Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Hospitalizace kojící maminky půl roku po porodu

evelen
11. kvě 2012

Maminky, mám prosbu, měly byste zkušenost, jak nejlépe vše zorganizovat, jestliže mám nastoupit na 4-5 dnů do nemocnice, a doma mám půlroční miminko, které plně kojím? Napadlo nás, že by mi ho manžel vozil na kojení, ale muž by se staral ještě o šestiletého kluka, takže ne vždy by to asi šlo, a v noci vůbec ne. Navíc po operaci budu mít v sobě různé léky a taky kdoví, v jaké budu formě... Hlídání moc nemáme, uvažuju už o odstavení a um. výživě ☹(. Mimi je na mě šíleně zvyklé, jsem opravdu bezradná. Děkuji vám.

ined77
11. kvě 2012

@evelen ...ahoj 🙂 , tak rušit kvůli tomu úspěšné kojení mi přijde škoda.
pět dní není dlouhá doba a dá se na ni dobře připravit.prostě odstříkat a zamrazit tolik mléčka, kolik je potřeba 😉 .každopádně bych se ale informovala předem o lécích, které ti budou podávat.myslím ale , že v dnešní době se kojícím maminkám vychází vstříc, takže nějak to určitě půjde i po tom 😉 .
ale samozřejmě záleží o jakou operaci jde atd., nejsem lékař 😉 .
držím palce ať vše dopadne co nejlépe a ty jsi brzy doma zase u svého drobečka.
PS:miminko to určitě zvládne na 1* 😵

evaviki
11. kvě 2012

@evelen ideal by bol nadstandard, kde by s tebou mohlo byt aj mimino s doprovodom (treba babicka).. a ak nie, tak postupne odstrikavej mliko, zamraz ho a pak ho manzel pouzije pre mimino.. Po narkoze urcite cca 6 hodin kojit nemozes, takze mlieko odstriekas a vylejes.. potom zalezi uz len na tom, ake lieky budes uzivat.. A neda sa to spravit ako jednodnovy zakrok? Pripadne pockat este par mesiacov s operaci?

evelen
autor
11. kvě 2012

HOLKY, JSTE ZLATÉ, DĚKUJU 🙂. jde o laparoskopické odstranění cysty, která je dost velká a údajně i hnusná, takže asi mi odložit operaci dr. nedovolí. Co si pamatuju už z minula, nastoupím ještě den předem, druhý den samotná operace, a pokud bude vše ok, tak věřím, že by mi vyšli vstříc a kvůli kojení by mě vykopli třeba hned třetí den domů.
Ráda bych se vás ještě zeptala, v jakých nádobkách můžu mlíčko zamrazit? Mám jen dvě sběrné nádobky z odstříkavačky, a pak vážně nevím, v čem mléko uchovat.
Jo, ten nadstandart je skvělý nápad 😎, budu doufat, že zrovna budou mít jeden volný.
Ještě jednou díky 😉

luciebx
11. kvě 2012

drzim palecky.. hele ja co mela dve posledni laparky tak ja nastoupila rano.. a vecer sem sla domu.. no ale asi to mas slozitejsi ze si tam musis polezet par dni. .. a urcite ti muz malyho na kojeni vozit muze.. nebo odstrikas a on si odveze davku domu.

natalie77
11. kvě 2012

@evelen kamarádka to řešila tak, že týden před nástupem do nemocnice odstříkávala mléko, které zamrazila a ještě zakoupila umělé mléko, které manžel použil asi dvakrát. Když přišel manžel na návštěvu, vzal malého sebou a kamarádka nakojila. Vzala si odstříkávačku sebou do nemocnice a odstříkávala jako v době kojení..aby o mléko nepřišla... když se vrátila domů, tak zase najeli na starý režim...
Odstříkávala do takových sáčků, které se prodávají. Jinak já byla také na vyndání cysty a druhý den mě pustili domů. Jeden den příjem, druhý zákrok a třetí jsem mastila domů...Myslím, že déle tam nebudeš, i po císaři se chodí čtvrtý den domů 😉 . Hodně štěstí, určitě to doma zvládnou a o mléko nepřijdeš, horší by to bylo třeba tři týdny po porodu....po šesti měsících je to v pohodě, drzím pěsti.

evelen
autor
11. kvě 2012

díky, holky, moc jste mě nakoply 😎 , já byla s energií pod bodem mrazu 😝

ale s laparo na den - dva jste mě šokovaly... mám cystu na vaječníku a druhou trochu níž, a dr mě předem upozorňovala, že nastoupím den před zákrokem, a pak ještě pár dnů ve špitálu... tak doufám, že to se mnou neni tak zlý... 😔

evaviki
11. kvě 2012

@evelen luciebx ma pravdu.. skus sa dohodnut, ci by si nemohla nastupit rano v den zakroku.. kvuli miminku by ti to mohli dovolit.. den dopredu si tam aj tak zbytocne, ide len o to, aby si nejedla a nemala nahodou teplotu..

evelen
autor
11. kvě 2012

jasně.

ange_de_la_morte
11. kvě 2012

@evelen: ahojky, jak psaly holky s tím nadstandartem, držím ti palečky, nicméně jako zdravotní sestra ti říkám, že se ti nejspíš ve špitále vysmějou , obávám se že takhle to asi nepůjde , nejspíš je asi nejrozumnější opravdu odstříkávát a mrazit .... a jinak někde sem četla na diskuzi že holky mrazí do klasických skleněných sklenek od výživy, jen když to dávají do mražáku nezadělávají víčko, jen to přikryjí potravinovou folii a až to zmrzne teprve zašrubují a prý to funguje ( a rozhodně je to levnější než např. kelímky od Aventu)

papuchalk
11. kvě 2012

@evelen Ahoj, já jsem teď ležela v nemocnici a shodou okolností s námi ležela i holčina s dvouměsíčním miminkem, co šla také na laparku. Říkala, že jednak odstříkávala a jednak učila malou i na UM, protože neodtříkala tolik a bála se, že to nepokryje spotřebu. Její manžel to potom prý střídal. Kojit poprvé mohla po 4 hodinách po anestezii, ale čekala o něco déle. Manžel jí tam malou vozil, nebo potom i odstříkávala, když už měla plná prsa. Takže rozhodně odsávačku s sebou, nebo se dá na většině gynekologií i půjčit. Na mrazení jsou dobré tyto kelímky od Aventu - http://www.philips.cz/c/avent-dite-skladovani-m... , já je používala a doteď je mám třeba s sebou ven na ovoce a tak. A jinak si rozhodně domluv nástup v den operace, té holčině vyšli vstříc, protože ten první den se skutečně vůbec nic neděje, jen měří tlak a teplotu, jinak tam ležíš a zbytečně by Tě to vztekalo. Hodně štěstí, ať to dopadne dobře, je těžké být ve špitále bez dítěte, sama jsem to teď poznala. Tak buď statečná 🙂 .

evelen
autor
11. kvě 2012

moc děkuju všem holkám 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli