Jak se dávkuje Enticon?

anny87
17. dub 2019

Ahoy. Mala trpi na prdiky, delame snad vsechno mozne i nemozne a vic spis mene to zabira. Ale k dotazu. Jsem zvykla davat pred kazdym kojeni Espumisan, ktery mi dochazi,tak jsem koupila na zkousku ENTICON, ktery mi doporucila lekarnice, stim ze by mel mi podobne ucinky jak Esp. Na letaku jsem si ale precetla ze se dava jen 2x dene. Lekarnice rekla ze ho davat muzu pred kazdym kojeni jak jsem zvykla. Jak to tedy je.

frantadobrota
17. dub 2019

@anny87 dávám Infacol a prdiky zmizeli úplně 🙂 je tam super kapatko, takže snadne podání prckovi alze ho dát před každým jídlem 🙂 opravdu pomáhá

kuliseks
17. dub 2019

Za mě pomáhala jedině rektální rourka 😉 oba synové díky tomu hned v pohodě a žádné následky nemají, i když jsem to praktikovala třeba i třikrát denně 😉 doktorka taky konstatovala, že jsou pověry, že si na to dítě zvykne a pak se samo nevykaká. Za nás teda doporučuji a všechno pak později i bez ní funguje krásně 🙂 ať je brzy líp..

frantadobrota
17. dub 2019

@kuliseks tu bych asi nepoužila, podle mě je to strašně brutální a zlý čin :/ ale rozhodně za to nikoho neodsuzují 🙂 každý má své zkušenosti 🙂

varecka246
17. dub 2019

Infacol-zabral hned a vůbec jsem u malého nevěděla co je bolení bříška 👍

verace81
17. dub 2019

Já používám espumizan, když jsem ho chtěla v lekárně tak mi nabídli simetikon baby, říkala jsem to doktorovi a ten mi vysvětlil, že espumizan nebo saab simplex se může dát před každým jídlem, ale ten simetikon jen 2x denně což je mi k ničemu. Od 3 měsíců se muže dávat bio gaja a tyto kapky byly super, ale spíš si myslím, že záleží na každém dítěti.

kuliseks
17. dub 2019

@frantadobrota tak v tom pripade jsoi brutalnim cinem i vsechny operace od doktoru, odsavani rymy z nosu apod.. ale ja Vam ten nazor nevycitam 🙂 je to jen neduvera k necemu, co clovek nezna no. Miminko to nijak necitilo, naopak hned se mu ulevilo 🙂 ja to brala jako dobry cin nez ho nechat trapit hodiny a hodiny no. No nic, svou zkusenost jsem predala, uz se dal zapojovat nebudu. Chapu, ze na vsechno jsou lide nekteri pro a nekteri proti. Drzim vsem palce, at uz pomahaji miminkum jakkoli.. jiste to delaji v co nejlepsi vire..

verace81
17. dub 2019

ještě jsem si vzpomněla, když byla 1. dcerka malá tak hrozně při kakání naříkala a i při prdíkách, tak jsem to líčila doktorovi a ten jí prstem roztáhl ten řitní otvor a pak už měla klid.

neomenia
17. dub 2019

@kuliseks souhlasím s tebou, doma tedy nemám rr, ale obyčejné vaticky do usi, kdyz ma boleni, zavedu, on si prdne, vykaka a hned je zas usměvave mimi. U dcery totez, zadny navyk.

luckylee
17. dub 2019

Co kminovy odvar?

kristyn.g
17. dub 2019

Nevím co je na rource brutální a zlé... Je to tenoučka hadička co se zavede kousek... Určitě to cítí méně než když mu do zadku strčím teploměr 😁 . Nám rourka pomáhá. Na prdy je dobrý i babycalm

belair
17. dub 2019

@verace81 BioGaia se může dávat od jednoho měsíce (je to psaní na krabičce). Nám pediatr řekl, že klidně můžeme dávat od 2t, neb složením jsou to jen lactobacily a olej. Takže dáváme uz 8t a malá prdí jak starej kamionak, za nás doporucujeme.

belair
17. dub 2019

@anny87 malá první dva dny při návratu z porodnice měla šílený bolesti briska, kroutila se. Pak při návštěvě pediatra nám bylo řečeno, ať se vykaslem na kojící a kminove čaje, že kolikrát nadelaji více škody než užitku. No, nevím, jestli to bylo tím, ale přestala jsem je pít a bylo po problémech 🙂.

kittyy17
17. dub 2019

Oběma klukům zabral jedině Infacol.

frantadobrota
18. dub 2019

@kuliseks já to rozhodně nemyslela špatně....

kuliseks
18. dub 2019

@frantadobrota já vím 😉

bayt
18. dub 2019

@anny87 Jsou to chemické sračk.....není to ani ofiko brané jako léčivo, protože to nemělo nikdy prokázané účinky. Takže zbytečně to dítěti dávat. Každý tu na kůži dává co nejvíc přírodních látek, ale pak děti láduje tímto. Dávej probiotika, dávej do šátku a čekej. To jediné pomůže. U nás to zmizelo ve 14 týdnech.

ivuska1986
18. dub 2019

@anny87 ahojky, enticon je úžasný, bez něj bychom měli doma hodně nespokojené miminko. Dávala jsem ráno a večer a bohatě stačilo. První výsledek se dostavil již po prvním podání. Malá vždy spustila v 18:00, ten den jsem poprvé podala ve 12:00 a tak klidný večer snad nezapomenu 👍 on neobsahuje jen simeticon - látku stejnou jako espumissan, ale i probiotika, držela bych se návodu, víc bych určitě nedávala

alesiaps
18. dub 2019

Spis bych se zamerila na vasi stravu, nez resit nasledek. Casto vadi bilkovina kravskeho mleka a vejce. 😉

anny87
autor
19. dub 2019

@alesiaps ano ano. Na bezmlecbe diete jsem, kvuly koprivce.

alesiaps
19. dub 2019

@anny87 zkuste uzivat Hylak forte, jsou to prebiotika, pres kojeni se dostanou k miminku.

klea81
19. dub 2019

Zkuste nosit v poloze na tygříka viz Kiedroňova.

anny87
autor
19. dub 2019

Tak hlasim do 3 dnech pouzivani enticonu mala nemuze spat od bolesti. Zlaty Espumizan