Hrozně velké slintání u 9měsíčního dítěte - normální?

papka
1. čer 2015

ahoj, včera mě tchýně vylekala,že malý hrozně slintá , pořád mu tečou proudem sliny a že to není normální, máme 8 zubů a asi rostou stoličky - nevím, jsou tam zatím jen boule, dvě nahoře a dvě dole. Je fakt, že dcera takhle neslintala, tak se na vás obracím, jestli nějaká maminka má taky, nebo se mám zmínit lékařce. díky

jandus25
1. čer 2015

Ahojky, my máme stejný problém. Malému je osm měsíců a nemá žádný zub. Ale strašně slinta a vše cpe do pusy a kouše to dasnickami. Pořád má bryndak, protože jinak bych ho mohla neustále převlékat. Viděla jsem uz více takových děti, takže se s tím nějak nestresuju.

papka
autor
1. čer 2015

děkuji, ten můj prcek bryndák nechce, tak si umíš představit kolikrát denně převlíkám a peru. už aby to bylo za náma, ale asi je to normální, každé dítě to má jiné.

jaja01k
1. čer 2015

Myslím, že to normální je. Syn hrozně slintá asi od 4 měsíců doteď (15 měsíců). Dávám mu na krk šátek, abych nemusela pořád převlíkat, a ten měním proslintaný v období růstu zubů klidně každých 10 minut.

zanri
1. čer 2015

je to úplně normální...ten můj je taky velkej "slinta" 😀 , dávám mu na krk šátek (šátky 😉 , protože když ještě něco okusuje, tak to jsou úplné proudy slin... a od brady po prsa je pořád uslintanej, no jo, zoubky...

bubbi
2. čer 2015

Naše malá začala slintat někdy v pěti měsících, ačkoli první zub vylezl až v deseti. A slintala fakt dost a dlouho, z té doby snad neexistuje fotka, kdy by neměla mokré kolo pod bradou. Už jsem si říkala, že jsem porodila bernardýna řízlého boxerem 😀 Ono to přejde, hlavně klid a nestresovat se řečma okolí 😉