Enuretický alarm u dítěte, máte zkušenost?

mandarinka11111
24. led 2016

Ahoj, syn, kterému bude v červnu 6 let trpí enurézou. Do pěti let nosil v noci plenky, potom jsme je přestali na radu lékařky dávat. Chodíme na nefrologii a Luky bere asi čtvrt roku slabé prášky. Nefroložka nám doporučila zakoupit enuretický alarm. Máme ještě chvíli počkat nebo ho už zakoupit? Jaké máte s alarmem zkušenosti? Dobré či špatné?

t_e_a
30. lis 2016

@mandarinka11111
ahoj, jak to prosím u vás dopadlo? Zkusili jste ten alarm? Díky moc za odpověď.

lenkamikado
30. lis 2016

@mandarinka11111 mame zkusenost v rodine a 100% uspech

t_e_a
30. lis 2016

@lenkamikado máte zkušenost s tím alarmem? Za jak dlouho se to povedlo? Díky moc (dívala jsem se, že je mandarinka1111 zrušená).

ojo
30. lis 2016

@terinda naše doktorka také říkala, že do 6let má na to nárok, takže jen upravíme režim a no prostě uvidí se...v září bylo synovi šest a pořád stejné, tak jsme šli na to komplexní vyšetření přes noc do nemocnice a bylo to tak:
ráno v 9h jsme nastoupili, udělali příjem, vyzpovídali mě a odebrali krev a moč...potom myslím v 5h odpoledne se směl naposledy napít a hodinu před spaním dostal nějakou tabletku a po dalších 5h, tzn. byla 1h ráno, tak jsme ho vzbudili a dali vyčůrat do zkumavky...pak kolem páté jsme asi budili znovu, aby se předešlo počůrání třeba v šest, musel totiž mít na ráno plný močák kvůli tomu sonu ledvin...no a ráno nás pak vzbudili a šli jsme na sono ledvin, močáku atd., pak jsme jen čekali na výsledky a po obědě nás pustili, takže sono dopadlo v pořádku, močák i ledviny ok, vyšetření krve i vše močí také ok, prohlídla ho i neuroložka, která neshledala nic "zvláštního" a dostali jsme doporučení do té nefro poradny, že máme přijít za 2 měsíce (teď v prosinci) a ten kalendář se stíracíma mrakama hlavně teda asi kvůli tomu, aby v té poradně viděli přesně, jak často se počůrává a mohli to zhodnotit...

terinda
30. lis 2016

@ojo díky za popis. To se mi nelíbí, já myslela, že to bude jen sono v nemocnici, moč, krev apod., ale noc tam trávit s dcerou nechci - nejde to jen jako denní vyšetření?😕

Dceři bude 6 v červnu, takže má ještě půl roku. Tak uvidím
.

ojo
30. lis 2016

@terinda právě že nejde, resp. sono ledvin ráno by ti asi udělali, když zajistíš, aby měla plný močák nebo jak to budou potřebovat.... ale přes tu noc zjišťujou, jestli na tu tabletku, ta moč dobře reaguje, jestli se zhušťuje na noc nebo tak něco...já nevím, naše dr. chtěla, aby udělali komplexní veškeré vyšetření, ne jen něco, takže jsme tam přes tu noc být museli...ale byla to pohoda, hráli jsme s malým hry, měli tam dětský koutek, měli jsme na pokoji televizi, uteklo to rychle 🙂

terinda
30. lis 2016

O to ani nejde, mám ještě menšího prcka a v noci si mě teda ještě dožaduje 😉

ojo
30. lis 2016

@terinda to já taky a ještě jedno v břiše 🙂 ale Radim tam nechtěl být s tatínkem, jak je citlivej, tak jsem musela já, ale zvládli jsme to všichni 🙂

terinda
30. lis 2016

@ojo už vidím 😉
A do těch 6 let jste akorát upravovali režim? Co ten alarm, už používá a má to efekt?
Přemýšlím, že bych radši nejdřív zkusila ten alarm .... nebo nevím.

terinda
30. lis 2016

Tak dcera by to zvládla s tatínkem (malý měl 4m), už takhle byla na trhání nosní mandle a byla v pohodě.

ojo
30. lis 2016

@terinda jj, jen upravovali režim, ten alarm nemáme, až včera jsem zjistila tady, že něco takového existuje...no ale nebyla jsem si jistá, jesti nemá nějakou vrozenou vadu, malou kapacitu močáku nebo jen nepovolené močové vazy nebo něco s ledvinama (to vše jsem se dočetla), takže jsem chtěla vyloučit nejdřív vyloženě zdravotní problém a teď jsem i koupila ty bachovky a četla jsem, že někomu pomohl i čaj na enurézu od Jonáše...uvidíme, jak na tom bude, jestli se to do půlroka nezlepší půjdu také do toho alarmu 🙂

terinda
30. lis 2016

@ojo to je fakt, taky bych ráda měla lékařsky potvrzeno, že zdrav. problém nemá. Hm, to je dilema 😉

t_e_a
30. lis 2016

Holky, já do toho alarmu jdu. Nehodlám čekat ještě rok, když by to mohlo být za měsíc, za dva v pohodě. Určitě napíšu zkušenosti, ať ostatní vidí. Dneska jsem znova mluvila s tou kamarádkou od které jsem se o alarmu dozvěděla a říkala že lituje, že o tom nevěděla dřív protože by ho koupila o dva roky dříve. Také říkala, že na rozdíl ode mě neváhala kvůli financím a že ho koupila rovnou. Tak si říkám, že už jsem utratila peníze za daleko větší blbosti a po tom co jsem četla recenze + vím info od kamarádky jsem 100% přesvědčená, že nic lepšího neexistuje.
Když čtu @ojo co podstupují a jak to trvá, tak na to nemám (vč. těch mráčků - já si fakt neumím představit, že by mi jako malé někdo dával mráčky za to že se počůrám - už tak se člověk určitě stydí dost. Prostě to vyřeším hned a jednoduše, ať má malá pokoj. Všem moc děkuji za info a za názory 🙂

t_e_a
30. lis 2016

Oprava: ani tak nemyslím @ojo jako ty příběhy co jsem za posledních pár dní četla. Obvykle to trvá dost dlouho, což mě zaráží a co jsem si všimla v těch diskuzích také kolikrát maminky nemají ani ponětí o tomto řešení (nechápu - když většina z nich už navštívila nefrologa a on jim to samozřejmě ani neřekl).

ojo
30. lis 2016

@t_e_a takže ho budeš hned kupovat? určitě budu ráda, když si tu budem dál psát a poreferuješ co a jak 🙂 případně bych ho od tebe pak zas odkoupila já, když by vám zabral 😀

t_e_a
30. lis 2016

@ojo koupím, jen počkám až bude končit ta aukce a klidně ho za čas prodám dál 🙂

t_e_a
12. pro 2016

Tak jsem tu aukci nestihla... Přijeli jsme domů pět minut po konci. Nicméně jsem našla inzerát na úplně stejný použitý přístroj, jen už to bylo o 500 Kč dražší ☹
Dnes je to zhruba 9 dní co alarm používáme. Musím říct, že jsem o dost klidnější, že mohu v noci spát a nemusím se každých 20 minut budit a chodit kontrolovat.
Řekla bych, že na hodnocení je ještě příliš brzo, ale doba kdy se to děje se poslední 3 dny ustálila vždy ve 2:45. Rámus to tedy dělá strašný, ale naše děti to vůbec nevzbudí! Takže budíme my a doufám, že se časem v tu dobu začne budit dítě samo. Za čas dám vědět jak to pokračuje. Jsem moc ráda, že jsem to pořídila 🙂

t_e_a
5. led 2017

Předevčírem to byl měsíc, co alarm používáme a já zírám. Funguje! Úplně dokonale! Už 5 dní naprosto v suchu. Jsem nadšená. Ani jsem nečekala že by to bylo tak rychle. Čekala jsem že to bude trvat tak tři měsíce! Je to neuvěřitelné. Děcko se samo budí když potřebuje. Medaili tomu kdo tohle vymyslel 👍 Snad to někomu pomůže a nepíšu si tady sama se sebou.

ojo
5. led 2017

@t_e_a tak to jsou pozitivní zprávy...syn už se nepočůral už celý měsíc, takže dobereme ten sirup a zkusíme vysadit...ani jsem ještě nebyla v té nefro poradně, ale domluvili jsme se takhle s dětskou...zatím ještě budíme kolem 11h večer, ale to taky pak zkusím omezit...musím říct, že nucenou úpravou pitného režimu je to lepší, začíná se sám hlásit o pití a když mu naleju plnou flašku ráno, sám si ji vypije, ani mu to nemusím moc připomínat...pak totiž má největší žízeň večer a to pak nevydržel...tak doufám, že jsme také na cestě k lepšímu 🙂

t_e_a
5. led 2017

@ojo tak to je skvělá zpráva! Mám radost i za vás! Je to super, už jsem myslela, že to nepůjde. My pitný režim také upravili, ale to nepomohlo.

lenkamikado
5. led 2017

@t_e_a používal ho bratránek v cca 6letech a za měsíc úspěch, ségra má taky počůrávací děti, ale nemá na to psychicky...dát to klukovi, nevím proč, měla by pokoj, místo toho výmluvy, že se musí vyspat..tak kluka nebudila a nechala ho v tom..no můj kluk to není, ale důležité je, že mají taky pokroky, vysadila léky klukovi co měl z nefrologie a hrozily mu další léky od psychiatra, kt, prý pomáhají, ale zvolila homeopatika a počůrání tak dvakrát za měsíc..asi. klukovi je 12let.

t_e_a
5. led 2017

@lenkamikado taky za měsíc, to je super! Já tedy ještě počkám jak to bude vypadat, ještě chvíli ten alarm necháme, i když už ho nechce nosit, že už to zvládne.

Uf! Nechat dítě až do 12 když už se u vás v rodině jeden způsob osvědčil. Vždyť z toho může mít trauma ☹ A taky jsem se chtěla vyspat, jako každý, ale mě to nedalo. Nechtěla jsem to riskovat až do zápalu plic či něčeho podobného (když se spí v mokru až do rána). Hlavně že se to aspoň nějak řešila a zlepšilo se to 🙂 Ale i tak to není dořešené. Moc děkuji za zprávu. Jsem vážně ráda že jsem do toho alarmu šla.

t_e_a
6. led 2017

Dámy, tak včera bez alarmu. I když jsem říkala že si ho má ještě nechat. A úplně v pohodě. Teď mám nejšťastnější dítě na světě. A nejpyšnější.

terinda
6. led 2017

@t_e_a a tys nechala dítě předtím vyšetřit? Kolik mu vlastně je?
U nás zatím pořád budím kolem té 11-12.hod. v noci a většinou je to v pohodě a už se nepočůrá. Přemýšlím, jestli pořídit, ten hluk mě odrazuje...

t_e_a
6. led 2017

@terinda zatím jsem to řešila s pediatrem a jeho známým nefrologem. Ale bez vyšetření dítěte. Teď jí bylo 5 let. Sama to chtěla už mít vyřešené aby u nas mohla spat jeji kamaradka od sousedu a ona u ni.

lenkamikado
9. led 2017

@t_e_a problemy samozrejme nastavaji, ze nemuze treba na tabor, švp, spani u nekoho jedine s igelitovym prosteradlem..doktori segru uz otravili, ze se nesmi deti budit ( divny nazor), pred spanim max do 19h 1dcl, a nakonec zakazovali i testoviny k veceri.. Tak zkusila ty homeo👏

t_e_a
10. led 2017

Musím nás pochválit, vše v naprostém pořádku. Dokonce jedna maminka od naší paní doktorky projevila zájem že by koupila ten náš alarm, tak to vlastně tak strašná částka na tu chvilku ani nebyla. Mám velkou radost. Je to teď doma úplně jiné, takové pohodové 🙂

hope1
18. kvě 2017

Ahoj, přidávám zatím jen malou zkušenost s alarmem. Dcerka-4,5roku trpí sekundární enurézou. Od 18ti měsíců je bez plen přes den, v noci se přestala počůrávat úplně kolem tří let a cca 7 měsíců byly noci suché-v létě pak začalo přibývat nehod - zřejmě za to mohla velká změna režimu přes prázdniny....od těch 4 let byly pak noční nehody téměř denně, spala tak tvrdě, že jí to ani nevzbudilo. Pomohlo jí dát vyčůrat, ale muselo se po půlnoci a vstáváme brzy ráno, takže docela náročné, občas se to prostě zaspalo....Alarm jsem se rozhodla koupit na základě kladných recenzí. První a druhou noc jsme slavili úspěch-dcerku to vzbudilo a jen si lehce cvrnkla, dočůrala na nočníku-takže nadšení...sama ale z postele nevstává za žádných okolností a ani při světle-vždy k ní chodíme, tak letíme, aby to stihla udržet :D další dvě noci už jí alarm nevzbudil a nás pozděj, pak jednou zase ok....vím, používáme zatím krátce, ale přesto věřím, že se problém vyřeší.....Je tu někdo, komu se dítko po alarmu také zpočátku nebudilo a později se to zlepšilo??

ojo
4. črc 2017

@t_e_a ahoj, tak jak jste na tom teď? já mám teď dilema, jako syn se za celý půl rok už nepočůral a to si dal i večer pití, ale teď najednou 3x po sobě počůraný, tak teď nevím co s tím....nejdřív mě napadlo, že je to tím, že už jsou prázdniny, ale to je blbost, dneska je první den prázdnin a víkendy jsem ho taky nebudila, takže asi psychika že jsem řekla, že půjdou k otci na týden, to už je naplánované dlouho a jdou tam tento pátek a asi to začlo být pro Radimka hodně reálné a hned, že nechce s nimi na dovolenou a už zase dopředu vystresovaný ☹ ☹

hope1
4. črc 2017

Tak u nás paráda-od konce května už žádná nehoda....alarm teda zpočátku budil hlavně nás, ale utnulo jí to čůrání....pak jsme teda ještě začali dávat jí vyčůrat, když jsme šly spát my, cca dvě hodiny po usnutí a od té doby se alarm už neozval-teda v pouze případě, že se jí odpojil sám...každopádně to bylo fakt asi v hlavince, teď nabyla sebevědomí zase a už vydrží 10 až 12 hodin v pohodě v noci 😉

Ojo a nám to právě také začalo vloni s prázdninami - asi ta změna, jak už jsem psala-ono to ty prcky opravdu rozhodí-jiný režim....já nakoupila podložky ve velkém a od té doby, co je mám, tak bez nehody 🙂 ťuk ťuk...věřím, že to bude ok zase i u vás...hlavně v klidu, chválit, nezlobit se za nehody....byli jsme z toho už také vyřízení, ale nakonec se to opravdu vyřešilo samo 😉 Třeba ještě není úplně vyhráno, ale jedno vím jistě-k plence už se vracet nemusíme...Držím palce 😉