Espumisan a Bio Gaia. Můžu dávat společně do mlíčka?

laloogrey
4. dub 2020

Hezký večer holky, potřebuji od vás radu ohledně způsobu dávkování kapiček Bio Gaia, kdo dáváte. Mám skoro tříměsíční dceru, které podávám vaše kapičky a také Espumisan. Je plně na umělém mlíčku. Espumisan dávám přímo do lahvičky a Bio Gaiu jsem dávala zvlášť dosud na lžičku s troškou mlíčka. Chtěla bych se zeptat, jestli můžu dávat Bio Gaiu také do lahvičky s mlíčkem, kde už mám ten Espumisan? Nebo se musí dávat zvlášť? Jestli nevadí, že by byly smíchané s tím Espumisanem v té lahvičce? Si říkám, že v bříšku se jí to stejně smíchá, tak by to nemuselo vadit. Když jí to dám právě na tu lžičku, tak většinou část toho vyplivne a nepolkne. A to jsem ji i zkoušela už ošidit tím, že dám napřed lahvičku, pak po chvilce tu lžičku a hnedka zase lahvičku, aby to nestihla vyplivnout. A myslíte, že je lepší podávat 5 kapiček najednou nebo podávat po jedné kapičce v průběhu dne? Děkuji vám moc a užívejte večera 😉

lenatko91
4. dub 2020

A proč nechceš zůstat u lžičky? Já bych dala do jednoho mléka bio gaiu a do jiného espumisan. Ale nevím, já dávám kapky buď přímo do pusy nebo na lžičce už od narození

laloogrey
autor
4. dub 2020

@lenatko91 No, jak píšu - když jí to dám na tu lžičku, tak to vyplivne a všechno to nepolkne...

lula86
4. dub 2020

@laloogrey určitě by se to postupně naučila polykat vše. Ohledně espumisanu sedí vám dobře ? (Jen mě to zajímá) Asi se zeptám trochu jako natvrdlá... proč dáváš obojí? Nestačila by ta bio gaia, čekala bych že nahradí espumisan. Složením je bio gaia skvělá oproti tomu espumisanu žádná hitparada.

laloogrey
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
laloogrey
autor
4. dub 2020

@lula86 No, s lžičkou bojujeme už od začátku, tj. tak měsíc a půl. Krásně otevře pusinku, ale když zjistí, že jí v pusince něco přistálo, tak šup s tím ven... Jinak nám to doporučila doktorka - Espumisan proti zácpě a Bio Gaiu na prdíky... A Espumisan sedí dobře, problém s ním nemáme. Vy jste měli?

lenatko91
4. dub 2020

@laloogrey a jooo, teď vidím, že jsem nedočetla do konce, to se omlouvám! Možná by stálo za to zkusit dávat jen tu bio gaiu jak už tu padlo a espumisan použit jen když by bolelo bříško. ještě mě napadlo když bojuje se lžičkou, tak použít kapátko. Já jsem si nechala jedno od baby calm a dávám jí tím homeo při očkování

lula86
5. dub 2020

@laloogrey Jj měli tak jsme dávali baby calm a dobrý.

jinajanna
5. dub 2020

@laloogrey Klidne muzes davat dohromady, ja davala na lzicku espumisan, biogaiu a baby calm najednou (a stejne to nezabralo)

dekubo
5. dub 2020

Klidně můžeš dávat do mlíka a klidně i obojí dohromady, ale problém je, že když ti dávku nevypije celou, tak ti tam ty kapky zůstanou a dostane vlastně málo, což je třeba u té BioGaia škoda... tak pokud si nachystáš množství, které určitě vypije, je to v pohodě

laloogrey
autor
5. dub 2020

@dekubo Díky moc 😊 Ona vždycky celý obsah lahvičky vypije, tak toho se nebojím. Zatím se mi nikdy nestalo, že by něco nechala...

elis101
7. dub 2020

@lula86 dávám také obojí, od asi 4 týdnů, malé bude teď 12. Ptala jsem se doktorky, jestli by tedy nestačilo jen jedno z toho a ona mi řekla, že každé je něco jiného. ( V lékárně mi treba řekli, že Biogaia je prevence, Espumisan je na problém) . Doktorka mi ale říkala, že mám dávat pěkně obojí. Teď přemýšlím o tom, jak dlouho se ten Espumisan může kapat (mám ho dávat pred každým kojením-uz se ho ale naučila plivat) a jestli je vubec ta Biogaia k něčemu, za ty peníze. Zítra jdem s malou k doktorce, tak se to pokusím zjistit...

lula86
7. dub 2020

@elis101 no nam pediatricka říkala že dávat espum8san jen pri problému ale nam neseděl tak jsem dala baby calm asi měsíc a potom už nebylo potřeba srovnalo se to. My biogaia nepoužívali ale z rodiny švagrová u syna který měl střevní problémy a zabralo to na střeva krásně. Já synovi dávám hylak protože má kvasinkovou vyrážku a ten nám pomáhá s tím bojovat.

dejvitka
7. dub 2020

@laloogrey ja davam synovi BioGaiu 1x denne na malou lzicku a hned pak kojeni, jak je to par kapek, tak to spolkne. Kdyz jsem redila MM, tak toho bylo moc a pulku vyplival.
Espumisan davam taky, ale ne pred kazdym kojenim, jen kdyz ma vic prdy, vidim, ze se krouti kvuli brisku a pred spanim. A kapu na dudlik. Ma to dobrou chut, z dudliku to uplne vysosava.
BabyCalm taky jsou fajn, ty mu chutnaj taky, nekdy stridame s Espumisanem.