Jak přinutím 22měsíční dítě k odpolednímu spánku?

hanka208
6. lis 2014

Maminky moc prosím o radu,

začínám být už bezradná. Syn přestal tak před měsíce spát po obědě. Hodinu jsem ho uspávala a nic. Ze začátku to bylo v pohodě a tak nějak vydržel do noci nebo občas mi prostě vytuhl na gauči po procházce. Ale poslední dobou je to nesnesitelné pač když usne, tak většinou v kočárku venku (což už tak rok nespal)a po probuzení strašně řve a to vždy tak hodinu(a to nechce jíst, hrát si jen chodí a brečí.) Dokonce i když jsem všichni odpoledne usli a spali 3 hodiny.
A navíc ho pak večer uspáváme do 22 ☹
Chtěla bych zpátky ten náš režim a nevím jak na to ☹ Nemáte někdo radu jak na to?

werunqa
28. lis 2014

Kámoška to má to samé,její dcera nespí přes oběd už několik měsíců (v září měla 2 roky).Naše malá naštěstí spí-někdy i 3 hoďky.A když třeba musíme k dr a nedám ji spát,tak je kolem té 17 hodiny už pěkně protivná 😠 Takže ona to odpolední spaní potřebuje jako sůl 🙂 Je to pro děti důležité ten spánek i z výv. hlediska.
Ale když spát nechce,tak bych to nelámala přes koleno.. 😉 Někde jsem četla,že když nechtějí spát,tak mají aspoň ležet,aby si tělo odpočinulo trochu..

emisekkk
6. pro 2014

Mé dvě děti ze tří v tomto měsíci už po obědě nespaly, ten třetí ano. A podotýkám, že když nespaly, nebyly protivné. Prostě už jim to stačilo jen v noci. Má to výhody i nevýhody. Když dítě spí - máte trochu klidu pro sebe. Když nespí - nemusíte všechno organizovat tak, aby byl po obědě doma v postýlce, je to fajn na výlety, návštěvy a pod.

olusik87
6. pro 2014

@hanka208 Ahoj , ja som riešila to samé už pred zmenou času. Zaspávala až o 13., a keď sa zmenil čas začali(deti mám 2) vstavať o 7, tak som si povedala , fajn tak ju začnem dávať o hodinu skôr a bude to ! A asi týždeň sme bojovali , až som vypozorovala , že už pred 11-tou je divná , tak som ju začala ukladať spať o tej 11. a zaberá to , ona si odpočinie a aj keď si pospí dlhšie , tak vstáva v relatívne v normálnom čase a večer zaspáva o tej ôsmej .

crazys
13. zář 2015

Ahojky,prosím jdu si pro radu.Naší princezně bude 22 měsíců.A teď se chci zeptat.Ráno vstává mezi 8-9h a odpoledne dávám spát v 13h,ještě nedávno byla tuhá za 10 minut a to stejný večer.A teď leží hodinu v postýlce a různě se točí a né a né usnout,když jsem si s ní chodila lehávat,tak do půl hodiny tuhá,ale pak zas to začalo trvat hodinu než usnula.A samozřejmě,když pak usnula,tak jsem jí ve 21h uložila,ale usne až tak 22-23h.Já nevím,jestli ji nechat bez toho odpoledního spánku....přijde mi hrozně brzo,že by už neměla spinkat po O.děkuji za rady 🙂

zuhur
13. zář 2015

@crazys dcera nespává od roku a půl. Vstává kolem sedmé (podle toho zda jde syn do školky nebo je víkend) spát chodí podle únavy mezi sedmou a osmou. Pokud ti nechce usnout tak ji zkus nechat bez spánku. Některé děti ten polední spánek prostě nepotřebují. Ale samozřejmě jsou dny kdy usne. Nechávám to na ní 😉

hohe
13. zář 2015

@crazys Ahoj, dcerka je taky asi tak od 20 měsíců bezespánku ve dne... Někdy se stane, že usne, ale to ji už nechávám spinkat tak 30 minut - je to ale velká výjimka... No, zkus ji nechat bez spánku a uvidíš... Má to i své výhody... Anička leží v postýlce a 18,30 většinou už spinká...

alyssa.anna
13. zář 2015

Tak u nás si zhruba ta naše ve 23 měsících postavila hlavu a od té doby odpoledne odmítá spát a co je horší, neusne dříve než ve 22:00 - unavená, přetažená.... ale odpoledne prostě spát nebude a dřív jí zaboha nemůžu nahnat do postele bez řevu, hádání...taky by mě zajímalo co s tím

medakote
13. zář 2015

@crazys Asi se jí mění režim a potřeba spánku sesnižuje. Opravdu ji zkus nechat bez spánku, po o si jen spolu lehněte, ať si odpočine a když neusne, nehroť to. večer uvidíš, jak bude unavená. nepsalas, v kolik chodí spát večer, můžeš zkusit posunout večerní uspávání o chvíli dřív.
Můj synek nespal po obědě od 14 měsíců, vydržel klidně od 6 do 8. Pak mi jednu dobu asi měsíc spal, ale to pak nechtěl spát večer a usínal až před půlnocí. Teď jsou mu tři a kousek, a občas (tak jednou za měsíc) si šlofíka dá- zejména pokud je nemocný nebo se v noci budil a špatně spal.

blondynka400
13. zář 2015

@crazys a co zkusit ráno budit? Někdy stačí i o hodinku a už pak usnou v pohodě. A přes den nenechat spát víc jak do 15, aby večer zase normálně usnuly.

shine2015
13. zář 2015

@crazys dělej to individuálně každý den....my pokud jsme venku,holky se unaví a jsou hned....pokud jsme víc doma, buď je pretahnu do večera a nebo zkusim položit a buď usnou do 20min až půl hodky a pokud ne, vstaneme a spát nejdou....

Hlavně se nesnažit nastolit jim režim..... 😉

shine2015
13. zář 2015

@blondynka400 podle mě to je blbost. Moc bych do toho nezasahovala buzenim. Moc dobře si pamatuji jak mě nutili spát a pak zase vstavat a byla jsem z toho hotová.....

blondynka400
13. zář 2015

@shine2015 podle mne to blbost není. Mně to fungovalo u obou. Na buzení si stejně děti musí zvyknout, jakmile se začne vstávat do školky , školy a práce.
Každý máme jiné metody a jiné děti. Pro mne je zase blbost dětem nedávat režim a taky ti to necpu 😉

crazys
13. zář 2015

Holky,tak ležela od 12:45 do 14:20.Povídala si s plyšáky,tak jsem ji vytáhla,že už chtěla ven z postýlky.Teď tu juchá,tak si spíš myslím,že už ten odpo spánek nepotřebuje což je mi sice líto,ale zas je dobrý,že leží sama v postýlce a odpočívá v klidu 🙂

karlajasmine
13. zář 2015

Ja jsem jako mala nespala po obede pry nikdy... od ranneho veku jsem nespala pres den, jedine v kocarku, ale po obede se mi proste nechce spat... ani ted v dospelosti, nechapu, jak se nekomu muze chtit po obede spat :D Ja tenhle rezim proste nemam a nikdy jsem nemela. Ve skolce me silene vytacelo, jak me do toho ucitelky nutily.. proste jsem nespala a mama se pak s ucitelkou domluvila, ze misto spani si budu v klidu kreslit..
Ja bych diteti jinej rezim, nez kterej ma zavedenej, nevnucovala.. proset pokud po obede nespi, tak at nespi.. nenutit ho vubec a ten rezim nastolik spis vecer, ze se chodi spat v tolik a v tolik hodin a ze pokud se mu jeste nechce, tak si muze v posteli hrat/koukat do knizky/vy mu muzete z knizky predcitat.

shine2015
13. zář 2015

@karlajasmine taky si myslím.... 😉

shine2015
13. zář 2015

@crazys heled ale ona ti zase půjde spát dřív večer.....

@blondynka400 já ti to necpu, jen mi přijde na hlavu děti budit a tlačit aby spaly když už nepotřebují nebo nechtějí....pro mě není argument že se musí naučit vstavat, protože sice je to pravda, nicméně jednak ve 22mes je dle mne brzy a za další málo kdo si uvědomuje, co těm dětem dělá...že je nutí spát po obědě a to pak i ve skolce a pak když jdou školy tak zase je preucuji na to že už jsou velký a spát nebudou....proto si myslím,že si každé dítě řekne samo....ve spravny cas...proste najednou spat nechteji.....tak uz bych je nenutila...i když pro mě je to pohodlne a mluvím jen o sobě že jsem rada když holky usnou a na mám chvíli klid nebo mužů spát s nima.......ale ja nebo ty taky nespime na povel....když se ti nechce....a to neber ve zlem proti tobě. Mě je jedno jak to mas nebo nemáš 😉 a ani to nepisu jako vyryvani nebo pod.

blondynka400
13. zář 2015

@shine2015 nikdo ale přeci nemluví o nucení do spaní. To stejně dost dobře nejde. Stejně tak jako o násilném buzení. Stačí začít dělat "větší ruch", když je dítě dostatečně vyspalé, zbudí se, když ne, spí vesele dál a atd. S tím, že si řekne samo souhlasím, ale musí to mít určité mantinely. Nenechám si tu skákat dítě po hlavě ještě o půlnoci, protože si to samo řekne, nenechám ho místo večeře ládovat se zmrzlinou a atd.
A to, že je dítě ve 22m na buzení malé, ono jak kde, když máš jenom jedno a můžeš nebo chceš se mu plně přizpůsobit ok, ale když máš dětí víc a k tomu i různé povinnosti, prostě už to tak nejde, a fakt si nemyslím, že by jedna nebo druhá z toho měla následky, naopak. Navíc stejně i když jim to v tomto věku dopřeješ, tak jednou do té školky a ty do práce půjdete a co potom? To už najednou dítěti nic neudělá, protože je veliké?