Jak uspat 3měsíční dítě?

petula95
27. zář 2016

Ahoj maminky, máme problém s večerním usínáním ☹ malé jsou 3 měsíce a teď cca 2 týdny večer nechce/nemůže nijak usnout. V 7 hodin okoupeme a hned jak vytahneme z vody začne křičet (před tím nekricela) pak dám najíst někdy řve tak moc že odmítá i prso někdy si ho vezme naji se ale jak dám do postýlky začne řev. Uspavani u prsa taky nepomáhá, hlazeni po cele, uspavani na rukou taky ne. Už nevíme co vyzkoušet máte nějaké rady prosím ? 🙂 Děkuji

monikagurthova
27. zář 2016

@petula95 My měli problem so cca 4 měsíce po koupání 2 hodiny rev ale rev jako kdyby ji lamali v kole. Uspavala jsme na sobe (dat si mimco na bříško a broukat a hladit) az ti pak najednou přešlo a usina sama. Hodne taky hraje roli tvoje rozpoložení. Ja uz vzdycky u koupání byla na nervy z toho ze jsem věděla, ze začne rev. Pak jsem se zkusila uklidnit a jít do koupání s tim, ze dneska to bude super a taky to hodne pomohlo mala nekricela najedla se a usnula na me nebo manželovi. Zkus to pokud nic nezabere chce to vydržet. Pokud ji netrápí větry, nebolí ji bříško nema teplotu nebo otekle dasne (jako fakt naši malé se klube spodní zub od 2 měsíce) tak to bude proste jejim rozpoložením. zlusiˇa bych možná změnit místo kojení v místnosti kde bude pritmi a klid...

monikagurthova
27. zář 2016

@petula95 omlouvám se za preklepy píši z mobilu 🙂

mary.jane
27. zář 2016

@petula95 Ahoj. Moje malá (4 měsíce) má v podvečer mezi cca 18. a 20. hodinou takzvanou "řvavou" náladu. To je doba, kdy je prostě protivná a zabere na ni jen nošení v šátku (ale dokud v něm neusne, tak i tam občas nespokojeně zamrčí). Jde o to, že některé malé děti se neumí jinak než tímto pláčem vyrovnat se všemi zážitky z celého dne. Já říkám, že malá potřebuje vypustit přebytečnou energii, než půjde spinkat 🙂. U nás tedy funguje ty dvě zakleté hodiny vydržet, teprve až ji to přejde (tedy někdy po osmé večer) jít koupat, pak nakrmit - a to je najednou hodná jako andílek, s uspáním není jediný problém a spinká pak celou noc 🙂.

petula95
autor
27. zář 2016

Tohle jsme taky zkoušeli a nic. Myslím že prdiky ji netrápí nijak se nekrouti, dásně otekle nemá.. Kojim v přítmí v úplném klidu už od narození . Možná to bude i mou nervozitou. Budu muset najít způsob jak uklidit sebe

monikagurthova
27. zář 2016

@mary.jane jo mas pravdu mala na svoji hodinku protivnosti od 6 vecer do 7 nez se jde koupat do dnes

petula95
autor
27. zář 2016

V satku také nosíme tam krásně do 5 minut usne ale jakmile polozim okamžitě je vzhůru ležím u ní hladim povídám a nic.

monikagurthova
27. zář 2016

@petula95 tvoje rozpoložení je důležité miminka to z nas cítí a reagují na to a je fakt co psala mary.jane děti se vyrovnávají se "stresem" proziteho dne. A do te hodiny kdy koupené je v pohodě?

monikagurthova
27. zář 2016

@petula95 a jeste zkoušela jsi ji dat spát na bříško?

petula95
autor
27. zář 2016

Jo přes den je to v pohodě.. akorát někdy když ji nestihnu dát spát včas a přetáhne se ale jinak je přes den usměvavé mimco.

petula95
autor
27. zář 2016

@monikagurthova na bříšku je ráda ale neusne ani se neuklidní

monikagurthova
27. zář 2016

@petula95 hm to bude fakt to upousteni páry. Dej sebe do klidu a zkus vydržet ono je to opravdu prejde jak budou vetsi

monikagurthova
27. zář 2016

@petula95 to je docela skoda nam mala takhle krasne usne

cervenakarkulka
27. zář 2016

Zkuste bílý šum 🙂 Karpova metoda nam zachranila nervy a rozum. Bílý šum muzete stahnout do telefonu jak appku - zvuk vysavace, fenu nebo vetraku. Drzim pesti!

hojda
27. zář 2016

Pokud máš kojící polštář, tak z něj můžeš udělat takové hnízdečko na spaní, do které jí zkusíš dát, dala bych pod ní nějaké tvoje tričko, aby cítila tvou přítomnost. Nebo se dá dát do načechraného péřového polštáře. Děti se tam cítí bezpečně. Třeba to zabere na každé dítě platí něco jiného, takže nezbyde nic jiného než vyzkoušet. Co posunout to koupání na dřívější dobu?

hojda
27. zář 2016
petula95
autor
28. zář 2016

V polštáři spí přes den, i s bilim sumem. Večer mi prijde že na ni neplatí opravdu nic

nutricnihodnota
28. zář 2016

@petula95 A co zkusit, jí před spaním nekoupat?

petula95
autor
28. zář 2016

@nutricnihodnota myslíš ji okoupat pak si třeba chvilku hrát a pak dát spinkat ??

ladyhacek
28. zář 2016

také jsme řešili a pomohlo pozměnit režim a koupat a uspávat dřív. Nevím zda ve 3 měsících ale my koupali na 17-18h
Syn ale s uspáváním má problém do teď usínal u prsa a pak po nás v postli skákala blbnul pomohla až uspávání u TV - ale to až teď posldní půlrok - je mu 18m 🙂
Možná je brzo, ale co zuby? Nám první sva vylezli v 5m ale kamarádka měli už ve 3,5m
Teď mu rostou zuby (hodně najednou) a večer spí se mnou když se hnu je vzhůru

v3ru
28. zář 2016

Taky mě to napadlo - změna režimu, třeba koupat dopoledne. Jestli se cítíš na takovou brutální zkoušku 🙂 třeba pak bude řvát až do večera.

uzjetotak
28. zář 2016

Tak já ve vašem věku uspávala běžně i 3hodiny vkuse, to vše za plného řevu. Najíst nechtěla, vykakaná a přebalená byla, prdy ji netrápily, měla jsem ji na rukou, houpala, chodila po bytě, poposedávala na balonu... A FURT JEN ŘEV, prostě psycho!!!!!! Chlap po večerech v práci, bylo to vše jen na mě, den co den furt dokola, asi dvakrát se mi stalo, že jsem se vyčerpáním a bolestí (mám problémy se zády) prostě rozbrečela s ní...
Přejde to 🙂
Použili jsme pár fíglů (nejvíc zabralo asi nenechat moc dlouho spát přes den a večer usínat u "Uklidňující želvy" co hraje a promítá na strop jemné světelné efekty - dokonalá věc, zachránila mi ve své době nervy. Malá v té době začínala být zvědavá a tak dlouho zvědavě koukala na strop, až ji to unavilo a usnula. Taky jsem na večer začla dokrmovat UM, protože se mi zdálo, že mám méně MM... Nevím co z toho mělo největší efekt, ale dnes usíná relativně dobře, takže moje poselství zní VYDRŽ! 😀

petula95
autor
28. zář 2016

@uzjetotak Tak přítel dělá jen ranní takže jsme na to dva (jediné štěstí) 😂 vyzkouším teda všechny rady a uvidíme .. Dnes si povídala a pak hezky usnula.. Pořídíme teda želvu a uvidíme 😉 zatím držíme 😂

uzjetotak
28. zář 2016

@petula95 Hlavně pevné nervy, přejde to ;) A želvu kdyžtak nepořizujte novou, nám stačila na dva měsíce a byl klid (teď už se jí zbavuji v bazárku 😀).
Jinak dnes mi ještě žena lékaře od nás z baráku říkala, že jejich dceři dávala homeopatika, aby lépe usínala, ale to už mi příjde jako krajní řešení :-/

petula95
autor
29. zář 2016

@uzjetotak a kdr na bazarku prosím? 😊 že by jsme si od vás koupili ??

uzjetotak
29. zář 2016

@petula95 Já ji prodávám tu https://www.modrykonik.cz/market/detsky-pokoj/r... , ale ať už ji koupíte kdekoliv, nekupovala bych novou, stejně se to používá jen tak, že to postavíte někde do místnosti a mimčo na to ani nesahá, takže se to v podstatě nedá nijak opotřebovat a za plnou cenu je to zbytečnost kupovat, když to užijete na dva-tři měsíce, než si prcek vytvoří usínací návyk...

petula95
autor
14. říj 2016

Ahoj, tak jsme vyzkoušeli všechny vaše rady a vůbec nic nepomohlo 😠 tak snad to prezijeme ve zdraví než z toho vyroste

zazrakysedeji
14. říj 2016

Ahoj,musim se mrknout na zapisky male budou 2....v 7vecer nam usinala az pozdeji.takhle malou jsme ji koupali uz v 6 a do 7byla tuha.zkuste upravit rezim,aby se dostala do postylky driv.pozdeji jsme koupali o pul 7 a az kolem roku v 7(mozna driv) a to ma do ted.Brachovy vsechny 3deti od 3-6mesice rev po 7vecer .me se zda 7vecer pozde na koupani u tak maleho mimca.

petula95
autor
15. říj 2016

@zazrakysedeji zkoušeli jsme i dřív ale i tam nemůže zabrat už teda většinou nekrici ale nemůže usnout a až pak cca po hodině snažení začne řvát. Přes den problém nemá jen večer

petula95
autor
15. říj 2016

Myslíte že třeba nějaké bylinky na lepší spaní na uklidnění by pomohli ?

zazrakysedeji
15. říj 2016

Bylinky bych nedavala...n