Horečka u 6 měsíčního kojence

maybe2112
26. únor 2019

Ahoj maminky, syn má od noci horečku kolem 38, přes dopoledne horečka spadla na 36,8 (dala jsem nurofen) a teď se zase vrátila na 38. Rýmu nemá, nezdá se mi být nemocný, jen ta horečka. Myslíte, že by to mohly být zuby? Ještě nemáme žádné.pokud jste měla nějaká stejný problém Děkuji za odpovědi. 🙂

barusilonka
26. únor 2019

@maybe2112 nase mala mela od patku teplotu 38 nebyla nachlazena ani nic. Vzdy po leku se teplota snizila. Jak lek prestal ucinkovat tak se tak se vratila. Trvalo to 3 dny a vcera se osypala. Takze u nas to byla sesta nemoc.

bayt
26. únor 2019

@maybe2112 Od zubů horečka není, max. lehce zvýšená teplota. Asi nějaká viróza.

pavlinar
26. únor 2019

Ahoj. Male je 11m a mela to tak asi 3 krat. Jednou pak dosla trochu ryma, jednou sesta nemoc. Jednou nic... sestra rikala ze asi zuby.. ja myslim taky ze viroza

dzogobela
26. únor 2019

@maybe2112 a je to teplota po odecteni pul stupne nebo pred? Pokud meris v zadecku.
@bayt od zubu muze byt i horecka.

zmrzlinka
26. únor 2019

@bayt mne obě děti u každého zubů měli horečku

maybe2112
autor
26. únor 2019

@dzogobela po odečtu, teď měl 38,6 Takze po odečtu 38,1.

maybe2112
autor
26. únor 2019

Ještě jsem se chtěla zeptat, k lékaři jít až třetí den, pokud by neustupovaly horečky? A jak dlouho mužů používat nurofen? Dnes jsem dala 3x cca po 7 hodinách 2,5 ml. Děkuji 🙂 miminko mám první tak jsem trochu plašant :D

bayt
26. únor 2019

@zmrzlinka
@dzogobela Může to být kombinace s nějakou další virózou, ale samotné prořezávání zoubků opravdu horečku nezpůsobuje.

bayt
26. únor 2019

@maybe2112 Přesně tak...tři dny počkej. Resp. šla bych hned, kdyby se ti to nedařilo srazit léky, ale to se ti daří.

maybe2112
autor
26. únor 2019

@bayt právě vůbec netuším kde by co mohl chytit, chodíme akurat na procházky a max k našim a tam nikdo nemocný není a bydlíme na vesničce takže tady do kontaktu s cizími lidmi nepřijde 🤔

dzogobela
26. únor 2019

@bayt a jak je mozne, ze nektere deti maji horecky pri kazdem zubu? Ja se nehadam, jen vim, ze v terminovce byla holcina a jeji dcera mela pri temer kazdem zubu horecku ke 40... prorezal se zub a byl klid.

bayt
26. únor 2019

@dzogobela Čtyřicítky jsou už fakt extrém...

zmrzlinka
27. únor 2019

@bayt jasně 👍 Moje děti měli virózu u každého zubů

bayt
27. únor 2019

@zmrzlinka Ono to je prý tím, že u zubů dítě lehčeji něco chytne. Je nevyspalý, strká si vše do pusy atd. Synovi se teď klubou zoubky a zároveň má lehčí virózu - průjem, ale bez příliš zvýšených teplot.

pavlinar
27. únor 2019

Nekde jsem cetla ze samotne zuby horecku nedelaji. Ale decko snaze neco chytne pres tu otevrenou ranu vlastne. A celkove je oslabeny tak je nachylny na nemoci

pavlifab
16. bře 2019

@bayt to ze od zubu neni horecka neni az takova pravda.. memu synovi rostly vsechny 4 spicaky najednou, mel 40tky horecky a skoncil na kapackach.. jinak mu nic nebylo

bayt
16. bře 2019

@pavlifab no, pokud měl ale virózu, tak tu by stejně asi neprokázali, ne?🙂

pavlifab
17. bře 2019

@bayt ale on neměl ani rýmu... Nic. Je ty zuby