Do čeho oblékat novorozence v horku?

sraffie
3. čer 2019

Ahoj, holky.
Když jsou teď už takové horka do čeho oblékat novorozence? Mám připraveno tohle na cestu domů z porodnice ale teď si tak říkám jestli se v tom chudák neupece?

bekyc
3. čer 2019

V tom by ji bylo horko, určitě v tom svetru. Vem ho s sebou a uvidíš. Já mám termín v červenci, připravený mám body s krátkým i s dlouhým, tepláky a tenkou mikču. Uvidim podle počasí. Za mě lepší vzít deku, kterou můžeš kdykoli po cestě sundat, než svetr, kterej v autě prostě nesvlíkneš.

jannym
3. čer 2019

Lepsi mit pripraveno vic nez min, kdyz jsem si vezla loni syna tak byla strasna vedra mela jsem pro nej jen bodicko a dupky a jako na potvoru den kdy nas pousteli prselo a ochladilo se snad o 15 stupnu, pres autosedacku jsem mu nachumlila svoji mikcu a bylo mu dobre a typ pres leto misto svetriku radsi bavlnenou mikcu kdyz budes prcka potrebovat prioblect, svetriky jsou krasny ale opocene opoznickovane miminko neni nic mileho...

hanulkaha
3. čer 2019

Ja osobne bych oblékla radeji mene, miminka se hodne rychle muzou prehrat! A pokud pojedete autem, tak tam určitě taky bude teplo a nebudete na maluskeho mimuse poustet klimu... Deku nebo cokoliv jineho pres malou muzete hodit kdykoliv 😉
Stejne tak pozor na kocarek!! Je v nem oproti okolni teplote jeste o cca 5st vice 😮 tohle je nas 3 tydenni prcek a spinka venku v kocarku jen v bodynu, mam v kocarku teplomer a ted odpoledne tam ma 34 stupnu 😰

deniska2
3. čer 2019

To je moc teple.Dala bych mu bodičko tenky a teplacky celosti nebo nejaky tenky teplacky a ponožky a sup do kocarku a po pripade tenku dečku ☺☺

gruyerre
3. čer 2019

@sraffie připravený to mít můžeš pro pripad, ze by bylo treba jen 15 stupňů, každopádně pokud budou takovy děsný hice, jako treba dneska, tak bodicko a tenký leginky uplne staci. I tak jí bude v autě hic.

martiniquest
3. čer 2019

@hanulkaha Hlavně když matky ještě přes kočár přehazují plínku a mají černý kočár, co? To mi připadá jak pojízdná rakev. Ten teploměr je dobrý nápad.

hanulkaha
3. čer 2019

@martiniquest presne tak 👍 vzdy me to uplne vytaci, kdyz to vidim, chudaci deti 😢 venku hic, prcci kulich na hlave, nabaleni, plina pres kocar a jeste deku na sobe! A maminy v mini a zabkach... Chjo

no_title
3. čer 2019

Náš se narodil 16.8. měl jen body s dlouhým rukávem a bavlněné dupačky. Čepičku jsem mu myslím nakonec min. do auta nedávala, bylo horko. Ale určitě doporučuji vzít variantu na teplo, zimu a něco pro případ, že by se poblil (což se stalo mě... hezky jsem ho nastrojila, šupla do vajíčka a bylo to venku 😀 krásné sváteční oblečení bylo kompletně poblité 😀 )

sraffie
autor
3. čer 2019

Děkuji za rady přibalim si teda ještě nějakou jinou variantu aby se neupekla kdyby bylo vedro.. TP mám 17.6 😊 a na kočárek jsem pořídila sluneční clonu dooky

malytlustyhroch
3. čer 2019

Nechala jsem si poradit od detske sestry v porodnici a v asi 30°venku jel syn domu jen v bodycku a ponozkach, chvilemi prikryty plenou, myslim, ze ani cepicku nemel. Stejne se v autosedacce spotil; jestli nemate letni potah - ony ty polystyreny dost izoluji. Uvidis podle pocasi ten den, pripadne si nech poradit od sester, ktere krome zkusenosti, jeste navic vidi tvoje dite, a mohou vzit v uvahu jeho vahu atd.

janager
3. čer 2019

@hanulkaha prosím, na čem to malý leží? Mám prcka (5t) a je zvyklý být zavinutý, ale v těch vedrech to nejde a tak přemýšlím, jak mu udělat nějaký mantinel do kočárku.

hanulkaha
3. čer 2019

@janager nas zavinku nesnasi, ale chtela jsem, aby mel takovy ten pocit bezpečí okolo sebe, tak ma v postylce i kočárku péřový polstar, tak ani ne do poloviny naplneny, aby se dal pekne tvarovat a mimco je tam moc spokojene 👍😊

bayt
3. čer 2019

@sraffie Osobně bych dala lněné kalhotky a tenké bodýčko, ale opravdu tenké. Připravila bych si i to bodynko s dlouhý, světříček a deku - kdyby lilo a ochladilo se. Klimatizaci bych nastavila hodně rozumně a určitě nebude chladno.

darimil
3. čer 2019

@hanulkaha a to je venku. Pak vidím fotky na internetu, kdy venku je 30 stupňů a maminy dávají svým dětem na doma čepici a rukavice. To je něco na mě. 😊😁

makronka222
4. čer 2019

Body s kr rukavem, tenky leginy a muselinku na prikryti

babanci
4. čer 2019

Čekáme za tři týdny a pokud bude takhle jako dnes, tak dáme lehké body a kalhotky z fáčoviny. Já si dost všímám, jak mamky děti oblékají a někdy nevěřím. Nabalené jako pumpy. Pak není divu, že je něco ofoukne a už marodí.

babanci
4. čer 2019

Ještě ta sluneční clona, jak tu někdo psal. To je vynález. Máme a protože můžeme i hodně přetáhnout boudu a odvětrávat, má síťku a ještě clona je dlouhá, už se tam slunce nedostane. Celé tělíčko je přikryté. Máme kočárek Gesslein a to je paráda, tam je ta bouda a clona perfektní.

piskle89
4. čer 2019

Rodila jsem vloni na začátku července. Domů jel v body s dlouhým rukávem a dupky. Když byla ta šílená vedra, byl jen v pleně a přikrytý plenkou látkovou. Když byla menší vedra, byl v body. Kontrolovat teplotu za krkem. Raději oblékat méně, aby se nepřehřály.

hanulkaha
4. čer 2019

@babanci clona je super, taky ji mam na kocarku a jeste k tomu cernou 😂(tmava by pry mela propustit min UV nez svetle barvy) a je super, ze si ji clovek na kocarku posune dle potreby a porad jde na miminko vzduch, nez kdyz se pres celou boudicku zepredu flakne plinka a ditko je jak ve skleniku 🤔

janawaes
4. čer 2019

za me bych dala bodyno s kratkym rukavem kratasy a ponozky a nejakou tenkou deku pokud bude takove horko tak se muze rychle prehrat deku muzete kdykoliv sundat 😉

babanci
4. čer 2019

@hanulkaha No, právě a ještě to i ošklivě vypadá. Naše bouda je taková dost natahovací. Zajímám se hodně o kočárky a někdy vidím takové ty boudičky hodně otevřené, zdá se mi to nepraktické. Na to bych se taky při koupi zaměřila. A plena uchycená kolíčkem.... to ne, tak bych nevyjela. 😀

v_ero_ni_ka
14. čer 2019

@martiniquest Ja mam napriklad tu pojizdnu rakev 😂🤷🏽‍♀️ aj ked teda este som na ziadnom pohrebe ciernu rakvu nevidela z 90% hnedu, ale budis. Plienku som cez kocik nikdy neprehodila. Kocik ma SPF 50 a predstav si, ze malej je viac teplo v Elodie kociku farebnom ako v ciernom kde na lepsie odvetravanie 🙈

@sraffie A k tebe. Zrejme budu horucavy. Ja som porodila a vonku bolo 32°C ked nas pustali z porodnice a mala mala len body s kratkyn rukavom. Dokonca v porodnici bola takmer cely cas len v plienke co bolo horuco. Ale nachystane to mozes mat 😊 pre pripad zeby sa ochladilo. Ale nemyslim si, ze az taj by klesla teplota aby si musela babatko tak obliekat.

markii88
14. čer 2019

@sraffie v tom by bylo malé určitě horko dala bych body s krátkým rukávem, nějaké legínky nebo tenké tepláčky a ponožky maximálně nějakou tenkou čepičku 😉

karoczde
4. črc 2019

Určitě bude lepší nějaký volný, vzdušný, bavlneny body s dlouhým rukávem a nějaké lehké tepláky k tomu, ponožky- taky jen lehké. Novorozenec by měl mít zakrytí co nejvice kutě, už jen kvůli slunku...

babanci
6. črc 2019

Tak zrovna dneska jde moje dcera se svou novorozenou z oorodnice Jsem sama zvědavá,co jí dá. Dneska ale není takový oařák.