Jak na vztekající se 15ti měsíční dítě?

endlessblue
7. dub 2010

Ahojky holky, moc prosím o rady a nápady. Donedávna jsem měla doma malou sladkou princezničku. Teď je jí 15 měsíců a začínám z ní šílet 😀 Asi před měsícem se začala hrozně vztekat. Vzteká se prakticky pořád. Když nemůže najít svojí hračku, když jí něco nepodám... když jí něco vezmu... nebo když mi to jenom trvá déle, než by chtěla. Vrcholem bylo poslední plavání, kde protože jsem jí v bazénu nenechala dělat co chtěla.... tak předvedla hysterický oblouk, zmítání se, řev.... mlácení mě... atd, atd. 😠 😠 😠
Ze začátku jsem jí plácala přes zadeček, nebo řekla "NE NE NE, to se nedělá"!!!! nebo "TY TY TY.... ošklivá holčička"...ale všechno marné!!!!!
Kde teda dělám chybu? Vím, že nějaký univerzální návod není... každé dítě je jiné... ale přeci jen bych chtěla slyšet, že nejsem sama matka s "nevychovaným" dítětem 🙂

mejan
19. lis 2016

@ladyhacek chapu, je to narocne a verim, ze to prejde vekem. Muj starsi syn z toho vyrostl, sice je tvrdohlavej a umi dat najevo, ze se mu to nelibi, ale neni to jako driv. Navic uz vsemu rozumi a lepe se mu vse vysvetli a spolu se domluvime.Nastesti pri vztekani neprestaval dychat, to by me asi kleplo. Ale po domluve s nasi dr. jsme sli na eeg na neurologii.to bylo v poradku.dr. nam doporucila sirup Sedalii, ten vubec nepomohl. Naopak, lepsi zkusenost jsme meli se sirpem Pediakid na uklidneni. A hodne se zlepsil po kapkach B 12. Taky se muzou brat rybi oleje. Napr. Esprico v tabletkach.

papaja047
26. srp 2019

JÉ holky tak zo jste mně uklidnily že nejsme samy. Můj syn má 16 měsíců a teda posledních 14 dní jsme už trošičku z nervami v koncích . Jako to že to je dítě ve smyslu smějí se u toho kdo mě má zrovna v ruce to je zase pěkné že neřve nebojí se. Ale jelikož se to trošku spojilo s jeho vztekaním ke slovu NE, a on už přesně ví kdo to Ne! říká . takže nás začal ignorovat a vzteka se. ale když kdokoliv řekne ne tak to není problém ale ve chvíli co to řeknu ja nebo manžel tak ohromný výbuch pláče. Ve chvíli kdy se mu snažím opravdu klidným hlasem vysvětlit že tohle dělat nemůže protože :... tak se vzteka ještě víc. Ale když ho začnu ignorovat tak přijde s pláčem se pritulit se slovy Máma máma. Dneska se nám pláčem už vzbudil tak doufám že ve zdraví prezijeme den 😂😂 mnely jsme v plánu třeba příští rok ještě jedno mimco ale za posledních 14 dní mi manžel řekl že tohle po druhé nezvladne 😂😂😂