Hlídání dětí. Co by ste uvítaly?

consti
28. srp 2011

Ahoj. Uvažuji o tom, že bych při mateřské (nebo po ní) začala podnikat v oboru hlídání dětí. Mám pedagogické vzdělání a několikaleté zkušenosti s prací chůvy (od hlídání 4. měsíčního miminka až po děti, které již chodí do školy). Samostatné prostory (včetně sociálek a kuchyně), kde bych děti mohla hlídat, mám ve vlastním domě. Chci se zeptat vás maminek, jestli byste takové hlídání uvítaly, případně jak často byste chtěli miminko (starší dítě) nechat hlídat, co by pro vás bylo prioritou (samozřejmost je bezpečí a rozvíjení schopností dítěte apod.)? Mojí vizí je hlídat max. 3-4 děti a maminkám vyjít vstříc v časových možnostech (večerní hlídání i hlídání o víkendech), možnost hlídání dítěte třeba jen 10 hodin v měsíci nebo 5 dní v týdnu, podle potřeby maminek a dětí. Myslíte si, že byste tuto službu využily? A kolik byste byly ochotné za hlídání zaplatit? Samozřejmě se cena liší v Praze a v ostatních městech, jen bych ráda znala váš názor, rady, připomínky a přání. Pomůže mi to popřemýšlet, jestli se do podobného podnikání vůbec pouštět a pokud ano, jak vyjít maminkám a jejich dětem co nejvíc vstříc. Děkuji. Zuzka

smardik
2. zář 2011

-@consti jasně nemám důvod cenu tajit, 5 dní v měsíci na celý den - otevřeno je 7-17 hodin stojí 2625 Kč, sebou musí mít vlastní plíny

smardik
2. zář 2011

@consti nemám důvod tajit ceny, 5 dní v měsíci na celý den (otevřeno 7-17) stojí 2625 Kč, sebou musí mít vlastní plíny. ale mají tam i výhodné parnamentky, což by taky nebyl špatný nápad zavést že když dítě chodí častěji je sleva, jiné jesle jsem koukala že mají sourozenecké slevy. jinak kdyby tě zajímali další ceny soukromých jeslí tady u nás tak tady jsou http://www.jesle-ostrava.websnadno.cz/Cenik.html

asimetria
2. lis 2011

@consti ahoj consti, jak se Ti dari? Obcas si na tebe vzpomenu, a na ostatni snazilky z rijna 2008...

jinak k tematu :
co se tyce hlidani, tak ja bych urcite dala prednost mensimu kolektivu, i ruzne starych deti. Ty mensi se pak uci od starsich a ty starsi se naopak uci brat ohled na moznosti a schopnosti tech mensich.
Priotitou by pro me byl program pro ditko, jake bude mit vyziti pres den.
Primerenou cenu povazuji cca 250-300Kč za pul dne.

stoklaska
18. črc 2012

Ahoj tak pro mě nejhorší,že si nemůžu najít práci bez toho abych nepřemyšlela kdo mi malou bude vodit ze školky a pak ji pohlídá než se vrátím já nebo manžel z práce.Tak že jedině ranní kterých je málo a hůř placené 😒

saba77
18. dub 2019

také bych uvítala hlídání :(