Dítě se přes den po půl hodině budí

pepinkaaa
2. črc 2016

Ahoj holky,
už jsem vážně zoufalá a chtěla bych poprosit o radu zkušenějších. Mám skoro tříměsíční holčičku. Od dvou týdnů ji trápí bolení bříška a to fakt hodně, zkusili jsme všechno, ale nic nepomáhá ☹ , pořád se kroutí, tlačí, propíná do luku a pláče skoro celý den. Vždycky byl problém ji uspat, protože ji to bolení pořád budilo, ale když se to třeba po hodině povedlo, tak přes den spala třeba tři hoďky v kuse a ani v kočáře nebyl problém. Poslední měsíc se mi ale začala přes den budit po půl hodině ... ona má snad v hlavě budíka. Spí fakt tvrdě, ale uplyne 30 min. a ona se vzbudí i v kočáře za jízdy .. já to prostě nechápu ☹ Zkoušela jsem ji dát spát v různých intervalech po krmení, jestli jí nebudí to bolavý bříško, ale výsledek stejný. Doma v postýlce se mi jí nepodaří uspat skoro vůbec, když jí to bříško 10x vzbudí, tak to vzdá a prostě nespí. Vidím na ní jak je unanená, zívá a usnula by ve stoje, ale asi už jí to nebaví, pořád usínat a po 2 až 5 min. se budit bolestí. Kočár je jistota, alespoň na tu půl hodinu, takže jsem kolikrát venku i 4x denně, aby alespoň něco málo naspala. Teď mi to ale začala dělat i večer ... nejdřív si hodí půl hoďky, vzbudí se, kroutí se, pláče, takže zase uspáváme a až na podruhý usíná a spí celou noc jen s přestávkami na krmení. To, že doma nic neudělám a že mi už trošku hrabe, to přežiju, ale jde mi o ní, že vidím, že jí takovýhle spaní nestačí. Omlouvám se za tak dlouhý příspěvek, ale nenapadá vás, čím by to mohlo být?

zarecna
19. črc 2016

Robil to moj maly....pol hodina ako hodinky, tak som to robila tak, ze som si lahla k nemu s knihou a len sa zacal mrvit este v spanku som vzala a hupala... prv 20 minut, potom postupne menej a menej, trvalo to 3 tyzdne a po nich sa naucil presjt plynule do dalsej fazy. Este niekedy sa mu to stane, ale spi super, robil to aj v noci, ulozila som na noc,po polhodke hore...tak vzdy, ked sa prebral, dala som mu dopit mlieko...a spal dalej, postupne aj toto odoznelo.

pepinkaaa
autor
19. črc 2016

@alkuska Probiotika jsme zkoušeli a žádná změna ☹ ,holt si to musíme vyžrat 🙂 Já teda zavinuju, ale je fakt, že tak nějak celkově ... na bříško jsem se nezaměřovala ... nejhorší je, že, když jsou teď občas vedra, tak ona se vzteká, že nechce spát a ta zavinovačka je spíš na škodu .... úplně mokrá ☹ Letadýlko je dobrý nápad, rozhodně lepší než lítání ... kamarádka mi jednou ukázala ... na mým dítěti a mě je ještě dneska špatně 🙂 , ale jí se to docela líbilo a prý se po tom děti neskutečně sklidní .... ale na to já nemáááám 🙂

lenka3p
19. črc 2016

Co dudlik? Nas ctyrmesicni totez, pul hodiny max, v tech ctyrech mesicich si konecne nechal vnutit dudlik a uz par dnu spi i hodinu a pul!!

psya
20. črc 2016

@pepinkaaa A není jí teda vedro? Ve 3 měs. už mimča moc v zavinovačce bejt nechtějí..Jinak se taky snažíme napojovat fáze, přes den spí vyjímečně víc jak 30 minut, a to buď v pohybujícím se kočárku, autě nebo když se rozbrečí a já mu dám obratem na uklidnění prso. V noci jsme stále na 3 hodinách s pár vyjímkama, ale zase chodí spát v 6, tak máme zatím aspoň večer klid..

veritanas
20. črc 2016

@pepinkaaa to je teda divné, že se nad tím nikdo nepozastavil..zvlášť, když se nevykaká sama..mě doktorka říkala, že když mu začnu pomáhat teploměrem, tak se může stát, že se vůbec nevykaká..že bude líný kakat a počká až mu to udělám já, když bude hodně plakat..No, ublinkávání...mně to malá začal dělat až ve 4. měsíci..prostě to najdnou začalo a dva měsíce ublinkával...ale je fakt, že třeba po Nutrilonu to bylo nejhorší....je nutné vydržet..pokud to teda není, že by vyhodila všechno...a cvičíte? nám pomáhalo, že každé ráno prostě cvičení s nožičkama,, masáže bříška a tak...ono to nad za chvíli skončí...jak se začně sama hýbat víc a otáčet, pujde to...

alkuska
20. črc 2016

@pepinkaaa Tak na lítání taky nemám odvahu 🙂 Jinak fakt nevím co poradit, jestli jste vyzkoušeli i různá mléka, jedině asi už vytrvat, ono to určo brzo přejde jak se začne sama víc hýbat.

neeva
21. črc 2016

@zarecna ahoj. Jsem fakt prekvapena a doufám ze to nebyla náhoda,ale dnes jsem to dvakrát zkusila tak jak popisuješ a svete div se ten ďáblík spal další hodinu, teda trvalo to nez jsem ho uchovala kroutil se a protestoval ale nakonec usnul. Diiiiiky za radu😀

karlajasmine
21. črc 2016

@pepinkaaa já myslím ze to moc řešíš 🙂 můj syn spal od 2. do 8. měsíce 4x 30 min, víc ani ránu..pokaždé dlouhé uspavani.. Teď se mu něco prehodilo v hlavě a už třetí týden spí 2x denně hodinu a jinak je vzhůru. Proste některé děti spí min 🙂 nic s tím nenadělás. Hraj si s ní a ber ji takovou jaká je.

karlajasmine
21. črc 2016

A na zavinovačku je teď teplo. Spis bych řešila to kakani, třeba dávat ještě čaj?

zarecna
21. črc 2016

@neeva ono to bocas bude lahsie obcas horsie, ja som sa riadila tym, ze ked sa po polhodine zobudil suchal si este oci, plakal, bol mrzuty viditelne mu to bolo malo....ak sa zobudil s usmevom...tak som nechala tak...

pepinkaaa
autor
5. srp 2016

@karlajasmine Ahojky, trošku jsem se odmlčela .. byli jsem mimo civilizaci 🙂 Asi jsem to vážně moc řešila 😕 Malá si z ničeho nic přestala dávat ty svoje půlhodinky, ale už je to třeba i hoďka a na dovče i 2,5 hodiny v kuse. Dnes mi spala i 1,5 hodiny v kočáře 🙂. S ostatním spaním nastřádala za den 5 hodin, takže naprostý luxus oproti tomu, co to bylo 🙂 a jen doufám, že jí to vydrží 😉 Prolejvám jí čajem, buď heřmánkový nebo kmínový odvar, nepomáhám jí rourkou ani teploměrem a už se i sama vykakala (sice jednou za dva dny), ale konzistence ukázková 😀 Zkrátka díky moc za všechno a asi to vážně nechám na ní a nebudu nic lámat přes koleno 😉

elishka562
10. lis 2017

@pepinkaaa Ahoj, vím že píšu po hrozně dlouhé době...ale hledám radu teď pro sebe. Mám 4,5 měsíční holčičku a ty půlhodiny jsou děsný, přesně jak píšeš. Přes den to většinou spí v hacce, tak když je v bytě úplně ticho (s druhou starší dcerou to někdy ale nejde), tak to přehoupu do nějaké té asi další fáze spánku a ještě třeba tři čtvrtě hodinu spí.
Ale děsný je to večer. Uhoupám, položím. 30-45 minut spí a pak se probudí, brečí a houpeme znova. Někdy to je jednou, někdy dvakrát. To je šílené... kdy to u vás přešlo????
Díky moc!

valeri10
10. lis 2017

@elishka562 ahoj moje devítiměsíční dcera spí od malička přes den jen půl hodiny nebo dvacet minut. Večer ji uspavam mezi 19:00-20:00 a do půlnoci je vzhůru třeba třikrát. Někdy stačí dát dudlik,ale někdy je moc probrana a uspavam znovu. V létě (5. A 6.měsíc) mi krásně večer usinala u knížky,ale teď uspavam u sebe nebo v náruči houpanim. Pořád čekám kdy se to zlepší. Snad v roce.

kalafutova
31. led 2019

taky rada prispeji k debate, mam syna od narozeni byl hodne uplakany ,ale spise kvuli tomu, ze nezvladal byt mimo mne,tim myslim ,že pokud jsem ho mnela polozeneho u prsa nebo na sve hrudi a tam ho uspala tak spal ale kdyz jsem se pokusila ho polozit do postylky nebo jenom vedle sebe okamzite se vzbudil , zkouseli jsme vse mozne...brisko ho nebolelo a ani nebyl hladovi to by pak na hrudi nespal tak klidne .postupne asi kolem 3.mesice dokazal pak spat po uspani prsem na postely asi 30-45 min , pak se ale probudil a presne jak se tady pise zival, byl osterny....zkousela jsem neuspavat prsem ,rikala jsem si ze si asi zvykl na to pocucavani , dala jsem dudel , ale porad spavala jenom 30 min .....zkousela jsem i kontrolovany plac (knizka kazde dite muze klidne spat)-zkousel ajsem to tedy jenom pres den , pres noc mi to prislo velke sado maso pro to dite a i pro sousedy , ale bez efektu ,maximalne jsem dosahla ze byl vydeseny z postylky protoze vedel ze ho tam necham plakat....a tak postupne jsem si nasli svuj spusob uspavani, lezime vedle postylky a mazlime se , pak zapneme kolotoc , presunu ho do postylky ony si tam hraje ja jakoze spi a pak postupne usne ,takze usina sam ale stejne spi 30 min :D , a tka se pomaly asi vratim k uspavani na sve hrudi to aspon spi hodinu az hodinu a pul a ja si u toho ctu ....protoze na nevyspane a urvane dite nemam silu se divat 🙂 ,snad jsem nekomu pomohla

kalafutova
31. led 2019

jo a mame zacatek 9.mesice (ano bojujeme s tim uz tak dlouho)

alkuska
19. bře 2021

Nemám čas číst předchozí komentáře, jen přidám svoji zkušenost. První dcera spala podobně, přes den 4x přesně půl hodiny, ale pak spala pěkně v noci. Prostě to tak měla. Druhá spala v noci hůř, ale přes den měla dva delší spánky. Takže každé dítě jinak. Podle mě je to normální jak to máte. Vyřešte kdyžtak jen bolení bříška, probiotika, různé masáže a tak, to tady určitě nade mnou holky psaly.