Hysterické záchvaty každou noc u 15měsíčního syna

verkabar
23. lis 2016

Ahoj holky, mamky prosím vás o pomoc, už jsem fakt zoufala...
mám syna, je mu 15 měsíců a tak posledních 14 dní má záchvaty pláče...
Nejdřív to bylo tak jednou za 3 dny, ale ted je to kazdou noc... trvá to i 2 hodky, malej place a place a neda se zastavit... Nejdrív pomáhalo mlíčko, ale ted uz nic.
Zkoušela jsem snad vsechno... Mluvim na nej, šeptám mu do ouška, svítim i nesvítim, dávám mu napít, nechavala jsem ho i vyplakat, že se třeba sam unavi a usne, ale bohuzel ne...
rano je uplne normalni a pres den zlatej, ale v noci to na nej zase prijde... Někdy je to v 11, jindy ve 3 rano.
Prosím napište mi nějakou radu co s tim...

panickatlamicka
23. lis 2016

Neco to muselo spustit. Hledej nejdriv pricinu, to ti pomuze k reseni.

lv
23. lis 2016

Mohou to být noční děsy, když pláče a nevnímá. U takhle malých dětí se doporučuje upravit denní režim, dopřát hodně odpočinku, nepřetěžovat více podněty (třeba když je návštěva, už nejít odpoledne do herny apod.). Poraď se s lékařem, u dcerky to bylo na dlouho,a částečně s homeopatiky. V podstatě dozrává nervová soustava a to vyvolává tyto stavy.

panickatlamicka
23. lis 2016

@lv nocni desy maji na svedomi i takto dlouhy plac? 😱. To je hrozne. ☹

verkabar
autor
23. lis 2016

Myslim,ze to spustily zoubky. Vyrostly mu stolicky,ale kdyz uz je ma venku a ty stavy pretrvavaji tak uz fakt nevim co to muze byt. Dneska plakal i odpoledne. Uz nema chudacek ani hlas,jak ho ma vyplakanej...

panickatlamicka
23. lis 2016

@verkabar co zkusit bachovy esence? Chudacek 😢. Je mi lito jeho i tebe. Spinka s tebou?

kajalka
23. lis 2016

Nebyl teď nemocný? Na nějakém vyšetření, na hlídání? Nekoukáte před ním na nějaké akční filmy?

urtica
23. lis 2016

@panickatlamicka Jj, právě noční děsy...je to pak uspávání nejmíň na hodinu...alespoň u nás...
@verkabar Pokud jsou to děsy, tak u nás pomáhá vzít si malou do postele. Pak ještě zlobí zuby a to teda bohužel pomáhá pouze a jen Nurofen 😒

petuik
23. lis 2016

A nejsou to jen prdíky? Moje dcera měla svoji hodinu a tu prostě prořvala a to každý den.

verkabar
autor
23. lis 2016

@kajalka ani jedno kajalko. Nemocny nebyl,ani na hlidani a ani z tv to mit nemuze... od 6 hodin je na nocniku,tzn ze ma uz klidny rezim a v 7 koupem.

verkabar
autor
23. lis 2016

Ja s nim spim v pokojiku,manzel chrape... a myslim,ze na prdiky uz je velikej,ne? Zkousela jsem i si ho vzit do postele,nepomaha nic... fakt jsem bezradna ☹

monikagurthova
23. lis 2016

@verkabar nemohly by to být noční můry? Jestli nabere hned od začátku na plný otáčky mohlo by to být ono....naše malá to mívá taky a jediné co zabírá je pevně zavinout ne obejmout nechce kontakt ale vezmu velkou plenku a zamotam ji do toho ona se uklidní a usne....

verkabar
autor
23. lis 2016

@monikagurthova dekuji za radu 😉 hned dneska zkusim... malej taky prave nechce kontakt,tak zkusim zabalit do deky...

petuik
23. lis 2016

Tak já myslím, že i dospělé trápí bolení břicha. Akorát, že ti to umí říct a vzít si na to patřičné prášky. Nevím, zkusila bych espumisan a pokud ani to nezabere, tak zřejmě noční můry ,strach ze tmy apod.

lv
23. lis 2016

@verkabar zas jestli plakal i odpoledne, tak to noční děs asi nebude. A časově - to zas mladší - v 16m ji rostly 4 špičáky po sobě a měsíc v kuse brečela, fakt řvala a řvala celý noci (věděli to i sousedi v paneláku).

monikagurthova
23. lis 2016

@verkabar a ještě jedna věc, když začne je úplně vzhůru? Nebo je spíš v polospánku?

verkabar
autor
23. lis 2016

@monikagurthova je vzhuru,stoji na postylce a rve a rve. Ja furt doufam,ze to patri k tem zubum,ze to snad brzo prejde,ale je to fakt ocistec...

monikagurthova
23. lis 2016

@verkabar tak to je možné že zuby....ale zkus to za to nic nedáš. nezkoušela jsi třeba homeo na ty zuby?

verkabar
autor
23. lis 2016

@monikagurthova tak my od malicka bojujem se zubama... polazdy kdyz mu rostou je protivnej a spatne spi,ale tohle se mi jeste nestalo... nejhorsi je,ze fakt nevim co s nim... zkusim zabalit do deky a uvidim...

bielamacka
23. lis 2016

jestli mu rostou stoličky nebo špičáky, mohlo by to být tím, ty jsou největší peklo....

urtica
23. lis 2016

@bielamacka Je to peklo

bielamacka
23. lis 2016

@urtica no já mám ještě v paměti svůj poslední zub moudrosti.... když mi rostl, měla jsem horečky, zánět v dásni a pusu jsem mohla otevřít tak na prst.... spát v noci se nedalo - vždycky jsem spolkla dva ibalginy, usnula na dvě hodiny a tak dokolečka.... vyrostl zdravý, ale ten týden, kdy rostl, byl jeden z nejhorších týdnů, co v životě pamatuju 😀

urtica
23. lis 2016

@bielamacka Jj, chápu - mně museli proříznout dáseň, aby se ty potvory dostaly ven, s osmičkama je radost. Ale člověk už aspoň ví, co se děje, že to přejde apod. - mojí dvacetiměsíční holčičce leze pět stoliček najednou a nevysvětlím jí to. Teď už je několik nocí na Nurofenu a nevím si rady, jak jinak to řešit - aby se trochu vyspala (a my s ní). Přes den střídá plačtivé výbuchy se vzteklými...je z toho chudák úplně vyřízená (a my též🙂 ).

yelowangel
23. lis 2016

Můžou to být i ty prdíky, mám o měsíc staršího syna a taky teď ječel že jsme nevěděli co s ním a pak jsem mu zacvičila nožičkama a byli jsme doma. A nebo jak teď u nás zuby. Ale u nás je to teda tak že usne, za pár minut ječí, napije se, usne za chvilku zas ječí, pomůže dudlík a usne a za chvíli za ječí...poslední noci pomohla chamomilla vulgaris, 5 kuliček rozpustit v trošičce vody v něčem skleněným nebo plastovým (kov homeo neutralizuje). Za celou noc se vzbudil 1x. Pomáhá na zuby a prý i na noční děsy a hysterický záchvaty (to už jsme taky zažili, 3 hodiny v kuse řevu a nemohli jsme nic, nic nezabíralo)

bielamacka
23. lis 2016

@urtica naší pomáhalo, když jsme si ji vzali k sobě do postele.... a přes den to člověk musí prostě nějak zvládnout 😀

sisinka74
23. lis 2016

U nás to byly takové záchvaty, že malá dokonce i ve spaní kopala vzteky. Nemohla jsem jí vůbec chytit do náruče a utěšit. Mlíko ani čaj nechtěla. Pak mi jedna mamina poradila ze své zkušenosti, že odešla pryč.
Malá to měla fakt často, takže hned ten den, jak to zase vypuklo a byla vztekací, tak jsem ji probudila a řekla, že až ji to přejde, tak ať dojde do kuchyně za mnou. Taky to bylo kolem roku a půl. No za pět minut hvězda nakráčela s úsměvem. To jsem ji rovnou přebalila, dala napít a spalo se dál.

ladyhacek
23. lis 2016

zuby? Píšete, že vyrostli - nám rostlo 6 najednou a během růstu si přidali další > 3-4 měsíce to bylo strašné. nevím jak stoličky ale njhorší bylo když lezli špičáky, ale byli přořínuté, ale než vyrostli celé tak byl protiva až k nevydržení (i pláč...)

bielamacka
23. lis 2016

@sisinka74 jo, to u nás obecně pomáhá na záchvaty vzteku a zlobení v posteli - jdu pryč a řeknu jí, že až se uklidní, ať přijde - a za chvilku jde a přesně - tlemí se jako by nic 😀 případně vytuhne 😀

sisinka74
23. lis 2016

@bielamacka zvláštní je, že takhle jsem to udělala 3x po sobě a už více, jak 4 měsíce to nebylo.
Přes den, to fakt neřeším. Zkouší, co vydržím. Lehne na zem a vzteká se. Překročím ji a jdu dál......takže to už taky bývá stále méně častěji. Horší je to v obchodě, to je na ostudu, ale řeším to stejně. Jinak bych zbláznila.

bielamacka
23. lis 2016

No naše je malá štítivka, tu od válení se po zemi na veřejných místech odrazuje možnost, že by se ušpinila 😀