Do jaké polohy dávat spát 2měsíční mimčo?

bauskka
13. pro 2017

Ahoj maminky. Poradíte do jaké polohy mám dávat spát 2 měsíční mimco? někdo řekne na záda někdo na boku. Usíná většinou na boku, a pak ji přetocim na záda, ale většinou se mi po kratší době probudí. Na boku spí nejlépe. Vím že je tato poloha špatná na kycle. Každý zkratka řekne něco jiného a pak v tom má mít člověk jasno? 🤔 od kdy můžu dát spinkat na bříško? to jsem slyšela až když umí držet hlavičku. Děkuji za rady

sunnurse
13. pro 2017

Střídala jsem boky kvůli tomu, aby měla souměrnou hlavičku. Levý bok, záda, pravý bok. Přes den jsem dávala spát i na břicho, měla jsem monitor dechu.

yelowangel
13. pro 2017

Nechávala jsem malýho spát jak chtěl, na boku spal taky a nijak mu o neublížilo. Na bříšku může spát od narození mě ho tak sestra dovezla 1. den na kojení ale musí se hlídat aby nepřestal dýchat, No na bříšku - spíš v takovým tom bobku s vystrčeným zadečkem 🙂

alcar
13. pro 2017

Moji kluci spali od narozeni temer vyhradne na brise. V podstate az ted kolem tech 8mes. uz se hybou ve spanku sami a stridaji behem noci polohy. Muzes stridat vsechny polohy, zadna neni vylozene spatna.

pavca1982
13. pro 2017

V poloze na bříšku dochází nejčastěji k syndromu náhlého úmrtí novorozence.Na bříško je vhodné dávat, ale pod dozorem , nebo na monitoru.Já střídala boky kvůli blinkání😉

market1512
13. pro 2017

@bauskka davej ji spavat, jak to vyhovuje ji a neres co ti kdo rika. Me maly spaval od 7 tydnu vyhradne na brise (jednou jsem ho tak dala a okamzite usnul), od te doby tak spi doted, ze bricho preferuje (budou mu 3 roky). Nikdy jsem nepouzivala zadny monitor dechu, spaval tak pres den, celou noc I v kocare. Verila jsem mu! O rok mladsi holcicka zase preferovala od narozeni bok a plenku pres hlavu, pozdeji usinacka. Takze vnimej co chce mala a ne doktori, kamaradi ci sousedi 🙂

bauskka
autor
13. pro 2017

Holky díky za rady 😁 střídám u ní boky a záda práve kvůli ublinknuti. Moc mi po krmení neodbrkava 🤐 nicméně na bříšku jsem ji ještě nenechala spinkat. To tak spinkala jen u mě na břiše. Monitor dechu v postýlce mám tak by nemusel být problém. Zkusím ji šatna bříško třeba se jí to bude také líbit 😁

zdenkaell
14. pro 2017

Ja nechavala spat na boku 6 tydnu, pravidelne jsem stridala pravou a levou stranu, protoze mela siiiilene sisatou hlavicku. A hlavne jsem se bala necjat spat na zadech, protoze hrozne ublinkabala. I s monitorem dechu. V 6 tydnech dostala abdukcni perinku a musela jsem ji zacita davat na zada. S hruzou jsem se ptala ortopeda, co s ni budu delat, kdyz spava na boku a on mi rekl ze kdyz ji to s perinkou pujde tak at tak klidne spi dal. Takze na kycle to asi moc vliv nema. No asi by to slo, ale ta horni nozicka by ji silene trcela do vzduchu. Ted ve 3mes. uz perinku nema, spava porad na zadech a kdyz ji tlaci prdy a keouti se, tak ji supnu na bricho a je klidek 🙂 spi jak zabita.

ladyhacek
14. pro 2017

Na břško až se samo otočí. Já malého tak nepokládala nikdy (kvůli udušení) a pak si na bříšku začal spát sám (teď má 2r8m a od kdy spí na bříšek už nevím 😀)
já bych to střídala - syn měl na jedné straně sploštělou hlavičku - tak jsem se snažila aby sal na té druhé straně. V kočárku byl vždy na zádech, doma tedy také spíše na zádech. Ale jak píše@zdenkaell okud je miminko "blinkací je lepší na boku. Ty pprvní týdeny byl syn na boku(střídala jsem) apak jsem nechávala na zádech.

Odkrkávání - v noci jsem ho někdy ani odkrknout nenechala - u kojení mi usínal a když jsem se snažila ayb si odkrnul tak se spíše probral 🙂. Jinak zkusit na říhání íce poloh - nám se tedy osvěčila kalsika - řes rameno, ale hondě jsem četla o tom, že je nejlepší když ti leží na ruce

swetlusska
14. pro 2017

Nám doporučili dávat JEN na bok (střídat strany)...No a pak když se už překulil sám na záda nebo bříško tak jsem ho nechávala...

bacika
14. pro 2017

@bauskka Střídala jsem spánek na boku na jednom i druhém, pak na zádech a na bříško jsem dala až když uměli děti otočit sami hlavičku a držet jí. Začala jsem se spánkem na bříšku přes den. Pak v noci se stejně převalili později sami, to už jsem neohlídala 🙂.