Jak se vám osvědčilo nošení mimča v šátku?

saminomimino
8. srp 2011

Ráda bych začala dceru nosit v šátku,jak se vám to osvědčilo,co na to vaše ratolesti??Zdá se mi to velmi praktické a hlavně mám mimi člověk stále u srdíčka.....
Za názory děkuji! 😉

jop
8. srp 2011

mně se šátkování taky moc líbilo, problém byl v tom, že synovi vůbec 🙂) V šátku nechtěl být ani přes mou veškerou snahu. Zato v nosítku (měla jsem Beco) byl velice spokojený. Doporučuju si šátek nejdřív půjčit, pokud máš možnost, a teprve pak kupovat.

dlabinecka
8. srp 2011

Ano, ano, ano!!!! Můje dcera odmítala být i v kočárku, byla hodně uplakané miminko a šátek bylo jedné, co jí uspokojilo!! Byla v něm pěkně obepnutá a u maminky - stejně jako v bříšku a to je přesně to, co miminka potřebují 😉

hamma
8. srp 2011

Taky můžu jen doporučit. Miminku se to líbí, že je u tebe, nemusíš ho nechávat ležet někde v postýlce a můžeš si doma udělat, co potřebuješ...no a na cestování MHD není nic lepšího! Nemusíš nikoho prosit a můžeš si jezdit, jak potřebuješ.

ebony222
8. srp 2011

Taky jsme s satkem moc spokojene 😵 , miminko ma rozhled a zaroven je to pro obe pohodlne.

katchi
8. srp 2011

Rozhodne nosit, at uz v satku nebo v nositku. Od narozeni jsem pouzivala babyvak Haipa Daipa nebo satek uvazany na kolibku, postupne jsme prechazeli na uvazy vertikalni a asi od tri mesicu jsem take zacala vyuzivat Manducu. Syn je moc spokojeny, klidnejsi a ja stihnu udelat mnohem vic prace doma...

eloana
8. srp 2011

k satkum nemam duveru od te doby co znam konkretne jednu pani ,co ji miminko v satku zemrelo.Holcicka si ublinkla a vdechla to, nez ji vyndala uz bylo pozde.... zemrela tedy pozdeji v nemocnici
Pujceny jsem ho mela a asi 2x pouzila,ale mela jsem ho ve vertikalni poloze -kdyz udrzel hlavicku.

petruskaz
8. srp 2011

taky doporučuju... mám manduku i šátek... manduka je praktičtější, když potřebuju malýho rychle nacvaknout a jít, ale když je čas, tak je doteď rád i v šátku... já nosím nepřetržitě od druhého měsíce (matějovi byl teď rok a už cape, takže manduku mám většinou zaplou jen v pase a on jde vedle a když zabolej nožičky, vezmu ho)... krom asi pěti vycházek, kdy byla venku v zimě přímo klouzačka a já se bála, že s ním spadnu, tak jsem ho narvala do kočáru... ale šťastnej tam teda moc nebyl... je to praktický... jak už bylo řečeno, nemusíš se nikde prosit o pomoc, všude se dostaneš, ale hlavně mi dělá strašně dobře, že ho mám blízko a on je taky spokojenej...zažívací potíže neměl snad nikdy a myslím, že je to i díky polohování v šátku či manduce... občas se teda musím vyrovnat s nepříjemným pohledem nebo komentářem a už si z toho nic nedělám... ale naštěstí víc lidí je těch, kteří to kvitují 🙂

paolin
8. srp 2011

měli jsme šátek i baby vak. obojí supr. starší do šátku moc nechtěl, ale mladší syn byl v obojí moc rád, vždy hned usnul. za nás supr!

hansed
8. srp 2011

Já bych i šátkovala, ale dceři se v šátku nelíbilo ... Osobně jsem pro nošení (Manduca, Beco, šátky, babyvak), moje nevl. sestry si to nemohly vynachválit...ale vždy záleží i na miminku...takže doporučuji si napřed šátek půjčit, zkusit, jak se bude mimču líbit a až pak investovat 😉 stejně to platí i pro nosítka... já mám doma šátek a je mi na nic 😀