Do kdy pily vaše děti mléko z lahvičky?

prezdivkos
5. srp 2011

Zajímalo by mě do kolika let pily Vaše děti mléko z lahvičky. Nám jsou 2 a 2 měsíce pití pije z hrnečku normálně, ale mléko stále z lahvičky, z hrnečku ho nechce, má to jako svůj rituál 2x denně mléko z lahvičky. Měla bych jí to už odnaučit? Díky.

esuska
5. srp 2011

máme to taky tak,pití normálně ze skleničky a mlíko z lahve. Malej to měl taky tak do skoro 3 let - prostě dokud pil ráno a před spaním mlíko.
Nic bych neřešila 😉

sylvka
5. srp 2011

neodnaučuj,malej měl kaši z lahve před spaním do 2,6 měs. a pak jsem mu jen dávala míň a míň a pak nic a ani si toho nevšiml.všechno má svůj čas.

deyana
5. srp 2011

taky jsem to nedávno řešila 🙂 malá bude mít 2 roky, tak už kakao dostává z pítka, ale občas ještě přinese flašku, a ukazuje na kakao, tak jí někdy tu flašku taky dám 😉

knobloska
5. srp 2011

My máme 3,5 a ráno a večer jedině Sunárek z lahvičky. Proč bych jí to měla odnaučovat? Setkávám se s názory, že kupovat jí ještě Sunar je ujetý - to nevím proč a ta lahvička? To si taky ťukají na čelo. Ale malá je spokojená, těší se na to, tak jí nechávám a vůbec mi to nevadí. Jo a někdy si dá ještě po obídku u pohádky, když odpočívá 😉

dvojka
5. srp 2011

pomalu do čtyř let.Jak začla chodit do školky tak jsem jí řekla,že už je velká holka a láhev s dudlíkem už pro ní neni tak už nechtěla,od tý doby už mlíko nepije vůbec.
Na základce jsem měla kamarádku,která až do osmičky pila večer mlíko z flašky 😅

babulinkab
5. srp 2011

mému synovi jsou skoro 4 a dávám mu ráno sunar z lahvičky, no a co? ostatní pije z hrnku.

mayem
5. srp 2011

Taky mi děti pili Sunárek hodně dlouho z lahve, určo do 4-5 let. Z hrnečku vypili normální mlíko ale Sunar ne, ten jedině z flašky a zas jsem o něj nechtěla přijít, přeci jen, jsou v něm vitamíny, tak jsem to neřešila a pro děti to byla taková "siesta". Dávala jsem jim ho ráno a večer. (Ranní byl zlatej, vypravovala jsem je do školky a nemusela připravovat snídani - pak měli ve školce dopolední svačinu).

smardik
5. srp 2011

u nás se pije z lahve Sunar pořád a to bude mít 3 v říjnu, chutná mu to tak a o nějakém odnaučování neuvažuju

ssimmikk
5. srp 2011

Tak mně malá nechtěla v půl roce sama flašu, bude to asi tím, že na čajík měla hrníček s tím dětským pítkem nebo nevím....ale mlíko jsme se snažila jí z flaše ještě do roka dávat, to mi jakš takš prošlo,někdy ano, někdy ne, pak jsme flašky neměly vůbec, dnes jsou jí tři a ví, že jsou jen pro miminka 🙂

hanka.knizkova
5. srp 2011

Jéé tak to jste mě uklidnili,dceři je 25.měs a mlíko má taky na noc a pak ráno,zrovna včera sem koupila novou flašku s dudlíkem,sem si říkala že už je na to velká jenže ona to jinak nevypije-ostatní samozřejmě pije z hrnečku,ale Sunar jedině s flašky..tak sem ráda že nejsme samy a klidně jí flašku můžu ještě rok nechat..

coxa
5. srp 2011

Starší syn pil asi do tří let ráno i večer z flašky a když spí u babičky, tak tam má tenhle luxus ještě dneska, ale naštěstí to už dneska není flaška s dudlíkem, ale od Jupíků apod. a děsně si to užívá, že má mlíko v lahvi v posteli jako mladší brácha. 😀 Ten ji ještě má, ale to je mrně. 🙂
Mně mamka sebrala flašku na třech letech a od té doby jsem se mlíka nedotkla a asi už ani nedotknu. 😝 😀

myska
5. srp 2011

Tak my máme doma nejspíš extrém 😅 Dcera pije z flašky mlíko ještě ted, ráno a večer. Už jsme jí to zkoušeli vzít, ale jakmile měla mlíko (kakao) v něčem jiným, tak se toho ani nedotkla, nebo vypila jen půlku, ale strašně dlouho se s tím crcala.... Já teda doufám, že do školy s tou flaškou už nepůjde 😅 😀
No a syn je pravej opak, ten tu flašku nevzal do teďka do pusy a vlastně ani mlíko, do 13. měsíců jsem kojila, od té doby mlíko nemá - nahrazuji to jinýma ml. výrobkama.

sonica
5. srp 2011

my taky jeste pijeme mlicko rano a vecer z lahvicky, nevidim duvod ji ji nedat 😉
i odpo nekdy pres spanim si rekne o mlicko, automaticky ji ho dam do lahvicky 😉

jajinka27
5. srp 2011

Syn taky pije mlíko z flašky a je mu 2,5 roku, zatím nevidím důvod ho odnaučovat na lahev, před den pije z hrnečku nebo normální lahve 🙂)

rioko
5. srp 2011

tak jsem ráda že jsem si to přečetla, syn taky pije mlíko ráno, po obědě a večer s flaštičky a nechtěla jsem mu to brát, ale říkala jsem si, jestli už není načase, tak mu ji ještě nechám 🙂

miskadis
5. srp 2011

Naše malá taky večeří jedině mlíčko z flašky, dokud jí to z toho bude šmakovat, nebudu jí flašku zbytečně brát. Jinak přes den pije normálně z hrnečku, tak si myslím, že je to v pohodě.

luthien.k
5. srp 2011

Mlíčko z lahvičky je prostě rituál, který je snad podle mě neškodný, takže taky nevidím důvod to odnaučovat, u nás je to také tak 🙂

denousek
5. srp 2011

náš 3,5 letý syn večer když jde spinkat tak ho taky pije z lahvičky.. akorat jsem ráda že jsme odnaučili nutrilon 😀 dáváme kraví mlíko s vanilkovým cukrem 🙂 on to chce pít večer v posteli v leže a to z hrnku jaksi nejde 😀

breberka
5. srp 2011

synovi jsem ji vzala po 2. roce, protože z ní pil pak už jen v noci a chtěla jsem tim i odbourat noční nalévání a tedy i plenku na noc 😉. Každopádně záleží, jak moc z lahve pije, známé syn ji měl skoro ve 3 letech a stále u pusinky a bohužel to odnesly jeho zoubky - dost porušená sklovina

verka12
5. srp 2011

Nášemu malému je 22měsícu a pořád pije mlíčko z flašky, a po zkušenosti s dcerou mu jí nechám. Ona přestala pít mlíko jakmile jsme jí vzala flašku a dodnes s ním bojuje a to je jí 13. Takže to neřeším a nechávám 🙂

nana
5. srp 2011

náč malý má 4,5 a bez fľaše by doma nezaspal. mlieko vypije jedine z fľaše a minule sa svokra, že veď čo, jeho otec pil z fľaše mlieko do 13 rokov. No toto dúfam, že u nás nebude. :DDDD

eloana
5. srp 2011

🙂 muj bratr do 6 let🙂 synovec do 5 let, dcera nepila z lahvicky nikdy-mela zas prso do 19mesicu

zizala
5. srp 2011

můj syn z ní pije ještě teď (jen mlíko samozřejmě), ráno a večer a nevidím v tom problém, takhle to vypije hned, z hrnku by to měl na etapy nebo by to někde vyléval

karotky
5. srp 2011

Adámek do 3,5.roku a Matěj mléku(UM) na chuť nepřišel vůbec 😅

niki2
5. srp 2011

Oba kluci pili jeste v zime, ja bych jim to teda vyhodila driv, ale manzel jim to chtel nechat, pak se jednou vratili z dlouheho pobytu u babicky a lahvicky byly pryc.
Porad lepsi nez sousedi, ti v 10ti letech holce vymenili lahvicku za mobil 😀 (s nadsazkou samozrejme)

evca82
5. srp 2011

U nas se pilo z lahvicky jen asi mesic, ve 13M jsem ji zkusila dat pitko od aventu a od te doby pije z nej 🙂

dana3262
5. srp 2011

Je to fetiš 🙂 ja bych jim ho nebrala kdyz to vyzadujou.

berynka
6. srp 2011

Neodnaučovala bych 😉. Dcera pila mlíko z lahvičky skoro do čtyř a neviděla jsem v tom problém. Teď to jen nahradilo kakao s brčkem.

vixina
7. srp 2011

Nám je rok a přišlo mi, že by už měla pít malá z pítka (které stále odmítá), ale když to tu vidím, nutit jí nebudu. I doktorka říkala, že jí mám už zvykat, ale nevidím důvod, malá jak láhev, tak UM prostě miluje. 🙂

luciana43
7. srp 2011

Ahoj, mému synovi je 2,5 roku a taky to svoje kakao ráno a večer pije stále z flašky, i když už od roka ostatní nápoje pije normálně ze sklenky. Já sama mléko nepiji a to od té doby co mi prý mamka zkusila dát místo flašky hrnek, takže zatím nebudu riskovat, že bude po mně 😉