Granulované čaje Sunar. Dáváte někdo?

anetttta123
8. lis 2022

Ahoj maminky,
Co si myslíte o granulovanych čajich od Sunaru? Davate někdo dětem?
Dcera (4mesice) je plne na UM a vodu ani čaj do ni nemuzeme dostat, a tak me napadlo vyzkoušet ještě tyhle, ale bojim se, aby mi pak v budoucnu tu vodu nebo normální čaj prijala.
Nebo me jeste napadlo naredit 100%stavu z jablek s vodou? muze ve 4 měsících? Jinak s prikrmy budeme ted teprve začínat,
Děkuji

jjasmina
8. lis 2022

@mdch91 protože po odstavu něco to dítě pít třeba musí a když nic jiného nevezme tak co. Malá ho pila rok a ok, v 1,5r zase nepije nic jiného než vodu. Zuby má zdravé. A ano sem tam slupne i čokoládu teď

te_reza
9. lis 2022

@mdch91 já ji ho normálně dávala, protože nejsem posedlá minimem cukru a bio stravou, normální čaj ji taky trochu osladím. Jedla i přesnídávky s cukrem. Teď ji bude 7 a stále se drží ve velmi rozumné míře s cukrem, po obědě má dovolenou sladkost a když má pocit, že si bonbónů nasypala moc, sama si odebere. Má 125 cm a sotva 21 kilo. Zuby zkažené nemá, protože je čistíme.

mdch91
9. lis 2022

@te_reza ale pit normalni caj a ne granulovanej neno posedlost bio stravou. Pamatuju si, kdyz se sem za myho detstvi vozil granulovanej preslazenej caj z Polska a lidi z toho byli strasne na vetvi a ja jsem zavidela tem, co tuhle super cool vec maj, ale od ty doby uz jsem vyrostla, takze si klidne vylouhuju caj a kdyz teda potrebuju, tak si ho osladim. Predpokladam, ze je to drahy jako prase a muze to byt oproti skutecnymu caji kvalitativne jedine horsi, ne? Je mi 30, taky nemam zkazeny zuby, taky snim klidne tabulku cokolady, ale vyberu si cokoladu z kakaa, cukru a kakaovyho masla a ne parodii na cokoladu. Tak to s tim cajem vnimam stejne

mdch91
9. lis 2022

@jjasmina mas 1,5 rocni dite, ktery uz stihlo rok pit granulovanej caj a uz ho nepije? Tak mozna nevzalo nic jinyho proto, ze pulrocni dite nepotrebuje trhat rekordy v mnozstvi vypitych tekutin jinych nez je mliko. Nevim jak je ta instantni parada zpracovana, jsem si jista, ze dite nezabije, ale taky jsme si jista, ze dokaze uplne kazdy dite po odstavu prezit bez toho.

zelenaesmolda
9. lis 2022

@anetttta123
jenze kdyz si zvykne na tyhle sladke srajdy tak pak tezko bude pit normalni neslazeny caj

te_reza
9. lis 2022

@mdch91 však si to vnímej jak chceš, mě je stravování a řešení ostatních úplně putna 🤷

jjasmina
9. lis 2022

@mdch91 mám tříleté dítě a to, že pila granulovanej čaj jí nikak neuškodilo a momentálně nepije čaj žádný a vyžaduje pouze vodu

jjasmina
9. lis 2022

@zelenaesmolda hele to bude dítě od dítěte, malá mi vzala pouze granulovany a teď rok nepije nic jiného než vodu no

zelenaesmolda
9. lis 2022

@jjasmina
podle me je nejlepsi vubec je na to neucit,u nas se pije neslazeny caj nebo voda.prilezitostne nekde v restauraci dzus nebo kofola.

jjasmina
9. lis 2022

@zelenaesmolda to ano, ale já chtěla už přestat kojit, zkoušela jsem vodu, různé čaje a nepila třeba celej den. Tak jsem dala čtvrt lžičky sunarku a bylo a najednou i pila, takže i za to jsem byla ráda no. Ale jak říkám ani ne ve dvou letech už pila jen vodu

mdch91
9. lis 2022

@jjasmina syn pil myslim stavu tak od dvou let - resp. Mohl pit (starsi sourozenci, ambice v haji :D) a ted 3,5 si velmi casto sam od sebe rika o vodu. Mliko je sladky, tak ty deti prvni pul rok pijou jen sladky piti, takze se spis s prechodem na piti vody i tak odnaucujou od sladkeho piti. To jen k tomu, ze se dite nenauci pit vodu, kdyz bude dostavat tohle. Ale i tak bych to diteti nedavala.

jjasmina
9. lis 2022

@mdch91 už jsem říkala, že malá ho prostě jednoho dne nechtěla a sama od sebe chtěla pouze vodu... Budou ji 3 a nic krom vody nepije

mdch91
9. lis 2022

@jjasmina ja to vim, chtela jsem podporit tvoje tvrzeni, ze i deti co dostavaj sladky piti muzou klidne prejit na vodu, ale ty potrebujes jit do sporu, i kdyz s tebou nekdo souhlasi :D🙂

veronicka89
9. lis 2022

Jsem zastance vody...na co caj k cemu ?
Sem tam dam do vody trochu dzusu ...

anetttta123
autor
9. lis 2022

Jak jsem psala, nechci ji to davat pořád, jen dle dr by mela ted víc pit, ale nemuzu do ni nic dostat, tak jsem se chtěla jen zeptat, co si o těchto čajich myslíte, zda to nemam tak hrotit nebo jsou to opravdu velké sračky, brala jsem to jako takovou poslední možnost.
Nicméně to vyřešila malá a pritel za me.. Přítel ji ten caj stejne koupil, kterej je prave toho nazoru, aby alespoň ted neco vypila..mala ale nechce ani tady ten, takže budeme dal bojovat jen s vodou a kvalitním cajem...

veronicka89
9. lis 2022

@anetttta123 a proc ji nedas teda vodu s dzusem ?

veronicka89
9. lis 2022

Jinak aby dite vice pilo zalezi i na flasce - koupit normalne tekouci hrnecek a aby pila pod dozorem.

Me rak deti vypijou vic nez kdtz ma netekouci ...takze treba neco takoceho kde toho na jeden zatah natece do pusy hodne....

mdch91
9. lis 2022

@veronicka89 ty holcicce jsou 4mesice

veruuu_kubesovic
9. lis 2022

A proč by teď měla víc pít? Na podzim?
Moje dcera byla na UM a čaj jsem ji dávala v létě až měla 10mesicu, do té doby ji plně stačilo UM...
Ve 4 měsících dítěte by mělo plně stačit UM, je listopad, jiné pití než UM se doporučuje hlavně v létě 😉

veronicka89
9. lis 2022

@mdch91 aha a proc ma vlastne vice pit ?

Jinak dat lzici mrkvoveho dzusu nebo jablecneho dl cele flasky ( jine nez jsem poslala ) by nemel byt problem..ale nejak mi unikla pointa doplnovani tekutin...kdyz teda zacina zima a asi nebude dite dehydratovane pokud dostava danou davku um ...

mdch91
9. lis 2022

@veronicka89 protoze byla nemocna, tak si pediatra rekla, proc ji jeste trochu nezatizit ledviny vodou navic

jjasmina
9. lis 2022

@mdch91 omlouvám se, četla jsem to v rychlosti 🙂

prejeta_zaba
9. lis 2022

@mdch91 šmankote. Takže jí ve výsledku zatíží ledviny tunou cukru a třema kapkama tekutin. A to se vyplatí. 🤦‍♀️

prejeta_zaba
9. lis 2022

Jen tak pro zajímavost, složení - Glukóza, maltodextrin, fenyklový prášek 2,84 % (maltodextrin, fenyklový extrakt), prebiotická vláknina Inulin (3%), vitamín C. Čili, jinými slovy, cukr, cukr, 2 % toho, z čeho má ten čaj být, a to ještě ani ne celá ta procenta, něco z toho je opět sladidlo!, 3 % vlákniny a vitamín C, který u tak malého dítěte bude akorát potenciální alergen, ne že by ho k něčemu potřebovalo. A to se prodává jako výrobek certifikovaný pro děti od 4 měsíců. To se mi snad zdá. 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️To rozpusť 3 lžíce cukru v horké vodě, dej tam na půl minuty vylouhovat šípek a dojdeš ke stejnému produktu.

mdch91
10. lis 2022
blondynka400
10. lis 2022

@prejeta_zaba jak s tebou obvykle nesouhlasím tak tento příspěvek je fakt super. Lépe bych to nenapsala .-)

@anetttta123 doktorky jsou někdy dost mimo. Ve 4 měs. i v nemoci není potřeba nic navíc. Max případně UM více naředit. A jinak dávat jenom vodu a vodu. To, že nechce je normální, časem si zvykne. Určitě nedávat nic sladkého. A též ne do lahvičky, ale obyčo ze skleničky a nebo netekoucí hrneček.

chlapecektehu
20. pro 2022

@anetttta123 malej na tomhle čaji je od 6 měsíců, ano je sladký ale záleží kolik ho do té kojenecké vody (lahvičky) dáš. Zkoušela jsem mu dát i různý dráhy čaje bez cukru a já nevím ještě čeho všeho a nechtěl to ani omylem 😏 teď za 3 dny bude mít rok a rozhodně žádnou újmu z toho nemá 🤷🏻‍♀️

jjasmina
21. pro 2022

@chlapecektehu naše to pila taky dlouho a v pohodě