na to, zda je to správně a nebo ne. Dle fotky je dítě evidentně sedí ve směru jízdy a bohužel opravdu sedí. Takže se ani nedivím, že ti dcera dělá to, co dělá. Tato sedačka není vhodná pro takto malé dítě a mysli si co chceš......

andreah96
autor
15. zář 2020

@blondynka400 vy taky jezdíte autobusem nebo co? Sedačka je protisměrná všimněte si oken, nastavení pásu (pouze u předních sedaček)... čtěte celou diskuzi! Sedačka je nastavena do lehu.... takže ani nesedí!

blondynka400
15. zář 2020

@andreah96 nevím proč ta agrese 😀 Právě proto že jezdím každý den autem .-) Nevím , možná jsem slepá, ale na té jedné fotce má dítě hlavičku na straně hlavové opěrky vozidla. To mi nepřijde jako protisměr. To samé dle fotek to není leh. Možná blbá fotka, tak dejte lepší.... Ale takto to fakt na protisměrnou sedačku a leh nevypadá..... A to, že se miminku ve vajíčku nelíbilo, tak proto jí dám do sedačky 0-18, to je fakt argument 😀

andreah96
autor
15. zář 2020

Zde je sedačka!!!! Pro všechny co pořádně nevidí jak je sedačka umístěna. Až bude čas. Vyfotím pořádně sklon. Zde to není pořádně vidět

andreah96
autor
15. zář 2020

@blondynka400 pokud máte auto z roku 1, 2, 3 chápu, že vaše auto nemá hlavové opěrky na předních sedadlech a možná ani nastavitelné pásy. Až bude mít i vaše dítě tak silný reflux jako my tak pochopíte, že takové děti musejí být více vypolohované než ty ostatní.

andreah96
autor
15. zář 2020

@blondynka400 a pokud by jste chtěla tvrdit, že je fotka stažena ráda se vám vyfotím s dcerou u auta. 😉

blondynka400
15. zář 2020

@andreah96 opět, proč ta agerese 😀 V tuto chvíli mám nové auto, co má najeto 700 km, cca každé 4 měsíce mám nové, ale to tu asi řešit nebudeme..... Je fakt, že když jsem porovnala tuto fotku a tamtu, máte pravdu, je to v protisměru. Jen to jsou špatné zavádějící fotky. Falt nechápu, proč se tak rozčilujete, prostě ty fotky tak vypadaly, ne každá fotka je dobrá..... Za mne tyto sedačky přes dvě kategorie ideální nejsou, proto vám dcera dělá, co dělá. Nemá ideální polohu. Jestliže tvrdíte, že má reflux a musí ti tak být, tak ok. Pak ale úplně nechápu, na co se ptáte.... 😀 Chcete ujistit, že je to v pořádku? Za mne ne není, na vývoj to není ideální, ale když tvrdíte, že jiný způsob není, ta proč se zde na to ptáte? 😀

andreah96
autor
15. zář 2020

@blondynka400 agrese kvůli tomu, že je tu 3x zmíněno, že sedačka je v protisměru. To, že máte každou chvíli jiné auto je mi asi opravdu jedno. Jestli ho každou chvíli rozbijete nebo co...🤣🤣🤣 Ne teď to byl vážně vtip. Už bez agrese. 🙂 Musíme být více vypolohovaní. To víte, že se bojím o její zdraví...jak zad tak kvůli zápalu plic.. zvracíme nosem. V každé situaci musí být více do sedu. Začala tu hlavičku tahat až teď a dělá to i v náručí a to jí držím správně jak máme. Vyvýšené klubíčko.

pe_tu_ss_ka
16. zář 2020

@andreah96 sedačka a značka jsou opravdu dobré, to nepopírám.. měli jsme ji v užším vyberu pro malého, když šel v 15m z vajíčka. Chápu i ze reflux dost zlobí a ve vajíčku děti bolí (Kamarádka nemohla jezdit téměř vůbec, protože její prcek mel reflux opravdu velký. A ten teda dokud ho nevyndali, tak plakal dost.). Vím, že kapuca byla dole na fotku, ale stejně, i když na hlavičce, tak nedoléhá a kolem krku je pak stejně dost materiálu, který to dotažení takže znemožní.. zkuste malou posadit a zapnout v mikině a pak bez povolování bez mikiny a uvidíte, že to dotáhnout ještě půjde 🙂

pe_tu_ss_ka
16. zář 2020

@puhelin náš byl taky spokojený ve věci. Cesty vždycky prospal, a když byl větší tak koukal.. on auto miluje.

puhelin
16. zář 2020

@pe_tu_ss_ka Mym detem vadilo to zapinani pasu. Ono je to dost stisnene, tak asi proto. Vyhled ven je nastesti uklidnil. Zajimave, ze ve vetsi sedacce najednou ten vztek pri zapinani zmizel.

merope
16. zář 2020

@puhelin Naše je ve vajíčku ještě v 18 měsících (ano, stále se vejdeme do limitů na vajíčka, máme pidižvíka). A jo, když je mu vedro, tak brečí, ale většinou tam spí nebo si povídá. Jiný způsob přepravy nezná.

merope
16. zář 2020

@rebe Já na to koukala a koukala a přišlo mi, že zadní sloupek. I tazatelka píše, že protisměrka, tak to je pak ok.

A k tomu víc do lehu - až čtením diskusí jsem zjistila, že Škodovky mají zkosené sedačky a dávají se pod dětské klíny právě aby byly rovně. Malý mi jinak prostě seděl a hlavička přepadávala dopředu, když usnul. Ta fotka vypadala jak přepadnutá hlavička.

Z diskuse dále chápu, že holka to dělá sama svými svaly - to bych asi tak neřešila, prostě je zvědavá.

pe_tu_ss_ka
16. zář 2020

@puhelin Ono je to asi i období.. když jsou ve vejci, tak mají různá objevovací období, chtějí se hýbat a zkoušet, co se naučily.. v pokračovací uz většinou chodí, a hlavně z ní i víc vidi 🙂

antoinet
16. zář 2020

K autosedačce se vyjadřovat nebudu, možnosti a výběr na trhu už dávno předčily můj přehled.
Ale četla jsem, že se miminka přitahují do sedu, když mají slabé bříško a na tom lze pracovat. Předně úplně odbourat všelijaké lehátka a podepírání, dávat dítě hodně na bříško na pevném, cvičit na balónu apod.

denisahlavicova
16. zář 2020

@antoinet tak malá se přitahovala do sedu a za týden seděla normálně (7m) . A taky už ji mám v autosedacce