Dráždivé miminko a ADHD

slnecnica777
10. led 2019

Najde sa tu nejaka maminka, ktora ma skusenosti s tym ako ukludnit drazdive miminko? Moj 3,5 mesacny syn ma hyperexcitacny syndrom a niekedy si myslim, ze uz skoncim v blazinci. Nezvladam to psychicky. Je to extrem. 10 hod extremneho revu denne, spanok cez den ziadny. Mame aj vojtit kvoli predilekcii hlavicky. Pomaha len fit lopta, kocik a nosenie na klokanka. Od porodu neviem co je normalne sa naranajkovat, uvarit si obed a ist na wc. A najviac sa bojim, ze bude z toho nakoniec ADHD. Poradte mi prosim vas ako upokojit taketo dieta. Kto ma s tym skusenost?

lucka662006
11. led 2019

@luckeyluckey Ve třech letech - to už je divné, brečet několikrát denně několik hod., co na to doktor?

lucka662006
11. led 2019

@malytlustyhroch Existuje tzv. čtyřměsíční kolika, vrcholí zpravidla okolo 3 - 4 měsíce a pak pomalu odeznívá. Náš syn jí měl na 4. měsící každé odpoledne, prořval 3 hodiny v kuse.

bayt
11. led 2019

@slnecnica777 Já bych si našla podpůrnou skupinku jiných matek, prostě jakoukoliv podporu pro tebe. Jestli máte finance, tak klidně na pár hodin chůvu. Vím, že řešíš malýho, ale myslím si, že vám se dá nejlíp pomoct v tomhle - abys opečovala hlavně sebe. Nemyslím si, že mezi dráždivostí a ADHD je nějaká významná souvislost.

Syn byl taky náročný miminko, pořádně nespal, on teda nebrečel, ale hodně se vztekal. Bylo to proto, že měl koliky. Ustaly, až když mu byly 4 měsíce. Uvolnění - rozhodně teplá voda, do toho nakapat levanduli. Miminkovské masáže. Nosit a nosit v šátku. První tři měsíce jsme ve dne v noci nosili. A hodně zabavovat...hračkama, procházakam ven, syna vždy bavilo poznávat i nové lidi.

bayt
11. led 2019

Jo a on první čtyři měsíce odmítal spát jinde než v šátku.

no_title
13. led 2019

Dneska jsem zrovna narazila na článek od Aničky, třeba se bude hodit 🙂 https://www.modrykonik.cz/magazin/article/za-pl...

slnecnica777
autor
14. led 2019

No takze dnes mame za sebou neurologicke vysetrenie. Hypertonus HK, lahky axialny hypotonus, predilekciu hlavicky, asymetricke pasenie konickov a vraj skryty reflux. Doporucene nevyhnutne cvicit, malemu davat espumisam a ja mam 3x denne brat magne B6, lebo kojim. Nezapinat pred malym tv, pc, wifi, tablet, mobil lebo to este viac drazdi nervovu sustavu. Kvoli porucham spanku odlozit ockovanie. A je tu riziko neskorsie ADHD. Ci ho bude mat alebo nie, to nikto nevie.

no_title
14. led 2019

@slnecnica777 Co k tomu Kiss syndromu, vyjádřili se? My jsme zkoušeli na predilekci před ním jezdit tahací hračkou doleva a doprava, a on otáčel hlavu na obě strany, celkem to pomáhalo 🙂

inke29
14. led 2019

tyjo😔 tak drzim palce at se to co nejdriv srovna 😉

slnecnica777
autor
14. led 2019

@no_title k tomu sa nikto nevyjadril a ja pravdupovediac, ked som pocuvala tie diagnozy, tak mi to ani na mysel neprislo sa spytat, premyslala som ako mu pomoct a riesila som dilemu ci vojtit alebo zvolit nieco jemnejsie. Neurologicka moc nedoporucuje vojtit, ale nieco jemnejsie, aby nebol este viac drazdivy. 28.1. tam ideme znova na EEG vysetrenie, tak ak nezabudnem spytam sa na to.

slnecnica777
autor
14. led 2019

Jo a sono mozgu je o.k. Este nam budu robit EEG. To bude horor, aby tam vydrzal nerevat.

no_title
14. led 2019

@slnecnica777 Zkuste Bobathovu metodu. My jsme k ní přešli z Vojtovy. Ale řval tak jako tak, protože jsme ho nutili dělat něco, co nechtěl. U Vojty ale řval 3x tolik, to jsme museli zrušit kvůli tomu, že já to nedávala nervově (neléčené poporodní depky, fakt jsem to nezvládala)

slnecnica777
autor
15. led 2019

@no_title a bobathova metoda je dobra na upravu tonusu? Maly bol tiez drazdive mimco? Depky mam aj ja z jeho poruchy spanku. Niekedy si tiez myslim, ze to nezvladnem.

no_title
15. led 2019

@slnecnica777 Nebyl, spíše byl protivný a ubrblaný celý den. Měl predilekci, stáčel se na jednu stranu a víc používal jednu stranu. Nakonec se naučil na čtyřech se o jednu stranu opírat a s druhou stranou si hrát, což celý problém ještě zvýraznilo, jelikož měl jednu stranu hodně silnou a druhou hodně slabou. Takže je lepší to řešit, dokud jsou malí. Bobathova metoda je hlavně o motivaci k tomu, aby udělal ten správný pohyb. Vojta je o tom, že s ním cvičíš ty a leckdy i věci, které jakoby vývojově do toho období nepatří, aby se nastimulovali. Z toho, co píšete to na ten kiss syndrom opravdu vypadá, jen to lékaři pojmenovali jinak. Můžete zkusit taky kontaktovat fyzioterapeutku, která se tímto přímo zabývá. Je na fb pod jménem Andrea Ája Dunová. Sice je z Havířova, ale třeba vám doporučí někoho, kdo by byl pro vás blíž 🙂 četla jsem o maminkách, co šli na podobné rehabilitace na odblokování páteře a už po té první návštěvě se miminku viditelně ulevilo, začalo lépe spát a méně plakat 🙂.