Jak dlouhé vlasy nechat holčičce do školy?

helen57
26. kvě 2019

Dobrý deň,
s manželom žijeme už druhý rok v ČR a chcela by som sa opýtať aké vlásky nechávate deťom do škôlky /školy? Keď mala dcéra 4roky ostrihala som dosť krátko pod uši, aby si na leto oddýchli. Predtym mala aj vši a chumelce. Moc vtedy plakala, nechcela, ale nemala na výber a prešlo ju to. Od septembra pôjde do školy a ide leto, tak sa chcem opýtať mame opäť skrátiť? Teraz ma dosť dlhé vlasy, ale neviem kto by jej ich česal do školy,kedze pôjdeme do prace. Ona nechce, v žiadnom pripade, ale neposlucha, nechce si dávať česať..

tulikiss
26. kvě 2019

dceri sem vlasy zastrihavala najare, ale jen kousek, ja teda respektuju to, ze chce dlouhe a rozhodne bych ji nikdy nasilim nestrihala. dodnes si pamatuju, jak sem za to nase nesnasela, ze me porad strihali na kratko. Do skoly jde ted v zari.

konidana
26. kvě 2019

Dcerce vlásky moc nerostly, měla jemné chmýří, ve 3 letech šla poprvé strojkem a pak jsem zastřihovala tak 2x ročně. Delší vlásky si vyprosila až v 9 letech. Do roka pak domů 4x přinesla vši 🙄

konidana
26. kvě 2019

@helen57 http://medvedifotky.cz/dejf.php?K=OI2CP1L&ID=24605 toto už byly krásné "dlouhé" vlasy😉 , když jí bylo 6

konidana
26. kvě 2019

@helen57 buď se bude česat, nebo holt ostříhat, aspoň trochu zkrátit. U nás to bylo to samé, k tomu jemné lámavé vlásky...

mandala
26. kvě 2019

A kdo ji bude vypravovat do školy...? Ten dotyčný by to nezvládl ? Jinak já taky nesnášela, že jsem chodila pořád nakrátko. Zkrátila bych max. na mikádo, aby teda nemusela mít v culíku...

pabka
26. kvě 2019

@helen57 naše měla do první třídy vlasy pod zadek.. nerozumím tomu, proč by nemohla, je to holcicka, nestrihala bych ji a ještě ke všemu když nechce. Ale cesat se musí, to by byl jediný důvod, kdy bych ji asi ostrihala, takže dala bych na vyber, buď se nechá cesat a nechám ji vlasy a nebo střih 😉😂 mě se na kratko ostrihane holcicky nelíbí, takže nechávám vlasy dlouhé.

ah1234
26. kvě 2019

ja som sa tiez nechcela cesat, nasi ma ostrihali a bol pokoj. Kratke vlasy som neznasala tiez a mamka povedala, ze ak uvidi, ze jak mi rastu, tak si ich cesem, necha mi ich zase narast. Ze som teda cesat zase zacala :D 6 rocne dieta uz ma chapat, ze ked nieco chce, musi pre to aj nieco robit

ah1234
26. kvě 2019

@tulikiss minimalne podla fotky vyzera, ze tvoja dcera ma vlasy dost znicene, ja by som jej ich ostrihala kvoli tomu, aby sa zregenerovali...

leymea
26. kvě 2019

Ja mela vlasy az na prdel (jako dite). Nasi me nechali ostrihat az kdyz to bylo moje prani a mama z toho teda byla hodne smutna. Chtela jsem mikado 😀. Ja mit holcicku tak bych ji nechala dlouhe vlasky, kdyby sama chtela ostrihat tak prosim, ale ostrihat dceru nasilim i kdyz ona nechce a place? Boze, nikdy :-O

pabka
26. kvě 2019

@leymea přesně tak, dceru jsem ostrihala až když ona moc chtěla, já z toho byla smutná týdny, ale nutit ji už neslo, vlasy ji už obtezovaly, měla je pod zadek, musela si je dávat dopředu přes rameno na wc, špatně se ji v zimě oblekalo, rolaky, v zimě helma lyže, v lete helma kolo, už se ji vlasy všude motaly... já to malem obrecela 😂😂

tulikiss
27. kvě 2019

@ah1234 rozhodne je nema znicene, taky od ceho od barvy nebo zehlicky? to ze se ji jezi nejsou znicene vlasy

ah1234
27. kvě 2019

@tulikiss vlasy môžu byť zničené od slnka, od šampóna, alebo im proste došla "životnosť". Nie len od žehličky alebo farbenia. Aj to, že sa jej takto jezia je známka toho, že vlasy už nie sú zdravé

tulikiss
27. kvě 2019

@ah1234 no jak myslis, ja ty vlasy sice denne nekolikrat cesu, mati je kadernice, ale ty z fotky vidis lip.

ah1234
27. kvě 2019

@tulikiss ja som povedala že podľa fotky hodnotím 🙂
A zbytok som ti len hovorila že vlasy nemusia byť zničené len od žehlenia, to ti určite povie aj mamka kaderníčka. Už som nespomínala vlasy tvojej dcéry ;)

marketanova
27. kvě 2019

Za mě na délce zase tolik nezáleží, důležitá je kvalita a používání kvalitních šamponu pro děti

elinka90
27. kvě 2019

Dceři nechávám stříhat vlasy po lopatky. Abych řekla pravdu, tak se mi extrémně dlouhé vlasy k zadku nelíbí. Přijde mi to jak koňský ohon a i pro dítě to nebude nic dobrého. Vlasy jsou těžké. Dcera zatím neprotestuje.

mavanka
27. kvě 2019

Pokud stříhat nechce, nestříhala bych, jen bych s ní vybrala kartáč na vlasy, kterým se bude ochotná česat.

baris
27. kvě 2019

@helen57 se správnými výrobky, hřebeny a peci, nemůže mít chuchvalce ve vlasech!!?

Mám 2 dcery, starší vlasy po prdel, mladší po lopatky. Používám šampón, kondicionér (mladší má kudrnaté vlasy a bez toho nemám šanci ročesat vlasy) + bezoplachovy kondicionér + dobrý hřeben. Když mají aktivity, vždy vlasy zapletu. Nevidím důvod pro stříhání, když dcera nechce. ☹️

marketanova
28. kvě 2019

To je správné, hlavně o ně pečovat a starat se

hafika
29. kvě 2019

Pokud by chtěla dlouhé vlasy, tak bych jí je nechala nárůst, ale musela by se o ně starat.

Mým dcerám vadí dlouhé vlasy, že jim lezou do tváře a gumičky a sponky nesnesou. Mají hodně krátká mikáda a jsou spokojené. Když se střídaly poprvé, tak jsem to málem obrečela, chtěla jsem princezny s dlouhými vlasy. Ale ony to vidí jinak.

zelenaesmolda
5. čer 2019

@helen57
vy jste strihala vlasy kvuli vsim?proc proboha?vzdyt to se dneska uz davno nedela,chudak holcicka
urcite bych ji nestrihala pokud sama nechce

bayt
5. čer 2019

@helen57
@pabka co je na těch vlasech zničené? :O

zelenaesmolda
5. čer 2019

@tulikiss
tak pokud se jednou dcera rozhodne vlasy ostrihat tak se primlouvam za darovani vlasu na vyrobu paruky,za takove vlasy by spousta z nas dala nevim co 🙂

claire90
5. čer 2019

Dcera ma vlasy po zadek, jednou donesla ze skolky vsi zacatkem jara, ale ani to me nedonutilo radikalne strihat. Presne z duvodu, ze by to oplakala. Obcas sice rika, ze by chtela ostrihat, ale pak si rada necha delat od babi princeznovske ucesy, takze ji podle me nedochazi, ze by s tim mela smulu. Tudiz ted nechame trochu zastrihnout konecky pred skolou a asi nejakou masku v kadernictvi, at trosku oziji, ale jinak je nechame dlouhe dokud nebude mit fakt rozum a pak at si dela co chce..

pabka
5. čer 2019

@bayt já o zničených vlasech nepsala ani slovo...

marketanova
10. čer 2019

Chce to jen pořídit kvalitní šampony a olejíčky

pribylovapetra
10. čer 2019

Dcera ma 5 let a vlasy nema ještě strihane. Ja bych je mozna trochu zkrátila (ma je po zadek),ale ani ona ani manzel nechteji, tak to respektuji. Ale podmínka je cesani a úprava a sponky, jinak jdu pro nůžky. A do skolky vždy copanek nebo najaky uces prave aby nechytla vsi nebo ji to nelezlo do oci pri nejake aktivitě. Vlasy neumyvam,jen kartacuji kancakem a ma je krásné .

marketanova
11. čer 2019

Také si myslím, že to tak je.

elvira32618
15. pro 2020

Mě se moc líbí dlouhé vlasy tak do pasu nebo po zadek, a nejvíc se mi to líbí u malých holčiček. Já by jsem holčičku nestříhala, pokud by nechtěla. A kdyby chtěla ostříhat, tak bych jí to rozmlouvala a kdyby to nešlo, tak bych ji prostě vzala ke kadeřnici ať ji ostříhá ona, protože já by jsem to nedokázala udělat. A pak by jsem to hodně oplakávala. Mě do 6 let máma i děda nechávali stříhat na krátko a mě se to vůbec nelíbilo, chtěla jsem dlouhý vlasy. Táta mě ale nenutil si nechat stříhat vlasy, ten taky chtěl, abych je měla dlouhý. Od 7 do 9 let mě nechávali stříhat na mikádo a to se mi taky nelíbilo, bránila jsem se, když mě máma brala do kadeřnictví. A pak, když mi bylo 10 let, už mi vlasy trochu víc narostly a máma už mě nenutila se nechat stříhat, jen konečky. Teď mám vlasy tak po lokty a chci si je nechat narůst až do pasu, ale doufám, že mi to máma nezakáže, protože je mi teprve 15 a půl. A jinak vlásky tý holčičky na fotce mi nepřišly nijak zničený, hlavně na tý druhý fotce vůbec.

prokop_dvere
22. pro 2020

Vezmi mu ji rovnou strojkem, ať ví co je to život ;)